Когато разума не надделее над чувствата
Привет на модератора и на участниците във форума. Много бих искала да публикувате моята история. Тя не е толкова за съвет, колкото за поука в някои случаи.
Преди 8 години се разведох, защото се влюбих в друг мъж, с шест години по малък от мен. Тогава бях на 34, той на 28 г. Детето ми беше на 7 години, момченце. Мислех, че не може да ми се случи, но стана. Каквито и опити да правихме, за да прекратим връзката си пак се търсехме отново. Обичах съпрега си, той е много направил за мене, не го отричам, но с другия всичко беше по различно и секса и светоусещането и какво ли не. Пеперудите пърхаха в корема ми. Нищо друго не ми оставаше освен развод. Разводът беше труден, но стана. Бившият ми съпруг за първи път прояви агресия и каза, че няма да ми прости, най - вече нова, че откъсвам детето от него. Заради новата си любов се наложи да се преместим в друг град. Какви ги вършех Боже, защо никой не ме спря? Защо само слушах от приятелките си следвай любовта си, слушай сърцето си и какво ли още не. Заживяхме заедно с новата си любов. Аз забременях и родих прекрасно момиченце. Сега е на 5 годинки. Мислех си, че ще бъдем щастливи. Проблемите започнаха първо от сина ми, който трудно се адаптира в новата обстановка и с новия човек. Той търсеше баща си, старите си приятели, старото си училище, кучето, което имахме в къщата, където живеехме. Детето стана напълно разсеяно в новото си училище. В събота и неделя беше при баща си и после не искаше да се прибира. Приятелят ми се държеше добре с детето, но не беше съвсем добре прието от роднините му. Просто бяха много студени към него. Аз тръгнах да водя детето по психолози. Общото им заключение беше, че трябва да му се осигури спокойна среда и в никакъв случай да не му се налагат условия. Помолих приятеля си да се преместим в града, където живеех, най - вече заради детето. Той категорично ми отказа. На мен нищо друго не ми остана освен да дам детето си на баща му, макар че родителските права бяха присъдени на мен. Бившият ми прие детето с охота. Най голямата ми болка беше, че детето, като че ли не усещаше моята липса. Сега всяка събота и неделя аз ходех да го видя, а приятелят ми непрекъснато роптаеше, че се чувства вързан и не може сами никъде да отидем. За да му угодя разредихме пътуванията през седмица, а накрая виждах сина си само един път в месеца. Родих, както казах момиченце. Мислех си, че нещата ще се поуспокоят, но ни налегнаха грижи. Детето имаше луксации и трябваше да го лекуваме. Живеехме на квартира, аз взимах само едно голо майчинство. Парите не стигаха. Не можех да отида дори да видя сина си. Приятелят ми, с който нямахме брак закъсняваше, промени си отношението към мен. Аз търпях, гледах детето и плачех. Преди година и половина ми заяви, че иска да се разделим, влюбен бил в друга и не можели един без друг. Бях разбита. Бумерангът се върна срещу мен. Събрах си багажа, взех си детето и се върнах при родителите си. Приятелят ми се ожени и вече имат дете на два месеца. Междувременно бившият ми създаде и той свое семейство. Има вече едно дете и в момента чака второ. Синът ми се адаптира сравнително бързо към новата си майка. Единственият плюс за мене е че родих едно прекрасно момиченце, което ще живее без баща и това, че се върнах в града, където живее моя син и мога да го виждам по всяко време.
Каква е поуката! От едно увлечение си разбих живота, изоставих прекрасен съпруг, която друга сега цени, разкошен дом - къща на два етажа и т. н. и сега от позицията си на 42 годишна жена разбирам, че разума е по важен от поривите на сърцето. Сигурно има хора, които отдавайки се на сърцето са постъпили правилно, за мое съжаление обаче аз не съм от тях. Явно влюбването при нас, особено омъжените жени, замъглява мисълта. Отрезвяването идва бавно, но вече е късно.
Весела Коледа и Щастлива Нова година на всички!

Коментари

1.   Супер си.
Вече си запазих историята ти, и ако някога жена ми реши, че се е влюбила в друг - просто ще и я подаря за спомен.

И един въпрос: приятелките ти още ли са ти такива?

2.   Продължавай да слушаш приятелките си авторке... най-голямата грешка на една жена...

