Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

151-200 от 420

172.   колкото до ученето в училище да сме мразили турците - не съм обективна - може би, ако не бяха клали 25 000 души на 20 април 1886, ако не бяха очистили над 2 милиона арменци... кой знае, нямаше да го пише това в учебниците, което на мен би ми харесало повече.

Но по-скоро сме учили какво е ставало, да знаем за Османското робство+ РОБСТВО ИЗОБЩО. Възпитават ни по-скоро да отричаме това, да не се мислим за велика сила и да си гледаме ученето...

За съвременна Турция пише във всеки български учебник пък само добри неща - аз не виждам какъв ви е проблемът, и партия си имате, даже сме се извинили за Възродителния, ама вие не се извинихте за Беломорска Тракия... ние връщаме и земя на изгонените през Възродителния, макар че на моето семейство не са му върнали земята, взета от комунистите - ама хайде - кога ще обезщети „свръхсилата„ Турция бежанците от Б. Тракия??? (този абзац го няма в учебниците ни, мое мнение е, то вече и турско робство няма, а турско присъствие)

Иначе - не ми пречите лично на мен, ако не избирате като мухи без глави Доган, ама той вас преди всичко си ограби... жал ми е за простите мюсюлмани, които го избират...

Да кажем теоретично, че си бил прав и, че действително са ни възпитавали били в омраза към турците... не знам какъв ви е проблемът - да кажем пак дежурното дискреминиране.

Но в Западна Европа преди 50 г. ви приеха с отворени обятия, не са имали Турско робство, нищо не са учили за вас в училище - търпяха, бяха толерантни и какво стана - опариха се жестоко, накарахте да се събират лидерите им и официално да се отричат от мултикултурния си модел. Вече открито почнаха да говорят за това, което само в кафета и под сурдинка се обсъждаше - мюсюлманите не са и не могат да бъдат интегрирани в западното общество. Не бива да ги търпим повече - или се напасват, или Бай-Бай.

Откъде пък ти хрумна, че българите се сравняваме едва ли не с Индия и Паксистан (във втората са индииците - мюсюлмани), откъде пък ти хрумна, че отричаме освобождението си от руси, фини и румънци?

Българите сме мирни люде, не страдаме от грандомания повечето и знаем, че сте ни колили и бесили.
Нашите герои са колените и бесените, обичаме индийски филми и не ни дреме кой каква религия имал там -да е шарено....

Левски какъв бил?
Идиалист човек, въздухар малко. Без да иска е убил един младеж и не е могъл да си го прости, то затова и не го обявяват за светец - а и не мисля, че е нужно. Той действително е убил - но дълбоко се е разкайвал за това и е било малко или много в защита...
иначе - хуманист, надживял времето си. Повечето тогава са били на мнение, че турците е трябвало да се изгонят от Бългаиря след Освобождениет. А последното е било само въпрос на време - да, може би без русите щяхме и ние като арменците да умираме по пустинята, но нито нас затрихте, нито арменците - като последните са много уважавани и в чужбина и не са по социалните служби.

Та с две думи - нито се мислим за по-добри, нито за по-велики от другите народи (турци и араби включително), просто не сме чели, няма да четем и не искаме да четем курана, да носим бурка и дори кърпа, да сеем тютюн, да ядем локум... не ни е яд на парите на арабите, важното е да ги пилеят у нас (за разни писти, летища и самолетни компании, които да им купим обратно за стотинки)....

...и сме си доволни от живота си - на който не му харесва, да си ходи в Абу Даби... свободен е света, а и милиони кюрди чакат да бъдат прочистени...
нашите цигани ще си ги гледаме, каквото стане-стане, може да не сме велики, но няма да влезнем в историята и с някой геноцид и престъпление против човечеството

християнка

173.   171 То на вас кой ли не ви пречи? турците ли не ви пречат, еврейте ли не ви пречат, циганите ли не ви пречат, негрите ли не ви пречат, жълтите ли не ви пречат, били сте по умни от американците, живея с българи 90% от приятелите ми и познатите ми са чисти българи, обаче знам по големи националисти и по големи расисти едва ли има от българите! Ти живяла ли си тогава та знаеш кой убива братята си и ги е хвърлял в Черно море? Живея в ст. град виждам студентите колко са възпитани и начетени, нема що мн, направо да им се кефи в главата на един студент е само това да се напие, напуши и дрогира, аз това го виждам с очите си не да ми разправяш колко сте образовани и какви вишисти сте, тези студенти били бъдещето на България хаха! Българина може да е умен човек но с просто мислене, за мъжете да има по една проститутка, а за жените ви парички и това. Турците ги поздравяват по дискотеките защото имат пари, а българите само гледат от страни как пият с техните приятелни българки! А да не говорим, че българина е известен в цял свят с мързела, с това да краде, лъже и т. н. Някой говорят, че България е защитавала еврейте затова ли ги мразите толкова и България си върти с извинение гъ. а на втората световна война? Българина е умен но невъзпитан и простоват човек! А за плащането на изпити е възможно по скоро в България защото аз съм колега на такива хора, ти ще ми говориш за образовани хора! Погледни с каква омраза пишеш към мюсюлманите това един истински християнин няма да го направи, аз изпъквам истината и това което се случва в момента, не врели некипели като теб! Ти си била и със прабългарите и с турците и т. н не всичко писано в историята е така защото например в турската история пише друго прочети я! И ти си противоречиш сега казваш пък, че нищо не са ви наложили, кой да те разбере. А за ослепените войници на цар Самоил от византииския император каква жестокост може да се нарече, християни услепяват християни! Да не гворим, че цар Борис ви налага християнството на сила! Да не изтъкваме и други такива деяния сторени от християните, в момента хората страдат от най различни болести пак заради християните заради вашто надмощие!

174.   173. - нещо пак изместихме темичките - кой е казал, че някой ни пречи. Не беше ли ти, който ни се подиграваше, че сме били под циганско робство?
И аз какво отговорих - че ще си ги храним циганите, защото като наследници на Левски, и като сравнително мирни хора, въпреки всички приказки - досега не сме водили войни заради религия и етнос и не сме влезнали в историята с етнически прочиствания и геноциди. И няма и да влезнем, колкото и расисти да сме били уж...

Еврейте никога не са ни пречили - имаме и две царици-еврейки и то по време на гоненията на евреите в ранното средновековие. Нашите еврей ги спасихме от Аушвиц, и нашия патриарх застана пред влака, не мюфтията... В Йеросалим има не случайно парк „България„... арменците (които са оцелели) при нас са дошли, след земетресението и войната през 90-те пак при нас намериха в Бългаиря дом и втора родина - за минимум време научиха и език и се замогнаха, но те са християни все пак - не чакат Аллах да им пусне кладенец с нефт в двора.

Иначе - никой никога не ни е пречил... само мюсюлманите (да се върнем на темата), защото са се опитали да ни натрапят глупавия си (според нас и развития свят) начин на живот, „истината„ на курана и да водят джихад с жени и деца - самият Виктор Юго се е отвратил от зверствата през Априлското възстание- тук не ме интересува какво учили турчетата в Турция за великата Османска империя... а и като има закон за защита на нацията, едва ли могат да пишат друго по учебниците, само велики, велики османли...аш колсум

Не ми пречи никой, докато не се взриви и убие невинни хора на някоя гара.

Не ми пречат и турците, ако си налягат парцалите и си живеят мирно - което мнозинството от тях го прави, поне в България.

Най-много чуждестранни студенти в една Германия след Китай има от България, въпреки ордите турски граждани, които живеят там от три поколения.
Там не се купуват испити, господине, вярвайте ми. В Оксфорд пак българите са най-много - (от чужденците де) - към 100 и не са всички богаташчета, а са дошли със стипендии.
Българинът от край време благоволее пред образованието, правил е университети, дарявал е за училища, а турците едно училище не направихте за 500 години.

Статистика от 1886 - 96% АНАЛФАБЕТИ в България след 500 г Османско „пръсъствие„ - през 1926 г. вече над 65% от населението могат да пишат и четат (и то не само Библията, а и стотици и хиляди преведени книги и учебници от руски, френски, немски... ). Още преди Освобождението българите си правят свои печатници в Габрово, Пловдив, а през 20-те вече са по-образовани от гърците, освободили се много по-рано, гърците нямат печатница, а ползват услугите на Венеция...
И Ботев и по-голямата част от възрожденците ни все са били учени в чужбина хора. Това го ценим, не кой каква религия имал, кой какви курани чел....

Дори да е в момента образованието ни в криза, 15% от всеки випуск заминават да учат на Запад и не са ни изгонили и сме на равно с другите, докато мюсюлманите ги виждаме не по университетите, а по лавките за дюнери... е, когато не се молят на килимчето в съседното стайче.

Определено иначе християнството се е реформирало от Средновековието, докато ислиямът не само не се е реформирал, но и е санал по-краен и фундаментален.
Отказали сме се от кръстоносните погледи преди 900 г., а вие още бленувате джихади.
Не, че бългатите сме участвали в каквито и да е походи и колонизации де, но други християни са - и са си признали зверствата, защо вие не го направите???

Лошо няма - историята си е история, сега си е сега. Но не може да се живее в историята, да имаш Закон за защита на нацията, да хвърляш в затвора интелектуалците си, луди да застрелват нобелови лауреати на улицата, да стрелят по Ердоган и да си блееш, че си велик. ...да не почвам икономиката...

А това с болестите и християнството не го разбрах, но сигурно пак ще е итнересна теория на конспирацията, пак българите сигурно са измислили и вируса на ХИВ сигурно, за да може да мре всекупния мюсюлмански народ...

Християнка

175.   Вие сте този, който говори като фанатик за хората и културата на мюсюлманския народ. Вие приемате, че турците са мюсюлмани само. Вие никога не са живели с арабския народ. да бъде добър християнин означава да бъдеш спокоен и приятен. говорите като човек с проблеми. и идеята тук не е да се говори за турския народ, но за религията. ти не знаеш нищо за исляма. говорите за неща в миналото. Сега нещата са много различни и че страните имат какво да покажат. хората са наистина умни и да работят много. и те се зачитат и други религии. тук хората живеят в мир с християните. за Великден те имат 4 почивни дни. те са по-толерантни, то всеки български човек може някога да бъде.

176.   175 - аз съм тАзи и съм млада жена, част от инвентара според Корана.

Прав(а) си иначе, време е да се върнем към темата.

“По делата им ще ги познаете”, е казано в Евангелието на Матея, така че не ми говори какви били българските хора - факт е, че не сме колили и бесили, за да налагаме религията си и не сме се взривявали по гарите.

Факт е, че у нас няма нито една жена, убита, защото решила да става мюсюлманка (виж авторката) - обаче за Иран не съм сигурна, че ще търпят там подобно изказване „реших да стана християнка„ и да видим колко време ще живея...

В коя мюсюлманска държава има сега 4 дни за Великден, защото при нас в училище даваха два дни за Корбан (в България) - аз съм израстнала сред мюсюлмани, не араби, но в последствие познавам и много такива, и мароканци и какви ли не, и туркиня съм крила вкъщи от баща й, който я изнасилва от малка.... какво да кажа???
Сори, ама като български човек съм расист, защото 175 го казва... Аз не знам пък българите кога не сме живяли в мир с мюсюлманите - е, да искали сме да се освободим от Османското „присъствие„, комунистите доста са прекалили с Възродителния процес, ама не знам в Турция как биха реагирали, ако християните почнат да се взривяват по вагоните майка с дете...

Да, може да говоря като фанатик - да фанатик съм на тема свобода, демокрация, равноправие на жените, зачитане на човешките права. Не съм фанатик на тема религия, защото това за мен е лично нещо, но да - точно мюсюлманите, не будистите, са заплаха за моите ценности, съжалявам, че е така - но е така. Не мога да кажа на черното бяло и на бялото черно.

Ще ми се сега нещата да са много различни, но уви - не са. Швейцария, Франция, Англия, Германия и Холандия излезнаха С ОФИЦИАЛНА декларация, че ислиямските „ценности„ не са част от европейските и от европейското културно наследство. Камерън каза, че моделът на културна толерантност се е провалил и в бъдеще ще се търпят само интегрираните - забраниха се във Франция и Холандия бурките и всички подобни, закриващи лицето т. е. самоличността на обществени места. Германският политик Сарацин и то от социалдемократическата партия излезна с книга, включваща официална статистика ДОКАЗВАЩА, че само и изключително емигрантите, последователи на ислияма не се интегрират - извършват над 75% от престъпленията, не пращат децата на училище, живеят на социални помощи, раждат повече от 3 деца, въпреки затрудненото си финансово положение, ОТРИЧАТ немската държава, ценности (равенство м-у половете, разделение на духовенство и държава, господство на закона)... нака 175 отиде и кандидатства за гражданство в която и да е от тези държави - ще му дадат тест на местния език (който точно араби, турци, албанци не могат да научат за 50 г), в който ще има въпроси като -
В един брак командва -
А. мъжът
Б. имамът
Ц жената и мъжът са равноправни
или - върховен закон в Швейцария е
А. Коранът
В Библията
Ц Конституцията
и не малко ще зачеркнат и при двата А и ще има поне формална причина да ги екстрадират, все повече начини си намират и австрийците да се отърват от „образованите и интегрираните„ мюсюлмани - идва полицията и ги събира в 6 ч. сутрината и хоп на самолета, преди журналистите да са разбрали. Не че не протестираха АВСТРИЙЦИТЕ заради това „зверство„, ама накрая се сетиха, че е за тяхно добро и млъкнаха.

