Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

1-50 от 420

1.   Ох ти пък къде си отишла в най-нетолерантната религия спрямо жените :(

2.   И каква беше причината да си смениш религията? Християнка ли беше?

3.   Защо си постъпила така? Върни се назад в историята - Колко жертви, колко убити хора, колко убити деца, жени заради религията ни! А ти за част от секундата оскверни това, което БЪЛГАРИТЕ СМЕ СИ ЗАВОЮВАЛИ ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ! Ако съм на баща ти ще те разчекна. И не само, че няма да става това в къщата ми, ами и ти няма да си в дома ми. Забули се, стани кадъна, ожени се за някой, който ще те иска и бъдете щастливо мюсюлманско семейство. Със строго обичаи, аааа и да не забравя - АКО ИМАШ СИН НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА ГО ОБРЕЖЕШ!

Успех!

4.   Сигурно приятеля ти е мюсулманин .. ? Нали знай никакъв секс докато не се омъжиш иначе няма да те вземат.. така сам чувала от приятелки туркини .. =) Ужасна религия.. ама.. щом така си решила ..

6.   хаахах не само никакъв секс, НИКАКВО СВИНСКО! Ако си праведна мюсюлманка. Ужас, просто ужас! Каква българка си ти?

7.   Мисля, че баща ти е напълно прав, и аз не бих ти позволила ... Много глупаво си постъпила, интересно ми е кои доводи са те подтикнали да го направиш...

8.   От Авторката:
Никой не ме е накарала и не е причина да си сменя религията си, просто от любопитство 1 път реших да отида в джамия и това което чух там силно ме впечетли и близо 1 год. се поинтересувах от тая религия пасна ми и си смених религията -не забранява религията толкова на жените колкото вие и преди аз си мислех, това което забранява исляма също се забранява и в християнството...Аз съм щастлива така и не мисля да се върна назат + Приятел си имам който е Християнин но за него Да си смена религията не е Проблем щом аз съм щастлива така, а за него това е най- важното...А за коментарите ви благодаря макар че не одобрихте решението ми. Знам че в бг българите и турците не си обичаме мого, и за това коментарите ви са такива но все пак мерси и успех на всички

9.   Аз мога да кажа само едно, на направните коментари--Всички твърдите че момичето е сгрешила, че Исляма не е правилната религия и т.н А вие които сте християни, евреи и будисти от къде знаете че вашата религия е правата. Спомням си преди години 2 вярващи мои риятелки от различни религии се спориха за религия. Християнката твърдеше че Християнството е най правилната религия и т.н Изслуша я мюсюлманката и след това каза следното: “Ти ми разказа за своята религия. Но знаеш ли нещо за моята религия? Ходила ли си някога в джамия? Поглеждала ли си въобще какво пише в Корана? Ако не познаваш религиите на другите, как тогава можеш да бъдеш сигурна в това, че проповядваш истината? Истината може да бъде открита само чрез сравнение”. Това, което каза тази мюсюлманка беше вярно. За това преди да коментирате нещо и упреквате някого мислете логично. А ти моето момиче щом за теб е била правилното решение това, щом си сменила религията значи нещо правилно си намерила в Исляма и си взела това важно решение. Пожелавам ти успех.

10.   Аз искам да кажа само че религиите не са еднакви, тъй като много хора смятат така!

11.   НЕ ТЕ РАЗБИРАМ, И НЕ СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА!

12.   От написаното ясно си личи, че не си чела нито Библията, нито корана. Щом от едно влизане в джамия взе такова решение. А, че християнството и мюсюлманството забраняваат едни и същи неща си е просто глупост. Каква е разликата тогава? Хайде намери някой свещеник или ходжа, който ще каже, че няма разлика. Щом като пишеш такива неща без съмнение е, че не вярваш нито в едната, нито в другата вяра.

13.   Авторката:
номер 12 .Просто едни тука са ми написали че секса забранява исляма, та това е забранено и от християнството, свинското са забранени и от 2 религии има общи забрани, нo за вярването в заблуди както е в християнството 100% заблуда че Исус е сина на Бог и сравнението на 2 религи ме накара да стана мюсюлманка. понеже там намерих по всевъзможни нещо отколкото децки филмчета в библията. А на номер 9 благодаря мисля че първо тябваше да прочетеш този коментар тогава маята история и чаак тогава да напишеш коментар. Но все пак ти благодаря ...И просто не ви разбирам бе хора как може толкова да сте злобни че да се мразите за една 500 год. история пък и от къде знаете че само турците са били лошите да не би да сте били там. Турците казват че българите са изнудвали тях а българите казват че те...от тук се разбира че пълна бъркотия никой незнае кой кого е изнудвал за това никой няма вина за случилото се преди 500 год.

