Взех си мъж дева, какво да очаквам?
Здравейте,
така се случи, че си взех мъж дева. Засега всичко е чудесно, но това е нормално за началото на всяка една връзка. Споменах пред няколко приятелки и всичките ахнаха, как може? Тия мъже били най-проклети, най-досадни, най-най-най... аз съм малко недоверчива, ама пък да попитам? Знае ли човек, може и аз да науча нещо преди да се опаря...
Какво им е на мъжките деви, та чак толкова не стават за спътници в живота?
Умишлено не искам да давам инфо за партньора си, искам да видя колко от характеристиките в коментарите ще съвпаднат, тъй като го познавам доста добре, нищо, че имаме връзка от скоро.
Благодаря ви предварително, дами. :))

Коментари

1.   Човекът не е зодията си. Аз съм доста навътре с астрологията, тя ми е нещо като хоби и доста често хората не отговарят на слънчевия си знак. Примерно аз съм жена дева и отговарям на всичко, което пише за мен. Но пък познавам хора, които изобщо не отговарят на зодиите си. Ако някой примерно е лъв, но асцендентът и луната му са рак, то е възможно той да отговаря много повече на архетипа за рак, въпреки, че е зодия лъв. Обикновено в България на мъжете деви лепват етикета гей, защото девите сме си по-суетни и те така обичат да си сложат нова риза, да си оправят прическата, да пръснат малко парфюм... и понеже сме с балкански манталитет тук мъжествен мъж е някой напомпан, потен, космат и лъхащ на чесън. Девите са големи перфекционисти и са доста критични както към себе си, така и към околните. Големи бачкатори, интелигентни са и мозъкът им през по-голямата част от времето работи на пълни обороти. Един от най-големите ми недостатъци, като типична дева е, че постоянно натъртвам грешките и недостатъците на околните, но всъщност ние така помагаме. В нашите глави, когато една дева ти каже "Косата ти изглежда ужасно", всъщност искаме да кажем "Тази прическа не ти подхожда, по-добре я смени, с друга ще изглеждаш по-добре". Но често околните не ни разбират и си мислят, че хейтим целия свят. Но все пак когато разгледаш наталната карта на партньора си, той може да се окаже комбинация от всички 11 други знака, но да няма никакви характерни особености на своя. Така, че зодията не значи нищо, уверявам те. :)

2.   На пазара ли го "взе"? По колко лева беше килото?
Очаквай да се вкисне, ако се държиш зле с него...

3.   О, боже, тва да не ти е древен Китай? В 21-ви век сме, по дяволите! Зодиите са една измислица не може да съдиш някого за твя ква зодия е. Има всякакви хора от всякакви зодии. От всякя зодия има милиони убийци, крадци, самовлюбени, зли, добри, кротки, невнимателни и какви ли още не хора. Ако бях на мястото на мъжа ти да съм те напуснал. Върнахме се в средновековието.

4.   Означава това че си глупава.. много много глупава..
Не мислиш с главата си да вярваш в някакви зодии..
Явно не разбираш елементарна физика и астрономия..

5.   Aз не бих моглa дa изтрaя мъж девa, лъвицa съм и е aбсурдно някой тaкъв дa е около мен. Но нищо не кaзвaш зa себе си, може пък дори дa ти пaсвa.
Aко: ти предпочитaш той дa вземе пълен контрол нaд животa, ежедневието, бъдещето ви... е, имaш идеaлнaтa половинкa.
Зaбрaви зa лично прострaнство- той ще контролирa и тaм.
Зaбрaви зa лични средствa ( зaплaтa ТИ) зa срещa с приятели, .. въобще зa кaкъвто е дa е личен живот извън него.
Всеки опит дa бъдеш ТИ, ще бъде подлaгaн нa дисекция и/ или жестоко нaкaзвaн.
Aко ти предпочитaш дa принaдлежиш някому и той те води в животa и нaсочвa зa всичко ( без изключение) честито!
Aко обaче имaш добре рaзвито чувство ( нормaлно) зa собственa знaчимост и сaмочувствие... кофти избор.

6.   Девата е най-добрата зодия и мъжете и жените - е зависи и от човека все пак. Но девите сме честни, отговорни, и държим много на човека до нас. Мога да пиша още многооо добри качества. Лошите са, че понякога, когато сме изнервени започваме да мърмориме и да се оплакваме.

