Какво да правя....
Здравейте, за пръв път пиша в този форум...
Проблемът е следният... От 3 месеца съм разделен с приятелката си. По принцип е от България, но се преместиха в Белгия. Имахме хубава (поне за мен) връзка от разстояние. Но имахме проблеми от моя страна. На 18 години съм, а тя е на 17. Проблемът е, че аз съм от малко срещаните лоялни момчета, не обичам да се хваля, но така ми казват всички. С бившата ми общувахме 3 месеца се Виждахме, когато си идваше за ваканциите. Общувахме си все едно сме гаджета, обаче не бяхме. Връзката ни бе 8 мъчителни (поне за нея) месеца... Проблемът е, че съм ревнив, държа мн на нея... Обичам я безкрайно много.... дразних се мн от всичките и Момчета приятели, все ме беше страх, че ще ме замени с някой друг. Дори и в момента ме е страх, защото не мога без нея. Аз съм от тези момчета дето са чувствителни и честно да си призная плача за нея. МНОГО РЕВНУВАМ, всичко правих за нея и тя за мен... казваше ми че безкрайно много ме обича.... обещавах й че ще спра да ревнувам и тн ама не могс просто, имам много Ниска Самооценка... нямам самочувствие. Преди 2 седмици започнах да се защитавам, тоест, започнах да се държа "студено" с нея защото имах семейни проблеми. И тя да вземе да ми каже, "******, аз вече не те обичам". Хубаво де, безкрайно много, значи, че е невъзможно да се спре да се обича... и започнах да се боря за нея от 1 седмица и тя все ме наранява казвайки "няма да сме повече заедно" и тн и тн.. и днес в училище просто не издържах и се разревах... просто не Издържах... Искам да ви помоля за помощ... какво да правя, казва ми че съм се държал с нея като с боклук, нито съм я обидил, нито нишо... Какво да правя...

Коментари

2.   Трудно се поддържа връзка от разстояние. А и какво да ревнуваш? Тя, ако те иска, няма да изневери. Ревността е вид самомъчение, а и мъчение за другия. Овладей се, не вдигай скандали. И най-вече не си изкарвай лошите настроения на нея. Скарал си се с вашите, а си го изкарваш на нея!? Дори само за това трябва да те остави. Тя да не е някакъв емоционална гъба, дето трябва да ти попие емоциите? И без това на нея сигурно й е трудно в чужбина, без приятели, на ново място. Адаптацията си е трудно нещо. А и ти отгоре се държиш истерично. Дръж се като мъж, овладей се, събери пари и замини когато можеш при нея да я видиш. С истерии до никъде няма да стигнеш.

3.   Ама, номер 1, къде го пращаш при нея да ходи, като момичето е казало, че не го обича вече. Свършило е между тях. Авторе не казваш как сте си общували през 3те месеца ама явно не е минало добре щом ти е казала, че не те обича. Трябвало е да мислиш преди да правиш/говориш нещо. Не мога да те посъветвам, да се бориш за нея щом не те обича ама ти си решаваш. Ако ще се бориш най-много да се измъчиш. Ти се решаваш. Ало не се бориш еми има още много момичета, с това не е станало, с някоя друга може да стане ама първо се стегни, наистина, че такова държание никой не би търпял. Колкото и да трябва да те приемат такъв какъвто си. Ако гаджето ми се държи така ще му бия шута, не знам как е издържала толкова. Явно те е обичала безкрайно много както ти се изразяш.