14.   "За едни 500 години"! Надявам се българите като теб да се броят на едната ръка.Ти си срам за българската нация! Ако не бяха тези 500 години робия България сега щеше да е "бяла" държава, която нямаше да се различава по нищо от една Германия или Франция. Не желая лошо на никой, но турците немога да ги обичам, заложено е в гените ми.

15.   Виж мила авторке, ако ще ни се караш, защо пишеш тук и си споделяш "проблема"? Щом като си убедена, че си направила правилния избор - за мен това не е проблем! Или вече съжаляваш, че си се потурчила и си сложила булото? Като сърцето ти казва, че няма Исус и има аллах, тогава, какъв ти е проблема не мога да разбера? Кланяй се по хляда пъти на ден! Щом като си имаш приятел - това е хубаво! Щом като и тои го удобрява - браво на него, да сложи чалмата от солидарност!

Ако съм на баща ти и на майка ти няма да ми прекрачиш дома, та камо ли да ми се кланяш!
АЗ СЪМ БЪЛГАРКА! АЗ УВАЖАВАМ И ЦЕНЯ КРЪВТА НА ХОРАТА, КОИТО ДА СИ ДАЛИ ЖИВОТА ЗА СВОБОДАТА НА РОДИНАТА МИ И ЗА МОЯТА ВЯРА - ХРИСТИЯНСТВОТО!!!

16.   Като искаш да си такава, защо ни питаш, какво да правиш и спориш с нас??? Проблемът с баща си лесно ще го решиш! Нали е твой баща, познаваш го! Щом, като не те е възпитал като малка, сега ще си понесе последствията! Той си е виновен - ще те търпи!

17.   Мили хора, нито една религия- изключвайки сектите не проповядва нещо лошо! Истината е, че действително религиите си приличат и първообразът на Библията е религия, създадена хилядолетия преди нея - можете да го проверите, ако сте достатъчно любознателни.

Още нещо- не бъркайте Корана с Шериата- това е закон в арабските страни и начин да се талкува Корана, а не самия Коран. Никъде в Корана не е написано, че жената е на по-ниско стъпало от мъжа- точно обратното. Жената е майка и носителка на живота - нещо за което се уважава и се приема за свещена. Жените са в задната част на джамиите или отделно единствено за да бъдат предпазени от похотта на мъжете. Ако знаете нещо за мюсюлманските молитви, то знаете, че при тях има много навеждания и поклони. Вярвам, че и християнките не биха желаи някой да се заглежда какво има под роклите им докато се молят. И много други неща, които ще ви бъдат интересни, ако пренебрегнете лицемерието и си отворите очите.

За щастие живеем в страна, в която можем да избираме религията си. Лично аз уважавам всички религии и смятам, че нито една от тях учи на нещо лошо. Всеки от нас е отговорен за постъките си и небива да се крием или оправдаваме с религиите си. Всеки от нас прави личен избор във всеки миг от живота си- и плаща за него по един или друг начин. Единсвеното нещо, което смятам, че е истински важно е на първо място да бъдем хора! Желая ви всичко добро!

18.   Първо, толкова проста и неграмотна не вярвах, че има. Да не правиш разлика между християнството и исляма е все едно да не правиш разлика между изостаналата с десет века Саудитска Арабия и модерния съвременен свят. Второ, да говориш за "някакви си 500 години" е гавра с паметта на милиони българи, загинали от турския ятаган за свободата на България, за да се роди свободен и изрод като теб. Моят съвет е: да не мърсиш повече нашата свята земя българска, пропита от кръвта на герои - великомъченици и християнски светци като Васил Левски!

19.   Авторката:
Май тука са само коментиращите от рода на психопата-Волен или Болен Сидеров...ииии Не да благодарите на Васил Левски а Бъдете Благодарни първо на Русия-После Това че, мразите турците не означава че рилигиите им е същото пък и нищо лошо не виждам в тия хора,пък какво ще мислите за тях нито на тях им пука нито на мен кой какво ще мисли за Исляма...Всеки да си изповяда религията както си иска...Не исках от вас да ми нападате турците нито ви попитах какво мислите за тях...просто исках съвети ...

20.   Аз съм 12. Секса го забраняват и двете религии преди брака. Ти щом си вече вярваща мюсюлманка ще правиш ли секс преди да се омъжиш? Ако правиш значи не вярваш. Ако не правиш секс, приятеля ти с теб ли ще остане? Ясно е, че и той не вярва. Свинското е напълно, постоянно забранено на мюсюлманите, а на християните по време на пост или пост по желание. Прочети в Библията какво е пост и за какво се прави. Аз не пия, но ако ще си мюсюлманка ще трябва да се сбогуваш с всякакъв алкохол.

