Оставих го, а сега мисля за него
Преди 5 години се разделих с момчето, с което излизах. Тогава бях на 19 години и бях много влюбена. Тотално изгубена, заспивах с негова снимка, мислих само за него. Бях готова на всичко, но не и той. Винаги аз ходех да го видя, винаги аз го търсех по телефона. В един момент той започна да се кара с мен за всичко, буквално ме смаза, съсипа ме, подигра се с мен, защото аз започнах да се чувствам неоценена и няколко пъти опитах да говоря с него, но той избухваше и ми обръщаше гръб. Ако говорехме по телефона просто ми затваряше. Не спирах да плача. Слушах само тъжна музика и плачех. Все по - рядко се виждахме или чувахме. По едно време започна да отказва поканите ми за среща. Обиждаше близките ми, ако плачех и му казвах, че съм на ръба да приключа връзката ни, той отговаряше, че думите ми нямат тежест и че нямам сили да го направя и че знае, че няма да го направя... и точно тогава в един момент, когато не се бяхме чували повече от седмица аз взех решение повече да не бъда с него. И понеже нямаше смисъл, реших да не му кажа, а просто да приключа. Той ме потърси след известно време, сякаш нищо не се е случвало. Реших да пробвам за последно. Излезнахме, държа ме за ръка, както обикновено, но аз бях съсипана. След като се прибрахме вече бях затвърдила мнението си, че не е кавалер и не ме обича. Оставих го и той го прие трудно. Започна да ме търси, не спря да ми пише и звъни около седмица, накрая се отказа и не искаше повече да чуе за мен. За капак ме нарече к*рва и боклук. Повече нито чух за него, нито го видях. Разбрах, че е започнал работа като разносвач на стоки. Той нямаше желание да учи. Беше против висшето образование. Аз, обаче, продължих своето, което той опитваше да ме накара да прекъсна. Минаха години в учене и неспирни ангажименти. Работех и учех. Намерих си хубава работа с добро работно време, вече живея самостоятелно, самичка и може да се каже, че нещата се поуспокоиха и нямам толкова ангажименти. Но след като този бурен период отмина вече имам време да мисля за него и да се връщам назад. Понякога изваждам снимката му, която пазя и знам, че не бива, но мисля за него. Но тогава нямаше как да остана с него и да ме мачка още и още. Та той идваше на рожденния ми ден с празни ръце, без цвете, а аз на неговия рожден ден му подарих спа почивка и той беше много щастлив. Никога не се поинтересува за мен, никога не си даде последния залък за мен, а аз давах своя за него.
Страхувам се, че мисля за него, тогава бях толкова ангажирана, че след като се разделихме нямах и секунда време за мен и затова и не мислех какво се случи, но сега...
Има едно много добро момче, което ме кани на среща, много по - добър е от него, грижовен, но защо онзи не ми излиза от главата. Имахме общи интереси и харесвах външната му красота и ми е трудно, защото наистина го харесвах.
Много съм объркана.
Моля ви за помощ, къде греша, трудно ми е.

Коментари

1.   Света се обърка тотално...добре бе защо всичките жени сте такива? Кой знае колко неща прави за теб настоящия ти приятел, а ти мислиш за оня дето те е гаврил и не му е пукало за теб...а ако се появи бившия ти и ти се подмазни сигурно ще изневериш на момчето което в момената те обича...

2.   Мен ме зарязваха, защото и обръщах прекалено много внимание. Вие даже не сте били гаджета, но ти не си го била разбрала! ;)
Като гледам много си "пресирала" и си взимала всичко на сериозно, което само убива шансовете ти. Аз имах приятелка, пишех и постоянно стига да е на линия. Не съм и отказал нито една среща, обичах я и ценях. :D
Накрая ме заряза с основанието, че вече я няма тръпката. Приех го тежко, но го приех. След това няколко пъти ме търси, но като съм казал, че е свършило, факт.
В твоя случай, дай шанс на момчето, което те кани на срещи. :)

Ензо

3.   Клин клин избива. За да ти излезе бившият от главата ти трябва нова, по-вълнуваща връзка. Мисля, че именно липсата на подобно вълнение в живота ти, те кара да се връщаш назад.
Според мен ти липсва любов, а не конкретният мъж.
Дай шанс на нова тръпка :)
Ж28

4.   Напълно те разбирам. Имах приятел, който се държеше с мен ужасно. Разкрих му чувствата си, той на мен своите, но съм сигурна, че нямаше да станем гаджета, ако неговата приятелка не го беше оставила. Аз бях толкова хлътнала, че първоначално не обърнах внимание, че има гадже, просто се радвах, че ме харесва. След време ми стана кофти, когато ми каза, че я обича. Когато станахме гаджета исках да види какво ми беше и започнах да движа от време на време със стария ми възлюбен. След време ми вдигна скандал пред цялото училище и аз скъсах с него. Това беше преди месеци. Започнах да харесвам друго момче и мисля, че и той мен, но напоследък и аз като теб започнах да мисля само за него. Това се случва може би с много жени. Започват да мислят за бившия си-недостатъците и качествата. Може би причината е, че ние подсъзнателно сръвняваме бившия и сегашния. Нормално е да си объркана, но ако продължиш със сегашното момче, дори мислейки за бившия, няма да съжаляваш.
П. С. извинявай за романа, дано съм ти била полезна.

