Сексът не е най-важното
Здравейте, понеже четох много истории от сорта, че сексът е най-важен във връзката, искам да попитам вие как мислите. Нормално ли е хората да правят секс с други хора и дори половинката им да знае, и да няма нищо против? За мен това си е глупост. Само и само връзката им да продължи са готови да правят тройки и какви ли не още всякакви неща. Как може да гледаш мъжа си/жена ти как прави секс с друг човек и това да ти доставя удоволствие? Според мен, ако обичам един човек и да сме заедно примерно от 10 години, дори и секса да е рядко никога не бих изневерила, защото той си е моят човек, моята любов. Ако нещо не ми харесва в секса се казва и се оправя. Кажете си своето мнение.

Коментари

2.   Сексът може да не е най важният елемент, но удоволствието и задоволяването е задължително условие. А това се получава не само със секс. Уточнявам, за някои секса е само търкането на два епидермиса, но удоволствие настъпва и без епидермиси, т. е., от чуждо тяло, може и неудушовено. Жените знаят това. Авторке, даже и да няма атлетичен секс, удоволствие трябва да има, иначе телата изстиват и отчуждението идва. А с това настъпва раздора. Ако сте млади лесно се разделяте и всеки по пътя си, но ако сте на възраст и вече с деца, положението става отвратително, тогава се търси утеха извън дома, все пак душата си иска своето, иска си топлина и разбиране.

3.   Това за тройките е донякъде вярно, ама това си го решава всеки сам, а иначе една връзка без секс, не е връзка и повярвай няма как да оцелее.

5.   Задавайки така въпроса, ти очакваш отговори, които са еднозначни и които да резонират с твоите виждания, но въпреки, че човек, външно, действа винаги според установения закон и възприетия морал в даденото общество, то вътрешните желания у хората са с различни подтици. Ако вътрешното желание не съответства на закона и морала поставени в обществото, то тогава действието се извършва скришом и без никой да види. Така, ако интервюираш, на живо и пред камера, десет хиляди души и им зададеш въпроса: "ползвали ли сте се от услугите на платената любов? " - отговорът винаги би бил отрицателен, защото външно човек винаги действа според установените морални правила, но въпреки отрицателния отговор ясно личи, че тази индустрия си процъфтява и така ще бъде винаги. И точно, защото има търсене, в случая, има и предлагане. За да спреш предлагането, трябва да премахнеш търсенето, което хипотетично, би било възможно само, ако всеки човешки индивид, вътрешно, си изработи такъв вътрешен морал, който да не изисква търсене на такъв вид услуги(или друг род екстравагантности в интимните отношения). Но това е невъзможно, тъй като всеки човек има различни желания и се стреми да ги задоволява, за да изпита насладата, която ще му донесат. Проблемът за вътрешния морал е, че хората изпитват наслади от различен род дейности и това, което за теб е ненормално, за друг е висша наслада, която той смята за нормална - разбира се, ако насладата е в противовес с моралните норми на обществото, този човек ще го прави тайно, ако има екстравагантни виждания за интимностите, ще търси хора, с които има сходни желания. Обществото от своя страна, донякъде, спомага за желанията, защото, ако до преди сто години, човек е трябвало да се крие, за да бъде с различни жени, то сега, в съвремието, се смята за нормално, да си има няколко сериозни и несериозни връзки до времето, когато ще трябва се задоми. Тоест виждаш, че не преди хората са били по-добри, а външният морал тогава е бил по-различен, обаче външният морал сам по себе си няма стойност, затова и религиите(и всякакви философски учения, откъм морала въобще) не работят. Когато желанието е прекалено силно, човек винаги вярва, че то е нужда и без него не може да живее, обаче, за да живее му трябват единствено вода и храна, а другото си е просто желание, на което той е станал роб, поради насладата, която това желание ще му донесе физически, като усещане. Понякога насладата от мисълта за дадено желание е толкова силна, че след опитването му физически, се оказва, че всъщност то не носи толкова удовлетворение, колкото човека си е мислел, че ще донесе. Ако човек има фантазии за по-нестандартни изпълнения и мисълта, одобрява действието, волята винаги ще действа за извършване на желанието. Ако у човека се появят желания, които той смята за не правилни и ненужни, волята ще действа против това желание, но ще има борба. Ако чрез разума човек разбере, че нещо му е ненужно - нито ще се появи желание, нито ще има борба. Какво би ми донесла една групова интимност - нищо, и след като знам, че нищо, аз нямам и желание да го върша, но тъй като разбирам, че това го има и ще го има в Света какво мога да направя, освен да разбера как действа и да се примиря, защото колкото и системи, и морално-философски и религиозни учения да се изредят във времената, и епохите, всичко това ще бъде външен морал, а той е илюзия. Хората дори не знаят този, до когото заспиват какво мисли и какво върши тайно, а искат да оправят Света.