Интересно ми е как стигна до извода, че християнството е заблуда без да си прочела Библията - не отричаш. Иначе ще ти задам и други въпроси.

Освен това ако си вярваща мюсюлманка трябва да криеш лицето си от другите, най-вече мъже. Ще го направиш ли или предпочиташ грима и модата? Да не говорим за рокли,поли, особено къси, деколтета и т.н. Всичко до глезен. Когато един мюсюлманин се жени за втора, трета и т.н. предните му жени трябва да се радват за новата...ти ще се радваш ли? Приятеля ти явно взима предвид и това щом е съгласен. Със колкото и да се мотае вече не ти е изневерявал!!! А ти само посмей да погледнеш друг!
В номер 8 си писала " просто от любопитство 1 път реших да отида в джамия" и си решила да сменяш, а не както изопачаваш после в номер 13 "и сравнението на 2 религи ме накара да стана мюсюлманка." Хайде щом познаваш нещата напиши откъде идва Мохамед. Откъде произлиза и т.н. Знаеш ли? А аз ще ти кажа, че във всички религии с изключение на християнството, боговете са били действителни хора издигнати от другите хора в богове.

Признавам, че допреди време мразех турците. Вече не е така. Омразата е грях според християнството. Народ и вяра са различни неща. Но според мюсюлманството ако научиш за някой, че е християнин или друга религия си длъжен да го убиеш!!! Познавам турци, на които близки рооднини, също турци, са убити в Турция само защото не вярват в аллах, да не говорим за Христос. А по на изток какво става, а? Какво мислиш...следиш ли новините там какво става заради мюсюлманството. Как ще се почувстваш ако научиш, че някой се е самовзривил(това го правят за ради вярата) и затова вече нямаш близки. Ами вече като си мюсюлманка вземи се взриви и ти.

Според теб "една 500 год. история" е едното нищо. Съжалявам, че няма как да живееш 500 години в робство, да ти отнемат синчето още като е на 2-3 години за да го обучават и после да иска да те убие. Колко пъти ще изнасилят теб и дъщеря ти е едно на ръка. Как ще бачкаш на полето, ще храниш пашата, а пък за теб ще остане ли нещо... Тогава ще мислиш по съвсем различен начин.
Казваш, че всичко е объркано и "никой не знае кой кого е изнудал". Според теб където и да е, между които и да е народи кой кого може да изнудва - този който е на власт поробения или обратно? А знаеш ли, само България ли е била поробена от турците или не? Ако има други поробени народи кои са и докога? Чела ли си нещо за Априлско възстание или... Иван Вазов е написал записките по възстанието. Ти знаеш ли кой е той, живял ли е по време на възстанието, свидетел ли е? Каква оценка имаш по история?
Пишеш "пълна бъркотия никой не знае кой кого е изнудвал за това никой няма вина за случилото се преди 500 год"
БРАВО НА ТЕБ!!! ТИ СИ ЗА ПАРЛАМЕНТА!!! ЩЕ ИМАШ СТРАХОТНА КАРИЕРА!!!

ВИНАГИ НЕ СЕ ЗНАЕ НИЩО, ВИНАГИ НЯМА ВИНОВЕН, ВИНАГИ НЯМА ОСЪДЕН!!! ЕВАЛЛА, АШ КОСУМ НА ТЕБЕ!!!
Ти за Турция, Азия, Африка или Европа си тръгнала?

Запомни от мен, че с написаното доказа, че не вярваш в нито едната вяра. На политиците вярваш ли? А не знам следващия път дали няма да напишеш, че турците са били под робство...

21.   Аз съм 12. Абе споко, не се притеснявай, сега ревеш, че си под робството на баща си, но няма нищо страшно, няма да станат 500години... Какво се оплакваш?

22.   Вчера ми направи впечатление колко много пъти се използва глаголите убий и погубя в Корана!

23.   Към авторката на този блог: Исках само да ти кажа, че не си сама в България, която иска да си смени религията. Аз също мисля да го направя в най- скоро време и в момента проучвам как това може да стане. Така че смело напред. Да не ти пука от другите мнения. Всеки човек сам избира съдбата си и не е зависим от другите.

24.   Авторката:

Номер 20 заеш ли? А аз ще ти кажа, че във всички религии с изключение на християнството, боговете са били действителни хора издигнати от другите хора в богове.

