Съпругът ми ме пренебрегва
Моля ви отчаяно за съвет. Накратко-със съпругът ми сме заедно от няколко години, не са 20-30, а 4-5. Работата му позволява да има много свободно време, а има и много дни, в които няма никаква такава. Всеки ден излиза сутринта, денят му започва с кафе с приятел или приятели, после може да свърши нещо служебно, после пак по кафета и така седем дни в седмицата. Може да се прибере, да обядва, понякога се прибира в ранния следобед и си остава у дома, но по-често излиза пак, никога не знам кога ще се прибере, може да е след два часа, но може и след десет, и уточнявам-не става въпрос за работа, а за забавление, с мен излиза рядко и за малко, за час-два, а с други може да е по цял ден, с цел забавление. Никога не е имало проблем, че го няма по работа, не съм ненормална. Бих стояла и по 20 часа без него, ако знам, че работи, но да го няма по цял ден, защото е от кафе на кафе и разпуска, не е ли нечестно спрямо мен?
И да кажа, че не работя, защото той така пожела. И никога, ама наистина нито веднъж не съм пила кафе със съпругът ми, ако има други хора. Това ме обижда жестоко. Той казва, че са само мъже и не ми е там мястото, съгласна съм, но не би ли трябвало да промени този си начин на живот след като има съпруга?
Мисля че не ми изневерява, не е това проблемът. Но да избере днес да прекара почти целия ден с други хора, а не с мен и всеки ден е така, не е ли това много обидно. Аз много страдам от това поведение. Мислите ли, че имам право, или съм много объркан човек, който има сгрешени представи засемейство?

Коментари

1.   Сбъркал е той, че те е оставил без работа, затова от бездействие ти прелива главата от глупости!

2.   Защо си мислиш, че като се е оженил и айде като в манастир, пълна изолация от околния свят. Има си свой живот, свои приятели, ако отидеш и сама ще видиш, че въобще не принадлежиш там. Кажи му да излизате малко по-често заедно и си намери ти приятелки с, които да излизаш.

3.   Не, не си объркана, представите ти са съвсем точни. Щом не ти дава да ходиш на работа, значи е страшен ревнивец и егоист. Той се шири на воля, а тебе е затворил в клетка, иска птичката само на него да чурулика. Да не е мюсюлманин, това е присъщо при тях. Само бурка не ти е нахлузил, но ако търпиш така и това ще направи. Бягай докато си млада и докато нямате деца(не пишеш за такива), защото ако те закотви и с дете, живота ти ще се превърне в ад! Щом сега е такъв, с времето ще стане още по гаден.

4.   Мисля че имаш сгрешени представи и грешен подход към мъжа си.
Аз също съм съпруга и също не работя на общо прието работно място помагам в семейната фирма с контролиране на персонала /лошият полицай/, държа да почистват работното си място, да се държат добре с клиенти и т. н. Но съм наясно че излизането на мъжа ми с негови приятели не е разпускане, а завързване на нови и поддържане на стари контакти и събиране на информация, които ще му трябват за да продължава да изкарва пари.
А грешният ти подход към мъжа ти прави към теб отношението, да няма той нужда да излиза с теб, да няма нужда да те търси за да бъде с теб, та ти винаги си на линия и го чакаш у дома, така му даваш възможност въобще да не мисли как ще те чака или къде си сега, та ти винаги си на разположение. Дала си му повод да мисли че умът ти му е безполезен или дори му вреди на имиджа, затова и не те взима на кафетата пред приятелите.
Какво бих сторила на твое място, бих учила, той не иска от теб да работиш, затова можеш да използваш времето си за надграждане, учи висше, учи право, стани адвокат, до колкото разбирам може и да му потрябва такъв специалист на мъжа ти. Дано не му потрябва но поне ще имаш в следващите 5 години върху какво да работиш, ще завържеш връзки с хора и надявам се да намериш правилния подход към мъжа си да му докажеш че носиш глава на раменете която има и мозък не само красиво лице, че ставаш и за друго освен за домакиня.

6.   Ами мисля, че ти трябва да имаш свое занимание. Работи или си направи тя какъв свои бизнес
Малко му е странна работата, но това не е моя работа. Ти трябва да си ангажирана с нещо или учи нещо, развиваи се. Ти стоиш вкъщи и само мислиш. Ако не промениш нещо, ще деградираш и ще се разделите най-вероятно.

7.   Аз не разбрах последно, той работи ли или не? С какви доходи разполагате? За мен не е нормално семеен мъж да се шляе по цял ден из кафета с приятели. Опитай се да говориш по въпроса с него.

8.   Не те уважава и не си му интересна. Защо си се поставила в положение да не работиш? По цял ден стоиш в къщи. Излез от рутината и започни работа. Ако и след това няма промяна, значи човекът си е такъв - приемаш го или се разделяте.

9.   Ами ти явно си една от многобройните му вещи, украшения, придобивки или "нещото, без което хората ще го гледат накриво" - както искаш го наречи.
А щом може да си позволи да поддържа добър стандарт и за двама ви, без да работи, значи е "голяма работа"! :)
Аз също успявам да поддържам добър стандарт, но си скъсвам гъза от бачкане. Съвсем спокойно мога да си позволя жена ми да не работи, но никога не бих я спрял от работа, най вече заради социалните ѝ контакти, и за да не изперка сама вкъщи, да не говорим че това което прави го прави с чувство за отдаденост и за мисия.

