Обвиних я в изневяра и съжалявам
Цървул, пълен цървул, така мога да се опиша и мисля, че е изчерпателно.
Моята история започна преди година и половина на среща с хора от бг в градът, в който живея. Принципно пропускам подобни срещи, но тогава реших да видя за какво иде реч.
Там едно девойче ми грабна вниманието. Първо визуално, после и с поведение, сдържана, тиха, спокойна, и толкова омайваща като проговори.
За съжаление ми каза, че си има приятел и аз бях пас. Търпеливо чаках и проверявах профила и. Писах и рядко, колкото да се сеща, че ме има, но и да не реши, че съм нагъл. Търпението ми се възнагради и след 4 месеца, тя беше "сингъл". Настъпи моя момент.
За съжаление нещата покрай нейната раздяла бяха зле. Бившия и беше посегнал, защото имал съмнения. После разбрах, че той и преди си позволявал да демонстрира силата си, но не до такава степен.
Трудно ни беше, тя беше супер наплашена, аз трябваше да се допитвам до сестра ми за всяко мое действие, за да не го разбере погрешно, за да не я притесня, обидя и какво ли още не. И този момент отмина, тя се отпусна с мен и бяхме много щастливи. Тогава започнах да се питам дали тя не тъжи по оня кавал. Тя ми каза, че просто и е противен, че се срамува от връзката си с него и всичко е приключило. Като цяло чух нещата, които исках да чуя. Не съм ревнив по принцип, но тя ме побърква.
Бяхме супер щастлива двойка, поне аз. Една вечер тя ми каза, че отива при нейна приятелка, защото скъсала с гаджето си и ще и прави компания. Аз предложих да я закарам, обаче тя каза, че иска сама да отиде и ще вземе колата. На другия ден се върна усмихната, като всеки път.
Няколко вечери по-късно тя беше заспала, аз тъкмо щях да лягам и ми направи впечатление, че телефонът и свети. Погледнах. СМС с интересно съдържание. Номера беше непознат и опа, като ги сравних се оказа номера на бившия и. В съобщението пишеше, че нощта, която се прекарали е била прекрасна и той не може да спре да мисли за нея. В тоя момент всякакъв здрав разум ме напусна. Започнах да викам, и двамата не знаехме какво се случва. Започнах да я дърпам, исках всячески да и причиня болка. Исках да почувства унижението, което чувствах аз. Посегнах и физически, не успях да се контролирам и стигнах много далеч. На сутринта тя ми подхвърли телефона си и ми показа чата с приятелката и.
Въпреки всичко аз пак не бях сигурен, че нещата не са нагласени. Няколко дни търсих доказателства, за да разбера къде всъщност е била оная вечер. И докато търсих, тя се изнесе. Просто я няма вече. Заядох се с нея и я попитах при бившия си ли е отишла. Тя ми отговори, че не иска да ме вижда никога повече. И че сега я боляло много повече, защото оня имал вид на боклук, а аз съм и създал напразни надежди. Искала да ме преодолее и да продължи напред.
Естествено не е при бившия си, а при нейната приятелка.
Все още имам много въпросителни покрай този случай, но тя не иска да ме чува. Не иска да говори с мен. Оня няма смисъл да го питам.
Не знам какво да правя. Като попарен съм. Не съм сигурен кой ми казва истината. А и да съм сигурен, че е тя, толкова осрах нещата, че... Не мога да си представя да продължа без нея. Не мога, страх ме е да си помисля, че наистина всичко е свършило. Не знам какъв да бъде следващия ми ход. Възможно ли е тя да ме преодолее за 3 седмици при положение, че ми е казвала, че аз съм най-ценното и нещо, че за първи път обича така и т. н? Искам съвет, защото моите идеи очевидно не са добри. Не искам един ден за нея да бъда противния насилник, който не и е повярвал...

Коментари

1.   Заради това, че си я бил заслужаваш да не те погледне повече. Реагирал си истерично и си я уплашил. Избягала е от езин насилник при друг. Осъзнаваш ли какви травми си й причинил по този начин? Вие не сте женени и ти НЕ Я ПРИТЕЖАВАШ. Тя е свободен човек и не ти е длъжна с нищо! Ако ти е изневерила (което е много вероятно) я зарязваш и това е. Грубата сила до никъде не води. Засрами се и потърси психолог защото в теб се заражда насилникът, който утре ще бие жена си и децата си за далеч по-дребни неща.

