Може ли една жена да промени един мъж
Момиче на 19 години съм.

От един месец съм забелязала как едно момче от групата ме наблюдава. Пише ми почти всеки ден, с предтекст да попита нещо и после започне друга тема, харесва ми снимките със сърчице, колкото и смешно да звучи, но за мен това е знак, тъй като само най-близките ми приятелки го правят.

Той обаче е много палав. Се от неговата стая ще чуете силната музика и тропането от поредния купон. Всеки уикенд е в някоя дискотека. Качва си постоянно някакви снимки с леки момичета, тоест такива, които ходят на клуб да ги почерпи някой и после спят с него. Те си личат от далеч, ако питате от къде знам.

Говорих с една приятелка за него, думите й бяха "Той не е за теб. Ще те използва само за секс и после ще те остави".

Като сме си писали, той ми е разказвал, че обича истинските жени, които да са му верни, да го обичат и разбират.

След разговора с приятелката ми започнах леко да се дистанцирам - гледам да не оставаме сами в университета, отговарям му много късно след като ми пише. Обаче, като че ли това го кара да бъде още по-напорист. Идва към стаята да търси все нещо, било то тиксо, химикал, тоест личи си, че искам да ме вижда.

Аз не ходя по дискотеки. Нито се занимавам нон-стоп с мъже. Дори съм девствена. Имах приятел в гимназията, с който се разделихме след 6 месеца, защото не исках да правим секс. Знам, че ще ме помислите за сухарка, но секс ще правя, след като видя годежен пръстен или поне стабилен мъж до себе си.

Не знам какво да правя? Ако евентуално тръгна с него, дали ще успея да го променя? Например, да чете повече книги, да не ходи на дискотеки редовно, а вместо това да отидем на кино някоя вечер. Да не мисли постоянно за секс, без да ми прави намеци?

Аз искам връзка с мъж, с който да имаме еднакви принципи, разбирания, ценности.

Той е на 21 години, много красив, джентълмен е, но мисля, че това е просто маска пред момичетата. Не знам какво да правя? Страхувам се да не е голяма грешка и после да съжалявам.

Много моля историята да ми бъде публикувана. :)

Коментари

1.   Не мисля, че е добра идея да започнете връзка. Хората не се променят толкова лесно. Дори и да е маска, това пак не говори много добре за него. Ти сериозно ли мислиш, че е женкар, но ще се промени заради теб? Сериозно ли мислиш, че до сега само е таковал и бягал и изведнъж ти ще се окажеш любовта на живота му и изведнъж ще спре да хойка? Аз не мисля.

2.   Възхищавам ти се, че си девствена. За токова момиче бих убил.
Не си сухарк, а напълно нормално момиче, което държи на себе си и другите и затова нивото ти е по-голямо от на останалите момичета с, които ходят такива като тоя. И затова си му интересна.
Просто си му харесала външния вид. Признай си! Хората не се променят току така. Няма да ти е комфортно около подобен човек. И аз съм като теб само, че съм момче. Не понасям подобни хора и не ми е приятно около тях.

3.   Не че е невъзможно, но според мен е малко вероятно. Всеки мъж може да си намери майстора, ако се влюби силно, но дали това ще си ти -трудно е да се каже.
От личен опит: бях маалко по-голяма от тебе и един такъв левент започна да се върти около мен. Аз веднага хлътнах и резултатът не закъсня - непрестанни коментари за други жени; предложения за тройки и четворки към мен и негови приятелки; опита се да свали и най-добрата ми приятелка; тая как щял да я опъне, оная какво ще ѝ направи и дрън-дрън. След няколко месеца ме заряза и по-късно хлътна до уши по някаква мадама, която скоропостижно го остави. Наблюдавах връзката им отсрани и с нея се държеше по съвсем различен начин... после не спря да реве.
Втори случай: този път упорствах 6 месеца, докато изляза на среща с него. В крайна сметка склоних и след още месец правихме секс. Спря да ми отговаря...
И на мен ми се обясняваше за истинските жени, които ще разбират и прочее заучени фразички. На всичкото отгоре и двамата бяха интелигентни млади мъже, пътуваха, интересуваха се кой от наука, кой от изкуство. Това не е гаранция, ама хич!
С всичко това искам да кажа, че когато един мъж иска някоя жена, е възможно да я баламосва маса време, докато не постигне намеренията си. ВИНАГИ имай това предвид, особено с подобни на твоя тип. Абсолютно всичко е възможно - може да се влюби безумно, може и да те зареже след като те мине. Няма как да знаем. Във всеки случай това е опит, още си много млада и е хубаво да натрупаш такъв - добър, лош, всякакъв.
На твое място бих се позабавлявала с него - излезте няколко пъти, поцелувайте се, ако искаш, но дотам. Вяра на хората като цяло нямам, а на подобни индивиди пък съвсем.