Не знам почти нищо за ислияма и ще се погрижа това да остане така - аз няма да гледам как приятелките ми мюсюлманки биват бити и изнасилвани (от баща си) и да си мълча, за да не обезчестим семейството.... няма да търпя на собствения ми език да ми разказват каки сме били българите, когато не сме ви клали и гонили, а е било обратното.

Затова замълчете и отидете да се молите на аллах, нека той да ви помогне, не чакайте от нас - „богати, умни, образовани и толерантни„ мюсюлмани

християнка

177.   “По делата им ще ги познаете”, е казано в Евангелието на Матея

Турция - 20 април над 25000 заклати цивилни граждани на Османската империя от български етнос
-На 24 април 1915 г. хиляди са избити в Истанбул и другите големи градове в империята, с което е поставено началото на масово изтребление на тази общност. Затова и този ден е обявен за Международен ден в памет на жертвите на Арменския геноцид.

- По време на Първата световна война Русия и Турция са в двата враждуващи лагера и арменците в южната ни съседка са възприемани като врагове на страната и поддръжници на Русия. През февруари 1915 година всичките 60 000 мобилизирани арменски войници са затворени в трудови лагери и след това са избити.

- Над един милион арменци /според британските източници/ са убити, а оцелелите след края на конфликта са принудени да емигрират в руската част на Армения или в Западна Европа, Северна Америка и Австралия.

Във връзка с преговорите на страната за членство в Европейския съюз, въпросът за признаването от турската страна на арменския геноцид е актуален и отново е на вниманието на европейските държави.

Споровете между Армения и Турция за събитията през 1915- 1916 г. все още не са приключили. Армения твърди, че действията тогава са много добре планирани от страна на турската власт и това дава право те да бъдат класифицират като геноцид.

Това твърдение на арменската държава е прието и от международната общност в лицето на ООН и Европейския парламент.

Геноцидът над арменския народ е признат от парламентите на Аржентина, Белгия, Венецуела, Холандия, Гърция, Италия, Канада, Кипър, Ливан, Литва, Полша, Русия, Словакия, Уругвай, Франция, Швейцария и Швеция, както и от 40 щата на САЩ.

Нашето Народно събрание (на Станишев и Доган) отхвърли декларация за осъждането на Арменския геноцид.

Общинските съвети на няколко български града гласуват декларацията от името на градския парламент, сред тях са Пловдив, Бургас, Стара Загора и Силистра, като подобно гласуване предстои и в Столична община.
- неизвестен брой араби, албанци, дръзнали да възстанат с-у Османската империя
- отеделно хиляди гърци, сърби и ко. при освободителните борби
- прогонени са всички гърци от Истамбул
- 100 000 български бежанци, изгонени от Беломорска Тракия, имущество - конфискирано, обезщетение - няма
- атентати гара Пловдив убити са 29 души - 1 жена , атентат гара Буново 4 жени и 3 деца
- в момента
- официално 30 000 кюрдски жертви, унищожаване на кюрдско културно наследство, признато от Юнеско за световно наслество.
-Носителят на Нобелова награда за литература Орхан Памук беше признат за виновен от съда в истанбулския район "Шишли", за това че е оскърбил турския народ (говорил за геноцидът с-у арменци и убитите кюрди)

България
- спасени 25 000 евреи и рома по време на Националсоцилизма, благодарение на българския патриарх. Не са спасени евреи и рома от земите на сегашна БЮРМ, които са били под обсада на Бундесвера, но на място български войници под пряко немско командване. (България се е извинила за евентуалното участие на български войници, но отговорността е поета от Германия, защото офицерите и заповедите са били немци - в Германия геноцидът е признат, извинили са се и плащат репарации на Израел до края на 2010, отделно на близките до днес, отделно рома и евреи са освободени в Германия за вечни времена... )

- „Възродителен процес„ 360 000 се изселват от родината си в Турция, около 150-160 000 от тях се връщат обратно, екзекутираини трима терористи 1988г

“По делата им ще ги познаете”

кой е расист - нека прецени читателят

Християнка

178.   177 За какви геноциди ми говориш след като християните са избили 6 милиона еврейски мъже деца и жени, а това за болестите е, заради вашите бомби да докажете кой е по могъщ! И това става през втората световна война! Как смеете да говорите! Живеете в измислен свят. Направо българите са известни в цял свят, живейте си с циганите, те ще ви разкажат играта, благодарен съм за това, че при нас не живеят цигани, циганина застава и проси в един град с преобладаващо население от християни и е извадил нещо написано за Христос, а когато е в друг град с преобладаващо помашко население е написал Аллах! Затова и България си е циганска държава, тя върти дупе накъдето грее слънцето. И за друг геноцид ще те известя, изпаряването на 1 милион китайци избити с лазерно оръжие от руснаците. Бомбата в Херошима да не са я пуснали мюсюлманите? Хората виждат сами истината не ти да и я показваш хаха това си е отделно, че се размножават мн милиони хора приемат исляма годишно. Порови се малко в нета и ще разбереш. Повече говориш като патриот отколкото като християнка! Двете световни войни да не са дело пак на мюсюлманите, вие се борите за дадмощие! Мюсюлманите са винаги с усмивка на лице дори и гладните африканци са по щастливи от вас те се стремят към нещо друго може би към духовното, мога да ти дам и като пример, че най-богатите хора са мюсюлмани! Защото сте мн образовани затова в цял ст. град няма нито една библиотека, а е пълно с дискотеки, пияни студенти, убииства, наркомани, мръсотия нямам думи да се изразя направо жалка картина! Щом България застава на 2 та световна война от страната на Германия, когато вижда натиск от нея виждам и колко ви пука за еврейте и колко сте смели! Една от най-мръсните държави е България! Най-умните сте вие, чак 15% от студентите на България да са в чужбина мисля, че доста преувеличаваш, и половината от тези студенти повече не се връщат в България. В България всеки се бори за малкия кокал! Население 7 милиона от който 2 илиона цигани, а останалата част са мюсюлмани! Целта на Османската империя е била да завладее света това е целта на всяка империя! Да не си мислиш, че Русия е освободила България защото мн я обича? Заради ползата, европейските сили са настоявали да се изтеглят от България, да не говорим, че северна Добруджа е дадена на румънците затова ги смятате за цигани, не се сърдете за Румъния, а на другите европейски държави, а сега сте пак в купом с тях!

179.   до мюсюлманина горе, който „винаги е с усмивка на лице„ - аз тази усмивка не я почувствах...

Каквото написах - написах. С хора като теб няма оправия, освен екстрадация, но нямаме щастието на австрийците да сте тук от 20-тина години, а сте от 600 и пак... и пак пикаете по ръката, която ви храни.

Като българка ти казвам, че не успя да ме убедиш, не можа да ми дадеш факти, че българите са били расисти - нито сме правили геноциди, признати от ООН, нито в момента нашите войничета трепят малцинства и нямаме закони, забраняващи говоренето против България и българите, иначе да си отдавна в затвора.

Не знам кой ти е казал, че румънците били цигани - не е така, те са наши партнъори в ЕС, работим си добре заедно, а и много българи в Северна България си имат влашка кръв. Ние не претендираме, повтарям, че сме чиста нация, не си знаем корените и едва ли е важно - ние сме наследниците на културата на прабългарите, говорим и пишем на езика на Кирил и Методий, имаме си патриаршия в София и това ни стига... кой какъв е - едва ли знаем... , и какви расистки актове сме направили - аз не съм чула ООН да се е занимавал с нас...да имаме българин, осъден, защото е говорил против нацията, да имаме престъпления против човечеството, военнопрестъпници в съда в Хага...

Като християнка ти напомням, че ние сме премислили описаните от теб зверства и сме ги признали, направили сме закони, за да не се повтарят и НЕ СМЕ УИБВАЛИ В ИМЕТО НА ХРИСТА, а във война (с Третия райх и Япония, която реално е заплашвала САЩ). Но сме се отвратили от атомното оръжие и се разоръжаваме, не гледаме да се въоръжим за Джихад в името на Аллаха...

В 21. век само и единствено „щастливите и усмихнати„ мюсюлмани говорят за война на религиозна основа - джихад! Нямаме ние, християните, такава дума в речника си и напомням, че Турция е на наша страна и осъжда джихада. (е, ти може да го определиш това като въртене на задник пред САЩ).
В МОМЕНТА целият НЕмюсюлмански свят - евреи, атеисти, будисти, шинтуйсти и ко. са във т. н. „Война с-у терора„ - който казва, че ще прави джихад срещу развитите държави - ще го получи.

По западните медии вече се говори за това открито - „религия на злото„, „борба с-у злото„, а ако направиш едно социологическо проучване, повече от 80% от хората биха ти казали, че свързват думите „зло, тероризъм, Дявол„ точно с Ислияма....

О, определено има доста американска пропаганда в това, но кой сме ние - българските гяури, за да го оспорваме. Нямаме основание да кажем - чакайте хора, 500 години ни управляваха под шариат, ама сме много доволни, по-щастливи и усмихнати не сме били - няма такова нещо - най-много да добавим нещо, ама си мълчим, че нали - да не ви обидим...„присъстващите„

А до тогава - ами живеем си мирно и спокойно в НАТО (съюзник ни е и Туция) и ЕС и оставяме другите да си говорят свободно - Нямаме закон за защита на държавата и няма съд и присъда за хора, които твърдят, че тя е циганска - само може да се усмихваме и да сме по-щастливи от афганистанците, не е трудно... на който не му харесва - ВЪН

българска Християнка

180.   Положението на жената при Исляма не представлява проблем. Отношението на Корана и на първите мюсюлмани свидетелства, че жената е толкова важна за живота, колкото и мъжа, и че тя не е на по-ниско стъпало от него, нито е от по-низшите творения. Ако го нямаше влиянието на чуждите култури и влиянието на чужденците, този въпрос никога не би бил повдигнат сред мюсюлманите. Ислямът приема, че положението на жената е равностойно на положението на мъжа. Това е било напълно естествено и никой не го е смятал за проблем. Говориш врели некипели! За 176 как не сте имали проблеми с мюсюлманите като преди малко повече от 20г имахте проблем с тях, май не си мн наясно с това! Само вие си ги представяте тези войни и Джихат! Мюсюлманите ще завладеят света по мирен начин, времето ще го докаже няма смисъл да споря с хора които не са чели нито коран нито библия. И НЕ СЕ ПИШЕ КУРАН, А КОРАН! Вие си слушайте западните медии и това е! ХАХА. Аз изтъквам истината! ТИ ЖИВЕЕШ С ТЯХ И ЗНАЕШ, ЧЕ ГОВОРЯТ САМО ЗА ВОЙНИ!

181.   Радвам се, че все пак намерихме общ тон и, че мислиш така за жените, но честно казано малко ме интересува под влияние на каква култура съвременният ислиям е превърнал жената в... получовек.
Какви са тези „чужди култури„ много ми е интересно?
За Африка мога да кажа, че чернокожите, които още си изповядват натуралните религии, нямат такова отношение към жените .

Не знам, просто и не отричам, че християнството в миналото също е било инструментализирано за разни войни и престъпления.

Аз лично съм нямала проблеми с мюсюлманите, яла съм от техния хляб и те от моя, но не мога да приема за себе си начина на живот и ценностите дори най-либералните сред тях. Да, мирно съжителстване и уважение - но никога няма да сложа доброволно фереджето, да си мълча и да се подчинявам на мъжа, само защото е мъж.

Защо в Корана има текстве, които предписват побоя над жени и кажи ми защо приятелките ми при първа възможност захвърлиха фереджето и се изпоомъжиха за българи-християни. Само една ми е казвала, че не е искала да има мъж като баща си, но гледам да не ги питам.
Защо приятелката на братовчедка ми - туркиня се кри у нас от семейството си, защо не каза на брат си, че от дете е изнасилвана от баща си и защо майка й каза да мълчи, за да не разбрали другите. Защо бащата не беше отлъчен от семейството, а дъщерята? Защо майка й я наричаше к.. ва и брат и като разбра не само не я защити, а и....
Защо има случай на убити мюсюлмански девойки дори на Запад, които не са искали да се омъжат за мюсюлманин и не са искали да бъдат мюсюлманки - нима човек не е свободен да се самоопределя? Нима религията не е лична?
Защо като единствената ми приятелка, омъжена за мюсюлманин, беше тормозена от мъжа си и свекървата си, никой не я защити - семейството й каза, че принадлежала на семейството на мъжа си. Защо като тя роди дете, мъжът й отиде да спи в кухнята, а майка му се настани в спалнята и защо не спряха да се нижат хора през дома им, когато имаше грипна епидемия и защо моята приятелка трябваше да ги посреща и да си мълчи - е, бебето се разболя от пневмония, но и след това не престанаха да й досаждат разни уж „молитви„ да правят, ама не видях да се молят.

