Останах сам...
Предполагам че историята ми е повече от банална но все пак имам нужда да споделя.

Момче на 27 години съм, около половината си живот съм живял в чужбина и историята ми започна преди около 4 години.

Самотата беше нещо с което бях свикнал, бях се примирил с мисълта че никога няма да намеря сродна душа и честно казано отдавна бях спрял и да я търся. Но ето че един ден се появи тя... Намери ме в интернет благодарение на обща група която слушахме. Беше от България, студентка, с доста подобни интереси като моите. Бях се опитвал да поддържам дистанционни връзки и преди и сякаш знаех че няма да се получи, но все пак имаше нещо в нея което ме караше да продължавам кореспонденцията. Чаках я всеки ден с нетърпение да дойде онлайн за да можем да говорим цяла нощ понякога дори до 3-4 сутринта.
Беше трудно, подлудяваше ме мисълта че не мога да я видя и да я докосна и ето че след няколко месеца вече планирах да се прибера за да сме заедно. Беше ми все едно какво ще правя в България (държавата в която само до преди няколко месеца се кълнях че повече не искам да видя) стига да съм заедно с нея.
Лятото дойде, събрах си багажа, сбогувах се с всички и направих най-трудното решение което бях правил някога. Вече бяхме заедно наистина, бяхме много щастливи въпреки мизерната квартира в която живеехме, въпреки факта че почти веднага разбиха квартирата и взеха всичко ценно което имахме и двамата. С времето и двамата си намерихме хубава работа, израснахме, започнахме да изкарваме повече пари отколкото са ни нужни, сменихме квартирата и общо взето започнахме да водим доста добър живот, който не мисля че бих си позволил в чужбина. Животът беше хубав, бяхме щастливи, нямаше какво да се обърка нали? Нещо вътрешно ми казваше че всичко е прекалено хубаво за да е истина, свикнал съм да страдам и знам че живота е една въртележка от щастливи и нещастни периоди и знаех че сега следваше нещастен период. И ето че познах... За няколко месеца тя се промени тотално. Спря да ми говори, спря да ми обръща внимание, започна да ме третира като някакъв досадник и след поредния ми въпрос "какво ти става? " целия ми живот се обърна с краката нагоре. Каза ми как вече не чувства нищо към мен, как иска да се разделим а аз просто не знаех какво да кажа или да направя...
И ето че месец по късно нея вече я няма, аз съм отново сам в празния апартамент, отново се чувствам като преди 4 години - без никакво желание за живот, без никаква мотивация да продължа напред и без никакви приятели. Животът наистина е въртележка.

Коментари

1.   Очаквала е нещо което не е получила, а силно е желала. В такъв период, секса е на първо място, другото казваш, че е наред, пари, квартира, но за интимност нищо не пишеш. Човек от грешките се учи, дано поне урок ти е дала, че при следващата да не сгрешиш отново!

2.   Случват се такива неща. Всяко зло за добро! По - принцип не съм добър човек, но се опитвам да се подобря. :D
Та брат, ако искаш, потърси пак за някоя. Вече си в България, макар, че такива връзки нямат шанс.
Поне да не е без нищо. Аз намерих своята приятелка на улицата, така, че смятам всичко за възможно в тоя скапан живот.
Успех! ;)

Ензо

3.   Хубаво е че си намерил любовтта и поне е била споделена тогава след като сте живеели заедно. Аз пък по принцип все съм се влюбвала явно в мъже който са страдали по някоя мислели, мечтаели и тн. което си е доста кофти ама на такива съм попадала като съм била във връзка. Или обратното не ми харесва чак толкова но защото се държи добре й.. се привързваш към човека. Аз не съм сама но те разбирам, не се тревожи тя ще се върне и ще си бъдете пак заедно сигурно. (ж. 27)

4.   Кофти пич, но това е живота. Жените имат 2 режима - връзки, секс, емоции или задомяване, брак, деца, сигурност. Като набере скорост в някой режим, нищо не можеш да направиш, особено първият. Животът е за плитки хора. Или се научаваш да минаваш от връзка на връзка, или си купуваш жена с пари и сигурност (но трябва и да е по-възрастна). Някой може и да им се получава нещо повече, но лично аз не съм ги срещал...