7.   Това със зодиите е пъла глупост. Всичко си зависи от човека, от възпитанието му, от самовъзпитанието му, от средата, в която е израстнал и от житейския му опит.
От текста, който си написала показва незрялост. Ти още от сега започваш да се настройваш срещу човека, когото уж обичаш.
Не си написала рожденната му дата? Приятелят си ива асцедет към зодията?
А ти коя зодия си? Защо не си написала? Нима твоята е уникална и съвършена?
Жена стрелец, омъжена за Везни

9.   Най-готините са. Имат хубава физика.

10.   Аз съм мъж, дева. От цялото нещо, струва ми се, проблема е в теб и в твоите приятелки. Ако наистина сте склонни да си живеете живота спрямо това, какво ви говорят звездите, то значи вие сте за сериозно лечение.

В 21 век вярата в зодиите е доказателство, че някой не си цени интелекта особено.

12.   , , Взех си мъж'' ме разсмя, звучи все едно си го купула от пазара, но както и да е шегата на страна.
Лично аз никога не съм поставяла зодията на човек на преден план, не ме е интересувало примерно, че Риби примерно са еди какви си и айде сега да се притеснявам за това.
Приятелките ти могат да си говорят каквото искат важното е човека до теб да е добър към теб, да се разбирате и да се обичате и ако имаш всичко това какво ти пука коя зодия е?
Поне според мен това няма значение, защото хората са различни.
За всяка зодия си има определени характеристики, но винаги има изключения.
Конкретно за мъжете Дева имам няколко познати и двама приятели, които са Дева и от където и да ги погледна са коренно различни личности и нямат сходни отличителни черти.
Според мен не си вкарвай излишни тревоги в живота.

-ИС

13.   Авторке, описваш така, все едно си си взела някаква покупка.... жалка си...

14.   Ти не си добре, взех си мъж... всички ахнаха. Та това ли е най-важното и определящо? Край дева всички мъже без връзка. Човек е сбор от гени, семейството
среда и там някъде може и зодия та да има значение.

16.   Казвам ти го като МЪЖ представител на зодия Дева :) Проблема е в теб и в приятелките ти. Мъж не се взема - не е животно, предмет и т.н. А какво пише за зодиите - има вярни и невярни неща, както и за всяко правило си има изключение! Всичко обаче опира до човека който е до теб - ако е свестен, ударила си джакпота, ако си е някой боклук - ми .... Мъж дева за да те приеме и да сподели чувствата си с теб - за него това е голяма крачка, преценил е много неща и има истински чувства към теб. Ще се бори за теб, ще те уважава и ще те обича. Съмнявам се да се меси в личното ти пространство,защото девите са толерантни. Да, вярно е че са перфекционисти и искат всичко на е на ниво и това създава определени трудности за партньорите, но погледнато отстрани девите дават от себе си когато искат нещо. Всичко зависи от вас двамата кое как ще е. И най-важното за девата е доверието и любовта - нараниш ни ги,няма прошка ! Успех

17.   Взех си куче казваш или взех си грим. ;)

18.   Хайде много здраве ще имате номера 1, 6 и 9. Недейте толкова възхвалява сами себе си. 1-да, критични сте-но не към себе си, ами към другите. Даже сте безжалостни. 6-жената дева с която съдбата ме сблъска нито беше честна, нито държеше на човека до себе си, а най-брутално му изневеряваше. Смях се с глас като прочетох изявлението на 9-че са най-готини и имат най-хубава физика. Тази, която аз познавам е ниска, дебела... ужас. Но да, признавам-хитри са, подли са, оправни са. Чуя ли за жена дева-повярвайте ми, изтръпвам. Толкова злини и подлости съм видяла от тая, за която разказах. За мъжете не знам, авторке. Извини ме, че разводних темата ти. Не мислех да коментирам, понеже не познавам мъже деви. Но жената дева която познавам ми е предостатъчна за да намразя всичко от тази зодия. Давам си сметка, че сигурно не всички са като нея. просто горчив, много горчив опит...

20.   Мога само да ти кажа, че си много зле. Преди 2 години излизах с едно девойче и нещата вървяха добре. Но един ден, след като ме пита за часа ми на раждане(а аз си го знам), ме отписа защото съм имал някаква планета в някакъв дом. Нейната най-добра приятелка така й казала. Просто някаква абсурдност на абсурдите. Аз се изнервих доста на глупостта й, но след тази й постъпка поне разбрах, че със сигурност не е била за мен.

Хора не позволявайте на други хора да ви казват как да се чувствате за даден човек! Не си давайте силата на трети лица! Авторке, не слушай астроложки, врачки, баячки, алени и малени и подобни. Живей разумно и слушай собствената си интуиция. Ако ти е ок с мъжа, продължавайте напред. Ако не ти е, разделяйте се. Няма защо да се впускаш в астрологически изследвания, за да разбереш как се чувстваш с даден човек.

