Хванах жена ми в изневяра след 10 години брак.
Здравейте. Ето я и моята история:

Аз съм 36 годишен мъж, женен от десет години. Имаме един син, на 9 години. Със жена ми сме заедно от 15 години. По професия съм моряк, помощник капитан. Обикновенно плавам по 4 месеца, след което почивам още толкова. Жена ми не работи и се занимава основно с отглеждането и възпитанието на детето. От както съм със жена ми не съм изневерявал и не съм имал други връзки. Дълбоко ценя семейните ценности и за мен жена ми и детето винаги са били на първо място. Смея да твърдя, че са доста добре осигурени материално, дори презадоволени на моменти. Като всяка двойка, имали сме и хубави, и лоши моменти, всеки от нас си има своите положителни и отрицателни качества. Винаги съм се стремял да правя компромиси в името на разбирателството в семейството.
Преди половин година случайно открих, че жена ми ми изневерява. Оказа се, че е имала в продължение на няколко месеца паралелна връзка с друг мъж, 5 години по млад от нея. Разбира се, бях шокиран. Никога до този момент не съм си и помислял, че ще ме сполети подобно нещо. Когато е попитах защо го е направила, така и не получих смислен отговор. Нещо от сорта: били сме се отчуждили, момент на слабост и т. н.
Първата ми реакция бе да и кажа, че я напускам. Смятам изневярата за най-голямото предателство и чувствах, че са ми забили нож в гърба. Тя изпадна в истерия, започна да ме моли да и простя. Твърдеше, че е прекратила връзката си, че е осъзнала каква грешка е допуснала и никога няма да я повтори. Каза, че е разбрала колко много означавам за нея, как се грижа за тях и ги обичам и в никакъв случай не иска да си разваля семейството. Каза, че всеки човек допуска грешки в живота си ме помоли за втори шанс. Аз също не исках да се разделяме, защото държах много на семейството и исках детето да расте в нормална среда. Казах и че ще се опитам да и простя в името на детето, като ясно и дадох да разбере, че няма право на повече грешки.
След това тя се промени коренно. Стремеше се да не създава конфликти, отстъпваше, не се оплакваше постоянно. Все неща, който бяха немислими до преди това. Стана по-грижовна и любвеобилна. Виждах, че полага усилия и се старае. Изневярата до някаква степен като че ли ни сплоти и възпламени чувствата ни. Или поне така си мислех...
Аз лично не бях превъзмогнал болката и разочарованието от предателството, но се стремях да не го показвам за да не нагнетявам обстановката. От друга страна не бях чак толкова наивен да вярвам, че така изведнъж всичко е станало прекрасно. Опасявах се, че нещата могат да се повторят и затова се опитвах да общувам с нея. Да разбера, каква е причината да се стигне до тук, за да не се повтаря. Тя обаче нямаше отговор или го избягваше. Сега била много щастлива, това било най-важното, така ги чувствала нещата... Настана време да заминавам отново на рейс. Аз се чувствах добре, радвах се че съм спасил брака си, но не бързах да слагам росовите очила. Както се казва, доверявай се, но и проверявай. Пък и червейчето на съмнението се беше загнездило в мен и вече трудно можех да и имам доверие. И с основание. Оказа се, че малко след като съм заминал тя е подновила връзката си. Всъщност не знам дали въобще я е прекъсвала, или просто ме е лъгала през цялото време...
Чувствам се ужасно зле, предаден и използван. Най-ми е болно за детето. Обичам го страшно много, то също е много привързано към мен и не искам да расте без семейство. За съжаление обаче, вече не виждам друга алтернатива...
Мисля, че бракът ми е мъртъв. Няма как да продължа да живея с човек, който съзнателно ме е лъгал продължително време, без никакви угризения най-вероятно. Смятам да продължа да се грижа за детето си, както до сега. Опасявам се само, че няма да мога да прекарвам достатъчно време с него.
Предполагам, че жена ми след време ще съжали за действията си, защото мисля че действа импулсивно, без да се замисля за последиците. Само че моето доверие и уважение към нея вече е безвъзвратно изгубено...