5.   Напълно те разбирам. Имах приятел, който се държеше с мен ужасно. Разкрих му чувствата си, той на мен своите, но съм сигурна, че нямаше да станем гаджета, ако неговата приятелка не го беше оставила. Аз бях толкова хлътнала, че първоначално не обърнах внимание, че има гадже, просто се радвах, че ме харесва. След време ми стана кофти, когато ми каза, че я обича. Когато станахме гаджета исках да види какво ми беше и започнах да движа от време на време със стария ми възлюбен. След време ми вдигна скандал пред цялото училище и аз скъсах с него. Това беше преди месеци. Започнах да харесвам друго момче и мисля, че и той мен, но напоследък и аз като теб започнах да мисля само за него. Това се случва може би с много жени. Започват да мислят за бившия си-недостатъците и качествата. Може би причината е, че ние подсъзнателно сръвняваме бившия и сегашния. Нормално е да си объркана, но ако продължиш със сегашното момче, дори мислейки за бившия, няма да съжаляваш.
П. С. извинявай за романа, дано съм ти била полезна.

6.   Напълно те разбирам. Имах приятел, който се държеше с мен ужасно. Разкрих му чувствата си, той на мен своите, но съм сигурна, че нямаше да станем гаджета, ако неговата приятелка не го беше оставила. Аз бях толкова хлътнала, че първоначално не обърнах внимание, че има гадже, просто се радвах, че ме харесва. След време ми стана кофти, когато ми каза, че я обича. Когато станахме гаджета исках да види какво ми беше и започнах да движа от време на време със стария ми възлюбен. След време ми вдигна скандал пред цялото училище и аз скъсах с него. Това беше преди месеци. Започнах да харесвам друго момче и мисля, че и той мен, но напоследък и аз като теб започнах да мисля само за него. Това се случва може би с много жени. Започват да мислят за бившия си-недостатъците и качествата. Може би причината е, че ние подсъзнателно сръвняваме бившия и сегашния. Нормално е да си объркана, но ако продължиш със сегашното момче, дори мислейки за бившия, няма да съжаляваш.
П. С. извинявай за романа, дано съм ти била полезна.

7.   Напълно те разбирам. Имах приятел, който се държеше с мен ужасно. Разкрих му чувствата си, той на мен своите, но съм сигурна, че нямаше да станем гаджета, ако неговата приятелка не го беше оставила. Аз бях толкова хлътнала, че първоначално не обърнах внимание, че има гадже, просто се радвах, че ме харесва. След време ми стана кофти, когато ми каза, че я обича. Когато станахме гаджета исках да види какво ми беше и започнах да движа от време на време със стария ми възлюбен. След време ми вдигна скандал пред цялото училище и аз скъсах с него. Това беше преди месеци. Започнах да харесвам друго момче и мисля, че и той мен, но напоследък и аз като теб започнах да мисля само за него. Това се случва може би с много жени. Започват да мислят за бившия си-недостатъците и качествата. Може би причината е, че ние подсъзнателно сръвняваме бившия и сегашния. Нормално е да си объркана, но ако продължиш със сегашното момче, дори мислейки за бившия, няма да съжаляваш.
П. С. извинявай за романа, дано съм ти била полезна.

8.   Излез с момчето, с нищо не те ангажира това, спри да гледаш назад към този човек без амбиции и обноски.

9.   Знаеш ли, любовта не е търговия. Ти не го обичаш, не си и влюбена, единственото, от което се нуждаеш е неговата грижа и внимание, базирани върху недооцеността, която чувстваш. Единственият съвет, който бих ти дала, е да осъзнаеш, че се самозалъгваш. Истинска любов ще те сполети тогава, когато си готова за нея, а щом не забравяш за вече отминалата, явно все още не си научила урока, който ти е бил възложен. Безусловната любов не очаква, не иска. Даваш 100 пъти подред залъга си, но не отваряш уста, чакайки да ти подадат. Такава любов е възможна само, между хора, който са духовно израстнали.. а вие и двамата явно не сте били. Казвам ти всичко това, за да ти докажа, че изгубеното от теб не е толкова хубаво, колкото си представяш. Отвори очите и сърцето си за заобикалящата те реалност, освобождавайки се от това бреме, и бъди готова да срещнеш истинското! :)

10.   Е, първа любов, сантиментални чувства. Правилно си постъпила като си го зарязала. Той нито те еобичал, нито уважавал. Сега, какво? Искаш да се повтори старият кошмар ли? Не се обръщай назад, вървинапред и се виждай с момчето, което те харесва.