Просто изповед....
Здравейте хора дори не зная какво искам да ви споделя, но имам страшна нужда да си излея всичко някъде и ей така се сетих за сайта. И аз като всеки имам проблеми, но се изправям срещу тях и се боря в живота и в никакъв случай не целя да мрънкам и да хленча, А просто знаете как е да поговориш с някого това искам.
Имам приятел, който много обичам той е слънцето в живота ми появи се от нищото и ме завладя по всеки възможен начин.
Обичам го, но напоследък не съм щастлива с него не знам защо сигурно ще ви прозвуча налудничево, но преди само гласа му ме издигаше в облаците, а сега се чувствам толкова ниско, че сякаш никога няма да полетя отново.
Имаме си проблеми и се борим срещу тях и винаги сме се борили и любовта ни е побеждавала всичко... сега сякаш не вярвам в любовта ни и не вярвам, че тя може да победи всичко. но въпреки това не спирам да го обичам.
Не искам да конкретизирам проблемите тъй като са банални има много истории тук на тази тема и съм прочела може би всички и колкото успях попих от съветите ви.
Мисля си, че моята представа за връзка е прекалено розова и трудностите ме плащат, объркана съм и предполагам си личи. Някои дори биха ме нарекли детски г*з предполагам...
Когато се обърна назад и погледна връзката ни виждам колко много сме израснали и колко много са се променили отношенита ни, а и не само самите ние не сме същите и предполагам е нормално след дълга връзка да не си същия който си бил когато е започнала.
Знаете ли какво е чувството да не можеш да си представиш живота си без някого, но и да не можеш да си го представиш с него?
Чувствам, че губя себе си и на моменти не мога да се позная не вярвам какво правя и как говоря просто понякога не знам коя съм не знам дали на някой му се е случвало, но чувството е гадно. Плаче ми се и дори не мога да конкретизирам причината и затова и не успявам дори да заплача, за да си излея всичко.
След края на предишната си връзка разбрах толкова много за себе си и всички неща, които бях открила за мен сега почти никой от тях не припознавам. Зная, че всеки човек израства и преоткрива себе си, но аз се чувствам изгубена.
Извинявам се, ако на някой съм му станала досадна не целя това, а ако някой е успял да ме изтърпи и да прочете всичко бих му благодарила.

Момиче на 23г.

Коментари

1.   "ако някой е успял да ме изтърпи и да прочете всичко бих му благодарила. " - изтърпях те и прочетох всичко, но нищо не се разбира от това което си написала. Не споделяш най същественото, кое е това, което ерозира приятелските ви отношения. Пишеш, че са банални неща, но за разните хора, баналните неща са различни. А ние като не знаем, кое за тебе е банално, как да разсъждаваме за отношенията ви. Изляла си словесна логорея, в която няма нещо смислено.

2.   На всеки, предполагам, му се е случвало да изпада в душевни кризи и да има моменти на самосъжаление, омерзение и безнадеждност, но хубавото е, че слънцето изгрява и те отминават. Надявам се, че самият акт да си излееш душата тук вече ти е подействал пречистващо и днес настроението ти е вече оптимистично.

3.   Много си млада още, миличка, за да изпадаш в подобни фаталистични помисли. Развила си се, но колко още имаш да растеш и да се развиваш, до 40 примерно, че и след това?
Възрастните хора не случайно приличат на... възрастни хора - видяли са и са преживели много, и вече не им се занимава с излишни емоции и пилеене на енергия. Не че и те не са били буйни и пламенни младежи някога.
Спокойно. Всичко е нормално. Не е добре, че с приятеля ти връзката ви се е изчерпала, нито сте успяли да я споите с нещо по-здраво като деца например. Но не се притеснявай - животът е пред теб.

4.   Еййййй, това хората сме страшни идиоти! Не мога да повярвам, че човек, който има до себе си някого, е нещастен. Научете се да оценявате това, което имате, а не да търсите под вола теле. Проблеми, караници и случаи на застой между хората винаги има, независимо какви са отношенията.
За край - "сега сякаш не вярвам в любовта ни и не вярвам, че тя може да победи всичко. но въпреки това не спирам да го обичам. "

5.   Не каваш какви са проблемите ви. И да, всяка връзка търпи развитие. Любовта от розова, става мъдра и зряла.... Е, при вас май не е така. Незнам какво е станало, но ти се колебаеш в момента дали да продължиш с него или да се разделите.

6.   Здравейте отново и искрено ви благодаря, че сте отделили време да напишете коментари.
Зная, че написаното от мен е пълна бъркотия и нищо не може да ми се разбере, но не съм в състояние да пиша смислено старах се, но не ми се получи. Това е така, защото в главата ми. Е бъркотия. За мен баналното, е че външен човек влие на връзката ни и ни се получава много добре, сякаш малко по-малко пие от нашата любов и тя се руши.
И също зная, че живота е пред мен и въпреки всичко успявам да му се радва по един или друг начин, но исках само да споделя някакви неща, за да ми олекне.
Благодаря ви отново.

7.   Аз подозирам, че пречките за вас са външни, а не между двама ви... И се борите, защото е почти невъзможно да зарадвате и себе си, и другите. Знаеш ли... Накрая всичко изглежда толкова незначително и безсмислено, ако човек осъзнае, че е жертвал личното си щастие. Представи си, че си оставила този мъж. Един ден се обръщаш назад и осъзнаваш, че годините са минали, другите са забравили всичко и са потънали в собствените си неволи/радости. А ти, какво ти е останало на теб, изживяла ли си пълноценно щастие без него, без съжаления? Ако отговорът те плаши, никога не се отказвай да се бориш...