Инвестиция до 3000 лв.
Здравейте! Имам 3000 лева и искам да ги инвестирам в нещо. Не искам да ги депозирам в банка, а да ги инвестирам в някакъв вид актив. Има ли някакъв начин да стартирам бизнес с тях. Моля ако има някой, който е успял да стартира сравнително успешен бизнес с 3000, да сподели идеи в коментарите. По принцип съм предприемчив човек и съм готов да рискувам. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Swisscoin... Bitcoin... Поинтересувай се. Чети

2.   Инвестирай в себе си, запиши курсове за нещо, което е близко до това, което вече можеш.

''Сделките'' биват два вида - инвестиционни и спекулативни. За първите - нямаш финанси.
За вторите (разбирай търговия) - може, но нещо дребно, несигурно и най-вече странично, като хоби.

Остави бизнеса на големите... (с повече пари)
Бизнес с 3000лв е чергарска работа...

3.   Купи биткойн. След 2-3 години тези 3к ще са поне 10 000лв.

4.   Нищо не може да стане с 3000 лева. Дори кола не можеш да си купиш с тях. Дръж ги под дюшека, че може изведнъж някой роднина да влезе в болница, или да се развали хладилника или нещо такова.

9.   Освен да ги инвестираш в образование, друг вариант не виждам. Или да ги инвестираш в мен, а аз в момента инвестирам всичките си сили и време в образование, и шансът ти да спечелиш покрай мен е голям.

10.   Много добър въпрос!! Ако разбираш нещо от Форекс спекулация с валути, ако не физически актив може да е и кафе автомат - машина като по спирките, в училищата и пред магазините. Проблема е, че незнаеш кога ще излезеш на печалба и все пак е добре да регистрираш фирма. Горещо бих те посъветвал ако можеш да събереш още 1500 - 2000 да ги имаш за резерв ако се окучат нещата отначало, за да не фалираш. И да не минаваме в песимистичния спектър, но дори и да фалираш, важното е опита, изправяш се и пак. Подкрепям посоката ти на мислене!

11.   Ако не знаеш какво да правиш по-добре си стой мирен.

12.   Ти майтапиш ли се? Да си предприемчив означава да си заложиш къщата за кредит, който ще изплащаш 20 години или накрая ще се обесиш, защото не можеш да го изплатиш. Той бил готов да рискува 3000 лв :-) Заложи ги на мачове, друго с тях не можеш да направиш.

13.   Щом си предприемчив, защо питаш нас? Имам новини, не си! Предприемчивият човек не пише по форумите, да пита какво да прави с 5 лева, а още преди да ги е спечелил е имал идеята как ще ги оползотвори. Най-добре ги скътай за черни дни и се надявай да не ти се налага да ги ползваш. Сумата е прекалено малка за да ти носи някаква доходност.

14.   3000, тоест три хиляди лева...? Това са пари за текущи разходи, нищо повече! Знам, че ако живееш в малко градче или село в дълбоката провинция, трудно се изкарват, но това не променя нещата...!
Отиди на екскурзия, виж малко свят...! Малко ще ти е трудно с 3 хиляди лева, но за Европа, става...
Като се върнеш, търси работа и варианти, за да изкарваш повече. Суми от 200-300 хиляди и нагоре, могат да послужат за някаква инвестиция. Но не си мисли, че всяка инвестиция, започва да носи доход веднага. Може да чакаш с години и пак да не спечелиш...!