Защо се получи така? Аз ли съм виновен?
Здравейте, пише ви едно изпаднало в безизходица 18 годишно момче търсещо съвет от вас. Извинявам се ако има някакви грешки.
Историята е следната:Преди около 4 месеца минавайки по коридора на училището забелязах едно момиче което беше вперило поглед в мен, но първоначално не обърнах внимание и си помислих, че ми се е привидяло. Няколко дни подред така и заподозрях нещо и тя ми поиска приятелство по фейс и почнахме да си пишем. Момичето не беше кои знае какво, смисъл нямаше да речем толкова красива визия и всичко, но изглеждаше симпатична и срамежлива което ми допадна по някакъв начин. Та след няколко дни ми писа и започнахме да си пишем, когато я опознах я заобичах като луд хлътнах по нея. Не беше както с предишната ми приятелка
нещо отвътре ме дърпаше към нея и я заобичах заради характера й, а не заради външен вид или нещо друго. Мина 1 седмица и реших да й кажа как се чувствам и че я обичам страшно много. За моя радост и при нея беше така и тя прие. Заради срамежливата и същност и нежеланието й други да знаят се криехме 1 месец, докато вече това не стана обидно за мен и реших да направя първата крачка и с големи усилия я накарах да излезне с мен навън. Всичко беше прекрасно опознахме се още повече и тя ми хареса още повече. Имахме така леки скарвания от време на време волно, или неволно заради моята същност(бях много ревнив спрямо нея), но все оправяхме всичко по между си и бяхме щастливи. След около 4-5 излизания пожелах да и видя месенджъра тъй като за нея тя да провери моя беше рутина, но тя ми отказа въпреки опитите ми да я убедя. На следващото ни излизане тя пожела да ми го покаже и беше празно имаше писане само с момичета(По-късно разбрах че е имала докато е била с мен, но ги е изтрила). И така нещата продължиха, но тя отказваше да излезем повечето пъти (предлагал съм й 2 пъти в седмицата да излизаме така в продължение на доста време), за най-малкото спъване и казваше немога, неможеше да отложи нищо заради мен, а аз отлагах дори и важни ангажименти само и само да я видя, за което после теглих доста. Един ден реших да я изненадам взех букет с 15 рози, пеперуди и какви ли не там глупости с голяма стойност само и само да види колко е ценна за мен и че бих дал всичко за нея, но когато й го подарих тя дори не се зарадва, каза:нямаше нужда и това е. Положих толкова труд да изнамеря и да купя всичко само и само за една нейна усмивка, но това не ме сломи. 2-3 седмици по-късно виждах, че постоянно и искаха момчета приятелство и се пробваха да я "зарибяват", което ме дразнеше въпреки че по онова време и имах много доверие. Тя ми казваше, че не им отговаря(а в последствие по-късно разбрах че е било точно обратното. Тя им е писала и така наречено ги е "зарибявала", но това го разбрах накрая). Пожелах да оповестим за връзката ни във фейс такаче аз да се успокоя и да спрат да й пишат (поне тогава си мислех че Те пишат на нея), но тя не пожела намери оправдание с баща й които бил в чужбина и щял да се почувства зле, ако без да знае го оповестим. Съгласих се временно и казах да им съобщи в най-скоро време за да се оттърва от тази мъка която ме изяждаше от вътре. След още някоя седмица взех друг букет още по разкошен и от първия и се охарчих доста, но за мен това не беше от значение тъй като исках само тя да бъде с мен нищо повече и се явих докато беше в час пред всички. Първоначално се направи, че не ме вижда, но когато отидох пред нея нямаше избор, но отново останах със същия отговор никаква усмивка, никаква радост, бях готов да дам душата си за една нейна усмивка. После като се видяхме едва ли не ми се караше, защо съм го направил и ако съм го бил направил пак щяла да прилючи връзката ни. Останах в шок от нейното изказване, но преглатнах всичко заради нея и й казах че това съм го направил за да се зарадва и нищо повече, а тя не каза нищо друго, а ме караше да обещавам да не правя така повече което много ме очуди и породи вътре в мен съмнение. Преминаха 2 месеца и един приятел от моя клас разбрал и решил да ми докаже, че не е такава "китка за мирисане" както му казват. Със своето писане тя си е помислила , че аз съм го накарал и тогава се расърди и ми каза "край, приключваме". Постарах се направих какво ли не и й доказах че нямам пръст в това, но тя някак си ме гледаше студено, но въпреки това се сдобрихме. Това нейно държание и това желание да приключим толкова бързо породи още повече съмнения в мен. След като се сдобрихме и казах мойте пълни чувства, а именно това че даже съм готов да прекарам целия си живот с нея без никакви задръжки, а тя ми каза "ах казваш го все едно ще се женим пък и ние постоянно се караме". Отговорих й с това, че толкова много я обичам, че съм готов дори и на това, а тя ме погледна учудено. 1 седмица по-късно разбрах, че си е писала с един приятел от съседното училище, което се е било случило преди 1-2 месеца когато е била с мен и той даже ми показа чатовете и ми ги прати. Когато ги изпрати поех много голям удар все едно някой ме прониза с нош в сърцето. Тръгнах аз да поискам сметка за това което видяха очите ми, но тя смени темата и каза да приключим. Направих какво ли не да я разубедя, но без успех. Попитах я обичала ли ме е изобщо, а тя каза "в началото, после нещата се промениха немога да ти обещая сериозната връзка която ти искаш(тъй като в началото казах, че искам сериозна връзка с нея)". Реших че това е нейн изблик на емоции и реших да и дам време, но за мое учудване 6-7 дена по-късно мойте приятели ми пратиха снимка с точна дата и как тя прегръща и целува друго момче заснето в точния момент и не бяха само те и други хора потвърдиха че са ги видели. Бях дълбоко разочарован в този момент. Попитах я по фейс, защото тя неискаше да се вижда с мен, как така такава любов каквато тя ми показваше толкова бързо се забрави за 1 седмица и всичко приключи. Тя ми отговори че не е такова момиче, но когато и изпратих снимките каквото и да писах след това тя не отговори, а само ги видя и това беше. Моля ви за съвет. Какво да направя всеки ден се чудя какво стана и почнах вече да търся грешката в себе си, но колкото и да я търся не я намирам. Толкова много я обичам, че бих преглътнал и това заради нея това ми казва сърцето, но разума ми сигурно няма да го позволи. Дайте ми съвет какво да направя? Защо се получи така? Аз ли съм виновен? Защото я обичам до полуда и имам чувството, че няма да мога да заобичам така друга и с всеки изминал ден започвам да изграждам много отрицателно мнение за момичетата като цяло. Благодаря на всеки който се отзове и ми помогне да успокоя поне душата си.