доста съм живяла и живея нагъсто с мюсюлмани, съседката се омъжи за мароканец, той продаде имотите и и си подбра чукалата....

обясни ми това - защо днес мюсюлманите живеят така първобитно и защо все пак се стига до убийства на жени с камъни (дори и в уж напредналите ОАЕ) и защо жените трябва да си крият косата, да гледат надолу и да мълчат?

Както и да е - нека всеки си изповядва религията и си живее както иска, стига да не се взривява по гарите, да не бие и изнасилва приятелките ми (родени мюсюлманки)....

Кой как щял да завладее света... не искам да говоря по темата, защото честно казано е гротескен мирният път на Алкайда и на османските орди...
Ако е имало някаква романтика по отношение на ислияма от времето на хипитата и на Мохамед Али - то тя окончателно е унищожена.
Колкото до това Обама какъв бил - то има само един човек, който може и има право да го каже - самият Обама.
Щом се самоопределя като християнин, кръстен е и е пял от дете госпел на Хавайте в църквата - значи е за мен християнин....

Нямам си идея как ислиямът щял да завладее по мирен начин света, това за мен в момента е теологична фантастика...

Християнка

П. П. - знам как се пише Коран, нарочно го писах с „у„

182.   171:"Лола, не смятам, че турците специално в България са на гости - живеят си от 600 години у нас, все пак - 500 години са ни управлявали, никакви гости не са. При малко по-малко късмет... кой знае - може би днес ти и аз да се казвайме Фатма и Айше и да бяхме не завършили висшистки, а бременни на тютюневата нива в турска провинция Булгаристан... "

495 години са ни владели, така е... 105 години живеят у нас, но са гости, просто защото не успяват да се напаснат. Никога не бих ги приела за нещо друго освен за гости, при това неканени. И след като са такива, би било редно да уважават гостоприемника. Дай да не почваме със сценарии ако и какво би било ако, че ще разтегнем големи локуми.

Лола

183.   Ако не знаете, какво означава Ислям означава "Мир". Не мога да ви обедя това е ясно. Но бих ви препоръчал да прочетете корана после да говорите, не само, аз чух това онова! Мюсюлмани са управлявали Испания около 800 год. Те никога не са използвали събя и меч за да накарат хората да приемат Ислама. По-късно Християнските кръстоносци с идването си заличават мюсюлманите. Не остава ни един мюсюлманин в Испания, който открито да прави азан – повикът за молитвите. Мюсюлманите са били владетелите на Арабия за 1400 години. Англичаните и французите са властвали само по няколко години. Мюсюлманите са властвали общо 1400 години. До ден днешен има 14 милиона араби, които са коптски християни, тоест християни от поколения. Ако мюсюлманите са използвали събя и меч е нямало да има нито един арабин, който да се е запазил като християнин. Мюсюлманите са управлявали Индия около 1000 години. Ако са искали, те са имали силата да накарат всеки един не-мюсюлманин в Индия да приеме Исляма. Днес повече от 80% от жителите на Индия са не-мюсюлмани. Всички тези не-мюсюлмани в Индия са автентично доказателство за това, че Ислямът не е разпространяван със сабя и меч.
Индонезия е страната, която има най-големият брой мюсюлманско население на света. Болшинството от жителите на Малайзия са мюсюлмани. Само един въпрос: „Коя мюсюлманска армия е върлувала в Индонезия и Малайзия? ”
Не всеки и всички човешки същества на този свят са заинтересовани да запазят мира и хармоничността. Има много хора, които са съгласни да рушат за да запазят капиталовложенията си. Понякога трябва да се използва сила за да се запази мирът. Точно поради тази причина има полиция, която използва сила срещу криминални и антисоциални лица, за да запази мира в страната. Ислямът подкрепя мира. В същото време обаче Ислямът призовава последователите си да воюват срещу подтисничеството. Борбата против подтисничеството понякога може да наложи и използването на сила. В Исляма сила може да се налага само за да се подпомогнат мирът и справедливостта.
Прочетете и вижте истината, предлагам ви да попрочетете и малко световна история!

184.   183 да не би християни да са разпвали дедите ни, да са отвличали и изнасилвали момите ни, да са ни резали ръцете и краката? Ако си спомням правилно това са били мюсюлмани! Да не би християни да са избивали в Албания и Иран и сега в Египет? Да не би християни да палиха коли по улиците на Париж миналата година? Да не би хистияни да убеждаваха християни, че е добре да се самоубият взривявайки със себе си християни, защото Аллах е милостив и на небето ще им даде 70 девици? Християни ли пребиват с камъни жените си в днешно време и ги изнасилват и ги смятат за нищо? А, да чакай, това бяха мюсюлмани... Навсякъде има изцепки, но човешката памет е избирателна и помни и разказва само това, което на нея и отърва, нали така? Съжалявам ако това е мерилото ти за добра религия, защото религията не може да е добра или лоша, тя е просто религия. Човека е този, който решава нещо и прави нещо, не религията. За пореден път ви казвам: съобразявайте се къде се намирате и се дръжте подобаващо за гости, гледайте си вашата паничка, не надничайте в наща. (Животно да беше щеше да ме разбере до сега)

Лола

185.   Нищо полезно 183 не научих, само намирам за доста гротескно една религия да се нарича „Мир„, а да е донесла само война.

Не казваш ти колко мюсюлмани имало в Индия, а статистиката
Индуизм 80. 46%
Христианство 2. 34%
Сикхизм 1. 87%
Буддизм 0. 77%
Джайнизм 0. 41%
Анимизм, другие 0. 65%
и ислям 13, 43

Прочети малко история и ще разбереш, че мюсюлманите не са искали да живеят в индуистка държава и са си направили Пакистан. Семейство Ганди са се опитвали да обединят идийския народ в една държава и са платили с живота си.

За Испания

11 в. пр. Хр. - основани са първите финикийски (Кадис) и гръцки (Аликанте) колонии.
6-3 в. пр. Хр. - заселват се келти.
3 в. пр. Хр. - част от Испания е завладяна от Картаген.
2 в. пр. Хр. - 5 век сл. Хр. - под римска власт.
410-415 г - Испания е завладяна от вестготите, които образуват държава.
711-718 г - испанската територия е завоювана от араби и бербери (маври), които основават отделни емирства.
8-11 в. - в Северна Испания се оформят самостоятелни християнски кралства - Кастилия, Навара, Каталония, Арагон и др.
8-15 в. - борба за отвоюване на земите от маврите (Реконкиста).
1479 г - създава се единната испанска държава с обединяването на Кастилия и Арагон, през 1492 - и на Гранада. Веднага се предприема етнорелигиозна чистка, като евреите и маврите са принудени да се похристиянчат или изселят. Тези, които приемат католицизма, са подложени на строг контрол и често биват изгаряни на клада като "отстъпници от вярата".
15-16 в. - Великите географски открития поставят начало на колониалните завоевания на Испания. Завладени са Мексико, Перу, Боливия, Неаполитанското кралство, Навара, Португалия, Нидерландия, Сицилия, част от Африка и др. Утвърждава се испанският абсолютизъм.

Значи 300 години ЧАСТИ от Испания са завладели арабите, не 800 години. Има разлика, а виждаме по-нататък, че Испания каквато е днес са я направили не арабите, а християните.

Християнка

186.   „Ислямът подкрепя мира. В същото време обаче Ислямът призовава последователите си да воюват срещу подтисничеството. Борбата против подтисничеството понякога може да наложи и използването на сила„

Определено бяхте подтиснати от жените и децата, потърсили подслон в църквата в Батак.
Определено ви „подтиснаха„ жителите на село Езерово, изклани, след Освобождението на България в останалите под робство български земи.
Подтискаха ви арменците.
Подтискаха ви стоте интелектуалци, учители и търговци, заклани преди 120 г. на центъра на града ми.
Подтискахме ви българите, че ви оставихме да живеете на земята ни, оставихме ви джамиите ви и духовните ви лица.
И какво ви накара да взривите 26 човека на гарата в Пловдив и вагона „Майки с деца„ -, явно нещо са ви подтиснали.

Американците дадоха оръжие на афганистанците, за да ги убиват „подтиснатите„ талибани 20 г. след това с същото това оръжие.

Американците бомбандираха Сърбия (други християни), за да се създадат две мюсюлмански държави на Балканите - и точно косовар с американско оръжие уби на летище Франкфурт невъоръжени американски войничета - сигурно се е почувствал „подтиснат„.

Днес Косово е язва в сърцето на Балканите, излизат и все нови и нови доказателства за военни престъпления на „подтиснатите„ - продали са органите на сръбски военнопленници - ей това е - в името на Аллах всичко или нищо. 85% безработица.

Американците си платиха и плащат за глупавата си и найвна толерантност и охажване на мюсюлманите, а трябваше да погледнат само в една книга по история и да се сетят, че с тях не може да бъдеш „приятел„, защото по определение са ти враг - нали не си мюсюлманин.

Няма какво да спорим - при думата „Ислиям„ 5 милиарда човека на тази планета си представят всичко друго, освен „Мир„ - представяме си завързани коленичили и безпомощни хора, които биват обезглавени пред камерите ( и български шофъори - все „подтисници„), представяме си викове от огромна джамия за джихад и хиляди мъже, кланещи се на площада, талибански стадион с обесени стотици хора по трибуните, площад с размазана жена от камъни, жени в бурки, изостаналост, простота и необразованост... това е за нас тази религия и Лола е права - вие сте гости, където и да отидете, защото не можете и не искате да живеете заедно с другите религии.
Коптите ги питай как живеят - питай в Бейрут колко са останали от тях, в Египед, защо си татуйрат кръстове и се крият... питай ги арменците, какво мислят за вашата „толерантност„... и „Мир„...

ние, българите си имаме друга поговорка, и американците май са чули за нея „Като не щеш мира, ето секира„

187.   „Точно поради тази причина има полиция, която използва сила срещу криминални и антисоциални лица, за да запази мира в страната. Ислямът подкрепя мира. „

Полицията е част от изпълнителната власт в една държава, тя не използва сама по себе си сила с-у криминални лица, защото всеки е невинен до доказване на протовното в християнския и цивилизования свят въобще и си има съдебна власт, която да каже, кой е криминален. Думата „антисоциален„ идва от националсоциализма - обявените от нацистите за антисоциални са носили буквичката „А„ както евреите са носили звезди на Давид на реверите и са завършили в Аушвиц. Жертви на тази „А„ са били рома и синти, както и неудобни хора. Личи си, че си често с неонацисти, защото вече и речника са ти замърсили, но в демокрацията няма присъда „антисоциален„.

188.   Ами ако не се лъжа от началото на 8 до края на 15 век има почти 8 века около 800 години. Четете хубаво и тогава говорете затова ли са останали и до днешно време 14 милиона християни в арабските държави, а от арабите нищо не е останало за толкова време живяли в Испания макар и не 800 а 300 да са пак са мн. Като копираш историята на Испания гледай какво копираш поне, копирала си и как маврите и еврейте са карани насилствено да приемат хритовата вяра! 6 милиона еврей бяха избити защото не са ви мн приятни ли? Не пишете съчинения, а вижте истината, вие говорите срещу турците! А и те ако са били насилници нито един българин нямаше да остане за 500г, това се случва към края на робството, какво искате да са си тръгнали доброволно от земите на които са живели 500 години? Сега се мислите за някакви благодарение на турците, защото са били толерантни към вас, а и да не говорим, че вие сте приели християнството на сила ОТ ВАШИЯ ЦАР БОРИС ИНАЧЕ КАКВИ СТЕ БИЛИ? Ако сте били под робство на някоя европеиска държава и помен нямаше да има от вас нито от ЕЗИКА ВИ, можеше и КАТОЛИЦИ ДА ВИ НАПРАВЯТ! А това какво се случава в Египет и други такива държави те сами ще си се оправят точно вие няма да ги оправите, ТОВА ЗА убиването на жените с камъни си е техен закон, щом прелюбодеиства нека й е, АМА за изнасилването откъде го измисли не знам, те просто само я убиват и да служи като пример! ИЗНАСИЛВАЧИТЕ ТАМ ГИ УБИВАТ НЕ КАТО ТУКА, ДАДЪТ ГО ПО НОВИНИТЕ, АКО ИМА ПАРИЧКИ НЯМА ПРОБЛЕМ НА ДРУГИЯ ДЕН СВОБОДЕН!

