Постоянно го сънувам!
Здравейте бих искала да ви разкажа за мойте сънища, които се повтарят доста често и чесно казано вече незнам какво да правя. Постоянно сънувам бившия си приятел, може би защото още изпитвам силни чуства към него и не мога да го преоодолея почти през вечер сънувам различни интерпретации свързани с него. И всеки път се чуствам ужасно след това, дори и в сънищата понякога се чуствам гадно или когато се случи някаква близост в съня се събуждам цялата истръпнала и все едно " имам пеперуди " в стомаха. Последния сън беше много странен сънувах как се засичаме на една гара и се поздравяваме, а аз едвам се сдържам да не заплача като го видях.. всичко беше дружелубно и когато дойде ред на заминаването му тои ме целуна бавно по бузата и сякаш истръпнах отново , но въпреки всичко при неговата близост се чуствах спокойно, всякаш нищо друго не ми е нужно.

Коментари

1.   Спокойно не си единствената. Аз също сънувам своя бивш почти всяка вечер, различни сънища, но все с него - както при теб. Това е, защото и ти още го обичаш и аз. При мен случаят е такъв, че той ме остави. Болката е голяма, а знам, че на него не му пука изобщо за мен.. Затова и моите сънища са предимно такива, в които той ме оставя... ... .
Lovely Bones

2.   Имах същите сънища, в началото не му говорех, после все се сдобряваме и говорим, говорим. Много боли... . Сега не го сънувам, минаха ми през главата много неща и всичко свърши. Още го обичаш, това е.

3.   Аз оставих бившия си, сънувам го понякога, но не го обичам. Просто това е човек, който някога е бил в живота ти и съзнанието ти не може да отхвърли. Когато си задживиш живота ще отшумее :)

4.   Благодаря, с тези коментари се успокоих , че е нормално, ще отшумее знам.. но периода е тежък ;)

5.   Аз мисля, че ти доста силно го обичаш това за теб е доста нормално!

6.   Незнам дали е за тази тема но ще го напиша.............................Таа аз съм на 14 и от 1-ви клас харесвам 1 момче.....Таа до 5-ти клас нямаше проблем,но после започнах да го сънувам всяка вечер че ми казва че ме обича и т.н. когато се събудех започках да плача ....

7.   И аз го сънувах... но вече не го сънувам... а заспивам с мисълта, че ще го сънувам, но не идва с нощта... а така ми се иска... но както казват сънуваш хора, на които им липкваш

8.   Не сте единствени.. И аз всяка нощ сънувам бившия ми.. Сънувам, че се прегръщаме и целуваме и сме отново заедно, но се събуждам и осъзнавам, че всичко е сън и всичко е по старому(той ме остави, а аз продължавам да го обичам с цялото си сърце вече 1 година и не мога да погледна друг).

9.   Аз като малка имах този проблем, като лапна въдицата по някого иии едни сънища, едни щуроти. Сега да чукна нямам такива проблеми, но то ми стига реалността де.. Остава и да започна да ги сънувам нещата и не знам до къде ще я докарам.
Всичко ще отмине, не се тревожи излишно..

Аз имах един период от месеци, дето постоянно сънувах как майка ми умира, такива кошмари.. Всяка сутрин се събуждах и около 30 минути си мислех, че е истина. Познат психиатър или не знам как се нарича ми изписа едни лекарства за сън ии кошмарите спряха.. Сънувах само приятни и весели неща. Чак се шегувахме с него, че сега пък от еротични сънища ще почна да се оплаквам..

Всичко е на психическа основа. Опитай се да се успокоиш и да го разкараш от съзнанието си.

10.   Bсичко е подсъзнателно... някои хора казват, че за да сънуваш някого значи му липсваш.. преди 1 месец се разделих с приятелят ми и до ден днешен не спирам да го сънувам.. и честно казано това е кошмарно...

11.   И при мен е така, всяка вечер го сънувам. Той си има нова приятелка и започнах да сънувам и нея :(((

12.   И аз сънувам бившата ми приятелка понякога. Когато сме били разделени и тя ми е казвала, че ме е сънувала.

13.   Вече съм почти на 27 години. От 5 години не съм с бившата си любов, според мен няма забравяне каквото и да правите. Сънувам я, не толкова често но я сънувам. След като се разделих с нея съм имал не малко жени. С нея бях към 4 години, и да знаете от мен забравяне на първата истинска любов НЯМА! Макар и сега да съм с момиче от година винаги ще я търсите и винаги ще ви липсва.

15.   Някой казват, че като си с настоящата ще забравиш бившата любов, но това не е вярно, особено ако е била първата, забравяне Няма. Прекараното време с нея остава в спомените, а човек неможе така лесно да отхвърли тия спомени, те са запечатани дълбоко във всеки от нас. Винаги ще има една празнота във вас която ще е запазена за едната Любов и винаги ще ви липсва

16.   Ох, аз съм малко притеснена от факта, че сънувам бившият си приятел всеки ден откакто се разделихме.. , разделихме се преди около 10/20 дни и не спирам да мисля за него, да го сънувам, да ме глождят спомени, от които малко или много ме боли понякога. Имам чувсвото, че няма да отшуми скоро. А на него сигурно въобще не му е до мен и не се и сеща за мен. Гадно ми е.