Скипа сори ам в християнството се вярва че Исус е бог че е син на деда знам си кой...личи си и ти колко си запозната с религите. Второ: Да в исляма е позволено мъжът да се жени за повече от 1 жена но това става в арабските страни а аз съм в бг...трето алкохол и без това не пия+свинското месо ме отвръщава за това няма да мие мн трудно без тях сега когато съм мюсюлманка. И не вярвам че в Турция са убили човек само защото не вярва в Аллах ( моля без лъжи)...може да убиват ако нещо против говорят за турците... утивай в турция и ей така дринкай да видим колко минути ще си жива там, или най хубавото за теб на колко год. ще си осъдена да лежиж в турски затвор ...пъъък за турските новони ахах малиии ти не мо говори за това поне, защото съгурнасъм че 1 път през живота не си гледала турски новони -а аз всяка вечер си ги гледам и занм какво става в тая държава...а за забулването ти селанко с извинение тука в бг колко турци си видяла забулени не всички се забулват и да се забулват на теб какво ти пречи -ти щом си харесваш да си показваш гърдите или кокалите на чужди мъже давай кой те спира да си чула някоя мюсюлманка да ти направи забележка --ако поне малко си демократична не би трябвало да съдиш хората по това как се обличат...

А и да кажа... Да от любопитство отидох на джамия, но това не означава че не съм вярваща. Силно ме впечетли как говори имамa с хората как се обрища към тях, как разказва исляма...пък ти си още миничка за да разбереш душевността на хората...ти неможеш да съдиш моите чувства по такив начин че съм сменила религията.
И се казва-- АШК ОЛСУН скъпа

за номер 22
Ама ти четеш Корана ли :) как така и аз съм чела корана и не съм забелязала глагола "убий" и "погубя". Сега да не кажеш че корана ти е в др. език или съсвсем др. автор го е написал ??? Прочети изречението за какво става въпрос за убийството или за войните ти по добре знаеш за какво се говоти все пак си чела Корана нали ...

26.   FFF
Към авторката:

Просто те съжалявам за лъжите които си написала. А по вероятно е да ги хващаш всички за шарани щ. Казвам го от личен опит.

Казваш че приятеля ти е християнин, а ти си вече мюсюлманка. Исляма забранява на жените да се женят за друговерци.-Още куп глупости нататък и изглежда ни мислиш за глупаци.

Няма да ти казвам що заплахи за живота ми и прочие докато се оженя за момиче чиито родители са мюсюлмани. За да стане това тя сама реши да се покръсти но като резултат родителите и не я приемат за своя дъщеря. А истината е че нито тя, нито аз вярваме в господ.

27.   Така е, тогава давайте СМЕЛО НАПРЕД!
НОООО ПОСЛЕ НЕ СЕ ТРЪШКАЙТЕ И НЕ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ, И НЕ ИСКАЙТЕ СЪВЕТИ, КАКВО ДА ПРАВИТЕ!

СМЕНЕТЕ РЕЛИГИЯТА СИ! ПОТЪПЧЕТЕ БЪЛГАРСКОТО ВЪВ ВАС, АКО ВЪОБЩЕ СТЕ БЪЛГАРИ И НЕ СЕ БЕЗПОКОЙТЕ НИЕ, БЪЛГАРИТЕ, ОТДАВНА СМЕ ПРИЕЛИ В ДЪРЖАВАТА СИ КАКВИ ЛИ НЕ, ЩЕ ИЗТЪРПИМ И ТЕЗИ, КОИТО КАЗВАТ "НЯКАКВИ СИ 500 ГОДИНИ" И "ЩЕ СИ СМЕНЯ РЕЛИГИЯТА В НАЙ - СКОРО ВРЕМЕ"!!!!

ДАВАЙТЕ! СМЕНЕТЕ РЕЛИГИЯТА СИ! АЗ ИСКАМ ДА КАЖА, ЧЕ ДОКАТО ИМА ТАКИВА КАТО ВАС, БЪЛГАРИЯ НИКОГА НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ!

ЕВАЛА! ШАПКА ВИ СВАЛЯМ!
ПОНЕ НИ СПЕСТЕТЕ СРАМА И НЕ ПИШТЕ ДА СЕ ИЗЛАГАТЕ! ДОСТАТЪЧНО СРАМ ЩЕ НАНЕСЕТЕ НА СЕМЕЙСТВАТА СИ! НЕ ПИШЕТЕ И ПО САЙТОВЕ, САМО ЗА ДА НИ КАЖЕТЕ, КАК СТЕ ЩАСТЛИВИ, ЧЕ СИ СМЕНЯТЕ РЕЛИГИЯТА, НО РОДИТЕЛИТЕ НЕ РАЗРЕШАВАТ ДА СЕ КЛАНЯТЕ ПО 5 ПЪТИ НА ДЕН!
ЩАСТЛИВ ЖИВОТ!!!