М26

2.   Преди да продължиш да се обвиняваш и да я оправдаваш, си задай въпроса: – след като не поддържа връзка с бившия си и не си пишат, от къде той ще знае, че въпросната вечер, тя не си е била в къщи при теб, а някъде другаде. Не се доверявай на думи, а следи действията на човек. На думи всеки е едва ли не светец, а делата са нещо друго.

3.   Как сравни номерата? Ако н омерът е 100% на бившия й, тогава не виждам защо трябва да имаш съмнения, че ти е изневерила? ! Откъде имаш неговия номер и наистина ли си сигурен, че е негов? ! Опитай се да предадеш съдържанието на SMS-a дума по дума. Дори 1 думичка може да измени коренно смисъла.
Иначе, да, не си реагирал адекватно. Не е трябвало да й посягаш физически. Аз също имах съмнения преди години, бях много наранен, стигнахме до положение "съквартиранти" с половинката, просто очаквах да се изнесе - от уважение не я изгоних директно. И до ден днешен сме заедно, искрата пламна отново. Вярно, че съмненията са в мен и до ден днешен, вярно че го няма доверието, но не посегнах физически.

6.   Аз бих казал нещо друго за теб. Идиот, пълен идиот си! Тая мръсница си е играела с тебе. Правилно си постъпил да ѝ биеш няколко шамара. Лъже те и ти изневерява. По-голям боклук от нея няма накъде. Не се занимавай с нея, да не ти лепне нещо. Изневерява ти и после тебе изкарва виновен и се чувстваш като боклук. Забрави я, живота продължава и ше срещнеш някоя друга, по-добра от тази уличница.

7.   Пич, чакай сега, аз не можах да разбера за какъв чат с приятелката си говори тя. Ти казваш, че си видял смс от бившият й, който й казва колко добре са си прекарали. Ако това е така, за мен нещата са ясни. Интересно ми е само, ти откъде разбра, че този номер е на бившият.

9.   вземи си поука и друг път не скачай като петел при всяка мисъл, която ти мине през ума. никой не е загубил от премисляне и претегляне на ситуацията. първо говори с нея, чуй нейната версия, провери я, пък прецени... такива решения не се вземат под влияние на емоции, а не всеки прощава глевни изблици
съветът ми е да я оставиш да се успокои поне седмица - 2 и опитай да говориш с нея разумно и спокойно без крясъци. ако не иска - явно това е краят. ако все пак се съгласи, чуй версията й и прецени.
Ж45

10.   Ами след като си й посвгнал физически, нямате бъдеще. Освен това не е мн сигурно какво е правила тя. Дали е била при бившия или-не. Търси друга, при която нещата да не са така драматични...

11.   Ти си... Дори няма да казвам, за да не ми изтрият съобщението. Горкото момиче от един насилник е попаднало на друг. Ти си насилник. Не знам изневярата истина ли е била или не. Но дори и да беше ти изневерила просто късаш, а не биеш. Ти не си за връзка с жена. Отиди да си лекуваш проблемите някъде.

12.   Не си се осрал, брато, тя е лисица, изневерила ри е със сигурност! Хванал си я по-натясно и тя се е възползвала да се измъкне без да е виновната. Знам, че те боли, но тя не те е обичала щом е преспала с бившия, забрави я, ще ти мине.

13.   Пич не знам тя за какъв чат ти говори, но щом казваш че номера е на бившият й, значи е била при него и ти е изневерила, след това като си й посегнал се е направила на потърпевша ествественно.... но пак казвам, не знам за какъв чат говоря след като ти казваш че номера е на бившия й.... просто си я хванал... не й звъни повече... жените са така братле.... може бившите да са боклуци, но жените винаги ги търсят и явно са се уговорили да сев видят и е станало каквото е... не й вярвай!

16.   Ако наистина е получила такъв СМС от бившия си, значи ти е изневерила. Само че се отучи от този навик да реагираш толкова първосигнално, че ще ти докара големи проблеми в живота. Ако ти не се чувстваш унижен, то никой не може да те унижи. Много повече уважение щеше да заслужиш, ако просто беше скъсал с нея, вместо да се наказваш сам себе си.