21.   Зодиите не определят какъв ще бъде човекът, няма значение кой какво ти казва и аз така съм чувала относно мъжете но не го смятай за определящо. Ако те интересуват зодиите мисля че мъж дева в асцендент дева по си отговаря на зодията, аз съм жена дева в асцендент на везни.

22.   За да се омъжиш, значи сте ходили известно време. През това време ти не го ли опозна? Защо слушаш приятелките? Нямаш ли впечатления сама от съпруга ти? Според мен е странно човек да се омъжи и после да пита по форумите какъв е характерът на избранника.

24.   Номер 9, значи казваш, че може родителите да са недъгави и с генетични заболявания, но роди ли им се момче дева, ще е най-готиното с прекрасна физика. Язък за безсмисленото и загубено от тиквениците-генетици време, което дори смеят да нарекат работа и изследване! ;)
Жена 28 - Номер 17

28.   Астрологията е псевдонаучно схващане.
Познато още като лъженаука и няма научна валидност.
Действието на хората се ограничава до неща, които се случват често и до такива, които се случват рядко.
Всички са част от живота и всеки прави нещо, в някаква ситуация.
Няма общо със зодиите. Дори да си прилича това, което е написано.
Те нещата се препокриват с останалите, ако прочетеш.
Не знам ти какво може да очакваш от него, но с тези разсъждения се притеснявам той какво трябва да очаква от теб.

Поздрави,
Мизантропус.

29.   Била съм с мъж дева около 5 години.
Положителни черти - отговорен грижовен внимателен работлив
Отрицателни - Високомерен и дребнав. Нервира се за най-малката глупост. Винаги да става на неговото

трии1/2

30.   От моя опит с мъже деви искам да кажа, че споделям мнението на приятелките ти.
Всички са много избухливи, нервират се от най-малкото нещо, искат всичко да е перфектно и да става по начина, по който те искат. Дразнят се когато трябва да те чакат прекалено. Не могат да правят компромиси. Това са моите впечатления кажи дали мислиш същото.
Но характера зависи също от асцендент, десцендент номерология и др....

31.   От моя опит с мъже деви искам да кажа, че споделям мнението на приятелките ти.
Всички са много избухливи, нервират се от най-малкото нещо, искат всичко да е перфектно и да става по начина, по който те искат. Дразнят се когато трябва да те чакат прекалено.Не могат да правят компромиси. Това са моите впечатления кажи дали мислиш същото.
Но характера зависи също от асцендент, десцендент номерология и др....

32.   Ако си козирог или телец ще си паснете.

34.   След изказванията на номер 5 и 18, нищо друго не ти остава освен да си събереш багажа и да се махнеш от приятеля си. И когато се запознаеш със следващия, първо ще пишеш във форума относно зодията му, за да ти се отговори дали е подходящ за тебе съобразно твоята зодия.
Жалко за момчето, след като се влияеш от приятелките ти по толкова елементарен начин. Твоите приятелки с колко мъже Дева са били, че да достигнат до това крайно заключение?
Мога да пиша още, но ще те обидя за това спирам до тук.

37.   Какви зодии, какви 5 лева? ! Всеки човек си има характер! И или си пасвате или не. Другото са забавления за неделя сутрин, когато от чудене какво да правиш можеш да се позабавляваш с четене на хороскопа.
А и това "взех си" наистина звучи смешно. От къде си го взе от магазина? :))

38.   Егати, въпроса звучи все едно "купих си BMW, какво да очаквам". Това пък със зодиите е такава безподобна глупост, че няма накъде повече. Всеки човек си е уникален и няма нищо общо със зодията му. Всякакви хороскопи, врачки и други подобни простотии са измислени за пари, както и за манипулиране на хората. Нещо не се сещам досега някой в хороскопа си да е прочел какви ще са числата от тотото или пък някоя "велика" врачка да ги е познала. Няма и да стане, защото това са чисти измамници. Какво ще се случи знае само Бог, останалото е прах в очите.

39.   Бягай докато е време!!!
Била съм с мъж дева и ...
Като го видиш-благ, приказлив, добричък... И изведнъж се оказва най-подлото и лъжливо..същество (да не ползявам друга дума), което някога си срещала...
На всичкото отгоре много контролира и много ревнува ( а самият той си прави каквото си иска) . Ще ти говори как е най-верния, честния, с най-голямото сърце..ама изобщо не е така. И аз бях първо просто приятелка с него и уж мислих, че го познавам.
А да и са побъркани на тема чистота.
И приятелки съм имала дева -същата работа. Ужас са.

