Да направим една статистика
Аз съм нормална жена на 20 години. Както повечето и аз бях зарязана по отвратителен начин. Чудя се, дали е вярно това което казват. А то е, че винаги ТЕЗИ, които зарязват половинките си след време съжаляват. Поне на мен са ми казвали така "те винаги съжаляват след време". Това би било перфектното отмъщение за мен. Дали след като някой те е оставил с думите, че не те обича вече, всъщност не е само за да те нарани? На колко от вас се е случвало, тези които са ви зарязали след време да съжаляват и да ви търсят, но вие естествено (или поне в повечето случаи) да ги отрежете. Нека направим една статистика. :)

Коментари

1.   Двете ми големи любови - ученическата и студентската - ме оставиха заради по-изгодни партии, след кратки бракове се разведоха и по веднъж ми споделиха, че съжаляват за разделите ни. И за двете не изпитах никакво лично удовлетворение, но знам ли дали и с мен биха имали здрав брак.
Мечо Пух

2.   Какво значение има всичко това. Ако нещата са приключили продължи напред и дори не мисли за въпросния човек. Отмъщението в каквато и да била форма е тормоз за самата теб, не за отсрещната страна.

3.   Аз съм момиче на 18 години. Имах връзка с момче около 5 месеца (на 22 години). Заряза ме няколко дни преди Св. Валентин (но това не е толкова важно) под предлога, че вече няма силни чувства и т.н. Сега се занимавам с друго момче и имам намерения да тръгна с него, макар че все още имам чувства към бившия. Усещам в него .. не знам злоба ли е, завист ли е не знам, но не му харесва. Преди 2 дни се видяхме на кафе .. само за него ме разпитваше, дори ми каза нещо от сорта "това, че ти е гадже не значи, че не мога да го пребия" .. не знам как да разбирам всичко това. Той ми подмекна, че се занимава тама с някаква.
Отплеснах се по моите работи .. та мисълта ми е, че малко или много ги е яд. Особено ако след него почти веднага си хванеш друг. Малко сладко отмъщение - колкото и гадно, и подло да звучи. ;)

4.   На мен наскоро ми се случи приятелят ми да ме остави след 6 годишна връзка,като ми каза,че иска свобода.Но след една седмица започна да ми пише по скайп,фейсбук...че му липсвам и т.н.Много съжаляваше,че ме е оставил и след много молби,сълзи,разговори от негова страна,отново се събрахме и сега сме много щастливи и се обичамв повече от всякога.

5.   При мен се получи почти така, заряза ме и останахме в приятелски отнояения, след време ме потърси, но го отрязах и след още един период от време пак ме потърси настоятелно и тогава уж бяхме нещо като ''квит'' и се сабрахме.

6.   Няма логика - ако някой наистина те обича и в същото време не е абсолютен егоист защо ще иска да те нарани? И то като те зареже? И за какво ти е подобно отмъщение?
Незнам - при мен или аз съм си тръгвала, или връзката е приключвала естествено и съм била доволна, че е свършила. Отдавна не съм на 20 и имам далеч по-голям опит. Мисля си, че момичето трябва трезво да преценява какви са неговите чувства и да има достойнство. Колкото и да сте еманципирани момичета, ако вие сте били активната страна, ако сте проявявали по-често чувствата си и сте се примирявали с липсата на внимание и любов неминуемо ще омръзнете и ще ви зарежат. То се усеща кога момчето влага чувства, или когато сте поредната бройка. Ако не сте прекалено заслепени и ако не правите непрекъснато компромиси няма да ви зарязват, защото въобще няма да допуснете сериозно да се обвържете с такъв човек.

7.   Мисля като 2.
Иначе аз съм „зарязвала„, но не е било от добро. Първият ми приятел, с когото бяхме над 1,5 години заедно го зарязах, защото имаше връзка с приятелката ми (и беше станал импотентен и не искаше да ходи на лекар). Той се отнасяше с мен отвратително - като към добро и послушно животинче, затова много остана изненадан.
Като му казах, че всичко е приключило, без особени обяснения и обвинения, той коленичи и ми поиска ръката. Отказах, разбира се.
Ожени се за най-добрата ми приятелка, живеят при родителите му и след вече 6 години брак нямат деца. Тя е виновната пред обществото, но аз знам, че той имаше проблеми.
Не се радвам за нещастието им.
Не мисля за тях.
Х.

8.   Зарязват ни,а ние търсим отмъщение чрез друг.Не на нас да ни е хубаво с новия човек,разбираш ли,а на бившия да му е гадно!Много тъпо!Щом нещо се е пропукало и довело до несигурност в човека до нас и го е накарало да ни остави,значи любовта не е била толкова голяма.Съмнението,че не си точно човека за него е много обидно.Как се прощава подобна обида и болка и съмнение?!И изведнъж му хрумва,че е сгрешил,след няколко опита с други жени,които не са изтърпели простотиите му,че ти си баш за него!Айде,стига,бе!

9.   Виж, аз съм жена на 25 години. Щастливо омъжена. Незнам с колко ще ти помогна с коментара си, но съм оставяла 4 момчета преди да срещна най - прекрасния за мен, за нито едно от тях не съжалявам, нито съм се връщала в миналото. Имало е причина да не съм с тях.
Съжалявам, за това, което ти се е случило, може и твоя случай е различен, явно момчето те е зарязало без причина и може и да съжалява в близкото бъдеще...
Само едно знам - че не трябва да се терзаеш за такива хора! Отвори сърцето си - съдбата си знае работата - явно някоя красива любов лети към теб...

10.   Това да се разделиш с някой защто не те обича вече е всъщтност най-най-най-подходящата причниа. От много други би боляло повече. Нпар. че вече не го привличаш... *Моли*

11.   Ще "вляза" с един коментар. Ученическата ми любов продължи 3 години(той беше с 8 год по-голям)зарязах го без никакво обяснение, което беше гадно, но не е лесно да кажеш на някого, че вече не го обичаш, след като му си се клел в любов, то и това е очарованието на първата такава-мислиш си, че ще продължи вечно, но уви..
Никога не съжалих за това имах следваща връзка в която ми сипнаха с големия черпак, защото все пак когато си наранил все от някъде трябва д ати се върне. Първата любов обаче се появяваше периодично с романтични излеания. След 3 год, по някаква зла шега на съдбата(за първия)аз започнах връзка с негов близък приятел, който и ни запозна, сега сме заедно от над 3 год и живеем на семейни начала(планираме сватба и бебе), първия още не е женен макар да мина вече 30-те, знам че съм му нанесла дълбока травма, но не се чувствам виновна в карайна сметка всеки трябва да гледа собственото си щастие, а аз не бих избягала от него за да не нараня човек с който отношенията ни са приключили толкова отдавна, макар да не го е преживял и до ден днешен...

12.   Аз съм момче и никога не съм зарязвал и винаги другите са ме зарязвали.. Както и да е няма да дойде края на света като някой те зареже вярно има 1 период в който си ядосан и тъжен едновременно но това не е причина да си хванеш гадже веднага и то само за да си отмъстиш на половинката си... Мое мнение..