189.   И към родителите -; добрина, и към близкия, и сираците, и нуждаещите се, и към близкия съсед, и към далечния съсед, и към другаря редом, и към пътника, и към владените от вашата десница! Аллах не обича горделивия, самохвалеца

190.   Коранът призовава хората към семейния живот и загатва, че в брака се крие мъдрост и благодат: “Аллах ви отреди съпруги от самите вас и ви отреди от съпругите ви деца и внуци, и ви дава препитание от благата. И нима в лъжата вярват, а щедростта на Аллах отхвърлят? ” (Пчелите, 16/72). В Корана бракът се разглежда като съвместно разбирателство и дълбоко доверие между съпрузите: “А ако пожелаете на мястото на една съпруга да вземете друга и сте дали голямо богатство на първата, не взимайте нищо от него! Нима ще го вземете с измама и явен грях? И как ще го вземете, след като се отдадохте един на друг, и те получиха от вас твърд обет? ” (Жените, 4/20 – 21).

Освен това Свещеният Коран акцентира върху правото, което е основен принцип и подчертава, че е необходимо съпрузите да поддържат добри взаимоотношения помежду си: “О, вярващи, не ви се позволява да взимате в наследство жените против волята им. И не ги потискайте, за да отнемете част от онова, което сте им дали, освен ако извършат явно прелюбодеяние. И живейте с тях, както подобава. А ако сте ги възненавидили, то може и да възненавидите нещо, а Аллах да е вложил в него много добро. ” (Жените, 4/19). Що се отнася до запазването на брачната връзка Коранът натоварва мъжа с повече отговорности, отколкото жената. Когато се появят проблеми в семейството Коранът възлага някои отговорности и на обществото.

И ако съвместният живот между съпрузите стане напълно невъзможен Коранът предлага като изход развода, “който не се нрави на Аллах”: “О, Пророче, ако се развеждате с жените, развеждайте се с тях в срока, затова и пресмятайте срока, и бойте се от Аллах, вашия Господ. Не ги пропъждайте от домовете им, а и те да не излизат, освен ако са сторили явна скверност. Това са границите на Аллах. А който престъпва границите на Аллах, той угнетява себе си. Откъде да знаеш, Аллах може да породи след това и нещо ново. И когато жените изпълнят своя срок, задръжте ги с добро или ги напуснете с добро! И вземете за свидетели двама справедливи мъже измежду вас! И свидетелствайте в името на Аллах! Това е наставление за онзи, който вярва в Аллах и в Сетния ден... ” (Разводът, 65/1 – 2); “И ги настанявайте [жените в развод], където и вие живеете, според своите възможности, и не им навреждайте, за да притесните! А ако са бременни, харчете за тях, докато родят! А ако кърмят децата ви, дайте им тяхната отплата и се разберете с добро! А ако не се разберете – да кърми друга. Заможният да даде [за жената и детето] според своите възможности! И комуто препитанието е ограничено, да даде от онова, което Аллах му е дарил! Аллах възлага на всяка душа само според онова, което й е дал. Аллах ще стори облекчение след трудността. ” (Разводът, 65/6 – 7).

191.   Оттук става ясно, че както във всяко едно отношение и в този случай Коранът запознава съпрузите със задълженията и правата, които имат един към друг и поставя силен акцент върху общочовешкия морал. Призовава хората да почитат Всевишния и да бъдат добродетелни един към друг. В интерес на истината безпрепятственото продължаване на взаимоотношенията между хората касаещи самите тях и правата им, е възможно единствено в подобна атмосфера на уважение и добродетелност. Защото е трудно, дори невъзможно бракът, който има своите особености, тайни и поверителни страни да бъде контролиран отвън. Щом е редно може съпрузите да се обърнат и към съда, но същинският въпрос е да не се пораждат проблеми в семейството или да бъдат разрешени още в ранен етап. А това е свързано с личността, морала и характера на страните. Но ако в сърцата липсва вяра в Бога, чувство за равносметка и уважение към хората много е трудно да се установи хармония в семейния живот единствено чрез закона, правилата и различните философски разбирания. На различни места с приблизително еднакъв стил на изразяване в Корана се акцентира върху топлата атмосфера на семейството, след като се обръща внимание на следните положения: “И от Неговите знамения е, че сътвори за вас съпруги от самите вас, за да намерите спокойствие при тях, и стори помежду ви любов и милост. В това има знамения за хора мислещи. ” (Ромеите, 30/21).

Ислямът отдаде значение на мъжа и на жената с оглед на тяхната същност и отведнъж с един замах въздигна жената в положение на блажена и й отреди нов статут. Религията попречи на това жената да бъде използвана като средство за осъществяване на комерчески цели и я направи достойна, поставяйки Рая под краката й. Вече това ценно създание нямаше да бъде склонявано към проституция, прелюбодеяние, порочност и в никакъв случай нямаше да бъде превърнато във вещ, която може да се купува и продава. На тях нямаше да се гледа с лошо око, нямаше да бъдат оклеветявани и унижавани: “А на онези, които набедят целомъдрени жени, после не доведат четирима свидетели, ударете осемдесет бича и не приемайте никога тяхно свидетелство! Тези са нечестивците, освен които след това се покаят и поправят. Аллах е опрощаващ, милосърден. А които набедят своите съпруги и нямат свидетели, освен самите себе си, всеки от тях да засвидетелства четири пъти в името на Аллах, че наистина е искрен. ” (Светлината, 23/4-7). Момиченцата нямаше да бъдат подценявани и никога повече убивани: “И не убивайте децата си поради страх от бедност! Ние храним и тях и вас. Убиването им е голям грях. ” (Нощното пътешествие, 17/31). Въпреки че от физиологична гледна точка то може да притежава известни различия, но това нямаше да бъде причина за подценяването му.

Човешкото сътворение описано в Корана всъщност е описание на начина по който е сътворен Хз. Адем (Адам), мир Нему, а по късно и на неговата съпруга, от самия него (Коран, 2/187). Това описание идва да напомни, че и двата индивида преди всичко са хора, и че не съществува разделение между мъжа и жената.

193.   Както изтъкнах и пред журналистката Нурие Акман в интервю за в. “Заман”, днес хората не познават исляма. Мюсюлманите трябваше открито да заявят, че в истинския ислям няма терор. Никой не може да убива друг човек. Дори и по време на война нямате право да докосвате невинни хора. Никой не може да даде фетва по този въпрос. Никой не може да става камикадзе. Никой няма право да се обвие с взривове и да влезе сред невинното население. Каквато и вяра да изповядват хората, сред които влиза, това е недопустимо. Дори и по време на война – въпреки че там балансът не може да се осъществи – подобно деяние не е позволено. Ислямът повелява следното: “Не докосвайте децата и отслужващите молитва в църквата. ” Това не е казано само в даден период, след което да е забравено, напротив, това се е повтаряло през вековете. Каквото е казал Пророкът ни това е повторил и Хз. Ебу Бекир, каквото той е казал това е повторил и Хз. Юмер, а каквото Хз. Юмер е казал в по-късните периоди са го повтаряли и Салахаддин Аюби, Алпарслан, Кълъчарслан. Същото е казал и Мехмед Завоевателя. Благодарение на това този конгломерат какъвто е Константинопол се превръща в Истанбул. Сиреч нито гърците са сторили нещо на арменците, нито арменците на гърците. Нито пък мюсюлманите са ги притеснили. Кратко време след като Константинопол е бил завладян, хората доброволно са окачили един голям портрет на Завоевателя на стената на патриаршията. Тази постъпка от онова време е учудваща.

В историята пише, че по-късно Завоевателя е извикал при себе си патриарха и му предоставил ключовете. Проблемът се крие в това, че днес ислямът не се разбира правилно. Ислямът винаги е бил толерантен към различните идеи и днес това трябва много добре да се осъзнае. С болка искам да отбележа, че някои назадничави ходжи и недозрели мюсюлмани в ислямския свят, нямат друго оръжие освен да тълкуват исляма като религия на крайностите. Те използват това оръжие за да ангажират хората в борба, която обслужва личните им интереси. Ислямът е права религия и правилно трябва да бъде прилагана в живота. В никакъв случай не е правилно да се използват непозволени средства при постигането на целта. Така както целта е правилна и средствата, с които ще бъде постигната също трябва да бъдат правилни. Най-важната цел на един мюсюлманин е да спечели благоволението на Всевишния и да оповести славата Му на света. От тази гледна точка не може да се влезе в Рая, убивайки човек. Не е възможно мюсюлманинът да каже: “Ще убия човек за да вляза в Рая. ” Не е възможно да бъде спечелено благоволението на Всевишния, убивайки. Някои се възползват от състоянието на младежи изгубили духовността си, давайки им няколко долара и лекарства и едва ли не ги превръщат в роботи. Тези манипулирани младежи, с които бе злоупотребено, по-късно бяха използвани като убийци в името на някои безумни идеи. Някои искаха да постигнат своите сатанински цели посредством тези експлоатирани младежи. В настояще тази тема е на дневен ред и се дискутира по медиите. Убиването на човек е много страшно деяние. В Свещения Коран пише, че убийството на един човек е равносилно на убийството на цялото човечество. Сиреч от гледна точка на законите в Съдния ден, убийството на един човек е голям грях, равносилен на отричането на Бога. Ако това е същността на религията, то тогава тя трябва да се предава чрез обучението. Нито един човек, който от сърце е приел исляма не може съзнателно да стане терорист. Възможно е терорът, който до днес се приписва на мюсюлманите, да е поведен от някои недоразвити души, в които дълбокият дух на исляма не е проникнал. Терорът, както личи и от самия термин, е сложно явление, следователно не е лесен за анализиране.

Макар да не е лесно терорът непременно трябва да бъде изследван, имайки предвид грозната му същност и факта, че се приписва на мюсюлманите; административните и разузнавателните служби трябва да бъдат приведени в действие, да бъдат установени източниците. Всичко това заедно със стратегиите, които ще се създадат в международен план, ще способства пътят на тероризма да бъде пресечен. В противен случай с недостатъчна информация и грешна преценка нещата ще влязат в задънена улица и някои цивилизации, някои народи и някои неправителствени организации винаги ще бъдат под заплаха. След 11 септември проблемите като че ли бяха оценени по този начин. Страхът от терора се превърна в зловеща параноя. Терорът едва ли не се превърна в средство за постигане на определени цели, като с всеки изминал ден с ускорено темпо се провокираха някои центрове на тероризма и се експлоатираше с чувствата и вълненията на масите. Според мен мюсюлманите, въпреки че са изостанали по отношение на науката и техниката, не са толкова паднали, че да се занимават с подобни подли деяния.

Повечето от тях са толкова наивни, че едва ли биха се сетили за “големите игри”, които се играят на международната арена. Истинската причина, която се крие зад тероризма са земните облаги и облагодетелстването. Досега в световен мащаб зад голямата шахматна игра винаги са стояли тези причини. Когато истинските причини биват подминати проблемът се концентрира върху исляма.

Поради проблеми като борба за интереси, противоречия между партиите и кликите, недемократичните действия и потъпкването на човешките права в ислямския свят се образуваха многобройни групи изпълнени с недоволство. Повечето от тези хора бяха неопитни и невежи, които лесно се хващат в примката на някои служби и са от този тип хора, които лесно могат да бъдат провокирани. Някои ги използват и напредват към целта си. Освен това някои наднационални тайни и явни организации постоянно подклаждат неспокойствието в света, защото всичките им планове са насочени към разрушаване и разширяват своето поле на действие, занимавайки всекиго с някаква дейност. Дори с огромни усилия и старания да се отстранят някои предпоставки, които се сочат като причини за тероризма, без де се видят тези положения, това проклето поведение ще продължи съществуването си под друго наименование и название.

194.   Терористи ли са повечето мюсюлмани?

При толкова много терористични актове през последните 30 години извършени от хора, които наричат себе си мюсюлмани, е разбираемо че много не-мюсюлмани са смутени и объркани. Терористи ли са повечето мюсюлмани или се подготвят за бъдещи терористи?

Нашите приятели от мисионерската организация "Frontiers" имат доста голям опит с мюсюлмани. Тази организация е международна група от вярващи в Библията християни, които в продължение на много години работят с огромен брой мюсюлмани в цял свят. Въз основа на огромния си опит, те заявяват: "Повечето мюсюлмани са добри хора... Преобладаващото множество от мюсюлманите са миролюбиви и гостоприемни хора. " Повечето хора от запада, които са отделили време да опознаят мюсюлмански мъже и жени, са съгласни с това мнение.