17.   С бившия ми приятел бяхме заедно 7 години, а откакто се разделихме минаха още 7... В началото не го сънуваш често, по-скоро сънуваш, че отивам скришно в неговия град и искам да го видя, но не го виждах. Нека кажа, че се разделихме "по взаимно съгласие", защото се оказа, че да си гадже с някого е едно, а да създадеш семейство с него, е съвсем друго. Винаги съм смятала за много правилна постъпката да се разделим, никога не съм страдала от раздялата ни. С течение на годините сънищата започнаха да зачестяват. Той има семейство, дете, аз също, но сънищата ми с него идват все по-често и са все по-разнообразни. Насън започнах да се срещам не само с него, но и с родителите му, които в реалността ме мразят, понеже съм "изгубила времето" на сина им, срещам се дори с жена му... И като се събудя, той ми е като блян, започва да ми липсва... И като мисля, мисля... струва ми се, че тези сънища имат пряка връзка с разочарованието, което започвам да изпитвам в сегашната си връзка. Бившия ми ми е оставил все пак хубав спомен и сега на воля си го идеализирам, става все по-хубав... а сегашния е реален и все по-малко симпатичен. Сънища... блянове...

20.   Спокойно! И при мен е така! Само, дето аз скъсах с него. Връзката ни беше много бурна, 3 години, от весели моменти до ожесточени караници и общо взето по-късно разбрах, че той е манипулатор. Просто, реших да се откажа и приключих всичко! Понеже, съм с тежка депресия, стресът беше голям и не можех да издържам вече разправии, продължавам да го сънувам, не изпитвам нищо към него, а дори вече имам човек до себе си, който страшно много обичам! Чела съм, че когато сънуваш бивш, имаш притеснения да не повториш стари грешки в новата си връзка (ако има такава) или че му липсваш! Ами повече от година мина... оттървия няма! Тези сънища идват от психиката - при мен е останала, малко или много, травма от миналата ми връзка и подсъзнанието ми постоянно ми припомня всичко, чрез тези кошмари! Освободи се от миналото, ако изпитваш гняв - премахни го, ако искаш да си го върнеш - опитай да говориш с него и ако не се получи, просто опитай да продължиш напред. Ако е твоят човек, съм убедена, че след време ще се срещнете пак, ако не - ще намериш подходящ човек, просто не го търси, той сам ще се появи! Знам, трудно е, но ние момичетата сме по-силни, отколкото си мислим! Заеми времето си с нещо ползвотворно, прочети книга, изгледай филм, послушай музика, разходи се, тренирай. Направи нещо за себе си, за да се освободи съзнанието ти! Ако се чувстваш напрегната, не ти препоръчвам психолог. Понякога, това са наши битки, с които можем да се справим сами и така ставаме още по-силни с времето! Ако, все пак, решиш да отидеш, консултациите са идеални, а в допълнение, мога да ти препоръчам да пиеш чай от жълт кантарион. Има успокояващо действие и подпомага и нервната система! Нещото, което бях чела някъде (не съм 100% сигурна дали е вярно), че когато се пие алкохол нощно време, това допринася за появата на кошмари! При депресията, кошмарите са налични, до голяма степен! Знам, че си силна и ще успееш да се справиш! Надявам се да съм помогнала някак! П. п. : След повече от година, бившия ми продължава да ме преследва и да злослови по мой адрес! Любовта е сложна, понякога! :)

21.   И аз постоянно сънувам първата си истинска любов. Бяхме заедно 3 години- най-лудите, бурни, диви, весели години, които съм имала! Обичах го, като луда- бях готова да умра за него! Карахме се много, той ме унижаваше, обиждаше ме, но и в следващия момент ме боготвореше и обсипваше с нежни ласки. Беше невероятен! Само като ме докоснеше- изтръпвах! Любовта ни беше като на филм. Филм, в който все аз го гонех, а той постоянно късаше с мен. Изневеряваше ми, Страдах... молех му се, събирахме се, бяхме най-щастливите и влюбени на света и след малко той пак ме зарязваше с думите:
“Спокойно, ще се справиш”, “Не си грозна и саката- ще си намериш нов” или “За теб го правя, шматко- не разбираш ли? Ти заслужаваш много по-добър от мен! ” “Защото те обичам и искам да си щастлива”...! Всеки път различно!
След тези думи сякаш светът свършваше за мен! Душата ми умираше! Плаках пред приятелите му, пред майка му, пред баща ми... Сълзите просто бликваха от очите ми! Крещях от болка! Сърцето буквално ме болеше и се задушавах.
И сега... след 7 години раздяла- аз продължавам да го сънувам почти всяка вечер. И все още треперя насън щом ме докосне! Това са най-щастливите ми сънища! ;((( А не искам да го сънувам повече! Та аз имам мъж и детенце, които толкова обичам! Чувствам се предателка след сънищата си.
Ох, Все още искам да му пиша. Надявам се и той да ме помни така, както аз помня него. ;( Искам да му кажа какво ми е 10 години, след първата ни среща.
Вярвам, че всеки човек би се зарадвал, ако разбере, че е бил първата и незабравима любов за някой.
Осъзнавам, че той вече е друг, че не ме обича и никога повече няма да се срещнем, но винаги ще остане “онзи невероятен мъж, който не можах да имам! ”.