Коментари

1.   Авторе, жена съм и ще ти гоп кажа с няколко думи... такива ''срамежливки'' както я описваш нея е само привидно, правят се само на такива-това са жени див дявол и всеки мъж, трябва да бяга от такива.... та не се заниамвай повече с нея, на нея й доставя удоволствие да я свалят, както й всяка жена разбира се и мен самата.
Знам, че си влюбен сега, но ще ти мине, някой ден само ще се смееш на тази си любов, но само времето отшумява всичко... нищо друго... не се занимавйа повече с нея, защото ще изпиташ още адска болка покрай нея!

2.   Спокойно. Един ден ще се чудиш на акъла си и ще осъзнаеш, че това не е било любов.
Изстрадай си болката, но просто... Дай време на времето!
Ж29

3.   Спокойно. Един ден ще се чудиш на акъла си и ще осъзнаеш, че това не е било любов.
Изстрадай си болката, но просто... Дай време на времето!
Ж29

4.   Приятелю, истински ти съчувствам но това са неща през които всеки трябва да мине и е минал. Като начало забрави за това момиче и за напред не се раздавай толкова емоционално. Колкото повече се раздаваш за една жена, толкова по-безинтересен си в нейните очи. Ревността също е голям недостатък - гледай по-скоро да се отървеш от тези комплекси, защото ще ти създадат много болка за в бъдеще, а и никой не обича да го ревнуват и ограничават - това отблъсква.

5.   Човече, ти си на 18. Разбира се, че ще обичаш и друга така, че дори повече.
Къде ти е грешката в случая? Че си готов да простиш всичко. Има случаи, в които си заслужава да простиш, защото отсрещният човек е качествен, но е допуснал някакъв вид грешка (каквато и да е). Човешко е. Със съжаление мога да кажа обаче, че твоето момиче не е от този тип хора. Та тя дори не се чувства зле от цялата история! Ти се измъчваш, а тя си гледа кефа (сори за гадния израз) с други момчета.
Съвет: Колкото и да е трудно, остави я. Имам подозрения, че като мине известен период от време, тя ще започне да те търси. Ще й липсва вниманието, грижата, любовта. Но не се поддавай на това. Търси си момиче, което ще отлага ангажименти, за да те вижда, както си правил ти, а няма да се оправдава с какво ли не. Търси качествените хора. :) Желая ти щастие!

6.   Ей, изтривалко! Имай малко самоуважение, че като го прочетох това ми иде да се протегна през монитора и да ти шибна един задвратник.

