Каква може да е причината да не ми пише, не го разбирам
Ще бъда максимално кратка и точна.
Проблемът ми е следния: От около три месеца си пиша с едно момче, четири години по-голямо от мен. Виждали сме се два пъти, но не по желание, а повод, сред хора. Има си приятелка, но си писахме доста.... лични, интимни неща. Определено прояви някакъв интерес. Напоследък обаче започнах да усещам, че нещата стихват.. Казах му, че ако няма желание, за известно време може да спрем да си пишем, но той изрично заяви, че няма такива намерения.
Както и да е. В един от последните му разговори чаках около 4 дни, за да отговори, след като го направи и аз откликнах вече чакам в продължение на два дни, за да отговори, на линия е, вижда, че съм писала, но уви - нищо. Знае, че се притеснявам като не пише, не знам дали чака аз да му пиша първа, за да види дали ми пука, всички казват да го потърся, но ми е неудобно, че досаждам и ако искаше да ми пише - щеше да го направи.
Причини от сорта на това, че си има проблеми, или приятелката му е разбрала за чатовете ни, или, че съм му станала безинтересна - не!

Какво да правя? Да му пиша ли, да го чакам ли? Не знам какво си мисли..

Коментари

1.   Чувства се гузен, спрмо приятелата му. И аз съ попадал в подобна ситуация и накрая прекъснах всякакви контакти с онова момиче.

2.   А ти на колко си авторке?

3.   Здрасти! На първо време идва въпросът какво точно искаш от мъж, който е обвързан? Спокойно, не съм от съдниците, които ще те сочат с пръст и ще те обвиняват, но, честно, какви очаквания имаш? Разбира се, че няма да отделя цялото си внимание за ТЕБ, при факта, че си има приятелка. А и ако някъде вътре в теб се спотайва надежда, че ще се раздели с нея, хм... Скептична съм. Щом досега не е показал поне желание да го направи, едва ли. По-скоро си му била нещо като развлечение или, ако са били в труден период, ти си му била отдушник. Но така както го описваш със сигурност няма сериозни намерения. По-добре не си губи времето.

4.   Не му пиши. Човекът си има приятелка. Ако ти беше на нейното място, дали щеше да ти е приятно, че той си пише с друга? Намери си непбвързан.

5.   От авторката:

3. Всъщност не описах подробности, разказах го повърхностно. Оплакваше се от приятелката си, държала се детински, нещата не вървели добре.... По никакъв начин не съм се опитвала да го провокирам относно нея.. Аз я познавам, мисля, че той чака тя да прекъсне отношенията си с него, за да не се чувства виновен.
Освен това, нямам вина затова, че си пишем. Ако беше достатъчно лоялен, нямаше да ме ''сваля'', прави комплименти и най-вече - да ми предлага приятелство с привилегии!

6.   това много ми хареса: "Причини от сорта на това, че си има проблеми, или приятелката му е разбрала за чатовете ни, или, че съм му станала безинтересна - не! "
хората не обичат да чуват това, което не им харесва, въпреки, че е най-логичното и просто обяснение :-) интересно какво очакваш да ти напишем: че са го отвлекли извънземни? че се обучава за таен агент и няма никаква комуникация с никого? че лежи в болница на системи в безсъзнание? не че е невъзможно, но е малко вероятно.
не, не му пиши повече и не търси обяснение, ти сама си стигнала до някои от възможните причини. дали човекът е търсел просто комуникация с някого, дали му е омръзнало да си пише с теб, дали приятелката му е реагирала по някакъв начин, не е толкова важно. видимо не иска да ти пише, приеми решението му. ти ако не искаш да пишеш на някого, просто ще спреш, нали?
Ж45

7.   Явно не се интересува от теб толкова колкото ти се иска, може би е било само за секс а иначе не държи да подържате контакт. Той явно много си държи на приятелката, няма как да се сравни с това което имате вие. Ама щом му е само гадже нищо не се знае, мен са ме зарязвали заради друга така че(ж. 27)

9.   Щом той се отдръпва, и ти се отдръпвай - просто нямаш друга опция.

10.   Не му пиши, щом си има приятелка. А приятели с привилегии означава секс без ангажименти. Ти това ли искаш? Не се занимавай с него, намери си свободно момче.

11.   От авторката:

До N10 - не, не искам това, защото съм на 13. Не искам по никакъв начин такива отношения. Както и да е, от темата измина има-няма един месец. В момента сме скарани, поради причината, че му се направих на интересна в един от разговорите ни.
Засякох го току-що и си говорихме сякаш няма нищо, но отказва отново да поддържаме контакт.
Ясно какви ще бъдат коментарите - че щом не иска вече никакъв контакт - значи няма интерес и т.н. Това момче е с четири години по-голямо от мен, надали не си дава сметка за нещата.