Теди Медисън, американският президент на организацията "Отворени врати", християнска мисионерска организация, която работи с хиляди мюсюлмани, казва че християните не трябва да считат всички араби за терористи. "Повечето от тях определено не са терористи. Те, както и ние, са жертва на действията на едно радикално малцинство. Представете си как ли се чувстват американските араби днес. Те трябва да понасят подозрението, гнева, разочарованието и омразата на мнозина от своите американски съграждани. Ако създадем образ на врага, който е арабин или последовател на Исляма, то тогава за нас ще бъде невъзможно да обичаме тези хора. А ако ги мразим, тогава за нас ще бъде невъзможно да имаме мотивите за споделяне на Евангелието с тях. " [12 септември 2001, Mission Network News]

Мюсюлманските екстремисти са само една фракция в мюсюлманския свят, а получават повече внимание заради терора, който причиняват. Ще бъде ли честно да уподобяваме всички християни с такива "християнски" гнилости като "Давидовия клон" в Уейко, Тексас (Дейвид Кореш) или Джим Джонс от "Храма на народите"?

Осъзнавате ли че мюсюлманите често погрешно смятат Мадона, MTVи филмите на Холивуд като "християнски" само защото идват от Америка, от една християнска нация? Повечето християни са ужасени, когато научат за тези погрешни представи. По същия начин е несправедливо да поставяме всички или повечетомюсюлмани под общото заглавие екстремисти или терористи. Нашите мюсюлмански съседи често са точно толкова ужасени от такива брутални действия на насилие, колкото сме и ние, но трябва да понасят тежестта на заплахи и атаки след всеки пореден терористичен инцидент, който залива медиите.

Вместо да нападаме гневно мюсюлманите, ние християните трябва да показваме по-висок стандарт, Христовия стандарт на обич към тях. И чрез нашата обич те да могат да видят Христос отразен в нас и да поискат лично да познаят Исус. Въпреки че това не се отразява в медиите, има свидетелства че Бог могъщо работи сред мюсюлманите и ги привлича към Себе Си. Може би Бог е призовал теб да бъдеш Неговия посланик на мира във времена като тези.

195.   Наскоро либийският лидер Муамар Кадафи предсказа ислямско бъдеще на Европа. Той заяви, че за няколко десетилетия 50-те милиона европейски мюсюлмани ще превърнат Европа в ислямски континент „без саби, пушки и сражения” – чрез една спокойна и мирна демографска победа над депресивното, стареещо и бездетно население на континента. Победа в семейните спални. Победа в родилните домове...

Възможно ли е това? А защо не? Нека да не се срамуваме от истината и да наречем нещата с техните имена. Има народи, които са изгубили своята стръв за живот. И те не раждат деца. Има народи, които искат да живеят. И те следват на драго сърце библейската заповед „плодете се и множете се и напълнете земята и господарувайте над нея”. Първите са бездетни не, защото са бедни. Напротив, много от тях са богати и благополучни. Те просто не вярват в бъдещето, не усещат тайнственото Божие обещание, в кръвта им не говори тихият, кротък зов на живота. За тях светът е скучен. Всичко вече е видяно, всичко е познато... Те са изсмукали и изплюли плода на живота – и край. Време е да ги изместят другите, по-свежи и млади форми на човечеството, както изисква историческият закон.
Опростявам ли? Възможно. Но в сърцевината си нещата са точно такива. Да не се лъжем. Конфликтите на настъпилия век наистина няма да се водят само с „пушки и саби”. Бъдещето на пренаселения свят ще се решава в демографски войни, в сблъсъци на стиловете на живот. Борбата вече е започнала и ако ние – европейците и християните – се усещаме, и което е още по-важно, действаме като изхабени, преситени от живота същества; ако не ценим семейството и нравствените основи на съществуването; ако търсим само удоволствия и не се интересуваме от жертвата, дълга и бъдещето – тогава, страхувам се, ние нямаме никакъв шанс в тази борба. Обречени сме. Наскоро Андрей Кураев каза, че Европа създава култура на смъртта и че порокът убива самия себе си. Да, порокът е безплоден, а добродетелта е плодовита, това е разликата между тях. Добродетелта може да изглежда скучна – като някоя едра, самодоволна матрона с рояк дечица около полата си – но тя има бъдеще, а красивият, разголен порок – няма.

196.   Ислямът е религия, основаваща се на фундаментализъм, който в интерес на истината е присъщ на всяка религия или идеология. Всъщност "фундаментализъм" е термин, привнесен в мюсюлманската среда от християнството и по-точно от протестанството. В този случай той означава "придържане към основата", т. е. към Корана (Словото Божие, считано за предвечно и несътворено) и Сунната (Свещеното предание), която се състои от хадиси - разкази, сказания за делата на пророка Мохамед. Коранът и Сунната са двата първоизточника, двата фундамента на исляма. Докато в Библията, макар да е писана по Божие вдъхновение, има и човешки елемент на всеки един от писателите й, то според мюсюлманското богословие Коранът е чиста "рецитация" под божествена диктовка. Всъщност на арабски "Коран" означава "четиво" (16:100;17:95), а ислямът е религия на Книгата. За мюсюлманина Коранът не е просто вдъхновено писание, а послание на арабски, получено направо от Бога.

197.   196, благодарим за изчерпателния отговор, четох внимателно пасажите от корана, които БЯХ ЧЕЛА ВЕЧЕ и пак ми настръхна косата.

1. Мъжът може да изостави жената, когато си иска - дори бременна и без повод (е, не е угодно, ама какво пък)
2. Ок, жената се изпраща с чейза барабар, грижи се докато кърми, после не случайно не е писано - ДЕТЕТО СЕ ВЗИМА от семейството на мъжа (ако е момче, разбира се - момичета никой не иска да храни) И ЧАО-ЧАО мамче - то тя и без това е в ролята на играчка и инкобатор...
3. Не разбрах при какви условия ЖЕНАТА ИЗОСТАВЯ МЪЖА СИ
4. Забравил си текстовете за наказание, ако жената е „съгешила„
5. Забравил си да пишеш колко благочестиви ЖЕНИ трябват за свидетели при развод опс, то жените не могат да бъдат свидетели...
6. Защо ми цитираш разни сектанти МИСИОНЕРИ, когато Българската патриаршия е в непрекъснат контакт с мюфтийството и когато патриар Максим ви поздравява за Байряма по телевизията...
7. България е православна държава, православните никога не сме гонили евреи и т. н., а Испанската инквизиция е католическа институция - след това евреите са намерили подслон в Полша, Балканите и Русия - все християнски държави, като Полша е католическа - значи испанското гонение не е било политика на църквата, а на испанците.
8. Гротескно е да се цитира Кадафи, които според един турчин тук не бил мюсюлманин, сега го цитираме като мюсюлманин - разберете се. Той потопи страната си в кръв и ЛИБИЙЦИТЕ СЕ МОЛИХА НА ХРИСТИЯНИТЕ да им помогнат - с половин сърце и с НИКАКВА РЕАЛНА СИЛА уж се включиха мюсчлмански държави, но бъдещето ще покаже, дали ще помогнат на братята си - мюсюлмани, християните ще им помогнат..

българска Християнка

198.   до г-н „български турчин„ (намери си някакъв псевдоним, щом всеки втори коментар е твой)

за Испания

По време на завладяването си от маврите Испания не е била някаква велика сила или дори обединен народ - карали са се и са били разединени. Маврите, подобно на много други народи по това време (прабългари включително) не толкова искат да разпространят ислияма, колкото ИСКАТ ДА ИМАТ ЗЕМЯ, която да населяват!!!
Те са били за времето си учени хора и много са уважавали учените и философите и не може да ги сравним с по-късното нашествие на османските племена на Балканите, вие сами искате да разграничаваме мюсюлманин от мюсюлманин - ето ви даже пример в историята.
Испанците са се освободили не на веднъж, а първо са отвоювали част от земята си и са си основали там своя държавност и държави (херцогства). Да, маврите са останали на Иберийския полуостров 800 г., но са държали само един-два града накрая, но са живяли в мир, а и са били много добре укрепени.
Маврите нито са успели да наложат езика си, начина си на жовот, религията си - просто в тези всичките векова католиците се радикализират и си стъпват на краката и да - тогава са били действително фанатици, но явно това е било необходимо - нали и според корана човек може да се бие с-у подтисниците.
Аз нито съм католичка, нито испанка. Гоненията на евреите след това са от светската власт, за да ги ограбят един вид. Този акт е ОСЪДЕН от историята и католическата църква и малките дечица ДНЕС в Испания учат, че това е бил грозен и осъдителен акт, докато малките дечица в Турция още учат колко велика е била Империята на османлиите (за мен е даже е спорно, дали са били турци, май не точно, макар че турците са техни наследници - ти кажи)....

България

Прабългарите търсят земя, бягайки или от глад в Азия, или от война. Те са познавали държавността и основават само в днешна Европа две държави - България на Аспарух и Унгария - един от братята му. Смята се, че в земите на днешна Македония чичото на Аспарух Телериг също основава държава, която после се влива в Дунавска България. (днешна България в ЕС, докато Воложка България е в днешна Русия).

Българите не са били християни, разбира се, но не съсичат живеещите по земите ни славяни и тракийци, а сядат на една маса с техните старейшини и решават ЗАЕДНО да направят държава, като се облъснат римляните, които са товарили с големи данъци племената. Българската се изпоженват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за славянки и следващите вече представят и двата етноса. Българите са монотеисти, вярват в един бог - Тангра, но не го натрапват на другите етноси.

Борис вижда в християнството начин да ОБЕДИНИ етносите на земите си чрез обща религия (нация няма, съвременните нации датират чак от 18-19 век, когато се приемат официалните наципнални езици и национални знаци по примера на французите след Френската революция)
Да, Борис съсича АРИСТОКРАТИТЕ, своите хора, които не приемат християнството. Да, това е варварство по съвременните ни разбирания, но се питам аз турските племена в коя част на пустинята са пасли овце по това време?

Както и да е.

Това НЯМА НИЩО ОБЩО С ТЕМАТА ТУК
ТИ ПРОСТО МЕСИШ НАЦИОНАЛНОТО С РЕЛИГИЯТА, КОГАТО САМО В МЮСЮЛМАНСКИТЕ ДЪРЖАВИ ИМА ШИРИАТ - ЕДИНСТВО НА ДЪРЖАВА И ЦЪРКВА С ВЪРХОВЕН ЗАКОН КОРАНА!!!

ПРАВОСЛАВНИТЕ ХРИСТИЯНИ ВИНАГИ СА РАЗДЕЛЯЛИ ДЪРЖАВА ОТ ЦЪРКВА, БИБЛИЯТА НЕ НИ Е ВЪРХОВЕН ЗАКОН И НЕ СЪДИМ ОКО ЗА ОКО, СЪБ ЗА ЗЪБ.
ИМА РАЗЛИКА МЕЖДУ СВЕТСКА И ДУХОВНА ВЛАСТ!!!!
Има разлика м-у българи и християни. Българинът не трябва да бъде християнин и обратното. Българин е и всеки ром и представител на какъвто и да е друг етнос, който се самоопределя за българин (не е нужно дори да има гражданство). При преброяването български граждани за майтап са се писали като „Друиди„ и това е влезнало в статистиката. ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА СЕ САМООПРЕДЕЛЯ В ЕДНА ДЕМОКРАТИЧНА ДЪРЖАВА. И гражданство не е равно на етнос, народност - турците тук, пишещи на български в България са доказателство.

За Нацистка Германия и Батак

Холокостът е извършен в името на ХИТЛЕР и на НАЦИОНАЛСОЦИАЛИЗМА, В ИМЕТО НА НЕМСКАТА НАЦИЯ, НЕ В ИМЕТО НА ХРИСТОС, БИБЛИЯТА И ХРИСТИЯНСТВОТО.

Стотици хиляди християни (ПОЛЯЦИ, РУСИ, СЛАВЯНИ), рома, И СТОТИЦИ КАТОЛИЧЕСКИ СВЕЩЕННИЦИ СА ЖЕРТВИ НА НАЦИОНАЛСОЦИЛИЗМА

СТАЛИН И ХИТЛЕР И ТЕХНИТЕ ИДЕОЛОГИИ СА АТЕИСТИЧНИ - ЗАБРАНЯВАТ СЕ ВСИЧКИ РЕЛИГИИ!!!! Евреите се преследват не заради религия, а заради етнос.

И да - Хитлер и Сталин НЕ СА БИЛИ ХРИСТИЯНИ, А АТЕИСТИ, защото НЕ СЕ САМООПРЕДЕЛЯТ КАТО ХРИСТИЯНИ, ОТРИЧАТ СЕ ОТ ХРИСТА ПУБЛИЧНО И ГОРЯТ ХРИСТИЯНСКИ КНИГИ НА ПЛОЩАДА, СТАЛИН ЗАБРАНЯВА И БИБЛИЯТА, НЕ САМО КОРАНА, не СА УБИВАЛИ С ВИК „ХРИСТОС Е ВЕЛИК„ И не са убивали с библията на гърдите!!!

