Какво е да изгубиш най-прекрасния подарък за Коледа?!
Здравейте, аз съм момче на 18 годините. Роден съм в София, но от 3 години живея в Лондон заедно със моето семейство. Не искам да ви занимавам с мен, защото историята, която ще ви разкажа е за едно момиче на 26г. , което от 3 години се опитва и мечтае да стане майка, но така и не и се получава. Това момиче е моята сестра. Обичам сестра си. Тя е човекът, който винаги съм търсел, когато съм бил зле и когато съм летял от щастие. Тя също ме обича по същия начин, винаги ми споделя и това ме прави много горд, защото съм по-малък, но ме кара да се чувствам като неин батко. Със съпруга си от както са женени се мъчат да си направят бебе, но неуспешно. Ходиха на преглед да видят къде е проблема, но такъв не се откри. След толкова време в чакане, един ден, когато бях почивка и нашите също, тя дойде и ни показа тест за бременност, който беше положителен. Ние толкова се зарадвахме, че още на същата вечер бяхме направили много як купон, бяхме се събрали около 20 човека и изобщо тази новина озари цялото ни семейство.. това беше най-красивия подарък, които всеки един от нас очакваше. Естествено сестра ми не беше твърдо убедена, че е бременна и настояваше да се консултира с лекар по въпроса. На другия ден отидохме в болницата и ни казаха, че е бременна и че няма за какво да се притеснява. Но след две седмици (снощи), след като се прибра получи ужасни болки в корема и от двете страни и така около 4 часа. Извикаха бърза помощ със зет ми и доктора каза, че ако не се успокои ще трябва да я закарат в болницата да видят какво е състоянието и. Точно товя стана, отидоха с линейката в болницата и там и казаха, че състоянието и е критично и че бремеността и е извънматочна. Което значи, че плода, който носи в себе си не е на мястото си и може да създаде сериозен проблем ако не се премахне, но той вече беше създал проблем на маточната тръба и нея също трябваше да отстранят. Тя не искаше да махнат детето и лекарите и казаха, че няма да го махнат ( но това беше само за да я успокоят). На сутринта тя се събуди от упоика след операцията и първото нещо което каза е: Нали не ми взеха бебето? Ние всички бяхме като гръмнати.. сериозно, това е най-гадното нещо, което може да ви се случи.. в такъв момент не знаеш да плачеш ли или да бъдеш упора на това невинно страдащо момиче. Тя беше съкрушена, отделно, че и премахнаха едната маточна тръба вече се чувстваше и непълноценна. Но аз вярвам в Исус Христос и единственото, което искам за Коледа е да бъда зарадван от сестра си, че ще става майка на едно здраво бебе. Жадувам да я видя щастлива майка! Ако някой е претърпявал извънматочна бременност или е имал такъв проблем със създаването на бебе, да пише. Благодаря ви за отделеното време! Весели празници ви пожелавам и нека всеки, който чете това, да получи това, което си пожелае за Коледа. Защото тогава се случват чудеса!

Коментари

1.   Здравей. Много съжалявам за случилото се. Не мога да ти помогна с някакъв конкретен съвет, мога само да пожелая на сестра ти бързо възстановяване, а след него и така чаканата прекрасна новина. Нека следващата й бременност бъде лека и безпроблемна, негативните емоции да останат в миналото, колкото се може по-бързо. Весели празници на теб и на цялото ти семейство, бъдете здрави и благословени! :)

2.   Не се притеснявай. Щом всичко е наред с втората й маточна тръба, ще може да забременее естествено. Предполагам, че ще трябва да изчакат няколко месеца тя да се възстанови, преди да възобновят опитите.
При извънчаточна бременност не е имало как да спасят бебето. Растейки, то започва да разкъсва маточните тръби и тъканите около тях, получават се кръвоизливи и е много опасно - момичето е можело да умре. Затова се е наложило да премахнат едната маточна тръба (най-вероятно щетите върху нея са били непоправими) и в такива случаи няма как да се спаси бебето. Успокой сестра си, че тя не е виновна за нищо и не е имало как да го спаси. Бъди до нея, нека бъде търпелива и съм сигурна, че щастието ще й се случи скоро.

3.   Мисля, че за тази Коледа няма как да ти се сбъдне желанието. Все пак операция е претърпяла и е твърде скоро. Има си срок, в който не е желателно да забременява. Но аз съм сигурна, че те ще си имат дете. Дори и инвитро, пак ще зачене. Просто не трябва да се вманиачава, още е млада. По-спокойно я карайте. Моята снаха е изобщо без тръби и има три деца :) Пожелавам ви здраве и само успехи през новата година

4.   Аз преживях също извънматочна бременност. Успокой сестра си, като кажеш че Господ си знае работата. Щом така е станало, така е трябвало. Ние 3 месеца трябваше да се пазим. Забременях 2 месеца, след като мина срока за пазене. Това, че са отстранили тръбата не е проблем. Ще забременее пак, ще има страхотно бебче и ти ще си най-гордия вуйчо.
Ж30

5.   Спокойно, може да направи инвитро и ще има бебе. Може да го направи в Лондон, или в България.