5.   Дори да не те остави, едва ли ще ти е верен.
На твоята възраст ти е рано за такива сериозни връзки, но сама ще го разбереш, когато поотраснеш.
А на въпроса ти - да, мъжете се променят. Оставих едно гадже, защото ходеше само по купони и имаше много разюздан начин на живот. Е, днес не близва алкохол, ходи на фитнес, има си сериозна приятелка. Но тогава наистина не ставаше за гадже, затова и го оставих. До ден днешен сме приятели и знае защо съм го оставила. А, да, тогава и пушеше като комин. От няколко години не е палил цигара.
Хората се променят, но не си струва да чакаш някого 5 г., за да разбереш в каква насока точно ще се промени.

6.   Аз съм на 23 и реших да се включа да си изкажа мнението. Първо не си сухарка и повече не се изказвай така за себе си. Отстоявяй принципите си и това, в което вярваш дори и никой друг да не го правя. Много се радвам, че има момичета, като теб, които мислят по този начин. Мога да ти кажа, че съм се нагледал на какво ли не и наистина е все по-трудно да отсееш качествените жени от масата. Не слагам всички под общ знаменател, разбира се изключително много изключения просто е по-трудно дасе открия вече, тъй като ни залаяха съвсем нови ценности и нов лайфстайл. Както номер 2 е казал аз също много бих се радвал приятелката ми да мисли, като теб, че буквално вече ми е писнало от позьорщина.
Относно пича, който си си харесала мойто мнение също клони към негативно. Не мисля, че ще си паснете. Дори това да е наистина само маска значи е пълен комплексар щом не може да бъде себе си.

7.   Това е номер 1 фантазията на жените, които тръгват с женкари и които знаят, че са с женкари - мислят си, че могат да ги променят. Женкарите пък на това разчитат. В 90% от случаите жените не успяват да променят женкаря и се разделят, но има 10% в които, когато мъжът вече е наближил 30-те примерно и е решил да улегне с постоянна партньорка, нещата се получават. Ти си прецени вече.

8.   Трудно ще го промениш. Хората са казали -Вълкът козината си мени, но нрава си-не. Търси си сериозно момче.

10.   Миличка, според мен, ти олицетворяваш поговорката, че добрите момичета искат лошо момче, което да е добро само за тях. Помисли, дали не се отнася и за теб.

11.   Номер 2, това че една жена ще започне връзката ти с теб като девствена, не е гаранция че ще си щастлив с нея. До авторката- гаранции в живота яма и никой не дава, всеки минава по трънливата пътека на грешките си, но само вървейки с наранени крака по неравния път ние се научаваме къде да стъпваме, така че да не ни боли. Надявам се да си разбрала метафората.
п. с'
номер 2, живота готви изненади, не го забравяй.

12.   Здравей. Аз съм малко по-малка от теб. На скоро приключих такава връзка. За него всичко е купони и приятели. Няма да се промени. Опитвах да говоря с него, все едно на стената говоря. От начало беше много мил. Инстински джентълмен, винаги когато идваше да ме взема излизаше от колата и ми отваряше вратата, рози, комплименти, начина му на говорене, маниери. Адски красив, всички момичета тичаха след него. Възхищавах му се. Гледах го с такова обожание. Разбира се всичко беше докато не ме вкара в леглото си. След това рязко му охладняха чувствата. И аз мислех, че ще мога да го променя. Надявах се да разбере, че съм много повече от тези на които е свикнал. Че не съм с него заради парите му или за да съм вървежна, че искам сериозна връзка. Съжалявам, че се излъгах и позволих да съм му поредната бройка. Дано ти не го направиш. И той е на 21 между другото.

13.   Слушай момиче, както ти търсиш внимание, да ходите на разходки, на кино както казваш, така и той е мъж и това му е природа да иска секс, така че тук си падаш егоист, както и много момиченца, които казват че мъжете търсели само секс, а Вие какво търсите??? Я се замислете, че и вие имате изисквания....
Щяла да даде секс когато видела годежен пръстен... спри да гледаш сериали и да четеш книги предимно с приказки...!!!