Садам Хюсеин, Кадафи и ко. СА МЮСЮЛМАНИ, ЗАЩОТО СЕ САМООПРЕДЕЛЯТ КАТО ТАКИВА, ИМАТ 4 ЖЕНИ И ЖИВЕЯТ СПОРЕД КОРАНА.
Те убиват с вик „Аллах Агбар„, СТРОЯТ ДЖАМИИ (докато Сталин е рушал църкви и свещениците ги е убивал).

Убийците НА МИРНИТЕ БАТАЧАНИ, ОСИГОВЦИ - МОНАХИНИ!!!! СА БИЛИ МЮСЮЛМАНИ, ВИКАЛИ СА „АЛЛАХ АГБАР„ КАТО СА ИЗКОРМЯЛИ БРЕМЕННИ И ОБЕЗГЛАВЯВАЛИ ДЕЦА.

за Възродителния процес

България официално се е дистанцирала от него - извинила се е пред световната общност, поела е отговорност и днес всеки изселник си получава обратно имотите на бабите и дядовците си, ако приеме и българско гражданство, защото според чл. 19 само български граждани могат да притежават земя. След 01.01.2012 и ЕС-граждани, но пак не в граничните райони.
Българските изселници си имат и партия, ДПС и всички права на български граждани, ако са таква.

ВЪЗРОДИТЕЛНИЯ ПРОЦЕС Е ИЗВЪРШЕН В ИМЕТО НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ, НА ДИКТАТУРАТА В НРБ, НЕ В ИМЕТО НА ХРИСТА, НА БИБЛИЯТА И НА ХРИСТИЯНСТВОТО. КОМУНИСТИТЕ СА БИЛИ АТЕИСТИ, ЗАЩОТО СЕ САМООПРЕДЕЛЯТ КАТО ТАКИВА, ОТРИЧАТ СЕ ОТ ХРИСТА, ПРЕСЛЕДВАТ ХОРАТА, ХОДЕЩИ НА ЦЪРКВИ И СА ИЗКЛЮЧИЛИ МАЙКА ОТ УЧИЛИЩЕ ЗАРАДИ ТОВА НАПРИМЕР.

за изселниците от Беломорска Тракия и гърците от Истамбул

НЯМА ОБЕЗЩЕТЕНИЯ, НЯМА ВРЪЩАНЕ НА ЗЕМЯ И ИМОТИ, НЯМА ИЗВИНЕНИЕ
**********************************************
ВЪЗРОДИТЕЛЕН ПРОЦЕС, ХОЛОКОСТ СА АКТОВЕ НА ДИКТАТУРИ И СА ПРОТИВ ХРИСТА. ТЕ ОБАЧЕ СА ПРИЗНАТИ ОТ БЪЛГАРИЯ И ГЕРМАНИЯ И НЕ ГИ ОТРИЧАМЕ!!!!
ТУРЦИЯ ОТРИЧА АРМЕНСКИЯ ГЕНОЦИТ, ЗВЕРСТВАТА С-У ЦИВИЛНОТО НАСЕЛЕНИЕ ПО ВРЕМЕ НА ОСВОБОДИТЕЛНИТЕ ВЪЗСТАНИЯ, НАПРАВЕНИ В ИМЕТО НА АЛЛАХ И КРЕЩЕЙКИ „АЛАХ АГБАР„
ИМА РАЗЛИКА!!!!

199.   ЦИТАТ 195 „Наскоро либийският лидер Муамар Кадафи предсказа ислямско бъдеще на Европа. Той заяви, че за няколко десетилетия 50-те милиона европейски мюсюлмани ще превърнат Европа в ислямски континент „без саби, пушки и сражения” – чрез една спокойна и мирна демографска победа над депресивното, стареещо и бездетно население на континента. Победа в семейните спални. Победа в родилните домове... „

Първо, намирам за ГРОТЕСКНО да се цитира Кадафи в момента, в който този върл мюсюлманин (виж горе) бомбандира собственото си население - мюсюлмани, ограбил е милиарди и го е заробил.

Но това са думи не само на Кадафи, знам че и мнго имами точно това пропагандират

1. Християните нямат по 10 деца, не защото не обичат деца, уморени са от живота или са се отказали от него, а защото са образовани, жените наравно на мъжете и ЖЕНИТЕ МОГАТ ДА СЕ ПРЕДПАЗВАТ ОТ НЕЖЕЛАНА БРЕМЕННОСТ (КОЕТО Е ЗАБРАНЕНО ОТ ЦЪРКВАТА), НО хората правят разлика между религията си и цивилния си живот и НЕ РАЖДАТ деца, които няма да имат бъдеще и не могат да изучат, защото при нас отдавна не става дума за изхранване. В развитите домокрации само 1% от населението са заети със селско стопанство и селяните също нямат нужда от 10 сина да копаят нивите, а си имат трактор с GPS и си ги обработват с един син - и то 100 пъти повече ниви, отколкова един мароканец с 20 сина.
Населението на САЩ расте (християни, юдеисти) между другото и там една жена има по 3 деца средно.
Населението на стара Европа действително е в стагнация или намалява, но това е заради по-висок % жени с висше образование. Страните от ЕС, Русия и ко. отдавна са се концентрирали върху индустрии с висока добавена стойност като хай тек, информационни технологии, машиностроене....БИП на калпак в Германия е над 45 000 евро...
Българското правителство е тръгнало по този път и ще се субвенционират само горните индустрии, няма да има парички вече за тютюн и шивашка промишленост...

Пример какво става, когато се победи в „родилния дом„ е КОСОВО - мюсюлманска република в сърцето на Балканите, населена с 99% мюсюлмани, средна възраст на населението 23 г., средно по 10 деца на жена, в рамите на 30 години (идвайки като гастарбайтери) завладяват Косово в „родилния дом„ - % на хора с висше образование - 0, университети - 0. Косово и Босна и Херцеговина са продукт на политиката на САЩ в региона ....
Босна и Херцеговина са пред разпад, защото сърбите не искат да живеят по този примитивен начин, Косово е гнездо на мафията, а президентът е заподозрян в престъпления против човечеството - новата президентКА е пак по настояване на САЩ...в момента, в който ООН и НАТО се изтеглят от Косово, няма да има работа и за 15-те% заети. 85% от младото население мюсюлмани са БЕЗРАБОТНИ, нямат никакво образование (освен четене на корана) и искат да емигрират в ЕС, но това няма да се случи, защото нямат право вече на политическо убежище и Австрия е започнала масовото им изселване - например на баща (2г в Австрия нелегално), който за 2 години е направил 5 деца!!! (браво!!!) - заедно с цялото си домочадие и жени излетя за Косово.
Хиляди подобни летят за Косово и „се борят„ на семейния фронт, създаващи нови безработни - търговци на бели робини, пройзводители на анфетамини, терористи (атентат във Франкфурт).

Ок, действително християните са ограничили раждаемостта си, за да осигурят на ДЕЦАТА си (едно до две) сигурно бъдеще и образование, за да не умират по лотките в Средиземно море, в търсене на бъдеще.
Българските турци точно са доказателство, че ОБРАЗОВАНИТЕ мюсюлманки също не раждат по 10 деца. Българските турци до преди 20 години са имали средно по 3 деца, но след като днес ВСИЧКИ български туркини могат да пишат и четат, имат ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ и РАБОТА - ДНЕС БЪЛГАРСКИТЕ ТУРЦИ ИМАТ С ЕДИН ПРОМИЛ ПОВЕЧЕ ДЕЦА ОТ БЪЛГАРИТЕ, ТОЕСТ -ИМАТ ТОЧНО ТОЛКОВА ДЕЦА, грижат се за тях, изучават ги и ги пращат по университетите!!!

На Запад положението не е такова, там мюсюлманите раждат по 10 деца, но НЕ ЗАРАДИ ЗАВЕТА НА МОХАМЕД, а заради СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ - тоест, християните им хранят тези деца, после работят в Чистота като чистачи или по фабриките - работят за нас и създават БИП за правителството на християн-демократите.
Докато са полезни като работници са били търпяни, но понеже стават все по излишни (машини и поляци и др. източноевропейци-християни ги заместват) И ПОНЕЖЕ ОБЯВИХА ДЖИХАДИ, ПРАВЯТ ТЕРОРИСТИЧНИ АКТОВЕ (ЛОНДОН, МАДРИД) НЕ СА ВЕЧЕ ДОБРЕ ДОШЛИ!!!
Доказано е, че всички емигранти (сърби, хървати, поляци, българи, и т.н.) ХРИСТИЯНИ се напасват на Запад, знаят местен език и не живеят на соц. помощи и КАМЕРЪН (Великобритания) свика конференция по въпроса (Великобритания , Швейцария, Франция, Германия и т.н.), която излезе с декларация, че ИСЛИЯМЪТ НЕ Е ЧАСТ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ЧЕ МУЛТИ-КУЛТУРНИЯТ МОДЕЛ СЕ Е ПРОВАЛИЛ И ОТСЕГА НАТАТЪК няма да се търпят фанатиците, Холандия и Франция веднага забраниха бурките и всички видове кърпи, закриващи лицето.

Не е възможно да ни завладеете в родилния дом, докато този родилен дом е наш и ние купуваме пелените и млякото.

Освобождението на България и Испания само са един от малкото примери, че сте на гости в Европа, а гости, които не се държат подобаващо могат да бъдат изгонени.

Християните и образованите хора по принцип не създават деца, за които не могат да се грижат.

След Втората световна война (над 12 милиарда жертви) популациите на различните народи в Европа и СССР се възстановяват плавно. В България от 3,5 милиона при Освобождението и след две Балкански войни с много жертви, две световни сме стигнали 9 милиона, сега населението намаля, но е пак двойно на това преди 100 г., а раждаемостта расте и то точно в българския етос и е вече 1,6 промила , турците са при около 2 промила (тенденция намаляваща), ромите са при 2,6 промила (тенденция намаляваща).

Така че.....

Найвно е да раждаш деца в името на Мохамед и да не можеш да ги храниш и да си мислиш, че християните и евреите ще ти ги хранят, за да можеш да ги колиш после...
Найвно е да си мислиш, че с лъкове и стрели ще събориш империи като САЩ, Китай, Русия и ЕС.

Ще ви търпят, докато ви използват за нещо, но нито минутка повече - КОСОВО показа, че мюсюлманите не могат да се издържат сами с 10 деца и като им затвориш родилния дом, войната на този фронт е спечелена...

Успех в спалнята

Християнка

200.   ЦИТАТ - „Терористи ли са повечето мюсюлмани? „

Не, определено не са, но ВСИЧКИ ТЕРОРИСТИ В 21 ВЕК са мюсюлмани и чакат Аллах да ги вкара в рая и да им даде 70 девственици и се взривяват с думите „Аллах Агбар„, не „Христос е велик„.

Но и „умерените„ и добри мюсюлмани в Родопите си пратиха децата в ислиямски училища, финансирани от фундаменталистки арабски организации и е въпрос на време тези „добри мюсюлмани„ да пройзведат съответните терористи.

ДНЕС, В МОМЕНТА, В 21 ВЕК (не ми говорете за маври, за Саладин и за 1001 нощ)
ДНЕС мюсюлманските общности ПО ЦЯЛ СВЯТ са се превърнали в инкубатор за тероризъм, мюсюлмански фундаменталисти се взривяват в кафетата в Мароко, не християнски и мюсюлмани убиха в Русия цяло училище, взривиха 3500 човека в Ню Йорк и стотици в Мадрид и Лондон..........мога да изброявам до утре и за атентатите в МЮСЮЛМАНСКИ ДЪРЖАВИ, УБИЛИ САМО МЮСЮЛМАНИ!!!!!!!!!!

Така че....за мен в 21. век не бива и не трябва да търпим това

Християнка

201.   ЦИТАТ “Проблемът се крие в това, че днес ислямът не се разбира правилно. Ислямът винаги е бил толерантен към различните идеи „

Не ме интересува как се тълкува и колко НА ТЕОРИЯ бил толерантен, а каки са делата на мюсюлманите.
За мен в човешката история през последните 1200 г. НЕ СА ДОВЕЛИ ДО МИР (каквото уж значило„Ислиямът„), а само до кръв и война и където са стъпили са оставили изосталалост, икономическа пропадналост, нрави и начин на живот - да, и в България не построиха една улица, едно училище, библиотека, тятър, фабрика (имало е, но са били български) ... и оставиха 96% население от аналфабети, което след 40 г. е вече книжовно и само старите аналфабети - което доказва, къде е била причината. (Османската империя е била шариат, върховен закон е бил Коранът)

Християнка

202.   ЦИТАТ - „Според мен мюсюлманите, въпреки че са изостанали по отношение на науката и техниката, не са толкова паднали, че да се занимават с подобни подли деяния. „

„Повечето от тях са толкова наивни, че едва ли биха се сетили за “големите игри”, които се играят на международната арена.

