Гаджето ми ме тормози
Здравейте, момиче на 17 год. съм живея в Чужбина от няколко години и съм доста широко скроен човек. От 3 месеца си имам сериозен прятел, украинец, с когото живея на квартира. Понеже сме в голяма къща имаме и съквартиранти още 2 момчета. Едното момче много се навърта около мен и преди няколко дни след поредният ми скандал с ( да го наречем Х ) момчето дойде да ме успокоява и ми каза, че много ме харесва и др. ( много не на място). Преди няколко дни това момче ми писа смс да ме поздрави за рождения ми ден и аз естествено му писах обратно и сложих сърчице и цвлувка ( знам идиотска постъпка, не обмислено и тотално глупаво) аз нямам интерес към него. Снощи прятелят ми видя смс и това че момчето ми е отвърнало с същите емотиконки... сега не ми говори не му е за първи път, на връх Коледа ми вдигна скандал за това че съм оправила компютъра на момчето и как съм можела да седя в стаята му и др.
Прятвлят ми е на 29 може би за това се държи такс. Факта че ми няма и минимално доверие ме вбесява, много е студен и скандалите който прави са по-скоро говорене на висок тон как не го интересува какво имам да казвам и тн. Следвани от безсърдечни мълчание. При което на мен ми е болно, седи и ме гледа как сълзи ми се стичат по лицето а единственото което ми казва да спра да плача, че съм се лигавила и др. Не ме разбирайте погрешно по принцип дори сълза не проронвам, израстнала съм в много строго семейство и съм научена на пълен самоконтрол. Често съм наричана дори безчувствена, но към него е различно. Осъзнавам грешката си и искам да се поправя, но не искам той да излиза по-силния от мен винаги. Искам да му покажа че не съм даденост и да видя дали той би показал малко нежност към мен. Съвети какво да направя? Благодаря

Коментари

1.   И аз бях така. Той не е нормален, а и каква е тази огромна разлика по дяволите? ! Родителите ти знаят ли за него. Аз бих го зарязала, но ти си съсипваш живота, а не аз, така че.. Имаш си глава на раменете, прецени си..

2.   Според мен той е прекалено голям за теб и трябва да си намериш някого на макс 22 години. Първо се хващате с големи мъже. после се оплаквате. Еми ваш си е проблема.

4.   В една връзка трябва да си щастлива, а не да плачеш и да си нещастна. Разделяй се с него и търси някой, който ще те уважава.

5.   Аз съм доста широко скроена, обаче с риск да прозвуча като някоя лелка... Мисля, че е по-добре първо да завършиш училище след това да живееш сама с непознати мъже. Не знам как родителите ти дават да живееш така. С този трябва скъсаш 100%, защото е идиот, но мисля че не трябва да оставаш и в тази квартира. Аз заживях сама с мъж на 20 и сега от дистанцията на няколко години, мисля че по-правилно беше остана със съквартирантката си.

6.   Каква е тая огромна разлика между вас бе? Ти си на 17 а тоя на 29 години това нормално ли е? Това си е чиста педофилия.
Този е накадърен затова се хваща с малки момиченца понеже са по-наивни и по опитни така ли не можа да намериш някой на 18-19 ами чак на 29 този е за женене а се държи като дете! Не одобрявам такива връзки с толкова голяма разлика!
Щом не те разбира, не те изслушва какъв държиш там?
Остави го тоя педофил... некадърник прикрит педофил щом не може да си хване зряла и голяма жена нещо му куца!

Жена 19

7.   Нещо дълбоко ме съмнява в този човек-приятеля ти. Не толкова кавгите и сръдните, а именно тази студенина, липса на нежност и елементарно човешко отношение в момент, в който те вижда разстроена.
Няма какво да поправяш в себе си -не ти, а той има проблем и то сериозен психически. Не са чисти намеренията му спрямо теб.
Ситуацията е усложнена, защото си в чужбина, вероятно далеч от родители и близки. Надявам се, че учиш, или работиш поне, а не си на негова издръжка.
Предполагам ти е първа сериозна връзка, в която влагаш много, но, ако искаш съвет, измъквай се, докато е рано. Няма да се усетиш как ще се превърнеш в жертва и ще си съсипеш целия живот.
Наложи си самодисциплина, оперирай се от чувствата си и го напусни възможно скоро, без никакви мисли за връщане назад. За всеки случай, преди това потърси връзки в съответното посолство, или най-малко сред местни българи, за да можеш да си осигуриш защита при нужда. Не рискувай да даваш шансове! Забраната на контакти с други хора и нежеланието да те изслушва са достатъчни показатели.

8.   А какво прави непълнолетно момиче с човек на почти 30 ? Ти нямаш ли родители бе момиченце ? Кой нормален родител би пуснал непълнолетната си дъщеря да живее с 12 години по - голям психопат ?

9.   От авторката, благодаря за всички съвети който сте дали. За мен това е от огромна полза. До нр 7, да той ми дава пари, но аз съм главно на само издръжка. Имам хубава работа и уча. Него го е грижа когато някой друг ме нарани тогава реагира, но когато той ме тормози ми казва да не се държа като бебе. Нежен е, забавен ( радко но да) мисля че е така защото бившият ми също живее с нас абе дълга и тъпа история. Тъжно ми е, че се съмнява в мен толкова много...

10.   Както казаха по - горе: в една връзка трябва да си щастлива, а не нещастна.
Я си намери момче на твоята възраст е моя съвет.

11.   Дано вече си го разкарала този... Не можах само да разбера защо не потърсиш помощ от родителите си, ако имаш такива.

12.   Номер 11-авторката просто иска малко драма. Иначе животът ѝ ще бъде скучен. Жените са мазохистки-можеш да ги биеш, тормозиш, обиждаш-ще търпят. Ако обаче мъжът, с който са се държи добре с тях, веднага ще избягат. Без дори много-много да се замислят.

13.   Важното е, че си го разкарала тоя. Аз съм също почти на 30 години, но жена нямам все още. Дано и нямам, те не ме привличат много

14.   13 Темата е от 5 години!