Коментари

51-78 от 78

64.   Авторе, писанието ти е като на разумен мъж на 36 години, както си казал. Напълно нормално е да се разведеш, но съвсем мирно и кротко. Уредете нещата и нека повечето финанси да бъдат под твой личен контрол. С жена ти можеш да изключиш всякакви комуникации с изключение на темите около детето. Вие вече не сте семейство и партньори. Всъщност, госпожата явно отдавна го е знаела. Пострадал си от лъжа и измама. Спокойно - много са така. Трябва да разбереш ти какво искаш. Трябва да си потърсиш и нова жена. Гледай бившата ти да не знае много много за нея, когато тя се появи в живота ти, че повечето българки са много нагли и завистливи. около 40 човек помъдрява и имаш всички шансове да вземеш добро решение. Добре си помисли и ти желая успех

65.   Към № 63 и жени, подобни на нея, на които уж мъжът им не обръщал внимание и затова хващат любовник... обаче видите ли ОБИЧАЛИ мъжът си. Не знам, дали случаят е аналогичен, ама те запитвалили са се, защо се е стигнало до там. Защото много случаи са именно такива. Ако една жена например също спре да бъде активна в някои отношения, да кажем ореже свирките, това онова, леко полеко мъжът се чуства отблъснат. Все по-рядко ще иска да прави секс с нея, все по-рядко ще иска да е мил с нея и т. н. и т. н. И тя накрая го изкарва него виновен, променен и др. Обаче не се запитва, не е ли причината и в нея. Ами и моята навремето бе друга-още от вратата ме хващаше, съответно и аз бях друг към нея. Сега тя не е такава, съответно и аз също.
Какво очаквате???

66.   Според мен автора като човек на 36 години би трябвало да се справи самостоятелно със ситуация като тази, а не да хленчи по интернет. Разбирам да беше тинейджър на 15 години и да го изживява тежко, че любимата му вече се възбужда от някой друг. Но за човек на 30 плюс години да се жалва за такива неща е просто немислимо. Дори не виждам защо темата му изобщо е публикувана - проява на лош вкус от страна на модераторите или по - скоро гонят повече трафик на сайта, защото за жалост е масово явление такова хленчене и оплакване на зрели хора - родители се деца...

67.   Aвторе, правилно си постъпил. Запазете добри отношения с бившата си жена, все пак тя винаги ще си остане майка на детето ти и то не трябва да страда като ви гледа панаирите. Постъпката на жена ти наистина е отвратителна, въпреки че за част от коментиращите всичко е ок. Докато бачкаш по корабите сред морета и океани тя си щрака с пръсти с парите, които ти си осигурил и ходи да си начесва г*за някъде другаде. Незнам какъв мъж трябва да е някой, за да го търпи дълго време това.
Един въпрос до 63 - няма да те съдя, виждам че си ок с това което правиш, въпроса ми е - дали този другия ако беше на мястото на мъжа ти - след няколко години брак, да гледа семейство, работа, дете - един куп грижи на главата, пак би получавала от него всичко това за което пишеш че ти липсва...?

68.   63, мислиш ли, че когато автора се завърне след дълго плаване при жена си, че след такава дълга раздяла ще и липсват внимание, нежност и мили думи... Едва ли... Едничкото общо между вашата история и историята на автора е, че и ти и тя не можете да си държите гащите вдигнати. Като ти липсва нещо, защо не се опиташ да поговориш със мъжът си, да се разберете като обичащи се хора, а не да хукваш да изневеряваш. И като връх на наглостта заявяваш, че обичаш мъжът си. Аз също съм жена, и като обичам мъжът до мен го обичам безрезервно. А мислиш ли, че на любовника ти му пука за тебе.. Ти си просто едно развлечение и ако си позволиш нещо повече ще бъдеш поставена където ти е мястото. Жалко за мъжът ти, много, много жалко..

69.   номер 63, що не пробваш да се преместиш у втория дето ти дава нежност, дето те кара да се чувстваш значима, да видиш как ще станеш незабележима, секс без ангажименти всеки иска, но поне ние мъжете не говорим, че се чувстваме значими от това, че си боднал някоя повярвала си домакиня...