да, ама за съжаление с минималната техника, с която разполагат и максимален фундаментализъм НЯКОИ от тях успяват да убият стотици и хиляди НЕВИННИ цивилни граждани.
Не ме интересува думата „повечето„, а ВСИЧКИ. И като я няма, горният цитат няма стойност, защото хилядите и стотиците са мъртви вече и на близките им не им дреме, дали повечето или по-малкото...
Не ме интересува колко са найвни, щом дори според мен винаги найвните и безобидни помаци си пратиха децата във фундаменталистки училища за един залък хляб, щом жените им за 300 лв. на месец надяноха бурките и шалварите....
Простотата и найвитетът не те извиняват.
Непознаването на законите не оправдава тяхното незачитане и убийството на невинни в името на Аллаха

Християнка

203.   197 Май-изобщо не си чела пасажите от корана или изобщо не си разбрала: А срещу онези от жените ви, които извършат прелюбодеяние, вземете четирима измежду вас за свидетели. А засвидетелстват ли, дръжте жените в домовете, докато смъртта ги прибере или Аллах им стори път. И на двамата от вас, които го извършат, причинете страдания! А ако се разкаят и поправят, оставете ги! Аллах е приемащ покаянието, милосърден. И не встъпвайте в брак с жените, за които са се женили бащите ви, освен което е било [преди Исляма]. Това е непристойност, гнусота и злочест път. Под възбрана са за вас майките ви, дъщерите ви, сестрите ви, лелите ви, вуйните ви, дъщерите на брата и дъщерите на сестрата, и жените, които са ви кърмили, и сестрите ви по кърмене, и майките на жените ви, и заварените под ваша опека дъщери на жените ви, при които сте влезли [в съпружество], а ако не сте влезли -; не е прегрешение за вас; и съпругите на синовете ви, които са ваша плът; и да съберете две сестри, освен което е било. Аллах е опрощаващ, милосърден. КЪДЕ СИ ЧЕЛА ТИ КОРАНА 197?

204.   Не само раждането на деца при мюсюлманите води до техното увеличаване, а приемането на исляма от християните, не се оправдавайте с високата раждаемост, вижте статистика колко християни приемат исляма! Какво ще кажете за това: Русия обявява приемането на исляма от волжските българи за официален празник. Миналата седмица беше изнесена статистика, че през 2010 г. 5200 британци са приели исляма, като 1400 от тях живеят и работят в Лондон. Около 2/3 от новите мюсюлмани са жени, като средната им възраст е 27 години. Общо, над 100 000 британци досега са се отказали от католицизма и протестантството, за да приемат исляма

205.   204 (господин български турчин) пак значи бъркаш нация и държава с религия - ВОЛОЖКИТЕ БЪЛГАРИ са мюсюлмани, защото българският хан там по същия начин като Борис е въвел при нас християнството, при тях е въвел мюсюлманството от политически причини.
Те не раждат по 10 деца, имат 10 университета, правят ракети и камиони, не копаят картофи и мак НО ЖИВЕЯТ В ХРИСТИЯНСКА РУСИЯ, НАСЕЛЕНИЕТО Е 50% РУСНАЦИ в Татарстан И ИМА И БУДИСТИ ДОСТА и НЕ ЖИВЕЯТ В ШИРИАТ, ВЪРХОВЕН ЗАКОН Е КОНСТИТУЦИЯТА НА РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ, НЕ КОРАНА, А ДЪРЖАВЕН ГЛАВА Е МЕДВЕДИЕВ - православен християнин (имат си и техен президент на Татарстан, не го знам какъв е, а и няма значение) - ПАК БЪРКАШ, защото Татарстан не е мюсюлманска държава, а е част от Руската федерация и е демократична страна, а благоденствието си дължат на доброто образование, не на Корана, а въпреки него!!!

Намерих публикацията, която цитираш, в нея четем също - only a small proportion of Muslims in Britain while Muslims themselves remain a small minority
цялата публикация на организацията Фейт Матерс не е ОФИЦИАЛНА СТАТИСТИКА. Вестник „Индипендънт„ също не е официална институция, а вестник - дори и да е вярно, 100 000 души са един квартал на Бърмингам и ще се стигне критичната маса и няма да има повече конвергирали - повечето са действително жени (ако се вярва на Фейт Матерс), такива заблудени калинки като авторката - ей това да са ви мюсюлманките!

Като получат съответните араби и мароканци английско гражданство, дамите биват изоставяни (по описаната в корана процедура) и се женим за правоверна братовчедка, която да доведем в страната и да спасим от мизерията в някой шариат или диктатура ала Кадафи...

Зад цифрите се крият хора и трябва да търсим мотивите им за конвертирането и това не е заради намирането на духовно просветление в корана, а заради черните очи на някой мароканец. Има огромна разлика и е найвно да се вярва, че милиарди модерни хора, живеещи в благоденствие и мир, ще приемат ислияма.

Християнка

206.   „ПО ДЕЛАТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ (пророците)„ - Евангелие от Матея

В Библията (върховна религиозна книга на християнството БЕЗ ПРЕТЕНЦИИ ЗА ВЪРХОВЕН ЗАКОН, и непроповядваща религиозна война) СА НИ ПРЕДУПРЕДИЛИ ДРЕВНИТЕ да се пазим от фалшиви пророци - „ПО ДЕЛАТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ„

и гледам делата....

Делата на последователите на Мохамед го правят фалшив пророк, а словото му противоречи на принципита не Христа и не може да му бъде брат - нито последовател и затова християните не го почитаме като пророк и няма да го почитаме.

Начинът на живот и принципите в корана противоречат на словото на Христа - на принципите на християнството като прошка, любов към ближния, ЛЮБОВ КЪМ ВРАГА, почитане на жените, а жената в лицето на Дева Мария и на другите, обявени за СВЕТИЦИ жени-мъченици е ЛЕГИТИМИРАНА не само като човешко същество, но и й се дава възможност и право да се доближи до Божественото наравно с мъжете, които ражда.
Майчинството и майката са защитени и никога и под никакъв предлог НЕ ИМ СЕ ВЗИМАТ ДЕЦАТА, ДОРИ ДА СА МОМЧЕТА.

В съвремието християните живеят в светски държави, разводът е позволен, но двата пола са равни в правата си, а многоженството е ПОДСЪДИМО - християнските ценности и добродетели ИНДИРЕКТНО са залегнали в законите ни като всички хора СА РАВНИ пред закона, независимо от религия, пол, възраст и етнос.
Църквата е разделена от държавата и църковните актове на папата и патриарха, както и на другите църкви НЕ СА АКТОВЕ НА ДЪРЖАВАТА И ОБРАТНО.

Така, че не виждам как мюсюлманите ще ни мисионират при положение, че само в една църква в моя град (чичо ми е поп там и затова знам изобщо) има по 14 покръствания на седмица, мирно и тихо и тайно...

иначе съм чела цитати от корана. Родителите ми бяха много либерални хора и сме имали семейни приятели и сред леко фанатизираните мюсюлмани. Децата им, мои приятелки, в прогимназията се опитваха да ни мисионират, тълкувайки погрешно отворените врати на къщата ни за всеки (мислейки, че сме отворени и за религията им) - корана беше на турски, разбира се, написан с арабски букви, но те знаеха какво пише там и ни разказваха колко било хубаво, подаряваха ни малки книжки с извелчения на корана, които се носят за късмет на шията, осветени от ходжи броеници и сини очи и т. н. - на всичките им празници сме били поканени и до ден днешен е така...
Разбира се, горните предмети завършваха, където завършваха и разните брошури на „Свидетелите на Йахова„ - в парното, но никога не сме имали конфликт с тях, но вътрешно сме си знаели, че не можем и не искаме да живеем нито по корана, нито по Муун, нито по словото на който и да е друг фалшив профет.

Но след като станаха „жени„ (дойде им мензиса)за моите приятелки и почнаха ограниченията, се сетиха, че не могат и не искат да живеят така. Майките им тайно-тайно също им казаха в прав текст да си търсят българи (но не от нашия край, да не ги знаят какви са), които имаха турски имена си ги смениха тайно, пак с помоща на майките си и така.... сега едната ми приятелка, която постеше преди Байрямите и не пиеше вода.... стана не само християнката г-жа Иванова, но и върла такава - прави огромни именни дни на детето си, което нарочно е кръстила Георги, за да го закриля Св. Георги, а и всички да са в почивка да дойдат на именния ден в стил сватба... Сестрите и са на същия път, а бащата - върл мюсюлманин клекна, когато видя колко почитана е дъщеря му - нещо немислимо в тяхната култура. Човекът се сети, че има три дъщери и за него като баща на момичета е по-добре те да се омъжат за българи-християни, защото ще бъде почитан наравно с другитя дядо, ще бъде на сватбите в центъра на вниманието и ще бъде почитан и канен навсякъде и НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МУ вземе децата и внуците.

Имам още към 10 приятелки - родени мюсюлманки, без да са от религиозни семейства, 2 сестри от много религиозно семейство.
9 от десетте отидаха да учат в София, Варна, Пловдив и т. н. - 8 са омъжени или са с постоянен приятел за християни, има до сега 3 деца. (едното е горният Георги, чакаме сестричка Марийка)... една се омъжи заради „беля„ за мюсюлманин и си напати от свекърви и глупави обичаи, мъжът й е пълен мързел и гладуваха, затова тя си намери любовник пак „правоверен„ да ги издържа *мъжа й включително!!!. Една приятелка имам, която завърши и е сама и самотна и подозирам, че също е била жертва като дете на някой чичо, баща си или братовчед, но още не ми се е доверила до там, за разлика от други (туркини).
Двете сестри от крайно религиозно семейство се омъжиха за мъже от тяхната вяра, ендата обаче за мижитурка, която да може да командва и да тъпче, другата за фанатик и си бере плодовете. Едното от децата й не е добре физически и психически, предполгам заради родниниските връзки в общността, другото е нормално, но са бедни, защото тя не работи (нали така е прилично), а мъжът й си харчи парите по кръчми и с други жени (за втортото се надявам да не знае).

Така от 100 % мюсюлманки за приятелки, сега имам 70% върли християнки, които само ме търсят по телефона да им обяснявам разни традиции, да им давам рецепти за козунак и да ги съветвам....

това е положението...

Християнка

208.   Ами да ти каже, не смятам да изпъквам повече факти, тъй като вече станаха мн! Вие само едно и също си повтаряте. Времето ще покаже най-добре- до 5-6г исляма ще е господстващата религия в света! Ти си думите си доказваш, че си един необразован човек, а говориш за арабите какви били!

209.   Пийс тогава 208

но последно - не си ти този, който да ми казва, колко съм била образована. Завършила съм един от най-добрите университети в света (не е в България), християнка съм, но не живея за религията си, вярвам в демокрацията, свободата и мира.

Араби в моя университет нямаше, освен някакви мароканци (те май не са араби) - политически емигранти, които чистиха залите.

След 5-6 г. или нищо няма да се е променило (това е страшно МАЛКО време за такива фундаментални неща), или ще е започнала още по-ожесточена война с-у Ислияма и тероризма.

„По делата им ще ги познаете„ и тъй като ти твърдиш, че сте били много ама много либерални и търпите други религии, даваше ми за пример Египет - ДНЕС „ПРАВОВЕРНИТЕ„ СА ЗАПАЛИЛИ КОПТСКА ЦЪРКВА В ЕГИПЕТ, 26 УБИТИ...ГЛЕДАЙ НОВИНИ.

Няма да коментирам твоето образование. Не ме и интересува, само ме е жал, че живееш с утопии.

Християнка

211.   209 Само, че не разбрах мюсюлманите ли ви бяха виновни за смъртта на 62 милиона душе през втората световна война, за смъртта на 37 милиона цивилни граждани. С това ли можете да се похвалите? Говорите за турците, а през първата световна се биете рамо до рамо с тях! АКО СМЕЯ ДА ПОПИТАМ ЗАЩО БЪЛГАРКИТЕ СИ ЛЯГАТЕ С ТУРЦИ? А да говорим ли за славата на ХРИСТИЯНИТЕ през средновековието, за кръстоносните походи! Не те са дошли да нападат вас с бомбардировачи, а вие тях, изкарвате някакъв претекст на нато им пукало мн за арабските страни пука ви за парите им, и защото те са по слаби, те просто се защитават. А колкото до терористите, това са едни обикновенни хора на които им е избито цялото семейство от вас християните, може ли да ми кажеш за какво да живее вече този човек, лесно ви е да кажете когато това не се е случило на вас. А до ВЗРИВЯВАНЕТО НА ДВАТА НЕБОСТЪРГАЧА беше дело на американското правителство за да започне война и да взима безплатно нефт! Не те са ви колонизирали, вие тях! За какво им се месите, вие си правите лошо на самите вас, а Аллах помага на тях. ПОГЛЕДНЕТЕ ИСТИНАТА В ОЧИТЕ!

212.   с вас да се дискутира е загубена кауза - повтаряте едни и същи неща като развален телефон и си знаете едно - „Аллах агбар„ и толкоз.
Даже не се сетихте в началото, че съм жена, та трябваше да си мисля псевдоним... как - то жените си стоят в мазето и мълчат и си натискат парцалките.

