Има си приятелка, а аз се влюбвам... Съвети, помощ?!
Здравейте, доста съм объркана и е хубаво, че го има този сайт, да споделиш и искаш свободно съвет. Темата която ще засегна е доста често срещана, поне по мои наблюдения.... така... Преди няколко месеца се запознах с едно момче и като го видях още първия път изобщо не ми направи впечатление, съвсем обикновен беше за мен. Не ме грабваше по никакъв начин, ОБАЧЕ дойде моментът, в който нещата се промениха. Започнаха едни закачки леки от негова страна, но той се държеше по принцип така с приятелите в компанията и не ми правеше впечатление, но с времето и шегите му започнах несъзнателно да се привързвам към него... Сега... мога да кажа, че това което чувствам е доста сериозно спрямо него. До тук добре, докато не разбрах, че си има приятелка... тя не е от тук, но той си я обачал понеже били от доста време заедно, пък ми говори един път, че много се карат, после че ме желае не само по единия начин.... Аз съм на 20г. Разбран човек съм, той е с няколко години по-голям от мен и много си противоречи как е моногамен, но в същото време откача покрай мен. Уж няма да се виждаме, а като се засечем се изяждаме с поглед... Според мен както една жена, така и един мъж би се огледал другаде, ако нещата в неговата връзка не вървят и са повече изтощителни отколкото да те зареждат с положителни емоции. Факта, че се колебае ме кара на съм оптимист. Той пренебрегва освен основния фактор, така и себе си, в същото време се опитва да бъде сериозен и да си утвърждава позицията че нищо няма да стане. Пред дилема е искам, но не трябва, което по принцип говори добре за него от една страна. В крайна сметка смятам, че това което му липсва е, че не е достатъчно уверен в привързаността ми към него. Да не е нещо мимолетно, което да му струва отношения и човек с когото е свикнал. Без значение за него те дали реално са в добри отношения или са в скандали....
Не знам какво да мисля, не бързам с по-задълбочаващи отношения, както и той, но това единствено ще доведе до по-голяма тръпка и желание предвид факта, че е неизбежно да се засичаме. Освен и ако аз също поддържам огъня, тактично и не натрапчиво, да съм свежа не досадна и обсебваща, каквато е грешката на някои мои приятелки. Другото ще се нареди само, времето ще покаже. Вие как мислите? И ако питате, да, стигна се до целувка, не една и изпълнена с много страст.... а целувката е нещо много лично и говори много...

Коментари

1.   Изобщо не се забърквай с обвързани и не си мисли, че ще остави приятелката си заради теб.
Толкова ли няма други мъже, че си тръгнала в отношенията на заети да им се месиш?

2.   Момчетата са много странни понякога.... Аз лично мразя когато едно момче ми показва по някакъв начин, че ме харесва и, че не съм му безразлична, а накрая ми казва нещо от сорта "Как реши, че може да те харесвам! ", "Харесвам те само като приятелка" или "Имам си гадже" и още много... Първо ме карат да се влюбя в тях чрез закачки, комплименти и показване на чувства към мен, а после какво става?? Поредния тъпанар.. Все едно да някой да влезе в сърцето ми и да ми каже: "А не мерси! Аз само разглеждам. " Забрави го може и да стане.

3.   Момчетата са много странни понякога.... Аз лично мразя когато едно момче ми показва по някакъв начин, че ме харесва и, че не съм му безразлична, а накрая ми казва нещо от сорта "Как реши, че може да те харесвам! ", "Харесвам те само като приятелка" или "Имам си гадже" и още много... Първо ме карат да се влюбя в тях чрез закачки, комплименти и показване на чувства към мен, а после какво става?? Поредния тъпанар.. Все едно да някой да влезе в сърцето ми и да ми каже: "А не мерси! Аз само разглеждам. " Забрави го може и да стане.

4.   Момчетата са много странни понякога.... Аз лично мразя когато едно момче ми показва по някакъв начин, че ме харесва и, че не съм му безразлична, а накрая ми казва нещо от сорта "Как реши, че може да те харесвам!", "Харесвам те само като приятелка" или "Имам си гадже" и още много... Първо ме карат да се влюбя в тях чрез закачки, комплименти и показване на чувства към мен, а после какво става?? Поредния тъпанар.. Все едно да някой да влезе в сърцето ми и да ми каже: "А не мерси! Аз само разглеждам." Забрави го може и да стане.

5.   Ова той ти казва, че се карали с приятелката си.. А ако питаш нея, сигурно отношенията им са чудесни. Да не се окаже, че ти говори тези неща само за да те има за секс.... Първо озчакай да се разделят и тогава прави нещо с него. Даже така и му го кажи...

6.   Целувката е запалката, която запалва горещият секс. Действай, ще ти се получи! Но до кога, никой не знае.

7.   Мисля че просто си губи времето с теб докато не е с приятелката си защото му е скучно....

8.   N:5 Щом досега не е разбрала, че е имал приятелка , като нищо може да я излъже, че са се разделили , за да си ги върти двете. Имам някакво чувство, че става въпрос за чужденец. И мен така един сваля ме супер много време, най-накрая се съгласих да излизаме и прочие. И изведнъж" Връщам се при бившата си". Според мен изобщо не са се разделяли, а просто ни е въртял двете и съвестта му се е обадила. Бягай от такива :)
Намери си някой свестен тип, не го идеализирай този. Това не е любов :) Успех.