Разкъсвам се по две жени, мисля за семейство, но трябва да уча
Здравейте хора,

Пише ви момче на 19 години, което е много объркано. Аз самия не мога да повярвам какво ми се случва напоследък. Половината се чувствам страхотно, другата част - отвратително.

Разкъсвам се между две жени, ще ги нарека "Х" и "У". И към двете изпитвам много топли, силни чувства, но не знам какво да правя..

Х - Познавам я от 8 години. В компанията й се чувствам много добре. Всичко с нея започна в училище, като бяхме много малки. Приятелчета сме само, никога не съм й признавал чувствата. Тя знае почти всичко за мен, споделяме си. Позитивите при нея са, че изслушва, дава мнение, добър приятел е. По едно време (10 клас) започнах да й показвам малко чувства, но реших, че ако тръгнем и се скараме с приятелството ни е свършено. А не искам да става това нещо. Отрицателните й черти са, че е много егоцентрична, обича да говори за себе си, като постоянно започва с "АЗ", не споделя всичко. Лесно могат да й замотаят главата според мен. Пишеше си с много момчета, излизаше на срещи с 1-2 откакто я познавам. Тя учи право.

У - Познавам я от няколко месеца (юли 2016). Учим в един университет, тя медицина, аз фармация. И тя е много добра, много възпитана, много скромна дори, разбираща, състрадателна, излушва, дава съвети, никога не би си позволила да нагруби някого, освен ако не я издразни на макс. С нея се държа изключително дистанцирано, защото не знам как да действам. Не искам просто да излъжа момичето. Тя изключително много държи на моралните принципи у човека.

2-рият проблем е, че си мисля за семейство, искам да създам семейство, да се оженя... Тук идва мястото и на 3-ят проблем - трябва да уча имам 6 години. Уча фармация.

Дори си мисля, че ако тръгна с някоя от тях ще закъсам с ученето, а не трябва. Знам, че не трябва, но пък сърцето ми мисли друго...

Не знам, много съм объркан. Посъветвайте ме нещо....

Коментари

1.   Момче, какво семейство какви 10 лева, я се осъзнай малко!
Та ти едва сега почваш да учиш, а мислиш за семейство??? !!
Отначало, като прочетох заглавието си помислих че ходиш с 2 мацки, а то кво излезе съвсем друго... избирай втората, на първата й знаеш й кътните зъби вече и ще ти писне бързо от нея!

2.   След като ти допадат и двете като характери тази която ти харесва/те привлича повече визуално предполагам.

3.   Като видях заглавието си представих автора като мъж, наближаващ трийсетте. Какво семейство, бе дете? ! Я си гледай младините, това да не ти е деветнайсти век! Strinka71

4.   Има многи хора, които хем учат, хем имат деца - и се справят.
Ако искаш наистина много силно да имаш семейство нищо няма да ти попречи да го създадеш.

5.   Фармацията е пет години, бе капут.

6.   Пичага, а някоя от посочените жени дали би искала да сте семейство.. Щото мен ми се струва, че не. Прекалено идеалистично подхождаш, слез малко на земята. И аз по едно време на 20 си мислех, че трябва да се ожена вече и да имам деца, но малко по-късно се осъзнах, че просто не мога да издържам семейство на този етап, а и поведението ми още не бе достатъчно сериозно, и освен това не бях намерил подходящата жена. Аз те съветвам да изчакаш поне 5-6 години със семейството. Това не значи да нямаш връзка през това време, даже напротив - тръгни с някоя мацка, но си гледай и ученето.

7.   Послушай сърцето си, не хората!

8.   Не го казвам с лоши чувства, но нещо не те слуша главата - няма никаква връзка с реалността.

И двете си нямат никаква идея, че ги харесваш, а ти вече кроиш планове да ги забременяваш и да се жените. Имам новини за теб - много е вероятно никоя от тях да не ти осигури това жадувано семейство. И третата, и четвъртата. Много си се разбързал. Първо завърши, имай свой сигурен доход и тогава скачай за семейство. До тогава не пречи да имаш връзки, просто не се филмирай прекалено много с идеята а семейство.

9.   Нормално е на тази възраст даси имаш приятелка. Не би трябвало да ти пречи на ученето. Ами пробвай при едната. Ако не стане -при другата. То само ще си покаже с коя ще стане и какво. Действай, вместо да се чудиш.

10.   Ти не си добре как може да мислиш за семейство на 19 години... Толкова години има още пред теб, само си представи имаш семейство и дете на 21 години и после какво ще гледаш дете докато ходиш на лекции и ще имаш сумати отговорности. Живей си живота докато е време защото после няма връщане назад особено ако имаш дете нещата стават съвсем други и много трудни дори. Относно мацките пробвай с втората изглежда свястна. При първата сам си описа на какво прилича с такива никога имах връзка с подобна 3 години. Тя ме заряза после ме моли след няколко месеца да се върна при нея е не се върнах не мога да я понасям.

11.   Ами, жени се. След някоя друга година ще се разведеш и това е.

12.   Според някои от най-успешните хора, времето от 20 до 30 години е период, в който да се посветиш само и единствено на себе си. Това е времето да учиш и да се усъвършенстваш, да пътуваш, да опознаеш света, дори да поживееш в чужбина. Общо взето да опитваш най-различни неща, да правиш грешки, от които да се учиш. Цял живот имаш пред теб за жена и семейство, но преди това трябва да постигнеш много други неща.

13.   Браво авторе - ЧОВЕК ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ПЛАНУВА.

ПОради липсата на добро и реалистично плануване, половината младеж едвам свързва двата края във финансово и духовно отношение.
Винаги прави, това което е най-добре за теб и стой настрана от събития, които могат да те наранят.

14.   Ехе, ти все едно си ги забременил и двете. Реално нямаш проблем. Страх те е от нещо и си даваш оправдания с учене или там каквото вършиш. Стегни се малко, че живота лети и от оправдания накрая ще останеш с един кур в гъза.

15.   Бе я си учи и си избий всички жени от главата за известно време. Няколко месеца никакви жени!

16.   Ти искаш не семейство а близост и приятелка, не сме 70 г., да не може да живее с някого, да ходиш по хотели и т. н. у(и, порасни, натрупай опит и тогава ще решиш.