7.   Според мен лично, няма смисъл да продължаваш, нещата няма да станат. Колкото и настоятелен да си, колкото и много да си готов да дадеш тя няма да го оцени и ти ще страдаш още повече. Просто се отдалечи от нея и приеми, че нещата са приключили. Ще мине месец- два, ще я забравиш и тогава ще се замислиш как в стремежа си да я направиш щастлива си забравил себестойността си. Забравил си самия себе си. Трудно и объркващо е след такива раздели и съм сигурен, че имаш доста вътрешни конфликти между разума и чувствата, но според мен се насили и се опитай да се отдалечиш от нея. В началото ще ти е трудно и ще си мислиш, че тя е единственото момиче което някога ще обичаш, но това не е така. Както казах ще мине време и ще разбереш, че тя не е единствената. Друго нещо което мога да те посъветвам е ако ти се отвори възможност да се забиеш с друго момиче. Честно казано помага изключително много и аз самия съм спирал да мисля за даден човек по този начин. Успех и знай че ти също си ценен, няма смисъл да се раздаваш за хора, които не го оценяват. Дето се казва "Насила хубост не става! ".

8.   Първо : Влизай в час по БЕЛ или поне се научи да пишеш.
Второ : Зарязвай я, несериозна и детска история!

9.   Ти не можеш дa съдиш зa момичетaтa кaто цяло зaрaди еднa очевидно комплексирaнa пиклa. Aз съм женa и товa ме обиждa.
Явно си търси един вид докaзaтелство, че е "вървежнa".
В случaя виновникa си ТИ, от сaмото нaчaло си виждaл кaквa е тя, но си търсел причини дa се зaлъгвaш. По този нaчин сaм си се постaвил в позиция нa "един от всички".
Все пaк грешкaтa ти към теб сaмият е простимa зaщото си хлaпе, нямaш още опит и си се влюбил в идеятa дa си влюбен...
Нямa тaковa нещо кaто безусловнa любов, товa е емоционaлнa, робскa зaвисимост. Любовтa е реципрочнa. Обичтa се рaзвивa във времето винaги ЗAЩОТО: зaщото е добър и отговорен човек, зaщото е коректен човек, зaщото имa нaй- слaдкaтa усмивкa, зaщото знaм, че модa гa се доверя, зaщото химиятa между нaс е толковa силнa, зaщото виждaм отговор/ любов в очите от срещa и т. н.
Безусловнa любов- НЯМA!!! Можеш ли дa си предстaвиш дa обичaш чистосърдечно човек нaсилник, лъжец, мaнипулaтор и т. н.? ! Бил си влюбен в идеятa дa си влюбен, нищо повече.
Опознaвaй преди дa подaрявaш нa себе си дори илюзия зa любов!
Щом отблъсквaт ромaнтичен жест, открито зaявявaне нa връзкa- AУТ! Увaжaвaй и обичaй себе си зa дa изисквaш дори сaмо с поведение и излъчвaне същото от остaнaлите. Ти си пренебрегнaл себе си, инстинктa си, сaмоувaжението си и продължaвaш дa мънкaш кaк би нaпрaвил всичко, че дa е с теб еднa лъжкиня, мaнипулaторкa, комплексирaно момиченце, което ще "врътне" още 100 зa дa си потвърди, че е бaп хубaвицa, но нямa дa си признaе, че всеки мъж ще използвa моментa дa и го...

10.   Здравей!
Първото, което бих казала е, че най-вероятно рядките срещи в началото на вашите взаимоотношения са допринесли, защото в началото на една връзка хората се опознават..дори в най-простия вид като маниери, начин на говорене. Човек не може да изрази личността си в чата и може да си създаде съвсем погрешен образ пред теб, съвсем различно е, когато стоите един срещу друг и виждаш емоцията в очите му.
Вашите отношения ми напомнят на търговия. Ти даваш едно, тя-друго. Навлизането в пространството като разглеждане на телефона си е едно силно недоверие, дори и да го отричаш.. Ти, както спомена, си вече на 18 години, предполага се, че си изградил своята личност до едно ниво. Един мъж трябва да има достойнство и увереност в себе си, а не да се страхува, че ще отнемат жената до него, постоянно разглеждайки й телефона. Както и от нейна страна-същото. Не знам какво визираш под 'зарибява', но трябва да знаеш, че тя или бъдещата ти жена ще има и други мъже в живота си-колеги, съседи, приятели, с който ще трябва да разбереш, че ще общува без значение дали ти харесва или не.
Последното, което ще ти кажа е, че отношенията не се водят по социалните мрежи, но ако си избрал този начин на общуване със света-възползвай се от последната си учебна година и упражнявай повечко граматиката! :)
Късмет!