14.   Ще се направи, че се е кротнал и ти ще се хванеш на въдицата и ще му пуснеш и тогава ще черпи компанията, че те е минал и теб !

15.   Ехеее на теб пък оная ти работа да не е златна, че ще карашп момчето да се променя заради принципите си.... хахах я слез на земята малко, стига летя!

16.   Сега... Знаеш, че няма невъзможни неща. НО не - няма да можеш го промениш. И това е нещо хубаво. А дали това, което мислиш, че искаш да промениш в него, не те е пленило също до някаква степен? Това, че е спонтанен човек, веселяк и свободолюбива личност отвращава ли те? ! Не. Просто не харесваш начините, по които го проявява. А това е нещо съвсем различно. Не искаш да променяш него, а навиците му. Човек не е това, което са навиците му. Те са просто едно ограничение, породено от ежедневието.

Затова моят съвет е: разнообрази ежедневието му.

Разпали и предизвикай същността му. Накарай го да прави това, което обича да прави, но го направи по твоя начин. Давай му това, което изразява личността му, пречупено през нова призма и разбирания. Твоята призма и разбирания. Нещата, които обича, по начина, който ти ги обичаш. И прави всичко това възможно най-креативно, което ще възбужда интереса му постоянно и ще го накара да иска още и още от неговите любимите неща, осигурени му от теб. Тук една вметка за целта - на първо време не бъди нито много вкопчена в него, нито прекалено дистанцирана. Дай му свободата, от която има нужда и му покажи, че ти стоиш твърдо зад нея при нужда. Така ще осъзнае, че когато има нужда от свобода (за да бъде себе си) и я търси, ще я търси с теб.

Доста общо казано, но все пак най-правилната формула в изграждането на взаимоотношения според мен. За някакви по-конкретни съвети, трябва да знаем повече за двама ви поотделно.

Леко щях да бъда потресен от първите два коментара, ако не бях погнусен. Но това си е мой проблем. Разни хора - разни идеали и сващания. Това, че ми се повръща от някои от тях, не означава, че са грешни. От мен знай - никога не се стреми да променяш някого!

Айде успех!

17.   Права си. Човек много трудно се променя. Явно е обигран и иска да ти влезне под кожата, защото те е разбрал, че си сериозна и с хитрината си иска да ти се представи като подходящ. А не е. Ако му се вържеш, после ще има да страдаш. Но все пак може да му дадеш шанс да се промени, но това значи да не отстъпваш пред исканията му, а да го видиш, доколко е и на какво е готов за теб. Я си представи живот с коцкар до теб. Няма да ти е верен и ще ти скъса нервите. Искам и да кажа, че е хубаво, че си запазила девствеността си това не са предразсъдъци, не е отживелица, а съзнателен избор, женско достойнство отговорен подход към живота.

18.   Такъв тип мъже имат интерес само докато прекарат някоя. После, колкото и да си му била интересна, ще си каже - бе, аз съм още много млад, още не ми е време да се заробвам, да се почерням, още не съм се наживял... и ще те прати при другите.

19.   Не мисля, че си заслужава. Истинските мъже не обикалят дискотеките, защото се занимават с по-важни неща. Моя приятел именно с това ме спечели. Въпреки, че е на 20, ходи на работа, учи и просто не му остава време да се занимава с глупости. Няма нищо по-привлекателно от един амбициозен мъж, а тези, които постоянно си качват снимки от дискотеките, определено не са такива.

20.   Никой не е в състояние да промени някой друг, ако самият той не го пожелае! Ако е истински влюбен в теб, той сам ще положи усилия да се промени за да го харесаш, а иначе и челна стойка да направиш нищо няма да излезе! Характерът на човек се изгражда в първите няколко години от живота му, след това вече е направо невъзможно да го промениш. Така, че ти си решаваш, ама за мен това е обречена кауза. Права е приятелката ти, най-много да ти разбие сърцето! Сега си му интересна, точно защото не си като другите му приятелки, не ходиш по барове и дискотеки, не спиш с всеки срещнат и имаш различни интереси, обаче в момента, в който те спечели вече няма да си голямата загадка и бързо бързо ще се върне към старите си навици. А ти ще страдаш! За това не си го причинявай, ами си потърси някой, който не се нуждае от радикална промяна, ами по принцип си има сходни интереси и виждания за нещата с твоите.