6.   Какво всъщност е нормално!? Кой определя нормалното? Всички сме хора, всички сме грешни. Няма перфектен, така че никой няма право да определя кое е нормално и кое не.
Просто бъди близка с хора, които възприемат "нормалното" по сходен начин на твоя, но не обвинявай другите, за това, че нямат твоите виждания.

7.   Напълно вярно.. Не знам дали някой ще те подкрепи, но съм научил, че човек има нужда някой да каже че е прав.. Казвам го! А тези извр*щения които правят не ги разбирам, не биха ми докарали удоволствие, а гняв..!

9.   Какви са тези детски разбирания? Всеки прави каквото си иска. Ти ако искаш и монахиня стани, пък другите да си го бодват където искат и с когото. Какво ти влиза на тебе в работата какъв секс правят другите? Гледай себе си.

10.   Сексът не е най-важен във връзката, но е определено е важен! Освен това сексът, до голяма степен е и индикатор за състоянието на връзката. Разбира се, има по-слабо сексуални хора (особено сред жените), за които е достатъчно и веднъж в седмицата, но има хора, които обичат да се любят доста по-редовно, просто имат по-високо либидо.

Колкото до така наречените тройки, суинги истории и т.. н., това са си откровени свинщини и гадости. Никой уважаващ себе си и половинката си човек, не би се изкефил да гледа сексуален контакт между любимия му човек и друг човек. Това е рафиниран разврат и перверзия! И не, не съм моралист, но няма как да изпитам удоволствие някой друг да ебе жена ми! Считам, че когато 2 души се обичат и са създали семейство, те трябва да го пазят.

Разбира се, липсата на секс, честите главоболия на жените, често стават причина някои мъже да изневеряват, но за това е нужно и двамата да са искрени един с друг. Аз например на моята любима съм и казал, че имам нужда от редовен секс и, че за да се чувствам желан и обичан, трябва да го правим редовно. Е, разбира се, когато тя е прекалено уморена или изнервена или нещо друго влизам в положение и си давам сметка, че не може да е винаги на секс вълна като мен. Аз съм мъж, който много обича секса, но и смея да твърдя умея да се въздържам. Ако отказите от интимност са изключения, а не правило, няма никакъв проблем, все пак жена ми си ми е другарче, не само за секс. Чувствам се задоволен ако го правим между 2 и 5 пъти седмично. Има различни периоди, но най-често е около 3-4 пъти в седмицата. Има случая, когато ми се ебе много, но тя е разстроена от нещо и проявявам разбиране, не и се сърдя. Има случаи, когато пък одри аз отказвам, примерно пийнал съм, уморен съм и заспивам, но иначе имаме взаимност. обаче съм бил и с жена, която свеждаше секса до веднъж седмично, което ми е крайно недостатъчно за сериозна връзка. В крайна сметка, хора се женят и за да се ебат и в това няма нищо лошо, нито цинично. Здравата връзка предполага и здрав секс, но само между двама и без изневери. Ако причината за изневярата е липса на секс, студенина в леглото и редки сексуални контакти, то вината за изневярата в по-голяма степен е на партньора незадоволяващ сексуалните нужди на любимия/любимата.

Скъпи съпрузи, любете се редовно, обичайте се, правете деца, грижете се един за друг! Когато двама влюбени имат хармонични отношения и желанието им да правят секс е по-голямо. Ако имате сексуални проблеми, чувствате се незадоволени и т. н., споделете с половинката, а не хуквайте веднага да изневерявате!

11.   Може и да не е най-важното, но е едно от най-важните неща в една връзка. Ако сексът не е добър и някой от двамата остава незадоволен, връзката рано или късно ще се разпадне.

13.   Много си малка още. Поживей малко и виж, няма какво да плетеш теории. От писането ти се подразбира, че си малка и говориш най-вероятно за родителите си. За съжаление, хората дори и да се стремят към едно, се получава друго...