5.   Казваш, че нямаш никакви приятели и сте живеели заедно, което мен ме навежда на мисълта, че явно прекалено много си зависел от нея емоционално и това я е задушило.

6.   Дори й да не се върне, 27 е хубава възраст за мъж.

7.   Намерила е друг! Жените не си тръгват така като дим при положение, че сте имали сериозна връзка и явно силни чувства. Сега ще ти е трудно, но с времето ще го преживееш, и ще се "имунизираш" към толкова силни чувства. Приятелите... те не съществуват приятел! и да беше си живял тук с времето щяха да намаляват, имай добри познати, не приятели, защото ако допуснеш някой толкова близо, за да го наречеш приятел после ще страдаш пак.. Колкото до това как да продължиш оттук нататък наистина е кръстопът, най- добре да помислиш и сам да прецениш.. и тук и в чужбина все ще срещнеш някоя жена, въпроса е къде ти се живее.. аз лично не бих останал тук ако съм в твоето положение - хем ще преживея раздялата по- бързо, хем имам опит в чужбина и няма да съм в "небрано лозе"... а жените братле... жените са най - коварните същества ; )

М/26

8.   Живота е гаден и несправедлив. Свиквай докато е време и не се затваряй това ще ти е най - голямата грешка. По думите ти съдя че си млад, прав и корав зрял мъж който знае какво иска и изкарва добри пари така че това моментално ти отваря много вратички във живота. Успех :)

9.   И на мен ми се случу нещо подобно. Знам колко лошо нещо е самотата и аз в момента сам така, не знам дали някога изобщо ще се оправя...

10.   от Автора:

Ще се опитам да отговоря на някои от вас.

След като прочетох няколко пъти това което съм написал имам чувството че съм акцентирал повече на парите и работата отколкото е трябвало, понеже те никога не са били най-важното за нас или поне за мен. Някак исках да кажа че в началото ни беше трудно и тя все пак остана с мен в трудните моменти а сега когато всичко се нареди и можехме да направим следващата стъпка реши да ме изостави.

За секса не искам да изпадам в детайли, но не мисля че това е бил проблема. Като цяло не мога да си обясня причината защото никога не ми е споделяла да е недоволна от нещо до такава степен че да се стигне до тук.

За приятелите може би номер 5 е прав. Отдавна съм скъсал всякакви връзки с приятелите си от България и тя ми беше повече от достатъчна. Може би за нея наистина това е идвало в повече.

Относно това че може би е намерила друг - минавало ми е през главата, но сякаш не ми се вярва. Когато я попитах тя отрече, но мисля че щях да разбера така или иначе ако излиза или говори с някой друг.

Относно чужбина - за момента по-скоро мисля да остана тук. За мен да се върна обратно би било като да направя крачка назад. Мисля да си дам известно време и след това да потърся някоя друга, но самата мисъл че след толкова време и хубави моменти с някой той може просто така в един момент да те захвърли просто ме ужасява и не знам как точно ще подходя в следващата си връзка.

11.   Аз мисля че ще си оправите проблемите с приятелката ти, освен това изглежа че ти ще си я чакаш да се върне, но все пак ако това не се случи, мъжете трудно разбират какво чувства жената, за съжаление точно когато всичко е перфектно уж накарая излиза че не е било така за единият от двамата. Не можеш да определиш преди да заживеете заедно със някоя как ще се развият нещата между вас, жените не са еднакви нито като мислене, нито като държание, отношение.

12.   Братле, била ти е първа сериозна връзка, на нея предполагам също щом не сте завършили като семейни. В случаи като вашия и двамата се учите взаимно за да срещнете правилния човек и истинската любов. Приеми го като обучение. Най- хубавото тепърва ти предстои :)
М33

13.   Според мен нещата са се проточили и тя е загубила интерес, но такъв е животът.