21.   Щом имаш интерес излез с него. 1кафе нищо няма да значи. Докато не го опознаеш все ще се чудиш "какво би било, ако все пак... " Не разчитай на хорските приказки, имай собствено мнение. Може да се изненадаш, не всичко е каквото изглежда.
Но все пак, ако още в началото имаш съмнения, колебаеш се дали отговаря на твоите принципи, няма как да се получи нещо. Новото трябва да посрещаш без предразсъдъци. (Личен опит)

22.   С експедиция след годежът пръстен... много наивно, много бариери имаш и чакаш принца. Явно това момче не е твой тип, макар за ти харесва. Не идеализиран нещата. Сексът е нещо прекрасно и е здраве. На не нужно да до казваш девствеността на някого. Една такова идеалистка като теб, която много се пазеше прави с експедиция за първи път с голям женкар, при това и в цикъл. Живей като нормален млад човек, всяка крайност е лоша.

23.   Жените си падат по "лоши момчета"! После реват. Та какъв ти е въпросът?

24.   "Лошите момчета" не се променят заради никоя жена, но добрите могат да станат лоши заради някоя. А защо искаш да го промениш, важното е друго какво му е отношението към теб, това трябва да те тревожи повече, обаче има хора който каквото и да направиш те си остават със едно и също мнение. (ж. 27)

25.   Мило момиче ще се изразя така, дано да ме разбереш. Представи си че девствеността ти е банкнота от (ти си избери колко лева)Последната ти! . Как би искала да я похарчиш:
А)Изкарваш си страхотно една вечер, купон страсти емоции, фойерверки. Няколко дни след това жесток махмурлук и угризения защо така я издуха (връзка с момък като този и подобни)
Б) Даваш я на някой беден гладен нуждаещ се. Благотворително, добро дело. Съвестта ти е доволна (връзка с някой който те иска и се нуждае от теб, но ти не влагаш силни емоции)
В) Чакаш да пуснат на промоция Светия граал който ще озари живота ти, но не знаеш в кой МОЛ и кога, и винаги има опасност я да свърши докато отидеш, я да ти го свият апаш.. ки, я докато се появи банкнотата ти да се е обезценила )))
Таа всяко нещо и всеки избор в живота ни има добра и лоша страна. Важното е коя от тях ще гледаш когато го направиш.
Добра фея-не на кеф

26.   Един човек НЕ може да промени друг човек. Променяме се сами, ако и защото искаме. Забрави отсега идеята да променяш когото и да било мъж и ще живееш доста по-спокойно от мнозина.

Alpha, ж. 26

28.   Миличка ти си точно за мене :D Мани го тоя женкар и използвач от такива ще си патиш много и от любов глава боли много от мен да знаеш :)

29.   Човек се променя само ако той сам поиска, не просто ей така друг да го промени... И евала, момиче за това, което си и това, в което вярваш!!! Зарежи го този нехранимайко и си намери свястно момче!

30.   До н7
Аз съм от тези 10%, а той бе едва на 25 годишна възраст. Сега съм омъжена за него и се радваме на шест години здравословен брак, надявам се и за в бъдеще!
Преди да стана част от живота му, той не спираше да пие, ходи по клубове, зарибява момичета, изневеря на уж "сериозните" си приятелки, но можеше да си го позволи.. Младеж! :)
Аз не съм от онези красиви мацки, нито пък от най-умните. И до ден днешен се чудя какво хареса у мен едно красиво, харесвано и богато, за тези си години все още момче? !
Но факт шест години след брака винаги преоткрива нещо ново у мен... за което и аз се чудя как. Защото съм скучна, чета някакви езотерика, понякога съм забавна... но повече бавна. Когато излиза с приятелите си взима и мен без да го задължавам. Не поглежда друга жена... което е малко дразнещо, защото аз самата обичам да коментирам красивите хора, а той просто не се интересува.
Кара лъскав автомобил, обича часовниците, има неговите си хобита. Жените го харесват. Но той е все още с мен! :)
И не, Автор(ке) ти не можеш да промениш един мъж. Той трябва да вземе решението сам за себе си и дали е готов да потегли към пътя на промяната. Аз никога не задължавам или моля за нещо съпругът ми.