71.   63 съм.Ще пробвам синтезирано да отговоря ня всички ви.
65, единственият ни застой в секса беше двадесетина дни след раждането.След възстановяването ми, редовността и удоволствието са си същите, както преди.И не съм му орязала свирките, дори напротив. :)
67, едва ли бих получавала същото отношение след няколко години брак от когото и да е.Другият е женен от 30 години.И един куп грижи на главата няма само мъжа, нали. :)
68,мога да ти кажа, че никога не ми е минавало и през ум, че въобще е възможно да изневеря.И пак ще го напиша-ОБИЧАМ мъжа си.Много го обичам.
За първи път в живота ми се случва подобно нещо, а гащите ми си стоят там, където им е мястото.
На любовника ми му пука за мен точно толкова, колкото и на мен за него.Аз не мога да си представя съвместен живот с него, това е лудост просто.
Не е любов в никакъв случай, а е моментна слабост, увлечение, емоция, тръпка от забраненото.
Обичай мъжа си, това е чудесно, но Никога, ама никога не знаеш какво може да ти дойде до главата.Просто така.Изведнъж.Не се оправдавам.Пояснявам.
69, нямам нужда и не мисля да се местя, където и да е.Аз вече съм домакиня за някой, а той си има такава вкъщи.
Наслаждаваме се на моментите заедно, без ангажименти, без бъдещи планове, без нищо.
Може да прозвучи и вулгарно пред толкова много нравственици на куп, но аз не се чувствам виновна.

72.   Авторе, съчувствам ти за създалите се прблеми със жена ти. Разбирам те много добре. И аз като повечето коментиращи тук обвинявам жена ти за действията й. Жените не са много разсъдливи и отдаде ли им се случай почти винаги правят грешки. Ти си осигурявал средствата за добър живот, а тя си развява роклята необезпокоявана. Щом не работи на нея и е било скучно и е решила да си направи живота ПО-ИНТЕРЕСЕН. Знам доста истории за моряшки жени, защото съм работил на корабите не като моряк, а като докер цели 6 години и съм чувал какви ли не истории. Бях млад тогава и аз също направих грешка като позволих на една моряшка жена /18 г. по-стара от мен/ да ме съблазни-направихме го само няколко пъти, но се чувствах гузен. От тогава никога не съм занимавал със женена жена. Искам да ти кажа за един специален случай, който стана по бай Тошовото време. Тогава някои кораби не се връщаха по 8, 9 месеца. И когато един кораб се завърнал след толкова дълго пътуване екипажът веднага си отишли по домовете, а Капитанат и още двама-трима от екипажа останали на кораба до следвашия ден. През този следващ ден един от моряците се връща на кораба и казва на Капитана: "Другарю капитан жена ви ви изневерява, видях жена ви да се прегръща с един мъж в парка". Капитана му удря един шамар и му казва:"да глупако, аз знам на кого съм я оставил, а ти знаеш ли твоята съпруга с кого е била през тези дълги месеци". Морякът се стъписал и си тръгнал. Та има всякакви случаи авторе, някои моряци са много либерални, като Капитана, а други не чак толкова. Всичко е относително и лично, зависи кой какво може да приеме и за какво да си затвори очите. Ако аз бях на твое място щях да се разведа. Но това е лично мое мнение, а как ти ще постъпиш сам трябва да решиш. Вземи разумно решение. Желая ти добро.

74.   71, още повече ще заобичаш съпругът ти, когато рано или късно научи за твоята ''моментна слабост''

75.   До 71/63. Радвам се, че си щастлива - невярна съпруго! Обаче искам да те питам нещо. След като толкова обичаш съпруга си, ако разбере, че му изневеряваш ще му изложиш ли същите доводи, които си написала по - горе, като причина и оправдание за изневярата или просто ще си събереш багажа и ще си тръгнеш от него? Пиша това, защото имах точно толкова нахакана колежка като тебе с любовник и съпруг уж, който обича, а когато той и разбра и я изгони барабар с децата, друга песен запя, а и женения и любовник избяга от нея много бързо, та сега освен да реве и бърши сополи друго неправи.
М31 ерген.