29.   Така, искам да попитам авторката: Кой е аллах????
Искам също така да я попитам, какво прави още, че не спре да ни занимава с глупостите си? И трети последен въпрос: Защо мюсюлмани са свързани винаги с тероризъм и насилие, защо само от мюсюлмани съм чувала, че малтретират жените си и на това ли ви учи вашия бог: На насилие, на мъчения, на тероризъм в името на аллах. Спомняте ли си двата български шофъора, чиито гърла бяха прерязани в името на аллах! А вече свободните ни мед. сестри, които разказваха, как са ги карали преди всяко мъчение да се молят на Нашия Бог да им помогне и след мъчението са им казвали, че има само аллах. А фанатиците, които се врязаха в кулите близнаци, заради аллах и започнаха война!!!

Давай авторки, ти живееш в България и мъжът ти няма право да има друга жена и ни караш да правим разлика между арабския свят и сега, НО не сте ли едно - нали вярвате в един бог - терорист!

Моят съвет е да си гледаш булуто, ако имаш такова ако нямаш бъди праведна мюсюлманка и си сложи, и спри да ни занимаваш с твоята смяна на религията! Бъди, каквато искаш! НЕ ОЧАКВАЙ ТОЛЕРАНТНОСТ И СЪВЕТ ОТ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИН! НИКОЙ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИН НЯМА ДА ПОТЪПЧЕ ЕДНА СТОЛЕТНА ИСТОРИЯ, ТОЛКОВА МНОГО КРЪВ И ГЛЕДАЙ "ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО" ИЛИ НАПЪНИ ТЪПИЯ СИ МОЗЪК ДА ПРОЧЕТЕШ КНИГАТА!

30.   Пише ти 12, 20. Ей съкровище, как стигна до извода, че съм жена? Аз съм си М 38. Щом преписваш това (след като съм го написал): "А аз ще ти кажа, че във всички религии с изключение на християнството, боговете са били действителни хора издигнати от другите хора в богове." е ясно, че нямаш никакво понятие какво означава и какво ти казвам. Следващото ти изречение гарантира, че не знаеш какво е това Света троица. Относно колко жени може да има един мъж пак си правиш завоя - минаваш от законите на религията към гражданскте закони - не ти отърват религиозните в случая. Но какъв е проблемът мъжа ти да си има и други? Много отдавна си има съвместно съжителство без подписан брак, но в твоя случай ще бъде без подписани БРАКОВЕ- не един и пак ще трябва да се радваш. Нищо, че си в България. Религията си е същата. Това, че не вярваш, че в Турция убиват заради вярата, за съжаление не променя нещата. Особено в азиатската част. Напиши някакви координати, аз ще се свържа с теб и ще те запозная с турци от България с убити близки в Турция заради вярата. Ще те свържа и с християнска организация там, която обаче е нелегална за да оцелеят хората. Те ще ти обяснят по-добре разликите.

И отново си страшно умна: "може да убиват ако нещо против говорят за турците"! Кой има право да убива друг независимо как и по какъв начин е нагрубен за каквото и да било? Страшно си развита хуманитарно. Ако знаеш какво означава това. Всеки ден гледаш турските новини. Вземи ми напиши по турските новини какво казват за кюрдите тогава.
Пиленце мило и златно, първо съм и си живея в София и освен това какво лошо има някой да е от село? Това не означава, че е простак, глупак или неграмотен.

Никога не съм ти казал нещо против забулването. Поставих ти го като въпрос. Изобщо не става дума за забележки, а че ако вярваш трябва да го направиш. Не е едно и също. Пролича си дали искаш и дали ще го направиш. А както разбра съм мъж. Няма какво да показвам. А къде тръгна да говориш за демокрация в мюсюлманството? Нещо бъркаш. Такова нещо няма. Как разбра, че съм "мъничка"? Надявам се да си видяла вече, че съм на 38. Ти на колко си?
Като си говорила с имам и те е впечатлил, ходила ли си при свещеник?

Аз не съм учил турски, нямам претенции, че го знам, но ти на 32 реда имаш 23 правописни грешки на български език. Ако си завършила средно образование се налага да се явиш на попавителни изпити, а ако не си гледай да наваксаш.
Нищо не написа за Мохамед. Нищо не си писала за самовзривяването, или и това не е вярно? Не казват ли в турските новини? Нищо не написа и за отнемането на децата и изнасилването. Искаш ли да ти се случи? Нищо не пишеш и за историята, за въстанието, за Вазов...

И пак ти казвам, още сега започвай да се готвиш за изборите!!! Няма пречка да се забулваш и там. Въпроса е не дали имаш право, а дали ще го направиш. Хайде действай.