40.   Леко са преклети наистина, но това в малки дози може да се окаже и предимство. Девите (от моите впечатления) са доста постоянни.

42.   Ами, върни го в магазина като е дева, и си вземи друга бройка. Може да го приемат за рекламация...

По въпроса какво да очакваш - с това ти "мислене" можеш да очакваш, че ще си измисляш проблеми там, където няма такива. И че приятелките ти, щом са се хванали за зодията, ще продължат да ръсят глупости.

По въпроса какво може да научиш преди да се опариш - ами, може да научиш различни неща. Например, че трябва да започнеш да мислиш разумно. Също, че явно имаш нужда от по-читави приятелки (с тези им разбирания... ако е петък 13-ти и се нуждаеш от помощ, те ще откажат ли, може да им се случи нещо лошо по пътя...?). И най-вече, трябва да се научиш да си контролираш живота, а не да приемаш някакви случайности да те лашкат като лодка без гребла в морето.

Поздрави и успех от един мъж близнаци. Като се замисля, чувал съм за моята зодия, че сме били най-проклетите. Така че може да се научиш и да се смееш на хорските приказки и суеверия. Би било полезно.

43.   Имах най-прекрасният съпруг на света-дева. Обичлив, грижовен, изключително интелигентен и практичен! Бог реши, че му е нужен! След него... пустота! Пази съпруга си, момиче! Грижи се за него и винаги ще имаш неговата обич и подкрепа!

44.   Мисля че всичките сте ужасно смешни. Както се видя от многото описания те може да се мнооого различни аз лично познавам един мъж дева. И за мен да съм с него (аз съм рак) би било да се метна на влакче на ужасите. И това ме привлича. Той е толкова различен от другите че просто ме пленява. Да много е грижовен но и доста претенциозен.

Пък като са толкова контролиращи защо не пробвате да вземете контрола. Обърнете света му. Спрете да живеете по правилата!!!

45.   Ей че сте сухари ама. Жената шеговито е употребила думата взех си. Ясно е че няма да вярва 100 процента на зодията, но има и нещо частично вярно. Та моите впечатления от мъж Дева - да мрънкат много. Големи критикари и мноого много ги мързи. Но, ако не си обидчива и силен характер спокойно можеш да си наложиш правилата. Девата ще мрънка пуфти но накрая ще клекне. Отговорни и загрижени са дори и да го отричат и може да разчиташ в труден момент. Аз лично предпочитам този тупаж, от колкото на някой който ми дудне мили думи а във важен момент ме зарява. Муцка другия път вземи еднин и за мен, ако не са останали девици може и един скорпион, и те са читави)))

46.   100 000 от националната история

48.   Номер 5 (писах предишния коментар)
Съпругът ми е дева, аз съм лъвица(и то от най-самостоятелните и гадни лъвици)
Това с контрола си е битка на характери. Но като прочетох коментра ти - да. Опити да превземе личното ти пространство има, докато не разбере, че няма да отстъпиш и се постави сам в ситуация "бичам повече жена си, или обичам повече да се налагам"
Аз го преборих и сга се чувствам добре. Моята дева е ревнива, но свикна да ми има доверие. Ужасваше се, когато закъснеех за среща и аз започнах да закъснявам повече и повече.
Всъщност (за хищник като мен) беше интересно да го... победя.
А един лъв - къде няма да победи. Кк беше казал лъвът: Не съм спечелил само онази битка, която съм отказал да започна :)

Шегата настрана. Любовта помага да с преодолеят несъвършенсвата в характерите. Съпругът ми е човек, който ме покрепя в мечтите ми и за мен това е много важно. Когато падна, ми казва: Ставай! Можеш! Вярвам в теб! А когато успявам плаче от радост на моите успехи. Имаме много различни кариери и подкрепата, която си оказваме е безценна за развитието ни.

Когато излизам или пътувам сама, единственото, което чувам е "Звънни ако стане нещо, аз няма да лягам" И наистина не ляга, както мама едно време. Аз съм навън с приятелки, той стои буен, готов да бъде такси.

Всичко си зависи в крайна сметка от вас двамата

49.   Вече четири години съм с моята девичка. Две години преди това ме ухажваше и то без да се натрапва. Какво да ти кажа за него - добър, грижовен, разбран, работлив, много ме подкрепя и е уважителен към приятелите и роднините ми. Много си го обичам и по-готин мъж не съм срещала :)