77.   Какъв е проблема? Сам каза, че тя е станала по-грижова. любвеобилна и тнт. Хора бъдете по-широкоскроени! Голям праз, че прави секс с друг. Нали това се отразява благоприятно на семейните взаимоотношения (както каза). Хората не са моногамни създания, осъзнайте го! Просто си намери и ти любовиц, а и ще сте най-щастливото семейство. Ти ще си задоволен, тя ще е задоволена, а детето ще живее в любяща среда.
Това е моето женско мнение.

Поздрави: М, 24г

78.   До71. Мила моя, просто не обичаш съпруга си, само си внушаваш, защото ти е по сигурно с него, а и нямаш бъдеще с любовника. Такива като тебе не стоят с един мъж. Просто не могат да си контролират нагона. Утре, ако те зареже любовника ще си намериш друг. Имах връзка с тока жена. Тя правеше секс с мен и съпруга си, за да му притъпи бдителността. След като я разкарах си намери друг любовник. За такива като теб има едно определение, ама няма да го пиша. Сега слава Богу имам нормална жена..

79.   78, 71 съм.
Нещата не са точно така, както си ги описал колкото и да не ти се иска. :)
Въобще не става дума за нагон. Вкъщи аз получавам достатъчно секс-като качество и количество.
Понякога се случват едни такива неща, за които нито си подготвен, нито очакваш. И когато не знаеш какво да правиш с тях, обикновено поемаш по грешната пътечка.
Никога не съм изневерявала на партньорите си и на мъжа си също. Не го намирам за правилно дори и сега. Паралелната ми връзка е на приключване-кой каквото е дал, вече е дал, който каквото е взел, също. Никой никого не е разкарвал-просто вече е една изчерпана ситуация. И няма да има друга такава с който и да е.
Но ако утре разбера, че мъжът ми е свършил същото като мен-просто емоция, без чувства, няма да му се сърдя. Ще го разбера.
Между другото, моя мъж също смята, че съм нормална жена
Не знаеш човече, никога не можеш да знаеш... :)

80.   75 съм. До 71 / 79. Нямаш си на идея колко объркана жена си. Не ми отговори на въпросите? И разбира се, че изневеряваш на мъжа си! И просто се моли съпругът ти да не разбира изневярата ти, защото никакви аргументи няма да са в твоя полза. Не те съдя, но не искам такава съпруга да имам, която си сваля гащите без да мисли или ако имам директно и бия шута.

81.   Направи това, което ти смяташ за правилно. Не се съветвай с нас, а с някой близък приятел, роднина адвокат. Дори да ти присъдят детето, кой ще го гледа, докато си на рейс? Трябва да помислиш за всички за и против. Хората, които оправдават изневярата или не са я преживели или са емоционални инвалиди. Сексът е най-интимното нещо на света, най-висше доверие и символ на любов. Когато са ти изневерили, са те предали и дори да простиш, остава един белег, който не минава от Мадекасол. Някои живеят с белега, други не успяват. Трябва да решиш ти от кой вид си.

82.   Каво да ти кажа братче, няма такова нещо като "безплатен обяд". Ти си избрал повечето пари и я оставяш за дълг време сама. Тя си има своите нужди и това не е само секса, но и едно нормално човешко общуване. Той и дава нещо, което ти не можеш винаги, защото те няма там с месеци.

83.   Ако жена ми ми изневери, ще изчукам всичките и роднинки, приятелки и колежки които по стават(а тя ма доста такива) и ще направя така че тя да разбере.

85.   А на тая отраканата с мъжа и любовника ще й кажа, че яката ще се изтърси на земята! Нека мъжът й я хване, па тя да му чете постингите си от Сподели. Ще падне смях. Куфарчето и туту - при либовника, който също ще даде заден.
Направо онемявам - хем, нагла, хем акъл дава!!!

86.   79
"Понякога се случват едни такива неща, за които нито си подготвен, нито очакваш. И когато не знаеш какво да правиш с тях, обикновено поемаш по грешната пътечка. "

Ползвай мозъка си! За това е сложен там, разбира се ако го имаш.

Мъжа ти ако те разбере може и да ти тегли шута, може и да ти спре комфорта вкъщи.