Според мен много зле си се нахендрила. Имаш си не мъж, а собственик. Той просто не те уважава. Нито държи на тебе като човешко същество. Сигурно те смята и за нещо по-нисше от него.
Показва те когато му изнася, крие те когато му изнася, информира те за плановете си, когато на него му е кеф - това дори в ислямския свят с шейховете и харемите го няма вече.

А и за теб не знам, ти ако гледаш на него като на "най-голямата плячка, която си успяла да цапардосаш", скоро с него няма да се разделите...

10.   Ами ти явно си една от многобройните му вещи, украшения, придобивки или "нещото, без което хората ще го гледат накриво" - както искаш го наречи.
А щом може да си позволи да поддържа добър стандарт и за двама ви, без да работи, значи е "голяма работа"! :)
Аз също успявам да поддържам добър стандарт, но си скъсвам гъза от бачкане. Съвсем спокойно мога да си позволя жена ми да не работи, но никога не бих я спрял от работа, най вече заради социалните ѝ контакти, и за да не изперка сама вкъщи, да не говорим че това което прави го прави с чувство за отдаденост и за мисия.

Според мен много зле си се нахендрила. Имаш си не мъж, а собственик. Той просто не те уважава. Нито държи на тебе като човешко същество. Сигурно те смята и за нещо по-нисше от него.
Показва те когато му изнася, крие те когато му изнася, информира те за плановете си, когато на него му е кеф - това дори в ислямския свят с шейховете и харемите го няма вече.

А и за теб не знам, ти ако гледаш на него като на "най-голямата плячка, която си успяла да цапардосаш", скоро с него няма да се разделите...

11.   Този човек не те обича истински.. аз ако имах жена щях да съм възможно най-дълго време в прегръдките и у дома на топло и ако излизам някъде през свободното време задължително щях да я взимам с мен като талисман..
Все пак бракът между мъж и жена не е просто един договор а едно много много много силно скрепено със закон приятелство.. да приятелство! В пълното значение на думата приятелство! И той щом е дал клетва да е С ТЕБ в "болест и здраве" трябва да държи на думата си.. Иначе кажи ми за какво те е взел. Като златна рибка в аквариум вкъщи да си живее безцелно.
Един вид казва че компанията на приятелите му му е по приятна от твоята. Така излиза.
Замисли се. Ако държеше на теб никой ценящ жена си мъж не би сторил това. Или си му омръзнала или не те цени или ти изневерява. Не знам но нещата не са на ред. Поне не по стандартите на един брак какъвто трябва да е ако любовта е истинска и взаимна..

12.   Мило момиче! Положението ти е абсолютно безизходно според мен! Значи той е по кафета, а ти си му сигурна в къщи! Защо смяташ, че няма връзка? Щом се съмняваш защо не му провериш телефона? Щом си в къщи ти имаш ли право да излизаш, или трябва да го чакаш, когато благоволи да се прибере!? А защо не излизаш и ти с приятелки, защо не пожелаеш да се занимаваш с нещо-със спорт, танци, западен език или да тръгнеш на работа! Да видиш тогава как ще ти обръща внимание и няма да гледа на теб като принадлежаща му домашна вещ! Повечето мъже са така/не ме нападайте моля/, не ценят това, което със сигурност смятат, че имат! Но щом вземе да им се изплъзва!? Остава да пишеш, че след като се прибере взема лаптопа и пак те пренебрегва!? Желая ти успех-но никога никога не го чакай в къщи!!!

13.   Да, отношението му към теб е нечестно и несправедливо. Ти си просто поредната придобивка в живота му, а на човек, който е презадоволен, бързо му омръзва всичко и хуква да търси нови емоции. Всяко нещо си има цена и, , богатите също плачат"! Но знай, че живота по принцип е несправедлив: някой цял ден бъхта за мизерна заплата, тормоз от началници, домашен тормоз, болни деца, отнети без време любими хора, самота, изоставяне, предателство, и... и... нямат край човешките проблеми! Пълно щастие няма. Не мога да ти дам съвет, но всеки човек има чувство за самосъхранение.

14.   Вземи да правиш нещо, ако не работа, то хоби, учене или нещо подобно. Не си губи времето така. А това, че той не иска да излезете заедно е странно. Може веднъж в седмицата, примерно да излезе само с теб да пие кафе. Да не би да кръшка или да се занимава с хазарт или с нещо, което не иска ти да знаеш?

15.   Ми, май си много досадна. Така го виждам от написаното. Човекът си търси спокойствие.

16.   Май, че и двамата имате сбъркани представи, но като цяло човек трябва да се съобразява с партньора си. Той все още си мисли, че и след като е семеен. ще си дреме някъде с приятелите. Трябва да си поговориш с него и ясно да му покажеш, че не споделяш подобни нагласи.
Ти самата трябва да работиш, за да имаш развитие, доходи и собствена среда. Иначе по половин ден ще се чудиш кой трябва да те забавлява. Покажи на мъжа си, че имаш собствени интереси и самият той ще се заинтересува за теб.
Не бързай да забременяваш, защото ще си стоиш сама с бебето и той ще е все зает някъде. Помисли добре дали този човек те удовлетворява.

17.   До номер 4! Много глупости си написала.... много погрешни съвети, явно не си прочела точно какво е написала авторката!