31.   Предварително се извинявам за направените грешки от към моята страна с писането и родовете :)

Здр. Мило момиче. мого добре те разбирам, макар че много хора тука не те разбират май...На направените коментари много съжелявам. Знам че няма да се върнеш назат. Но нека всички хора тука да знаят, че никоя религия не научава хората на зло, да убиват да трепят и т.н До колкото съм запозната с Исляма знам, че мюсюлманите се разделят на групи -сунити, шехити д.р Тези терористи които убиват в името на Аллах са от др. група мюсюлмани който различно тълкуват и разбират Корана. Чела съм за тая религия много и според мен Единственно мюсюлмани сунити са най свесните от тях--За кюрдите от Турция знам че не са от сунитите -законите за убийство, за самонараняване и подобни пълни глупости и за това и от турците не са обичани тези хора... Искам да кажа на направените коментари че момичето си е сменила религията не означава че е станала терористка, че вече не е българка и др. обиди които сте и казали. Има християни, евреи, будисти които убиват хора ...това е до човек в никоя религия не пиши убий. Според мен Исляма е една мн хубава религия не само исляма всичките религий са хубави -те научават човека какво е добро какво е зло. Това момиче каквато и религия да проповяда няма да я научат на нещо лошо. Много ми стана неприятно когато прочетох коментарите към момиченцето -все едно е направила нещо много лошо, така сте я атакували. Тя е на 20 години и сигурно има тука хора които са на 40, 50 би трябвало даи подкрепите решението и да и давате съвети как с техните да се разбере без да се накъряват чувствата... Много е лошо, че все още ние хората се мразим за религия.

Пожелавам успех на всички най вече към авторката:

32.   31 и ти си от хората които смятат че религиите са едни и същи, това не е така по същия начин както и хората не са едни и същи!

33.   НЕ ЧЕ СМЯТАМ ЧЕ СА ЕДНАКВИ, НО ДО НЯКЪДЕ СИ ПРИЛИЧАТ, А ДО НЯКЪДЕ КОРЕННА РАЗЛИКА ...НЕЗНАМ ПРОСТО НЕ СЪМ ЗАПОЗНАТА МН СЪС ВСИЧКИ РЕЛИГИЙ...НО САМО ЕДНО ЗНАМ ЧЕ ПОЧТИ ВСИЧКИ РЕЛИГИЙ НАУЧАВАТ НА ДОБРО, А НЕ НА УБИВАНЕ, ТРЕПЕНЕ КАКТО СТЕ ПИСАЛИ. А ТОВА, ЧЕ НЯКОЙ ХОРА ДР. РАЗБИРАТ И ТЪЛКУВАТ РЕЛИГИЙТЕ ТОВА Е СЪВСЕМ ДР. ВЪПРОС :)

34.   32, кое си мислиш ни е различното. Хайде, отговори ми. Туркиня, която не е съгласна с теб.

36.   Хайде сега да сме наясно : Аз не съм расиска, нито имам нещо против мюсюлманите! АЗ СЪМ БЪЛГАРКА, ХРИСТИЯНКА. Искам да кажа, че всеки има право на избор, но за мен е срамно в 21 век една българка да иска да си смени религията.

Момиче, кажи, като си така неграмотна и некомпетентна, защо не проучи нещата, как са всъщтност, що е християнство и що е мюсюлманство?

С какво те впечатли имама?

Не забравяй - спазвай мюсюлманските обичай! Какво като си в България? Ти си се отрекла от нея вече, или не ти отърва да станеш праведна мюсюлманка?

Напълно съгласна съм с 31! Сега, колкото до баща ти чудя се... Дали въобще си българка, или си нещо от малцинствата в България?

Нямам, какво повече да добавя! Успех! Дано си щастлива! Дано не съжаляваш! Дано ти даде сърце да обрежеш един ден сина си!!! :)))

37.   Az съм 20. Към 31: грешките които си направила не са само за родовете, но явно не знаеш какво друго има в българския език. Пишеш "До колкото съм запозната"...това означава, че не го познаваш. Къде тръгна тогава да даваш акъл на другите. Пишеш " че никоя религия не научава хората на зло, да убиват да трепят и т.н" А ти мила чувала ли си, че заради някои религии хората правят и самоубийства. Спомняш ли си, че наскоро един в Пирогов отказа да му прелеят кръв, "защото е свещена" и всичките му роднини се подписаха, да не му преливат кръв. Какво стана с него? Пишеш " в никоя религия не пише убий". Как ги прочете всичките? Че то по-голям специалист от теб няма тогава в целия свят. А това, че някой произлиза от националност, която има болшинство от дадена вяра, не означава, че той вярва, което да го спре да убие. А в името на аллах не са убити един или двама. После пак пишеш "според мен..." - означава, че не знаеш. После - "всичките религий са хубави". Хайде тогава да отиде и във сектите. знаеш ли откъде произлиза сектата на Мун и защо, само от тях, но бяха в България още преди 89-а година?

