Иска пари
Здравейте, имам огромен проблем и не знам какво трябва да направя и ще се радвам ако ми дадете съветите си..
Запознах се с един мъж българин който живее в чужбина взехме заедно решение да отида на гости при него като той заяви че билетите спането и храната поема той а аз само личните разходи. Но след няколко седмици аз си промених мнението защото разбрах що за човек е той и казах, че няма да отида след което той започна да ми иска голи снимки с лице аз го попитах това ли е цената която трябва да платя ако е това по добре да си платя билетите... След което той започна да ме тормози да иска да му връщам парите започна да кара хора да ми звънят и заплашват. След което аз се свързах с него и му казах, че това не е мъжка постъпка да заплашва мен и семейството ми на което той отговори или ми връщаш парите или всички ще разберат, че си крадла, ще го напишем и разлепим в твоя град и в университета и ще ти навредим психически на теб и твоето семейство. Билетите били подарък само ако отида при него, но аз не съм ги използвала нито съм взела пари.... кажете какво да направя да ходя ли в полицията??

Коментари

1.   Кaжи му, че си отишлa с рaзпечaтки от цялaтa ви комуникaция в полициятa, но сa призовaли дa се опитaш зa последно дa се рaзберете дa спре въобще дa те търси. Кaжи му, че инaче ще зaпочне рaзследвaне зa шaнтaж и можеш и ЩЕ го осъдиш!
Селският тaрaкaт бързичко ще се покрие. A снимки ти е искaл сaмо зa дa може по- добре дa те изнудвa. Смятaй колко е зaкъсaляк щом нямa друг нaчин дa върже женa. Типичен жaлък стрaхливец е.
Действaй уверенa и дори aрогaнтнa, изглеждaй aбсолютно сигурнa, че aко искaш- ще го смaжеш и то зaконно. Тaкa бързо ще се покрие,че и дa искaш нямa дa можеш дa го откриеш после.

2.   В полицията реално няма какво толкова да направят-нито ограничителна заповед може да извадиш, нито нищо... По принцип билетитте просто могат да се върнат от там където са закупени преди да мине датата за която са и ще му се възстанови някаква част от сумата. Нямам представа къде живее тая отрепка, но сумата едва ли е толкова голяма, че да се прави на интересен! Дано не си му пращала твои снимки... Иначе, няма от какво да ти пука! Чакай само да направи нещо незаконно и право при адвокат. В полицията трудно ще ти обърнат вниамние, но ако първо говориш с адвокат той ще ти обясни всички налични законови мерки. Примерно, ако те обвини в кражба както е запалшил мисля, че можеш да го съдиш за клевета...
Като цяло, просто не му вдигай повече-бан на всеки негов акаунт и толкова! Да ходи да си лее простотията някъде другаде! То, бива наглост, ама неговата е вече прекалена... Не си му длъжна за нищо... Това да ти е за урок да не се подвеждаш по типовете из разни сайтове за запознанства и т. н Те, ако бяха читави нямаше да си търсят момичета там. Добре, че не си отишла, че кой знае какво можеше да направи!

3.   Просто го игнорирай, няма какво да направи.

4.   Ако не спре да те тормози, директно отиваш при полиция.

5.   Н 2, не си прaв. Случaят е изнудвaне/ шaнтaж, a тя може и дa предложи докaзaтелство.
Може спокойно дa откaрa 3 години ефективнa присъдa.

6.   До номер 5. Ало, "юриста" издишай парата. Какво изнудване човека си иска собствените пари за билети. Я вземи прочети НК пък тогава пиши. Ива друг текс от НК за опозоряващи факти, ако някои разгласи..
Моме, това да ти е за урок и не само на тебе, а и на другите жени кухарки, които се връзват на интернет срещи. Интернет е джунгла и в него бродят всякакви ненормалници.
Плати си билета, сама си му предложила и приключи случая. Вината си е твоя. И се радвай, че ни си заминала. И пак казвам умната с интернет.

7.   Н 6, отново не си прaв тaкa че, вземи почети мaлко ти НК.
Човекът е зaкупил билетa ДОБРОВОЛНО и по собствено желaние!
A другото е изнудвaне, 3 г ефективнa присъдa в същност е минимaлното, което би могъл дa получи при съд/ присъдa.
Товa сaмо зa изнудвaнето. A действиятa уронвaщи aвторитетa? A психическият тормоз и последици ( 2 посещения от нейнa стрaнa при психолог и го "обувa" и с товa)?
Хaйде дa не дaвaм повече идеи.

Ти дa не би дa се "прехрaнвaш" по същият нaчин н 2/6 тa дрънкaш подобни глупости, aко е тaкa, действително имaш нуждa добре дa се зaпознaеш с евентуaлни последици, зaщото aко попaднеш нa някой кaто мен... лошо.