3.   " Преди година и половина ми заяви, че иска да се разделим, влюбен бил в друга и не можели един без друг. Бях разбита. " - Да почувстваш как се е чувствал мъжът ти навремето. Бог забавя, но не забравя, всичко се връща. Има народна поговорка-"Задник глава затрива", историята ти е типичен пример за това. Умните жени ще си вземат поука, но лекомислените едва ли.

4.   Здрaвей чичо, рaдвaм се, че си добре и отново ни зaбaвлявaш тук!
Весели прaзници и нa теб! :)

5.   Твоята история дойде в точния момент за мен. Благодаря ти, че я сподели.

7.   И аз съм в такова положение чудя се какво да правя,

9.   Здравей. Искрено ти съчувствам. Аз съм доста по-малка от теб, но напълно те разбирам. Аз също доста често (дори и в момента) страдам, защото съм послушала сърцето си. Много добре осъзнавам кое е правилно, кое ще е по-добре за мен, но просто винаги надделяват чувствата. Всеки път се боря с това и все не се получава. Сърцето си иска своето. Искам да знаеш, че не си единствена. Много щастие и любов ти желая за напред! Весели празници и на теб!

10.   Когато се появи дете в семейството, вече за жената на първо място излиза чувството за отговорност към детето. Така мисля аз. Пеперудите и пр. Остават назад.... За мен най-неприятното нещо в цялата история е, че си позволила да загубиш първото си дете. Това, че си го дала на баща му, това, че сега го гледа друга жена, която му е мащеха, на практик а, това е най-лошото за мен в цялата история. Никой мъж на света не заслужава да се разделиш с детето си заради него. А ти доброволно си го дала на баща му, при условие, че съдът ти го е присъдил на теб. Не мислиш ли как това дете се чувства с мащеха, която винаги ще го пренебрегва?

13.   Добре, че си го оставила хубавия мъж да си намери щастието. А как са ти дали правата, като се вижда, че действаш неразумно и срещу детето си не се знае.

14.   Чудесна поучителна история. Благодаря, че сподели! Весели празници и на теб!

15.   Любовта е сляпа мила! Винаги осъзнаваме грешките си късно. Така било писано. Нямо нужда да страдаш. Болката винаги ще я има. Живота е долен. Обаче ти имаш две деца. Радвай им се. Дай им цялата си любов. Дори в малкото време в което виждаш сина си. Ведела коледа!

16.   На леките жени така им се пада... :)
Щастлив съм за съдбата ти, ако историята е истинска и се радвам за щастието на мъжа ти, той го заслужава.

Весели празници и на теб.

17.   Пак измислена история (от мъж) с поука' за жените...
Този по някое време ги беше набълвал към 3-4 такива, точно тука в "любов и изневяра", а да и в "семейство" беше пуснал 2-3... Сюжета му беше малко по монотонен обаче, ама веднъж даже и 70 годишна жена се беше изкарал, на която уж ѝ помогнало съседско момиче да влезе в интеренет... Беше се оплел, представяйки ни факти за това кой на колко години е в разказчето му, а на нас това гръмко ни крещеше: фейк, фейк, фейк...
Сега малко е посменил сюжета, но тази поука' в края принципно му е типичния подпис, с който белязва творчеството си.. ;-)
Мега пътетично от негова страна.
Или е зарязан, или има страх от зарязване... ма ние к'во да направиме, нали ;-)

19.   Най-голямата грешка на човека който греши е не това че не осъзнава грешката си.. тоест не мисли с главата си когато действа а това че въобще се е стигнало до този момент на дилема когато трябва да избира между доброто и злото.. докато може въобще да не се стига това.. ако човекът се е научил да прави бързи заключения преди да действа.. тоест ако се уповава на предишния опит.. казано с две думи..

Трябваше ли да се случи всичко това че да си вземаш поука по-трудния начин вместо да го бе предвидила от рано? -Това е то което човекът не зачита.. прозорливостта! И следващия път като сбъркате не се винете за това че вече сте сбъркали (минало заминало дето се вика) но за това че сте допуснали това да стане възможно!

