Игрички
Здравейте!
Ще се радвам да чуя вашите мнения, защото моите приятели, които са наясно със ситуацията са тотален в шах и мат.
От известно време с един колега от работа се сближихме доста (по негова инициатива). Ние не се засичаме много често на работа, защото сме в различни отдели, но когато това се случи винаги се закачаме, излизахме няколко пъти само двамата съответно на кафета, на обеди и т. н. Пишем си през няколко дни, като тук трябва да вметна, че по - скоро аз го търся по - често. Това продължава близо 2 месеца. В момента с него сме на етап "прегръдки". На колегите от работа обаче започна да им прави впечатление и вече подмятат някакви неща, дори са ни засичали заедно навън няколко пъти. Реално в момента ситуацията е такава, че уж се сваляме, но той не предприема никаква по - сериозна стъпка. Напрежението между нас е видно, усеща се, но колкото и сигнали за "зелена светлина" да му давам, той сякаш не предприема нищо по - така. И когато обяснявам, че всъщност никакви не сме си никой не ми вярва защото реално те виждат друго.
Преди няколко дни се случи нещо странно. Аз имах подозрения за едно момиче от неговия град, че се виждат просто за секс. Впоследствие проверих тук там и моментно се успокоих. Онзи ден обаче стояхме в едно кафене с него и видях, че тя му писа, а той затвори чата. После спомена, че сигурно тази седмица ще си се прибира. По принцип той си ходи не повече от веднъж месечно и не афишира отношения с никого, така че съм склонна да вярвам, чв се виждат само за секса. Малко по - натам докато си говорехме някак си от дума на дума стигнахме до следната "игра на думи":
Аз разказвам за някакъв съсед, който ме сваля упорито и безуспешно.
Той: Оплакваш ли се?
Аз: Не бих се оплаквала ако ме сваляше човекът, който трябва.
Той: Ех, защо не съм ти съсед.
Аз: В смисъл?
Той: Защо се правиш, че не знаеш.
Аз: Аз може да предполагам, но няма как да съм сигурна
Той: Е оставям те в неведение тогава.
Как да ги разбирам тези глупости? Омръзна ми от смесените му сигнали. Понякога е толкова ясно, че ме харесва, а друг път имам чувството, че ако не го потърся аз няма да се сети. Какво е вашето мнение?

Коментари

3.   Ами пичагата е като мене явно - несигурен, малко пъзльо, хем иска - хем не иска. Нормално за много от днешните мъже, работещи в офис... Ако отидеш при него и му кажеш, че искаш секс, веднага ще се навие. Ако отидеш и му кажеш, че искаш връзка, ще увърта и ще бяга от обвързването, и ще е несигурен в себе си (това се получава заради силна обвързаност с майката и/или слаб баща в детска възраст, но е друга тема). Съветът ми е да го играеш студена, да го игнорираш, даже започни да го забравяш. Ако набере смелост в някой момент си помисли пак, но през това време не се ограничавай до него и не го чакай.

5.   Според мен е ангажиран с друго момиче и хем му се иска,хем не му стиска.Не знам защо ти си решила,че се вижда с някоя само заради секса.А и само заради секса да е ,какво е твоето предимство?
Което не значи,че няма да те огрее.

6.   Според мен става въпрос за безобиден флирт. И аз си имам колега в университета, с който си общуваме, закачаме се, шегуваме се.. ама всичко е просто колкото да освежим и разчупим обстановката, а не с някакви намерения. Може би и при вас е нещо такова.
Иначе щом викаш, че си крие телефона, не знам, най-много да иска един -два пъти да го направите и до там ще му е интереса. Някакви опити за мачовски работи ми изглеждат. Представи си така да стане, а ти да си със сериозни намерения към него.. няма да ти е приятно, че ще се виждате често.
Успех все пак с каквото решиш. :)

7.   Има си друга жена. Но вижда, че ти го харесваш, това ласкае самолюбието му и затова продължава играта с теб. Остави го и не му пиши. Ако той иска, ще те потърси.

9.   Държанието му е логично - защото ако кара направо, ти ще изгубиш интерес и към него, както към съседа си. Единственото правилно държание е, да изчаква. Явно е опитен, или е патил от жени. Ако е малко по-настойчив, ще му обърнеш гръб.

10.   Освен това, е много грозно, че му разправяш за съседа си, който те сваля безуспешно. Ама жените ги правите тия работи, за да си вдигате цената. То и мъжете същото го правят понякога, макар че на тях още по-малко им отива. Така че, очаквай, ако му пуснеш, той да се похвали с теб пред някоя следваща кукла, която реши да сваля. И ще ти е заслужено.

11.   Здравей! От прочетеното стигам до извода, че ти си направила всичко да му дадеш аванси за да станете нещо повече от колеги!? А, защо мислиш той не поддава!? Може да не му харесваш, може твоето нахалство да го дразни, може девойката от родното му място да е жената на живота му, а на теб не отказва, да не те обиди, защо смяташ, че примерно ти не си -жената за секс- а другата да е специална! Изобщо много се чудя на самочувствието на някои жени! Като си заплюят някой мъж и си го харесат той трябва веднага да склони, на всички приумици на самовлюбени в себе си жени! Ей, това не е тъпа американска сапунка, където еманципацията на жената постоянно се възхвалява! Ние мъжете сме другата страна на монетата, защо смяташ, че ти имаш право да диктуваш как да стане??? Ако ми продаваше тези евтини к... и номера, знаеш ли от кога щях да съм ти вдигнал мерника!? Така, че изчезвай от обкръжението на човека, ако той не желае да те загуби сам ще предприеме нещо!

12.   Ми, лигави се защото му даваш. Хвани го за чатала да видим какво ще направи.

13.   Ей номер 12 ти така ли действаш!? Е и според теб какво се очаква да направи??? Ами ако не познаеш!?