87.   Един мъж на ЗЗ
Авторе, прочеох внимателно историята ти! Похвалвам те, затова, че заазваш самообладание и не си направил някоя глупост.... Съветът ми е развод по взаимно съгласие, като използваш факта, че ТИ ОБЕЗПЕЧАВАШ ФИНАНСОВИЯ РЕСУРС НА СЕМЕЙСТВОТО! В съда, нямаш шанс да получиш родителските права! Майката на детето ти и де-юре все още твоя, , съпруга", може да е най-ебливата курва, но щом не е регистриран алкохолик, не енаркоман и е дееспособна по смисъла на закона, няма кака да я лишат от родителски права! поне не и в български съд! да не забравяме, че ти отсъстваш доста дълго време през годината!
Сега, като мъж на мъж ти го казвам: НАЙ-ВАЖНИ СА ИНТЕРЕСИТЕ / ВКЛЮЧИТЕЛНО МАТЕРИАЛНИ / на детето ти!
Ти ще продължиш да си му родител, баща, докато си жив! Това ти е ясно! Бъди му опора и сигурност! това си го знаеш! заради невярната си, , съпруга" Не го лишавай детето ти от нищо, що се касае до неговото здраве, жимот, образовмание, облекло! Спре парите на, , съпругата си"! Намери си читав адвокат по семейно и наследствено право!
ДОГОВОРИ МАКСИМАЛНО ЛБИБЕРАЛЕН ЗА ТЕБ РЕЖИМ НА ВИЖДАНЕ С ДЕТЕТО! Повярвай ми, в съда има значение, това, че ти осигуряваш препитанието на семейството, а не жена ти! родителският Ви капацитет е горе-долу по 50%! При нея голям плюс е, че епостоянно с детето, а то е малолено! респективно, за теб, МИНУС Е ЧЕ ОТСЪСТВАШ ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ВРЕМЕ!
Но няма как мъже сме! Трябва да се изкарват пари!
СЪВЕТЪТ МИ Е: РАЗВОД! РАЗВОД ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ!
за да си го осигируш / защото не вярвам т. нар ти, , съпруга" да се откаже така лесно от изгодната й в материално-финансово отношение брачна връзка / важно е да събереш доказателствен материал за изневерите й! Много е гнусно и болезнено, но е небоходимо, за да имаш още козове срещу нея! Идеята за часетн детектив, който да фиксира и документира изневерите никак не е лоша!
Виж, Авторе, ако не се разведеш, ще пострада самоуважението ти и да мъжкото ти его! това ще скапе самочулвствието ти и ще ти повлияе негативно на работата, която е доходна, но е много отговорна!!!
Затова, просто приеми реалността, колкото и болезнена сда е! С досежгашният ти начин на живот, т. е с брачната ти връзка ВЕЧЕ Е ПРИКЛЮЧЕНО БЕЗВЪЗВРАТНО!
РАЗВЕДИ СЕ, КАТО НАПРАВИШ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ДА УБЕДИШ ГЖЕНА ТИ ДА СЕ СЪГЛАСИ НА РАЗДВОД ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ А НЕ НА РАЗВОД, ПОРАДИ ДНРБ /ДЪЛБОКО И НЕПОПРАВИМО РАЗСТРОЙСТВО НА БРАКА /! ИЗДЕСТВАЙ МКСИМАЛНО ЛИБЕРАЛЕН РЕЖИМ НА КОНТАКТИ С ДЕТЕТО И ГЛЕДАЙ НАПРЕД!
погледин ещата и от друг ъгъл! разбрал си истината, колокто и болезнена да бъде тя! Имаш повече аргументи и козове от, , съпругата ти"!
ИЗПОЛЗВАЙ ГИ! НО УМНО!
Знам, че звучи като клише, но приеми, че в живота ти приключнва един етап /да, наистина приключва болезнено за теб /, но се отварят нови перспективи! замисли се само, колко български мъже нямат твоите материални възможности!? Замчисли се, че си на 36 години, в разцвета на силите за мъжа и си добра професия! не си на 56-60 години и сега да рабираш тези грозни истини за рупхналия ти брак, поради изневярата на, , съпругата ти"!