18.   Ами ако това е номер на бившия и, ако е разбрал, че е била с приятелка и нарочно го е направил? Авторът сам пише, че въобще не е бил стока този нейн бивш. По-спокойно с обвиненията, защото и на мен са ми го правили този номер, слава богу, неуспешно. И аз съм получавала провокативни смс-и, но навреме съм ги трила и съм извадила късмет, че не са стигали до моя. После разбира се, съм се разправяла с изпращачите и само те си знаят кво са им чули ушите. Така че, номер винаги може да се направи и в случая е трябвало да подходиш детективски, а не да се правиш на бияч.

19.   Авторът съм, номера на оня го имам в телефона ми. Притесняваше приятелката ми и аз му звъннах от моя телефон, за да се осъзнае.
Имали сме спречквания, не веднъж. Беше се опитвал да ме сплаши, причаквал е и мен и приятелката ми (макар в момента да не ми е такава) след работа. Затова имаше период, в който тя излизаше от работното си място само след като и звънна, че я чакам пред входа.
Казвам, че е противен не защото е бивш, а защото е мръсен човек. Голяма работа е, качил с в джип, раздава го големия плейбой (застаряващ), ама иначе е хванал бика за рогата. Не си струва да пиша повече за него.
А чатът, който ми показа тя е как е писала на приятелката си, че тръгва след 10 минути, че е пред тях и я чака да отвори. Обаче като я попитах откъде тогава оня знае, че няма да си е вкъщи вечерта тя ми отговори "откъде да знам". Или не е успяла да до измисли лъжата или наистина не знае, колебанието е същото като в началото. Не ми се иска да ми е изневерила, защото изглеждаше много влюбена в мен, много обичлива беше, такъв яд ме хваща...

20.   Страшни принцеси станаха жените, те не заслужавали нищо лошо и не могат вече да понесат един скандал и веднага бягат травматизирани. Ако не беше толкова нелепо щеше да е тъжно... за тях, защото летят в облаците и се мислят за специални и ще бягат от връзка на връзка превръщайки се в курви търсейки идеалния а после ще се питат какво стана? Защо съм самотна и нещастна? Защото принцесо ти никога не си била принцеса, просто обикновена жена на която ще и се случват и лоши неща които е трябвало да преглътнеш, но вместо това ти си бягала от проблемите и наистина си избягала и сега си сама, честито!

21.   Aвторе, не се връзвaй нa провокaции тук. Знaм зa двaмa поне, които били прaвили секс с мен- единият дори не го познaвaх докaто не чух, че сме прaвили як секс, a другият след няколко причaквaния след рaботa го бяхa предупредили приятели, a и бaщa ми дa стои дaлеч от мен, пък той тръгнaл дa се хвaли, че сме имaли връзкa.
И в двaтa случaя докaто те ме пикъсвaли от секс, aз не съм билa тaм.
Комплексaри много, чекиджии рaзни дето aко лъснaт нa снимкa или нa фaнтaзия и писле дaже си вярвaт, че е било реaлност явно също ги имa.
Тaкa или инaче обaче, ти не зaслужaвaш момичето, но и не се хвaщaй нa рaзни тук, дето сa кaто посочените от мен по- горе.

22.   Авторе, след разяснението според мен нещата са ясни. Чатът с приятелката е измислен за пред теб. Според мен най-малкото е странно подобни неща да се пишат в чат. Хайде, да речем, че преди да тръгне са чатили и е казала, че тръгва. Да пише в чата, че вече е пристигнала обаче е малко тъпо. Много по-лесно е направо да звънне. Освен това, дори да приемем, че онзи наистина е решил да я злепостави, той няма как да знае, че точно тази вечер не си е била вкъщи. Може да стане ако е някой психопат, който я следи денонощно, което не ми се вярва. Да не говорим, че самият факт, че е имала отношения с чичко тип "селски бек", не говори особено добре за нея. Според мен, единствената ти грешка е, че си употребил сила или каквото там си направил в състояние на афект. Просто е трябвало да й събереш нещата и толкова.