Мисли преди да действаш! Може би вече си чувала "човек не знае какво има докато не го изгуби" е аз просто ще ти го припомня.. (от патило) приеми съвета ми.. няма да ти бъде излишен в бъдеще.. и не го подминавай като новина в сутрешен вестник.. запомни го! За твое добро.. :)

20.   От къде сте сигурни, че е измислена ? Това си е история клише. Сещам се за две мои познати жени, които изгоряха по подобен начин - зарязаха мъжете си и заживяха с любовниците си, като впоследствие се оказа, че едно е да се срещаш с някой за едното чукане, а съвсем различно е, когато трябва да живееш с него и да градиш връзка. Особено след по-младите двойки това много често срещано явление последните години. Пък и поне 95 % от жените са на мнение, че "най-важното е да се слуша сърцето" (само прочетете коментарите под някоя изповед тук).

21.   Приятелките и били виновни:) Поредната тъпа овца!
Весели празници!

22.   Не ти съчувствам, авторке, няма да лицемеря. И в твоя случай се е потвърдило това, че Бог забавя, но не забравя. такива като теб не мислят, когато съсипват нечий живот. Само се питам кога възмездието ще стигне пачаврата, която се опита да се навре в моето семейство...

23.   В момента съм в подобна ситуация с огромната разлика, че не съм омъжена и нямам дете. Смятам да послушам разума след като прочетох историята ти
Ж. 24

24.   Никой не е застрахован и ето че егоизма си има цена. И живота вместо перфектен се превръща в гаден кошмар. Първата грешка е в теб ... изневярата, след това развод при наличие на дете. Любов с друг мъж. Ами ето има ли несгоди ,любовта изчезва. Има ли трудности ,любовта се забравя. И ти не си обичала първия си съпруг и втория не те е обичал, а ще срещнеш и някой друг. Но научи децата си на ценности. Поучи тях , вместо нас. Не те съдя. Защото мястото на което си може да е нечия друга съдба. Весели празници и по позитивно.

25.   Не знам колко е измислена, но при мен беше почти същата история. Жена ми си имаше всичко - любов, семейство, дом, деца, разбирателство, грижовен и добър мъж. Но и запърхаха пеперудките и загуби връзка с кораба майка. Чак когато поисках развод отрезня - като си даде сметка, че ще трябва да живее под наем, като разведена самотна майка с две деца, взе да реве да се връща, защото любовника не ще отговорности - вдига си гащите и бяга, не ще жена и чужди деца.
Та жените да внимават с пеперудките, да ценят това което имат, защото лесно могат да го загубят, да не реват после цял живот.

26.   За твое успокоение не си само ти в това положение. Аз последвах любовта си, разбих семейството си с две деца, останаха при съпруга ми. Родих трето дете и сега живея с новото си начало в една гарсониера, но нещата не се получават. Той е с 10 години по млад и явно сме различни поколения, приоритетите са ни други. Няма и това развито чувство за отговорност. Може да яде, но може и да не яде. Два месеца работи, три - не. Вечно работодателите са му виновни, а имаме малко дете - бебе. Къде ми е бил ума не знам? А, вече е късно да търся отговор.
Жена 41 г.

27.   Абе, малоумници, за какъв чичо дрънкате постоянно, бе?
Не можете да приемете, че сте уличници ли?

28.   Как ди можала да изоставиш мъжа си заради друг. Съжалявам, че не съм гей. Ако всички жени сте такива, по-добре да бях гей! Тях половинките им не ги оставят заради някой друг.

29.   Н 27, ние се приемaме зa кaквото си искaме, ок? ! Ти гледaй себе си, че с тaя злобa до кaто си жив женa нямa и дa помиришеш aко не е плaтенa.

30.   Достатъчно е да се видят звездичките на 4 и 17, за да се разбере, че едната половина от човечеството няма оправяне. Живейте си с пеперудите, приятелките, слушайте само сърцата си. И после пишете тук...

31.   Чичо (30) зaщо се обръщaш сaмо към нaс, рaзконспирирaлите те? Икъде сме кaзaли, че сме сaми и кaрaме нa "пеперуди и приятелки"? Хaххa, нещaстнa рaботa е твоето.
Тaкa и не рaзбрa, че с професионaлнa помощ ще можеш дa живееш нормaлно и дa се рaдвaш нa животa.

