Страхувам се да не го изгубя
Здравейте! Аз съм на 18, имам връзка с момче на 24. Аз съм от София, той е от Варна. Има един проблем-майка ми не харесва приятеля ми, но не ме спира да бъда с него, но когато кажа на баща ми за нас много се страхувам от реакцията му. Баща ми ми намеква, сега като завърша, че ще правя работя това което той казва, аз му казах, че не искам, а той ми отвърна, че не ме пита и това което той е решил, няма как да не се случи. С приятелят ми сме решили след като завърша да се съберем и да живеем заедно, защото имаме връзка 3 години и е много трудно вече да продължаваме да бъдем разделени. Много обичам приятеля си, не искам да го изгубя, моля Ви помогнете ми, кажете какво да направя не искам да го изгубя-той е всичко за мен!

Коментари

1.   Първото. което ще ти кажа е. че вие двамата нямате никаква връзка. защото явно е само по интернет и не знам дали се виждате лятото. но предполагам. че да. Той в София може през другото време да си излиза напред назад с разни момичета. да си ходи на дискотеки и ти това да не го знаеш. Той е на 24. Точно на тези години мъжете имат нужда от най-много секс и ти самата го знаеш това и без да ти го казвам. Какво си мислиш? Твоят приятел си го кара само на самозадоволяване ли? Той не е на 15. не го забравяй. Ако вие двамата имате добри отношения и не се карате това е 100% показно. че той прави секс с друга. защото когато мъжът е задоволен той стана добър и кротък. но като му се прави яко секс и отдавна не е правил тогава ще е нервен и ще се заяжда за най-малкото. Също така като се видите ако не издържа и почва да те съблича още от началото значи може и скоро да не е правил. но ако го кара по-леко значи е правил с друга. Замисли се над тези неща. За теб е най-добре да останеш в София. Баща ти не е прав да те кара да правиш нещо. което не желаеш. но е прав. че трябва да учиш. Не бива да оставяш ученето заради някакво момче. Напълно е сигурно. че на тези години няма да се ожените и да имате деца и кой знае кой друг ще срещнеш. Ако той е съгласен да дойде да живее в София и да се виждате всеки ден и с времето се изместиш при него тогава ще бъде добре. но не прави грешката да ходиш във Върна сама. защото ако един ден се скарате той ще ти каже. че ти си тази която е отишла там и ти си тази. която трябва да напусне дома и ще останеш на улицата сама и тогава баща ти няма да те приеме след твоята постъпка. Хубаво си помисли преди да действаш. Ако той не е готов да дойде при теб и да сте заедно значи не си му най-голямата любов. Никога не може да си сигурна той там дали няма друга такава любов.

2.   Никой, ДОРИ РОДИТЕЛИТЕ ТИ, не са господари на живота ти! Не може баща ти да ти избира по кой път ще поемеш. Дори и майка ти да е слабохарактерна и да не гъква пред авторитарния ти баща не им се връзвай. Някой ден като се обърнеш назад какво ще искаш да видиш? Как баща ти и майка ти са те командвали само и си живяла за някакви други хора и техните цели, идеали и мечти? Ти не си героиня в турски сериал, осъзнавай се навреме и хвани юздите на живота си в свой собствени ръце. Ако ти се учи - намери си работа и учи дистанционно или задочно. В МВБУ Ботевград има много специалности дистанционно в София. В другите университети също, Или започни някаква работа, която ти би искала. Но не позволявай това! 21-ви век сме и сме в свободна християнска държава момиче!!!

3.   Намираш си работа и се изнасяш с приятеля си.

4.   Баща ти няма право да ти казва каквото и да е, особенно след като си на 18. Ти си ПЪЛНОЛЕТНА и можеш сама да решаваш какво ще правиш. Баща ти е някакъв стармодерняк, който се има за нещо велико, ама е никой. Отиди при гаджето ти и ако оня тръгне да ти прави проблем, знаеш номера на полицията. :)

6.   Ами като сте далече, много се обичате. Обаче ако заживеете заедно, може да установиш, че не се разбирате и не сте подходящи един за друг. Сега малко идеализираш любовта. Каквото и да решиш, не се оставяй да не учиш. Може да учиш и във Варна. Важно е да имаш професия, за да може да се издържаш. Мисли за себе си, пък с това момче -каквото стане.

7.   Авторката:Решили сме първо да поживеем заедно.