Само едно ви предупреждавам (за ваше добро) - има граница между свобода на словото и вече открито проповядване на радикален ислямизъм.
Ако не прекрачвате тази граница - лейте си колкото си искате, но бъдете сигурни - точно преди да захапете, ще бъдете рабити и ще изчезнете в нейзвестна за близките си посока (в посока Гуантанамо).

Няма и да разберете откъде и как ви е дошло - живеете в страна, член на НАТО и скоро бяха разбити радикални клетки в Родопите и не си мислете, че тези хора ще получат условна присъда и ще бъдат пуснати да се разкарват из народа и да проповядват джихада си.

„По делата им ще ги познаете (фалшивите пророци)„ (Евангелие от Матея)

Нека хора като авторката, преди да търсят истината в курана, да погледнат какви са делата на последователите им.
Иначе Конституцията на РБ ви гарантира свобода на веройзповеданието, докато не тръгнете да се взривявата (като някои негови последователи през 80-те) в гара Пловдив и вагон „Майка и деца„. Тогава българската държава реагира, да беше диктатура, но и ако конфронтирате една демокрация с война, тя ще отвърне - тероростичните актове са особено гнусни, защото засягат изключително цивилни и отговорът и на комунистите навремето (твърде краен), и на западните демокрации беше бърз и безкомпромисен.

И не забравяйте - ако разпространявате радикален ислиям - Големият брат ви гледа и не гледа за петрол (иначе такива индивини като вас биха били безинтересни), а иска вас и вас и в Гуантанамо няма никаква конституция да ви защити.... там няма право, държава, съд и присъда - точно като в един шариат, но не в името на религия, а на нашия начин на живот - свобода, демокрация, равноправие на половете, върховенство на закона ЗА НЕТЕРОРИСТИТЕ - който е решил да поставя под въпрос нашите ценности, начин на живот и е тръгнал физически да унищожава невинни граждани - няма право да има права!!!

И да - като християнка би следвало да обърна и другата буза, да дам и последната риза и да гледам как убивате майка ми както са гледали хората в Батак...затворили се в църквата и чакали да бъдат пощадени от едни чудовища, викащи „Аллах агбар„ и чакащи 70 девственици за всяко обито християнско бебе в рая...

Днес обаче религията ни се е превърнала в нещо интимно и спиритуално, а живота и действията ни като граждани и общество, са в защита на сиверинитета ни като държава и личности, а Конституцията ни гарантира и телесен такъв - никой няма да търпи радикализиране сред мюсюлманите, знаейки какви ги вършите (виж вчерашното подпалване на християнски храм в Египет...атентати в Мароко.....Афганистан)...ние имайки вече опит с това от 80-те и търпели 500 г. шариат, нямаме найвитета на американците - никой няма да свали глава и да чака да бъде взривен или да надене фереджето...

Християнката

215.   211- напълно подкрепям всяка твоя дума , и аз съм родена християнка ( в последствие - мюсюлманка), но не виждам смисъл в този спор - предлагам да ги оставим да си тънат в невежество. Бог отваря сърцето на когото Той пожелае.Мир на всички Ви.

216.   Аз съм съгласен с 211. Бях християнски и направих избора да приемат исляма. Щастлив съм с това. всички мюсюлмани четат и библията. Мир на всички Ви.

217.   БРАВО БРАТЯ И СЕСТРИ! НЕКА ЦАРИ МИР В ЦЕЛИЯ СВЯТ, Е ВИНАГИ ИМА НЯКОИ УЖ МЮСЮЛМАНИ КОИТО СЕ ОТКЛОНЯВАТ ОТ ТОВА НО ТЕ СА МН МАЛКО, СЛЕДВАТ СИ НЯКАКВИ СИ НЕЙНИ ЦЕЛИ, НО НЯМА ДА ПРОБИЯТ НИКЪДЕ! Аллах да пази всички ни и нека ни напътства в правия път на всички хора по света!

218.   Е не прекалявайте моля, едно е да си мюсюлманин в арабските страни друго е в България или в Турция, тук в България ние сме възпитани по един и същ начин, християни, мюсюлмани няма никаква разлика- сега малко се промениха нещата но като погледнем 30 го или 20 год. назад и вашите майки са се женели девствени, и преди сватба не са живеели със мъжете си под един покрив, нищо религиозно а и кой е толкова много религиозен в тази държава.... аз лично Не. а и как може да направите изводи за цяла религия, заедно с обичаите и и традициите и само гледайки изтока... там нещата се различават, да приемем че ислямът е млада религия и има още много да се огъва, а и също така и аз не одобрявам с предтекст религия да се извършват престъпления... но в България това е много далече, аз за първи път от тези коментари научавам че като съм мюсюлманка трябва да деля мъжа си с майка ми или със сестра ми.. това ако го кажа на някой като мен ще ми се изсмее... нелепо е, недейте да преувеличавате, да има итакива народи но те са различни култури, както в християнската религия и в мюсюлманската има различни традиции, етапи на развитие и възприятие. Християнството също е минал през този път, но тогава тя е била господстваща религия и нямало на кой да пречи във собственото си развитие, а ислямът се развива наред със поразвити, стари и вече приспособили се към съвременния свят религии. нормално е, а за авторката неин избор само да не се фанатизира, важното е да имаш вяра в себе си и в доброто, мен на това са ме учили, и в това вярвам, знам една молитва и всеки ден се моля, предимно за здраве, но не уважавам писанията колкото и да са свещенни, нищо материално не може да е свещенно нито Корана нито Библията, нямам намерения а и имам собствена глава на раменете си и съм разумно същество и не възнамерявам да живея както пише в Корана... демек да се покрия или да не ям това или онова или да съм 3 та жена на някакъв да му се кланя защото е мъж или пък да го уважавам това е абсурдно или по християнските традиции, да направя църковен брак, да ходя всяка неделя на църква, и разни други.. не мерси ще си живея така като смятам за добре а и това е в основата на всичко живей както си искаш но без да пречиш на другите, ако не знаете и искате някой да ви каже как да живеете гледайте ЖИВОТНИТЕ или РАСТЕНИЯТА от тях ще науичите много повече от колккото от разни писания с хиляди преводи.
(Родена Мюсюлманка)

219.   Да ти кажа 218 според корана всеки се ражда мюсюлманин, всяко новородено е мюсюлманче, но по нататъшния му път зависи от главата която носи на раменете си и дали тя му служи само завновесие. Ти не вярваш в нищо, това не е изобщо хубаво. Какво си седнала да обясняваш, че си се родила мюсюлманка, всеки се ражда такъв! И да не казвам, че е невъзможно да си живееш както си поискаш, такива ги разправяй на някой друг, в днешно време живеят тези които имат пари!

220.   за госпожа християнката: направи си труд да се информираш за темата за която говориш. първо прочети Корана после коментирай неща които са факти. българите сме свикнали да вчрваме на това което ни показват по телевизията. затова сме на тоя хал. ха се замисли кат са толкова лоши хора мюсюлманите защо и те се радват и пеят плачат и страдат. малко смешно звучи твърдението че в арабските страни стават повече изнасилвания и убийства. не знам как стигна до тези заключения но се замисли. не може да казваш да говориш по теми по които нямаш нужната информация. да ти кайа ли какво ме учъди в Корана когато го четох за първи път едно изречение: няма принуда в религията. мюсюлманите госпожо не мразят християните ние уважаваме разбиранията на другите. що се отнася до радикалния ислям това е друго нещо последователите му си имат други книги и тълкуват Корана по друг начин за съжаление. и християнството има такива радикални и изопачаващи християнството по начало като религия. не оправдавам никого само разграничавам нещата. колкото за правата на жените имат ги и тук и тук жените работят нещата не са така както са били преди 100 години.

221.   220 - мерси, нямам време да си губя с тази книга - за мен тя има само едно предназначение...

иначе - Вчера ЕС ПРИНУДИ направо Турция да подпише специална харта, с която се задължава да промени законодатеството си в посока равноправие на жените, защита при домашно насилие. В Турция всяка втора жена е жертва на такова, в ЕС всяка 5-та... Турция се задължава да постави извън закона и насилствените женитби.. (особено на деца)

За мен е изнасилване да принудиш момиче на 14 да се жени за братовчед си.

Не чета книги, които възхваляват убийството на невинни хора - шахир не искам да раждам, не искам да се омъжвам за такъв и искам влизането ми в рая да зависи от моите дела, не от тези на мъжа ми...и готовността му да се „жертва„ за алаха...

И изобщо - питайте се, защо авторката не отговаря вече - отдавна е затворена в някоя къща, забулена и дните на безгрижното сърфиране в мрежата са везвъзвратно минало...

Християнка

П.П.- НИКОГА НЕ БИЛА МЮСЮЛМАНКА И НЕРОДЕНА МЮСЮЛМАНКА И НИКОГА НЯМА ДА БЪДЕ ТАКАВА!!!
Още по-изперкала и чужда ми е тази религия с болни претенции цялото човечество да и принадлежи и хората по рождение да са и последователи и така всички, разбира се, са грешници, защото като родени мюсюлмани са се отказали от „правоверието“ - що за абсурд!!!
Нямам думи - и после, защо сте гнездо на фундаменталисти и терористи, хич не се чудя...

222.   и нещо друго вие свързвате исляма с турците и своята омраза към тях. е време е да разберете че това е минало. не само турците са мюсюлмани. не забравяйте че години наред живеем с турците и има такива които са повече хора от българите. има и нещо друго което е много важно, нито християните са християни нито мюсюлманите мюсюлмани в България. много добре знаем всички защо е така. нещо друго ще ви кажа това момиче има пулното право да избира в живота си, както и аз постъпих със моя. не трчбва да забравяте че както вие казвате доста мюсюлмани стават християни, така и винаги ще я има и другата истина че много християни приемат исляма. никои не мойе да се меси в личния избор на човек. не винаги човек се чуства комфортно с религията на родителите си. всеки си има бог и тои е един само името различно. лошо е че хората стават все по озлобени и същевременно нещастни. нито християнството нито ислчма подкрепят омразата и расизма.

223.   аз живея в арабска страна както виждаш никои не ми е забранил да сърфирам в интернет. така е и с милиони други жени. жените имат право да работят и каквото изкарат си е лично за тях. жените тук имат права госпожо и ги имат много по отдавна от европеиките

224.   221 Доста си филмирна, вземи влезни малко в реалния живот! Повтаряте си едни и същи работи, май доста гледаш телевизия Скат! Не говори празни приказки!

226.   не само телевизия скат ами и истории от миналия век чете госпожата. просто българите сме затворени и сме не толерантни към другите националности и религии. не само че като начало толкова много не знаят за собствената си религия ами и нямат желание да разберат и да се ограмотят. като едно време на село един мойе да чете и квото каже това е. искат да ги уважават като хора а те не уважават другите. над повърхността на така нареченото съвременно общество се крие едно закостеняло общество. в някои отношения даже по изостанало от тъй страшните и опасни араби. в тоз момент е най добре да се заинтересуваме за заобикалящите ни събития. но не само като зяпаме новините но и като се замислим и поинтересуваме. ще ви дам прост пример в обикновен български град идват семейство румънка и италианец и какво си мислите ътолерантните и общителни съседи вече 2 години едно добър ден не казват. кво искате бе хора сицхки д ави падат на аман пук вии да ги плюете. време е да се разчупят стереотипите. аз живея в Египет и мога да ви кажа че тук е много по спокоино и все повече европеици идват да живеят тук. и на тях не им пречи че съседите им са мюсюлмани и обратно. когато хората имат нормални отношения и взаимно се уважават няма проблем. тъи че помислете. колкото до турското робство и турците в България ами да ви кажа ако се разровим на дълбоко мойе ние да излезнем турци а те по прави българи. кои знаи преди 10 поколения госпожо християнке какув е бил пра пра пра дядо ти. от години живеем с тези хора като съседи и празнуваме с тях като ни поканят и се веселим. а накрач са такива и онакива е кво е тва лицемерие.

227.   Народността не определя религията на даден човек. Аз съм българка, но изповядвам исляма, а съпругът ми е турчин и не изповядва нищо. Искам да попитам християните като ходят в църква знаят ли че трябва да покриват косите си, а знаят ли поне 5 молитви освен отче наш, нали сте много вярващи, а постите ли и знаете ли че Исус(Иса в исляма) е бил обрязан. Исляма почита всички свои пророци, а Исус е един от тях. А знаете ли, че през 500 годишното ни робство сме живеели добре с турците ако сте гледали Капитан Петко войвода май именно балгарите го предават. А руснаците когато дошли да ни освобождават изнасилвали жените ни, крадяли добитъка, убивали мъжете и децата ни нашите братушки християни. Аз съм щастлива мюсюлманка и върла защитничка на българското.

151-200 от 420