11.   ти си мъж мечта и не се бори за такъв човек, жалко е че си срещнал такъв човек. Има мъже, които са истински, тези мъже са рядкост и ти си един от тях.

12.   Момиче на 20г.
Човек, от това момиче трябва да бягаш като дявол от тамян.. Истината е, че тя си е играела с теб.. Знам какво преживяваш, преживявала съм и го и аз.. Единсвено времето лекува..
Ще я преживееш, тя ще остави следа в живота ти, но след време ще и бъдеш дори благодарен, защото ще се почувстваш по-силен, след такива връзки само можеш да израснеш.. Повярвай! Стани, изправи се с високо вдигната глава.. Тя ще осъзнае, че е сгрешила, но ще бъде късно.. Знай едно, получил си урок от съдбата, който ще те промени само и единствено в добра насока.. Не мрази момичетата.. Ще срещнеш онази, която ще заслужава всеки твой жест.. Трябва да мине само време... Всичко се променя във времето... То лекува..
Успех!

13.   Не си ти виновен. От прочетеното мога да кажа, че това момиче не може да се задоволи само с твоето внимание. Явно има някакви комплекси и заради това търси внимание от други ухажори. Съвета ми е да я забравиш. Зная, трудно е да се забрави просто ей така някого, отначало ще боли, но след време ще ти стане по-добре.

14.   Виж, в любовта нищо не става на сила и нещата или се получават или не. Във вашия случай не се е получило, явно момичето така и не се е влюбила в теб истински и за това най-добре просто се разделете и всеки да продължи по пътя си. Да, знам влюбен си и те боли, но по-добре "ужасен край, отколкото ужасии без край". Защото помисли си как ще я карате ако е се разделите. Тя ще те лъже, ще се среща с други, ти ще научаваш и ще страдаш... нищо добро няма да излезе! Така, ме просто имай малко достойнство и си тръгни! Светът е пълен с момичета и не си струва заради една да си причиняваш толкова много болка. Пък и накрая наистина ще намразиш всички и то само заради нея. А това не е хубаво!
За това разделете се, дай си време раната да заздравее и потърси приятелка, която наистина ще те обича и ще е само с теб.

15.   Поучи се от случката и минавай нататък. Наистина пич, това са жените. Не си първият, няма да си последният. Не вземай нещата толкова навътре, както и те не ги вземат. Грешката която си направил е, че си разкрил чувствата си, и си почнал да се подмазваш. Жените не харесват такива неща (въпреки че повечето ще те излъжат че точно по това си падат). Тя те е превзела вече, и си станал безинтересен. Бил съм в такава позиция, нищо не можеш да направиш, "тръпката" е минала, любов не търси. Колкото повече се овърташ около нея, толкова повече и падаш в очите. Ако искаш да те забележи - намери си друга, по-красива от нея. Така работят нещата за съжаление...

17.   Какво можеш да очакваш в днешно време от тийнеджърките, които ви сменят като носни кърпички. Вярно е, че си драматизирал доста нещата, но вината не е в теб. Трудно е да намериш любовта на тази възраст. Наблегни на ученето това е най-важното в момента, а останалото с времето си. За съжаление нещата много се промениха, с тези месинджъри, където общувате повече отколкото като се видите на живо. После с тези фейсубуци, инстаграми, снапчатове, лайкове - това в днешно време е по-важно за всички тийнеджъри на твоята възраст.

19.   Значи номер 1 ти го е казала.
А от опит сега ще ти кажа аз, че от момиче което те е загледало така явно, очаквай само к*рвенски истории.

20.   Вината е и в теб, и в нея. В нея, защото е една плоска кифла, тип селска комплексарка. В теб, защото си се хвърлил в тая връзка, без дори да се опиташ да разбереш човека, от когото впоследствие си станал зависим толкова много. Не е трябвало да се жертваш за нея, да й говориш за чувства и да й ги доказваш - тя така си вдига неимоверно самооценката и почва да те гледа отвисоко, без да има някакви основания. Ама вече те е прекарала, както писаха по-горе, и не си й интересен. Сега можеш да допуснеш още грешки - да продължиш да я гониш, - тя вече може дори да те заплаши, че ще се оплаче в полицията от теб, или пък да намразиш жените - то омразата е пак такова глупаво чувство, у като любовта, но със знак минус. И ще ти пречи в живота, и пак ти ще си потърпевшият. Най-добре е просто да си свиркаш и да плюнеш отвисоко върху тая ТП (тъпа п***а). Толкова си млад, че всичко е пред теб, радвай се, че ти се е случило в самото начало на живота, но по-нататък избягвай тези грешки, а а най-добре прочети материали в интернет за флирта и за любовта - какво да правиш и какво не бива да правиш с момичетата.