Живея в миналото и съсипвам настоящето си
Здравейте, имам проблем с това че страдам за стари неща и съсипвам връзката ми с приятеля ми, за когото мечтаех от години. Когато се запознах с него той живееше с бившата му и аз седях отстрани 3 години и това ме съсипа. Бях добра с него, спечелих го родителите ми не го одобряваха, забременях и ме накараха да направя аборт... сега имаме дете на 2 месеца, но ме измъчва това, като се сетя че са били заедно и са лежали в едно легло и виждам, че тя е красива и като че ли започвам да завиждам, а това не съм аз... моля ви помогнете ми искам поне един ден да бъда спокойна.
С. Г.

Коментари

1.   Явно или си много ревнива или нещо си обсебена от човека до теб, защото на мен не ми се струва нормално да мислиш за това какво бил правил той със нея докато са били заедно-така е било преди, нали си го спечелила ти, какво повече искаш...? След като си с човека за който си мечтала, забременяла си и си родила от него, не те разбирам, бъди доволна на това което имаш. (ж. 27)

3.   Дай малко подробности, виждате ли се с нея? Поддържа ли той връзка с нея? Защо родителите ти не го харесват?

4.   Ти си в следродилна депресия. Мисли за детето си, а не за други хора! Детето ти е приоритет, да му създадеш щастлива среда за живот. Вече си отговорна пред него, приоритетите са ти други. Миналото си е минало, върви напред и мисли за детето си.

5.   Щом онази жена е бивша, значи е бивша. Бившето вече е минало. Има опасност да съсипеш и себе си и връзката си, ако продължаваш да мислиш по този начин. Не те обвинявам, защото това, което изпитваш са нормални чувства. Но не задълбавай много, защото ще изпаднеш в тежка депресия и тогава, повярвай, и лекарства не биха те спасили. Вече имате дете, семейство сте. Лежал е до нея, красавица била... Ами и той сигурно не ти е първия и ти си лежала до друг. Красавица е нещо относително. Щом ти си с него сега, значи той мисли, че ти си по-стойностна и красива. Не се занемарявай. Не се самоизмъчвай. Покажи му, че наистина си жената за него. Ти си майка на детето му. Неговото дете. Мисли за вашето бъдеще, не за миналото. Миналото е вече зад гърба ви. Пожелавам ти успех!

6.   От авторката: Благодаря на номер 5
И да той ми е първия... опитвам се да не мисля за бившата му и започвам да успявам. Ти най-точно описа това, което ми е!

7.   Как ще те накарат да правиш аборт, ти своя глава на раменете нямаш ли си? Ето затова ти са мъките- пращат ти се като наказание, че си нямала съпротивителни сили срещу глупостта и жестокостта.