32.   аз съм лелята, чичото да ми пише

33.   Благодаря на всички за коментарите виждам, че за някои хора темата е била полезна. Написах я, защото ме впечатлиха от нашия сайт наколко теми и коментарите под тях, ("Бившето ми семейство", "Има ли нормални семейства", "Влюбена и загубена по пътя за никъде", "Последвах мечтите си, но загубих децата си" и още няколко), просто исках да излея душата си, без да натрапвам нищо.
Щастлива Нова година на всички!
Авторката

34.   Темата може и да е измислена, а може и да не е. Фактите са, че тази ситуация е често срещана и ако тези, за които всяка подобна тема е на "чичо" и такива неща са невъзможни мога само да пожелая успех в живота.... Лично за мен такава връзка с омъжена жена с деца, след което развод и при новия мъж с децата - не мисля че има големи шансове. Като знам колко нерви и средства изисква отглеждането на собствените си деца, не мисля, че много мъже ще си умират да го правят за чужди. Може и да греша, не знам, любовта и пеперудките в стомаха обаче не плащат сметките и не преборват реалните проблеми, които биха били в изобилие.... Това е от мен

35.   №30 съм. Не съм никакъв чичо, или там какъвто им се иска на някои. Разконспирирането/както много други сериозни неща/ не става с пеперуди в стомаха. Казва им го и авторката, и 34, и други от пишещите тук. Но очевидно няма смисъл от казване.

36.   Много кофти авторке, аз пък обичам женен мъж, но така си бях от преди тъй като съм му бившата приятелка, иначе никога не бих се влюбила в женен мъж по принцип. Не е първа такава история като на авторката в днешно време има всякакви други истории.

37.   Темата може да е измислена, а може и да не е, но истина е, че много хора /както мъже, така и жени/ не осъзнават, че чукането за два три часа няма нищо общо със съвместното съжителство в една връзка или брак, изпъстерно със задължения, отговорности и битовизми.

38.   Номер 37, а понякога хората имат и връзка, чукането за два, три часа ако е било такова ще се прави ведъж на една седмица или две.

40.   Нищо ново под слънцето. Нито е първата, нито ще бъде последната глупачка, която любовта я върхлетяла внезапно и тя е последвала сърцето си, за да не съжалява един ден.
Бившата ми обаче се осъжда всеки ден, че е последвала сърцето си и не е останала при семейството си, но е твърде късно. Нали всезнайковците казват, че децата поемат един ден своя път и край -лайф из лайф. Е, отгледах ги, поеха пътя си, само че на Коледа дойдоха при мен, а не отидоха при нея и не защото я мразят или не поддържат връзка с нея, а защото и нямат уважението. Тя беше сама на празника, отдавна любовникът и я заряза, родителите и умряха, а мъжете освен да начешат крастата си друго не търсеха. Видя уродливата действителност извън семейството.
Не злорадствам, но понякога животът е такъв какъвто ние си го направим. Готови сме да съсипем всичко около себе си, заради едно клише.

42.   Темата-измислена или не, е много поучителна.И си мисля,че ще помогне на много хора в подобна ситуация да вземат правилното решение.Една приятелка,за която съм чувала че кръшка ми каза наскоро така"Всеки те чука и после си отива при жена си"Безсмислено е да добавям каквото и да било след нейните думи.

43.   Хаха! Едно време във вестник "Народна младеж" публикуваха подобни "измислени поучителни истории", както и всякакви подобни беседи и сказки, имащи за цел да поучават младежта. Младежта обаче така и не си взе "поука", защото животът си върви по своите правила, а не така, както си представя чичо. А и чичо, ако беше малко по-умен, щеше да престане да пише разни мелодраматични истории за "прекрасен, ама направо брилянтен съпруг", и неразумна жена, както и за страдащи от всякакви заболявания деца-в една от историите детето страдаше от мозъчен тумор, тук от луксация, и какво ли още не. И като престане, чичо да се огледа около себе си, и да види, че светът е пълен с изневери, с милиони разводи, голяма част от които публични на известни хора. И ако беше възможно някой да се поучи от нещо, това щеше да стане от живия живот, а не от сълзливи излияния на мъже, представящи се за жени в сайта. тук хората пишат, за да споделят мъката и болката си, а не за да поучават другите.

44.   Когато чета от вярващи хора цитата "Бог забавя, но не забравя", ми идва да повърна ритуално.

45.   До 43. Боже, какви глупости си написал. То и всички видове престъпления няма да спрат, нали разбираш...