Подиграва се с чувствата ми (най-добрия ми приятел)
Преди година се влюбих в най-добрия ми приятел. Отне ми доста време, доста сърдения, предимно от моя страна, заради ревност и желание да ми обръща повече внимание. След като започна да ме обарва, да се закача, да ме дразни, аз видях подходящ момент да му го споделя. Той каза, че ме намира за привлекателна и забавна, но факта, че сме толкова близки приятели го карал да се чувства странно. Окей. Продължихме контакт като приятели-излизанки, смях, споделяне, цяло лято. Септември той започна да се сближава с още едно момиче, от което аз се подразних и го попитах дали има нещо между тях. Отрече, и дори и писа по-грубо и се бяха скарали. Не целях това, но изревнувах. След тази случка, той ме пита дали още имам чувства и аз му казах, че е очевадно, а и от непрекъснатия ни контакт беше още по-трудно да го разлюбя. И така пак се държеше любвеобилно и добре до следващото ни каране заради въпросното момиче. Нямаше как да търпя предвид силните си чувства и тогава той беше различен, груб и от тогава се държи гадно. Ту ме хваща за ръката, гали ме по главата, закача се, и изведнъж слушам подмятания от сорта на "тъжно ли ти е че те отхвърлих", "ако изглеждаше като еди-коя си, щях да ти вържа". На моменти се отделям от него, общувам с някое друго момче, и той ми казва "знам кво правиш" "тва ли е новия избранник", и ей такива уж приятелски подигравки, които надвишават всякакви граници и ме карат да се чувствам адски гадно. Вече не мисля, че има любов, по-скоро твърде силна привързаност и слаба воля да го оставя, а ме тормози психически всеки ден.

Коментари

1.   Разкарай го, не само няма чувства към теб, но и със сигурност не ти е приятел. Приятелите не нараняват умишлено.

2.   Ако ти беше най-добър приятел, нямаше да се държи така! Този явно те е харесвал, но егото не му е позволило да си признае. Сега се е комплексирал и си го изкарва на теб. Най-добре намали общуването с него, за да му дадеш урок.

3.   Чеше си егото, то е очевидно. Най-гадното е, че не те уважава. Мисля, че след време доста ще се разкайва за това си поведение, ама това едва ли ще те грее особено. Не биваше да му признаваш. Сега си прави ташак с чувствата ти. Що за незрял субект.

4.   детска работа
просто те дразни.
остани си приятелка с него
и си търси друго гадже
а ако прекалява с тормоза изобщо прекрати контакт
значи не ти е никакъв приятел вече...

5.   Мъжете трябва да гонят жените, а не обратно. Ти си му се обяснила в любов и така си го отблъснала. Мъжете са'ловци, те 'ловуват' жените. Ти си му си се поднесла на тепсия. Очевидно е, че той не те харесва като за гадже, а харесва другото момиче. Остави го на мира и си търси друг.