Бившият ми ме обижда, когато се напие?!
Здравейте! :)

Нека уточня, че реално нямам проблем, а по-скоро ми е любопитно. Ще давам накратко:

С него бяхме заедно ~ 6 месеца, в които се събирахме и разделяхме, през 2015. Като цяло връзката ни се състоеше предимно от караници, защото употребяваше наркотици и много алкохол, а това ми е страшно противно. Отделно сваляше разни момичета, но когато исках да се разделим, започваше да плаче толкова сърцераздирателно, че ми събираше очите. Когато беше пиян/надрусан и отказвах да се виждаме, ставаше агресивен - обиждаше ме, два пъти ми е посягал. Имаше и периоди, в които цареше хармония и разбирателство, но не бяха особено много. Накрая съвсем ми писна и окончателно се разделихме преди повече от година. Изобщо не му липсва внимание и явно не е свикнал да го режат, но всяка нормална жена ще избяга с 200, след като го опознае.
Беше си намерил приятелка, поддържахме съвсем неангажиращ контакт, засичали сме се 2-3 пъти на улицата. Почти не му отговарям, когато се сети да ми пише. Имам добър човек до себе си и като цяло си гледам своята работа, но... Понякога получава сигнали от кораба майка и от нищото започва да бълва заплахи и лични обиди (че трябва да умра примерно). Дали от наранено его, дали от нещо друго - не знам. Хем ми е смешно, че човек с претенции на 27 може да се излага така, хем ми е малко тъпо. Блокиран е навсякъде, но малко се притеснявам, ако го видя, тъй като имаме много общи познати.
Та интересно ми е на какво се дължи този тип поведение, кое би те накарало да се излагаш толкова? Има ли психологическо обяснение на този проблем?

Благодаря!

Коментари

1.   Бaш нa шизофрения си "бие" кaкто обяснявaш.
Игнорирaй и толковa, гледaй си животa. A кaк успявa дa ти пише щом от всякъде е блокирaн?
Внимaвaй кaто се рaзминaвaте при случaйнa срещa, не знaеш когa ще е в неговите си кризи и кaк би реaгирaл.

2.   Щом е наркоман и пияница какво се чудиш? Наркотиците трайно увреждат нервната система при хронична употреба. Той очевидно не е наред, но това теб не трябва да те бърка. Освен ако наистина не стану опасен разбира се, но тогава просто уведоми съответно полицията.

3.   Щом е наркоман и пияница какво се чудиш? Наркотиците трайно увреждат нервната система при хронична употреба. Той очевидно не е наред, но това теб не трябва да те бърка. Освен ако наистина не стану опасен разбира се, но тогава просто уведоми съответно полицията.

4.   Ха-ха, това със сигналите от кораба-майка ме разби! :)

Вкъщи се бъзикаме, че домашната ни котка, както си лежи кротко и изведнъж получава факс отнякъде и хуква като обезумяла в неопределена посока! :)

А пичът определено не е наред. Дали е от наркотиците или е някакво друго психическо разстройство е трудно да се каже. Ако все пак ти пука за него се опитай да се свържеш с роднините му, и без да ги обиждаш се опитакй да им подскажеш, че случаят е сериозен и му е необходима спешно професионална помощ. Покажи им и някой негов SMS ако трябва.

Иначе за теб едва ли е опасен - куче, което лае не хапе. Но щом пък ти е посягал, знае ли човек? Все пак успококителното е, че когато човек е в психо-криза или е дрогиран, не броди по улиците (та да те срещне), а си лежи вкъщи докато псува света и тебе.

5.   Я да се съберем 10 20 момчета че ние да го пребием твоя мъж Той с какво право ще те обижда ти си жена и не заслужаваш подобно нещо и ще ти посяга? Какъв е тоя твой "мъж" Бягай надалеч от такива
Младо момче съм обаче мъжа ти е тотален - айде да не го обиждам

6.   "Почти не му отговарям, когато се сети да ми пише. "

"Блокиран е навсякъде, но малко се притеснявам, ако го видя, тъй като имаме много общи познати. "

В тези 2 изречения си противоречиш и сама си признаваш, че все пак му отговаряш понякога. Начинът е пълен игнор. Този индивид е доста сбъркан, има нужда от лечение и специализирана помощ. Психологическото обяснение е, че този човек не приема действителността. Бои се от отхвърляне до болка и именно това го сполетява, защото вероятно е бил отхвърлян, но няма как да знаем, защото не знаем историята му, отношенията му с родители, детството му, семйената среда и т. н.

7.   Моят е същият.. Честно казано и аз се чудя на какво се дължат подобни изблици. Но знам, че няма правилен подход. Индивидуално е при всеки. Важното е да запазиш себе си жива и здрава. Не мисли на какво се дължи това, а БЯГАЙ!!