ПРЕДАТЕЛСТВОТО - Имам нужда от съвет
Здравейте,
Бих искала да ви разкажа моята история.. история за една любов, която не е като останалите..

На 21 съм и от около 8 месеца много се сближих с една компания момичета на различни възрасти от 19 до 30 години. Много интересни хора, уникални всяка по себе си. С тях ме запозна една много близка моя приятелка, (ще я нарека Мими) която познавам вече няколко години.. Всичко беше идеално - пей сърце с две думи... Помежду ни имаше такова приятелство и близост.. Чувахме се нон стоп и то само, за да кажем една на друга "Обичам те! благодаря, че те има!". Едно от момичетата от тази компания, да я наречем Рая, започна малко по малко да ме отдалечава от Мими и да се опитва да се сближи тя самата с мен. Наскоро почина баща й, реших, че вижда в мен утеха и просто има нужда от подкрепа. Някак си се сприятелихме наистина повече от останалите, доверявахме си всичко.. Постепенно животът на Мими се промени - сгоди се, забременя.. И някак си се отдалечи от нас, от всички.. Нейната липса обаче не ми правеше впечатление, понеже вече си имах Рая.

ДО ЕДИН ПРЕКРАСЕН ДЕН, КОГАТО разбрах от Фейбук, че Рая се занимава зад гърба ми с бившия ми, с който нещата между нас са все още "висящи". Тя знаеше за нас цялата история, утешавала ме е и ме е насърчавала, когато съм имала нужда.. В този момент светът ми се срина до основи.. Не ме боли за него, никак даже .. мъж- ще го преживея.. Приятелството и изневярата на моята приятелка - ето това е което ми тежи вече три седмици. Реших да се видя с Рая и да й кажа в очите какво изпитвам и как се чувствам.. Направих го и тя обеща да престане да се занимава с него.. 6 часа по-късно..те вече бяха заедно..

Откъснах се от тази компания.. Бях за пореден път уверена, че приятели за маса много, но истински-едва ли. Три седмици вече ме гонят и ми звънят, искат да излизаме, но аз категорично отказвам, провокирана от факта, че хванах неведнъж тези мои приятелки да ме лъжат, че те не се заедно, че не се виждат и така нататък, ноооо поредната лъжа - качват снимки и мислят,че съм сляпа..

Сега съм пред дилема- на 06.03 Мими се омъжва, поканена съм на сватбата, но не знам дали да отида.. Говорих с нея днес много, тя също е на мнението, на което съм аз по отношение на нашите "предателки", но ме посъветва да отида, защото е заради нея, но заради тях, а и те това очакват аз да съм смазана..

Моля ви кажете ми какво да направя.. наистина съм на кръстопът.. не знам как да постъпя.. Адски ме боли и много съм наранена.. Искам да отида на сватбата на Мими, но не искам да се срещам с тях..Не искам да гледам лукавата физиономия на Рая.. Ще съм много благодарна ако ми дадете съвет, наистина

Благодаря предварително

Коментари

1.   Иди на сватбата, все пак тя ти е приятелка ! Няма приятел, който поне веднъж не се е дънил за нещо. Отиди с гордо вдигната глава и не показвай колко ти е зле !!! Направи така, че твоите "приятелки" да ги е яд, че си повече от тях ! Ти си млада, сега е моментът, в който трябвад а се научиш да си силна. В жвотът ти ще ги има още много такива, така че научи се да не им обръщаш внимание и ще видиш, че ще ти е по-добре! Но за сватбата конкретно - разбий ги !!!

2.   Отиди и се забавлявай с Мими, игнорирай другите, лесно.

3.   Ще ми се да ти кажа, че това, което ти се е случило няма да ти се случва повече, че хората са верни и добри приятели, но за съжаление не мога.
Отиди на сватбата, защото това момиче нищо не ти е направило, а сватбата е за цял живот и няма да ти го прости - ти така би станала предателката.
На мен подобни предателства (не на романтична основа само) вече ми са се случвали много често. На всеки 5 години сменям града, а в последно време и държавата и проблеми нямам. Старите „приятели„ остават като бледи иконки във фейсбук, а за мен животът продължава с нови хора...докато не сменя града и държавата.
До нас остават само роднините и самите ние, разбира се!

4.   Естествено, че ще отидеш на сватбата ... Игнорирай Рая и се приготви, нищо чудно да доведе и кавалера си... твоят бивш .. Такива хора за мене трябва да удостоиш единствено и само с безразличието си .. Успех ти желая

5.   знаеш ли ..сега заслужават да се наконтиш и със самочувствие до небето да идеш на тая сватба ..и първо да им покажеш колко не ти пука за нищо което се случва с тях (това може да се наложи да го потренираш в къщи ) и да се забавляваш до н-та степен ...такива кучки ще срещаш още в живота ..но ти трябва да си силна и много повече от тях ..не падай на нивото им колкото и да те предизвикват

6.   Знаеш ли,това е много голямо предателство!Но ако послушаш съвета ми,ще накараш и нея и него да умират-него от ревност,нея от яд-отиди с някое готино момче и се забавлявай през цялото време,танцувай и се весели.Не говори нито с нея,нито с него.Ако опитат да те заговорят,а те ще го направят,кажи,че си на сватба и искаш да се забавляваш.Вярвай ми,че той ще те потърси след това,за да те пита за това момче!Изживяно и проверено е!Успех!

7.   и да ни кажеш как е минало :)

8.   Намери си един страхотен кавалер и иди с него на сватбата. Смажи ги тези кокошки и повече не се занимавай с тях!

9.   От авторката:

Здравейте,
Благодаря на всички за насърчителните съвети.. Заради факта, че така присърце приехте историята ми, мисля, че трябва да споделя как мина сватбата..

Направих така както ме посъветвахте.. Отидох с гордо вдигната глава, макар и без кавалер. Извадих късмет, понеже отидох по-късно, вече всички бяха пияни и никой не ми обръщаше внимание. За съжаление обаче пиянството значи откровение.. Тази въпросна моя "приятелка" ми сподели без да иска, че се изнесла на квартира и той се мести при нея.. ОЩЕ ПО - ФРАПИРАЩОТО: няма да повярвате, но ще живеят срещу дома ми.. сградата на отрещния тротоар! ! !

Не знам как издържах.. това ме изуми, притесни, ядоса.. чувствата бяха много смесени.. някак си, обаче, май ме е и направи безразлична.. разбрах, че го прави напук, усетих, че се радва, защото аз се дразня и някак си нещо в мен се скъса..

Сега всеки път изляза ли от вкъщи и очаквам да ги видям но слагам усмивката, макар и фалшива и продължавам напред..

Благодаря ви за отделеното внимани, много ми помогнаха поне смелост да добия вашите коментари

10.   Няма да е лошо да те вижда придружена от готин мъж. А с нея не общувай! Просто и кажи, че не желаеш да общуваш с хора без морал!

11.   Според мен зарежи всичко това, преодолей го, не отивай на сватбата, не си заслужава тормоза, просто го преживей и остави тези хора далеч зад гърба си и започни отначало:)

12.   Към 10: естествено, че ще е добре, но за съжаление не зная къде да го намеря.. жалко, че няма магазин или място откъдето да си го купя този готин мъж :))))

Към 11: Бях на сватбата още на 06-ти март и повярвай ми - не съжалявам, това май ми помогна да преодолея до някаква степен нещата.. не напълно, но до някъде