От стила на написаното и допуснатите правописни грешки подозирам, че авторката е написала текста на 31 и някои други по-горе.

38.   Просто нямям думи на направените коментарите бахму какви расисти...май в този сайт са само болните глави.пффф Аз съм МЮСЮЛМАНКА и знам, че никога няма един християнин да ме разбере, нито пък аз някой християнин за това спрете с тъпизмите. Авторката не ви разбира, а и вие нея. За какво си спорите немога да разбера

към авторката-абе момиче ти точно български сайт ли намери за да искаш помощот ааа? и то за религия хахах направо ме разби. май нямаш представа все още къде живееш.

39.   38. Еми секи случай много по добре в български сайт отколкотот в някъв турски :DDD

40.   номер 39 да прав/а си в турския сайт няма БАЙ ГАНЬО'ВЩИНА нямаше да е така интересно : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

41.   Да, в турски сайт щеше да е много по-эле.

42.   Авторке, 31, като всички религии са хубави и учат само на добри неща, защо не си направите по едно харакири. Ако не сте чували за такова нещо питайте китайците какво е.

43.   Знам какво е харакири нямам нужда от китаец споко...Това което исках да кажа е, че исляма не е лоша религия, както вие тука критикувате исляма + харакири може да е наистина много жестока с ритуала си, но и там дори не се казва убий. Др си е да вярваш че трябва да умреш за религия,а съвсем друго си е религията да ти каже убий човек или направи зло на някой. Убиват се хора които изповядват харакири--даже не се убиват а се самоубиват... За тях това е нормално -- не нормалното е да убиваш невинен човек ей така за кеф или защото те е ядосал или ти е причинил нещо. Дори и харакири не казва убий човек който иска да живее. Всичко става доброволно и до човек. Така че си защитавам казаното от мен и пак го повтарям няма религия която да казва убий, или пък има, но аз не го знам....а ако вие знаете такава религия моля ми кажете.

44.   Това са най-нелепите коментари, които съм срещала.. Гледайте " Zeitgeist " - там всичко е обяснено.. Лежи на факти, чрез които ще ви стане ясно какво всъщност са религиите и кой е основоположник.. Какво са Библията, Корана и т.н.

Искам да отбележа също, че в крайна сметка живеем в свободна държава и всеки има право на избор..

47.   Ислямът признава жената за пълноценен и равен партньор на мъжа в запазването на човечеството. Мъжът е бащата, жената е майката и двамата са необходими за живота. Нейната роля е не по-малко важна от неговата. В това партньорство тя има еднакъв дял и притежава толкова качества и човечност, колкото има и нейния партньор.

48.   Според мен всички хора са равни! Всеки има правото да избира в какво да вярва! Турците били лоши, а Хитлер????? Той в какво вярва??? Убийци терористи диктатори(лоши хора) винаги ще ги има и винаги ще оправдават делата си с вярата в някоя религия или убеждение. Исляма не прави един човек по лош! Според мен вярата в доброто и праведното се корени в всяка религия! Всички Християни които са писали коментарите си с толкова много злоба, "заслужавате аплодисменти"! Според мен библията учи на любов и разбиране, а тук не ги виждам!?!?!?!
ето ви още един цитат:
Човешките вярвания са извънредно разнообразни; в тях се смесват както истини, така и суеверия. Вярванията могат да се променят както с възрастта и опита, така и под влияние на други фактори. Някои вярвания обаче се споделят от цели групи. От тази гледна точка най-значима е представата, която човек има за самия себе си. Откъде е дошъл? Накъде отива? Кой го е създал? Каква е целта на сътворението? И т.н. Метафизиката се опитва да даде отговор на тези мъчителни въпроси. Така или иначе те съставляват самата религия. В какво вярва човек е личен проблем. Историята на човешкия род обаче свидетелства за многобройни прояви на насилие и братоубийствени сблъсъци, от които дори животните биха се засрамили. Основният ислямски принцип по този въпрос е изразен в следното знамение от Св. Коран:

Да се бориш срещу незнанието без да принуждаваш някого да повярва в каквото и да било, е проява на милосърдие и дори на саможертва - това е позицията на Исляма.

Сега се замислям и се сещам, че не съм чела някой да е сменил Исляма с Християнство?!?!?!? 100% има и такива хора и 100% не са малко . . . не знам?!?!?

