Гузна съвест
Здравейте.
Пиша тук, защото нямам друг вариант да се доверя на някого.
Накратко -
Изневерих на партньора си няколко пъти под въздействието на алкохол. Бях достатъчно глупоава да се оставя буквално да се възползват пт това, че съм пияна.
Сега изпитвам ужасна вина за стореното. Обичам партньора си много, той е невероятен човек. Не искам в никакъв случай да разбира за случката.
Моля Ви, дайте ми съвет как да се справя с тази вина. Отминава ли с времето? Ако просто се отдам на човека до себе си и внимавам за в бъдеще ще ми мине ли? И ако все пак той заподозре как да постъпя? Да си призная или да опитам да излъжа?

Коментари

1.   Ти нямаш съвест, щом си готова да живееш с лъжи. По добре остави момчето, ти не си достойна за сериозна връзка. Да не би някой да ти налива алкохола в устата, че се оправдаваш с него? Не търсиш вината в лошото си възпитание, а търсиш с какво да се оправдаеш. А ако той залита по други жени, когато си пийне, как ще се чувстваш? Щом се чукаш без чувства, значи не си за сериозна връзка, остави момчето. Рано или късно, той ще разбере какво си правила. По добре си признай, пък ако той ти прости, радвай се.

2.   Не го наранявай! Слагай си обица на ухото!

4.   Не знам защо в живота на невероятните мъже все разпоретини се падат за жени. Ще спреш временно да изневеряваш после пак ще почнеш. Сама казваш, че няколко пъти са те ебали, докато си била под въздействието на алкохола. Една уважаваща себе си жена, никога ни се оставя да бъде напита и после ебана. И с какви мъже си била и къде, и то без партньора си, че да те опъват така няколко пъти. Те се ли хритесняваш, ме някоя болест ще ти лепнат. Няма да спреш!
Остави момчето да си намери достойна за него жена, ти не го заслужаваш!

5.   Здравей. Ситуацията ми е 1 към 1 с твоята. Знам как звучи и как ще ме нарекат повечето от вас, но не е нужно, защото достатъчно се самоопределям като такава. Ужасна простотия беше от моя страна, ужасен шок изживях, когато осъзнах, разбира се- не му казах, защото би го наранило страшно много, предпочетох сама да живея с вината си. А тази вина- повярвай ми разяжда отвътре. Има хора, на които не им пука, но аз не съм от тях. Гузната съвест е едно от най-ужасните мъчения на този свят, мисля, че тя е достатъчно наказание за това, което сторих. И не, не минава. И аз мислих, че ще мине, но напротив- става все по осезаема с всеки изминал ден. Убива. Убива желание за каквото и да било. За щастие да не говорим. Освен личното страдание, чувството на вина разболява. Изпитах го на собствения си гръб. Докарах си здравословни проблеми, които в момента лекувам. Точно защото не го оставих навреме, те съветвам да го направиш. Не му признавай, не заслужава да страда, измисли нещо и според мен се разделете. По-добре е и за двамата. Знам какво ти е и искрено се надявам, поне на теб да ти мине. И някой ден, когато си намериш нов приятел, не допускай това да се повтори. :)

Едно момиче

7.   Това твоето не е ''случка''както го казваш ти, а рецидивизъм(ако знаеш изобщо какво е)

8.   Дано да разбере твоя човек какви си ги свършила, за да си намери наистина свястно момиче!

9.   Ами пиини си пък не му мисли, може пак да ти излезе късмета.

10.   Той има право да знае истината. Каквото и да се случи! А и това е единственият начин да се освободиш от гузната съвест.
И не се оправдавай с алкохола.
Ж28

11.   Що, бе? Пии си. Няма нищо лошо да ти го бодват от време на време.

15.   Кажи му, че си му изневерила. Трябва да сте честни. Първоначално ще ти е обиден и няма да ти говори. Но после ще ти прости.

16.   Щом си изневерила няколко пъти и то под въздействие на алкохола, не ти е добра работата. Ми ти и друг път ще го направиш, когато пак си пийнала. Сигурно секса е бил доста готин та не си могла да откажеш. Ако си още млада какво ти пука, живейси живота. Мъже много, а живота бързо пролази. Живей.

17.   Явно имаш проблем с алкохола, морала. Като начало не близнай алкохол, от тона само ще спечелиш. Пишеш, че не е било сама веднъж?

19.   "Изневерих на партньора си няколко пъти под въздействието на алкохол. "

И то не един път, а няколко пъти? ! След първия път, не се ли замисли, че това което правиш не е правилно? Нямам думи просто.. На днешно време изневярата се превърна в нещо естествено и част от ежедневието. Нямате никакво себеуважение младите. Ако съм на мястото на мъжа до теб и разбера, че си ми изневерила и то няколко пъти, не бих се поколебал да те зарежа. И после мъжете сме били лоши... Затова и голяма част от раздела "Любов и Изневяра" е пълен с теми от сорта на - "Изневерих на мъжа си, какво да правя? ".

20.   По добре му кажи че да не лъжеш момчето

22.   Здравейте. Искам да споделя една история. Тази година в моя клас дойде едно момче. Мина седмица и ми прати покана във фейсбуук. След това започнахме да си пишем за различни теми да разсъждаваме по различни въпроси. Мина един месец и една вечер ме извика и ми празна, че ме харесва и ми каза, че е лудо влюбен в мен. Аз него харесвах ядосах се, а и той показа на целият клас, че си е писал с мен. Ядосах се страшно много мина много време и започнах да изпитвам нещо към него, което неможе да се опише. Според мен това е влюбване. Искам да съм с него, но се колебая как да постъпя по този въпрос.

23.   Замълчи си ако искаш връзката да продължи. Почти всеки е изневерявал, само гледай в бъдеще да не е безразборно.

24.   Алкохола не е оправдание за изневяра, ако му кажеш е много възможно да се разделите но в крайна сметка сама си си виновна. (ж. 27)