Иначе, ако останеш в тази брачна връзка, дори да се разберете тя да бъде, , отворен брак", това ще те съсипе! По написаното от теб, не личеи да си прелюбодеезц или женкар и да тръгнеш по курви!
държиш на сигурното семейство и дом! Само, че в дешно вриеме НИЩО НЕ Е СИУРНО! УВИ!
ПРИСОХОЛИГЕЧСИК СЕ НАСТРОЙ ЗА РАЗВОД! ПАК ПОВТАРЯРЯМ - ГЛЕДЙАЙ ДА Е ПО ВЗЦАИМНО СЪГЛАСИЕ!
Гледйай си детето, осигурявай го, ксупи му някакъв недвижим имот, ако имаш пари... Но само на негово име! и така... Имаш още години да си поживееш на свобода! Дори за известно време се отдай на курварлък!
после започни да си търсиш жена, която да ти е адекватна на социалния статус! Демек, гледай да има прилична, стабилна работа, ОБРАЗОВАНИЕ, ДА Е ПОСТИГНАЛА НЕЩО В ЖИВОТА!
След като ти имаш дете от педишна връзка, съмветът ми е да се ориентираш към жена с дете от предишна връцзка! Опитът на мои роднии и приятели, показва че жените / втори бракоме или връзки / на мъже с деца от предишен брак/връзка с жеи, които нямат деца, се развивам проблематично! българките са дребнави и не приемат чуждите деца лесно! дори, по-скоро стана мъжете да приемат по-лесно децата на жените от предишни връзки....
така! Това са реалностите!
приеми ги! Ти, КЪМ ДНЕШНА ДАТА НЯМАШ ИСТИНСКО СЕМВЕЙСТВО С ТАЗИ ЖЕНА! За нея просто си необходим и изгоден, защото докарваш пари! Ако заболееш или не можеш да намериш работа / Не дай Боже /, сама ще те изостави!
Разведи се по взаимно съгласие и излез от тази ситуация, В КОЯТО ТЕ Е ПОСТАВИЛА ПРЕЛЮБОДЕЙКАТА С ДОСТОЙСТВО!
Няма никакво оправдание за подобна подла постъпка, която ВИДИ ДО РАЗРУШАВАНЕ НА СЕМЕЙСТВОТО ВИ, при условие, че когато сте сключвали брак, , , съпругата ти" мого добре е заела, каква прожедсия имаш и какви са реалните негативи от нея!
ВЗЕМИ СИ ЖИВОТА В РЪЦЕ! Само то теб зависи! Иначе ще се самозълъгваш и в даден момент, като остарееш, погрозднееш, намалеят ти доходите, ще се обърнеш назцад и ще видиш, че само ти си правил жертвите и компромисите, а си живял в лъжа!
Бракът ти е приключил!
ова е тежка, болезнена новина, но не е страшно!
Гледай си детето! Старай се да бъдеш добър родител и в негово име запази някакви приемливи и възпитани, но хладни и резервинрани отношения с бившата ти, , съпруга"!
Това е!
Бъди жив и здрав! Най-вече, бъди реалист!
Разумен човек си! Явно си образован и възпитен!
От това, което пишеш обаче ми прави впечатление, че преди повече от 10 години си се оженил за някаква кифла! Извинявай, но каква ще е тази жена, която няма да иска да работи???? Въобще да не работи, а да бъде просто домакиня? Това говори само едно, че жена ти дори не е и образована добре! Извинявай, че ти го казвам! Явно си избързал с брака, преди 10 години /тогава трябва да си бил на 25-26 години /....
дори след развода да не се обвържеш да постоянно с друга жена, това не е проблем! Имаш дете, имаш наследник, разписал си се като родител! Грижи се за него и с останалите средства си живей живота, както намериш за добре! Няма да се чувстваш по-зле, отколкото си в момента!
Важно е да осъзнаеш, че няма никакъв смисъл да, , даваш нс" / пореден, за кой ли път / на една жена, която не просто не те обича, но дори не те уважава!!! Пак ти казвам, вземи си живота в ръце! Той е само твой и общо взето, при твояа професия, само от теб зависи дали ще си го направиш по-щастлив!
Поздрави!

