Не мога да преодолея проблема си
Здравейте!

Имам следния проблем - не мога да се науча да показвам чувствата си, поне вербално. Винаги ми е пречило много. С човека до мен нещата си вървят много добре, но има моменти в които той се пита - аз ли не се справям добре ? ;защо не забелязва това, което правя ? обича ли ме ? ... и понякога се стига до там, че се разделяме. На моменти и аз не се понасям, усещам какво и как да кажа, но не го изричам, все чакам "идеалния" момент ... естествено той никога не идва. Колко бих си улеснил живота, ако превъзпитам това в себе си.

Много слаба моя черта, която искам да отстраня, но винаги съм бил такъв, много рядко споделям, което може би жените харесват у мен донякъде, защото съм доста непредсказуем. Но как да се справя с това ?

Благодаря предварително за съветите и критиките !
М, 22

Коментари

1.   Не е нужно да повтаряш 1000 пъти обичам те... Покажи го със цвете, говори й мило и нежно. Кажи й колко е красива, прегърни я спонтанно.... Ако искаш остави скайп или мейл да поговорим. И аз съм в подобна ситуация, но от другата страна.

2.   И аз съм била отдругата страна в подобна ситуация. Не са ми липсвали думите, аз самата трудно се решавам да кажа "Обичам те", само с детето ми нямам проблем да го изричам спонтанно. За мен обаче, отношението, жестовете са много по-важни в една връзка. Липсвало ми е прегръдката преди заспиване, целувката за събуждане, дребните детайли, в които всъщност се състои щастието.

Съветът ми би бил следния: направи си един списък с нещата, които искаш да кажеш или направиш, но все отлагаш. След това си постави конкретни задачи - днес вечерта като си легнем ще кажа "Обичам те", утре вечер ще я прегърна на дивана пред телевизора и ще целуна врата й, ще помириша косата й и пр. Изгледай няколко романтични филми, дори да са ти досадни, но си запиши какво виждаш там, след което си направи график кога и как искаш да споделиш същото усещане с приятелката си.

Малко по малко тези неща ще се превърнат в навик и ще започнеш без изобщо да се замисляш, напълно спонтанно да споделяш жестове на внимание и обич, и да изпитваш истинско удоволствие от това! Късмет и всичко добро, и помни, че има ли желание, човек намира начини, няма ли - си намира оправдания... Важното е да имаш желание за промяна, останалото е въпрос на време.