14.   Какво да ти кажа, за жалост малко хора мислят като теб. Аз те подкрепям. :)

15.   На мен също ми се иска да мисля, че не бих изневерил. Един мъж трябва да държи на думата си. А да нараниш човек, който ти се е доверил, с когото се обичате, е долно. Виж, да правиш секс с други със съгласието на партньора си не мисля, че е изневяра. Не знам дали при мен би работила такъв тип отворена връзка, не съм пробвал, но след като при някои хора работи и са щастливи, не виждам проблем. Хората сме различни. Аз например съм много за тройките. Нямам проблем с това приятелката ми да прави секс с друг мъж или жена, ако и аз участвам. И изобщо това не значи, че я обичам по-малко. Ето ти друга гледна точка - преодолявам ревността си, за да бъде тя щастлива. Ако пък поради някакви независещи от нея причини сексът спре, пак бих останал с нея. Сексът е важен, но като обичаш, не е най-важното.

17.   Човек трябва да е по-широкоскроен към тея работи... аз лично съм моногамен и приятелката ми също. Не е заради това че връзката ни не върви или няма страст между нас, защото правим страхотен секс, просто понякога разнообразяваме...

М 25

20.   На колко години си?

Alpha, ж. 26

23.   Ами тези неща е хубаво с половинката да си обсъдите, да си кажете за всеки кое е нормално и не, кое би наранило другия, да направите компромиси и с тях да продължите връзката си. Така всеки да се спасява самосиндикално не може, стават по-зле нещата. От опит. Трудно е да убедиш мъж да се отпусне и да е искрен в тези неща ако сте в "сериозна връзка", защото всеки мъж тръгва категорично с "аз съм моногамен. Аз съм само с партньорката" И така да е то в миг човек се променя. Природа. И за да няма драма, разберете се в мирен разговор, успех. След 6 години аз постигнах такъв.

25.   Абе гледай си себе си.
Моите наблюдения са, че хората от по - малките населени места (само да кажа, че не съм от софия, споко) сте все някакви токива, дето все се интересувате от всевъзможни глупости... постоянно имате нужда да се сравнявате и да си сверявате живота с другите. Супер досадно е просто.
За едни най - важен е секса, за други - да им се дават пари наготово (и/или срещу секс), за трети - да се чувстват свободни (и тука "свободни" може да се тълкува поне по 15 начина... )

26.   Авторке, "Секса не е най-важното" е твоята гледна точка и то гледната точка на ЕДНА ЖЕНА. Защото ако за теб секса не е най-важното за много други жени Е НАЙ-ВАЖНОТО. Либидото в двата пола е различно. Има мъже със свръх високо либидо /моя милост/, има мъже с нормално либидо, а има мъже с много ниско либидо, дори и асексуални /рядко явление/. За мен секса е най-важен и след това идват другите неща. Не, че омаловажавам другите отношения, но те са след секса. При жените асексуалността и фригидността са много по-разпространени, отколкото асексуалността при мъжете. Една жена, която никога не е изпитвала оргазъм, за нея секса не само, че не е най-важен, ами въобще не е важен. Тя може да си живее без секс. Дори може и секса да й е много неприятен. Познавам такива семейства. Жената родила едно-две деца, изпълнила си съпружеските"задължения" и повече секс не я интересува и да, дава право на мъжа й да си има приятелка. Питам една такава съпруга защо не се разведе тогава, а тя ми отговаря: "откъде да съм сигурна, че другия ще ми даде това, което съпругът вече ми е дал" /разбирай го материално/. Една асексуална или фригидна жена повече се интересува от материалната изгода, а не от сексуалната задоволеност, каквато вероятно никога не е изпитала. Такива жени знаят и нямат нищо против половинките им да "изневеряват". Но те са преценили, поради една или друга причина, че съпругът й няма никога да се разведе с нея. Тези семейства, които аз познавам нито едно от тях не е разведено. При мъжете нещата стоят малко по иначе. Рядко ще се намери мъж /не че няма/, който съзнателно да позволи на жена си да прави сек с други мъже. Виж за тройки, четворки и т. н. там вече играта има съвсем други измерения-тези хора са тотално разкрепостени. Те дори не могат да си представят как хората не разбират тяхния начин на живот. Аз мисля, че голямата част от жените не приемат този разкрепостен начин на живот защото са анатомично и физически комплексирани-не са сигурни дали другия мъж ще ги хареса. Авторке недей да мериш само с твоя аршин. За повечето мъже и жени с високо либидо секса е най важното. Една жена изпитва ли редовно оргазъм по време на секс, за нея секса е най-важното.