Към авторката - ако си открила себе си в Исляма, браво! Живеем в свободна държава преди всичко!!! Както ти правиш избора си да приемеш Исляма, така родителите ти имат право да не го разбират! Но към тях ти се отнасяй само с много любов и разбиране! Обясни им по най-миролюбивия начин, че ги разбираш и че ще се съобразиш с тях! Поне мир да има! Който иска намира начин!!! Според мен малко си избързала и изглежда малко несериозно, необходимо малко повече и по сериозно да се интересуваш от Исляма, тогава да говориш за смяна на религия иначе като цяло те подкрепям( не казвам дали избора ти е правилен, това аз не мога да го отсъдя). Успех

49.   Прочетох всички коментари и съм ужасена от това. Моите родители са источноправославни, но аз не бях кръщавана и когато срещнах съпуга си който изповядва католическата религия аз я приех и никога не съм съжалявала за това.

Но не съм предала нито религията си, нито държавата, нито семейството си. Влизам и в православна и католическа църква, чела библията и част от корана и мога да споря, че няма голяма разлика само са сменени някой имена като аллах и исус.

Мила щом така си решила, че тази религия е най-добрата за теб бъди щастлива и я изповядвай. А на всички останали бих казала, че ако правя разлика между православната и католическата религия то е в това, че католическата е много по-силна религия от православната. Успех мила и нека и бог и аллах те закрилят. Бъди много, много щастлива. Аз не съм предадена от родителите си надявам се да ти простят и да се помирите.

50.   Желая мир на всички ви!

51.   Към номер: 24.
"А аз ще ти кажа, че във всички религии с изключение на християнството, боговете са били действителни хора издигнати от другите хора в богове."

Корекция: В исляма несаществува такова твардение, защото мн добре е казано: Аллах /дж. дж./ е един, няма друк бог освен него и Мухаммед/с.а.в/ е негов рап и пратеник.

В този текст /на кратко/ се има предвит че АЛЛАХ е над всичко с което го опреличават хората и с което си го представят и че Мухаммед е човек в цялата си същност, които е богоизбран и дарен с наи прекрасните за ЧОВЕКА качества. НИщо лично кам когото и да било в дискусията по горе. Наи- добри пожелания кам всички.

52.   АЗ СЪМ МИСЮЛМАНКА НА 22 ГОД. СЪМ И ДО ДЕН ДНЕШЕН НЕ СЪМ ВЛИЗАЛА В ДЖАМИЯ. ПРОСТО ГОВОРИТЕ ГЛУПОСТИ. МОЯТ ПРИЯТЕЛ Е ХРИСТИЯНИН ОБИЧАМЕ СЕ И СИ ИМАМЕ ДОВЕРИЕ И КОЙТО ИСКА САМО ТОЙ МОЖЕ ДА СЕ МОЛИ (КЛАНЯ) 5 ПЪТИ НА ДЕН. КАТО НЕЗНАЕТЕ НЕ КОМЕНТИРАЙТЕ ТАКИВА НЕЩА.

53.   номер 52 -- ти казваш, че не си влизала на джамия, а ти какво знаеш тогава... да наистина който иска той се кланя -- тези неща не ставан на сила... който мисли за отвъдния ще се клани който не мисли няма..

Kъм авторката: ми не знам, но и аз съм сменила религията от мюсюлманка станах християнка, и мн съжалявам за това, дано и ти да не съжаляваш.. не знам все пак какво си открила в исляма ...аз се върнах назад сега се кланя, не излизам от джамия, постоянно се занимавам с религиозна неща... Може би защото ми е в гена, и може би за любовта си смених религията и станах християнка, а не сама да реша и да намеря нещо в тая религия и за това сега съжелявам ... но родителите ми вече изобщо не ме приемат макар че се върнах назад - мн ги обидих с действията за да ги накарам да приемат факта че съм християнка.. внимавай как ще постъпиш и ти с вашите, за да не ги изгубиш и ти.... Успех :)

55.   Няма по-тъпо същество от този, който твърди, че религиите са еднакви.

56.   Здравейте! Мисля, че всеки има право да вярва в каквото си пожелае и сметне за добре. Само не разбрах защо говорите за българи и турци, при положение че става дума за религии.

57.   КАК ТАКА СИ ВЛИЗАЛА В ДЖАМИЯ??? ЗАБРАНЕНО Е ЗА ЖЕНИ! ЯВНО, ЧЕ СИ ИЗМИСЛЯШ, ИЛИ ПРОСТО СПОДЕЛЯШ НЕЩО, КОЕТО БИ ИСКАЛА ДА НАПРАВИШ! АКО БЕШЕ МЮСЮЛМАНКА, НЯМАШЕ ДА ПИШЕШ ТАКИВА НЕБИВАЛИЦИ!!!

1-50 от 420