Бас Китара ИЛИ Оперно Пеене
Здравейте! Пише ви момиче на 15г. От 6 години се занимавам с пеене. Пет години от тези ходех на поп и рок пеене. За тези 5 години учителките се опитваха по всякакъв начин да изкоренят от мен това НЕПРЕСТАННО главово пеене, но уви не успяха. Казаха ми, че гласът ми би бил на мястото си единствено и само при оперното пеене. Казаха ми, че не могат да направят нищо повече и затова да потърся специалист по класическо пеене. Последната една година, която е вече към края си, не съм оставяла пеенето, но се насочих главно към оперното пеене. Наистина ми е по-лесно. Не трябва да се боря срещу гласа си, а да го използвам напълно естествено. НО тук идва едно голямо НО. Майка ми и баща ми не харесват такъв стил музика. Казват ми да спра да "вия" като тези от оперите, защото никой вече не слушал такава музика. Последните две седмици ми забраниха да пея напълно. Затова от две седмици правя единствено и само упражнения за дишане и работя върху захапката си при стартиране да пея.
От друга страна през последната една година започнах да слушам и много рок и метъл. Тези велики хора и музиканти ме мотивираха страшно много да се захвана с нещо, което те правят. Още от първия момент исках бас китара и до сега мисля, че това е инструментът, който би ми носил най-голямо удволетворение. Родителите ми отначало се противяха, но бавно по бавно започнаха да свикват с идеята.
Вчера баща ми каза, че ще ме запише или на уроци по бас китара или на уроци по класическо пеене. Каза ми да избирам, защото двете не можело и ако съм била толкова творческа и музикална личност да да съм напуснела къщата. Помогнете ми - кое от двете да избера? !

Коментари

1.   Аз бих те посъветвал да си избереш по-нормални родители, но за съжаление няма как. Иначе, бас китарата е екстра инструмент.

2.   Аз, ако бях на твое място, бих избрал бас китарата. Защото първо имаш добра основа в пеенето, второ добрия басист(ка) е винаги добре дошъл в една банда! А и не забравяй, че един от най-великите музиканти е бил басист, когато е свирил в банда(Пол Маккартни, ако се чудиш :).

3.   До колкото рaзбирaм родителите ти сa прaктични хорицa без никaкво aртистично чувство.
Зи пеенето си го имaш и без товa, нямa дa се откaзвaш, сaмо мaлко ще поотложиш сериозните зaнимaния. Но нaучи и бaс китaрa, после с пеенето ще си мулти.
С този глaс можеш и метъл и рок дa пееш. Припомни си великият Фреди Меркюри и примерно "Бохемия". Велик!
Е, ти можеш дa прaвиш нещо подобно.
Прaви си клипчетa с песни и ги кaчвaй из you tube и нaвсякъде където можеш. Никогa не знaеш кой ще чуе възкожностите ти.
Съглaси се към моментa с родителите ти, без товa трудно ще те рaзберaт, но поне ползвaй моментa дa нaучиш китaрa.
Успех!

4.   Hole, Smashing pumpkins, My dying bride... са все с велики, секси басистки. Хората на изкуството не му мислят много, много, а се занимават с това което иска душата им-това е талант.