88.   Тъкмо щях да напиша същото без да съм прочел номер 63. Не се обвинявай човек, нито теб, нито работата ти. Дори и да спиш всяка вечер до нея, дори всяка вечер да я милваш и й казваш, че я обичаш тръпката пак ще изчезне. След като изчезне тръпката има два типа хора. Едните са доволни от живота си, ходят на работа, обичат децата си и продължават да обичат жена/мъжа си, дори без "тръпката". Другия тип хора са точно обратното, почват само за това да мислят, че с човека до тях нямат тръпка, няма жар в секса(а не това е най-важно в живота - според мен де), по този начин започват да си мислят, че не водят пълноценен живот и в крайна сметка си намират някой друг скойто да си го "сложат". Явно ти си от първия тип хора, а жена ти от втория. От тук натам каквото и да направиш все зле. И да я оставиш, и да я задържиш. Помисли и си реши сам за себе си какво избираш. Ако я оставиш ще те гложди поне няколко години, ако я зарежеш тепърва трябва да почваш от начало - сложно е.
М32

89.   Аз пък не я обвинявам, системата ни е толкова сбъркана, че е внушила на жената че непременно трябва да си намери материално осигурен мъж, като изобщо не се дава тежест на проблема, че няма да е нейн тип или да я привлича сексуално, което си е неизбежно сериозен проблем. Жените търсят сигурност и се водят по комерсиалното, но обичат и харесват различни неща. Примерно се сещам за един приятел, който ходеше няколко години с една девойка и накрая се разделиха, само след два месеца беше вече омъжена за новота си находка, а причината беше, че този имаше заможни родители с фирми за спортни облекла, а пък бившия бачкал за 1000 лева на месец. Разбирам болката ти и не ти се подигравам, но това е закономерност. Предполагам повечето мъже сте наясно, че мацките не ви харесват, а харесват живота с вас?

90.   Нямаш право да се сърдиш на жена ти!!! Ти не си с нея по 4 месеца. Ако аз отсъствам по толкова, няма да приемам чак толкова тежко ако мъжа ми ми кръшне, дори бих го очаквала. Все пак жена ти не го прави под носа ти, не е същото ако сте заедно и да те лъже тя че излиза с приятелка. Ти се радвай че с тази си професия изобщо си си намерил жена, защото аз не бих родила дете на моряк и да си живея сама и да глесам сама детето. Жена ти е човек също. Нямаш право да изискваш това от нея, при положение че отсъстваш. Намери си друга работа.

93.   За 2018 г. над 40% от разводите във Варна и Бургас са поради несходство в характерите, незадоволеност и сексуални проблеми. Това са фактите, една част от случаите са с моряшки семейства. КОгато единия партньор отсъства 6 месеца, независимо дали М или Ж се появява проблем. Това е.... не трябва да има драми и тежки приказки, без укори и омраза. Живейте без стрес. Радвайте се на малките неща.

94.   4 месеца са много време, особено за млада жена. Помисли реално, тя сама се справя с ежедневието, домакинството, грижите за детето и всички мънички гадости, които се случват постоянно. Имала е нужда от разговор, разбиране, подкрепа и естествено - интимност и здрав секс на моменти. В никакъв случай не обвинявам теб, но и двамата сте знаели рисковете на едно такова дълго отсъствие от дома. Решението е индивидуално за всеки и акъл и съвет тук не може да се даде. Аз на твое място бих си запазил семейството сплотено. Секса не е всичко, но е много важна физиологична нужда на всяка жена - свързано е с хормони и липсата може да доведе до емоционални и физически заболявания. Няколко човека до тук те посъветваха да гледаш малко по-широко на нещата. Ако оставиш егото ти да ти повлияе смятай, че с тази работа няма как да създадеш семейство. От друга страна погледнато, секса си е просто секс и може спокойно да се разберете всеки от вас да си го практикува свободно когато сте разделени за толкова дълго време, без да разбират околните естествено.

95.   93 и 94, обърнахте ли внимание, че темата е на повече от 2 години? Ако отговорът е да, направихте ли си труда да прочетете всички коментари? Вероятно авторът отдавна е забравил за темата си, въпреки, че на мен историята ми изглежда скалъпена с цел провокация. Не казвам, че такива неща не се случват в живота, но не и по този начин, а и не се разказват така спокойно, с премерен тон и само с едно включване в отговор на коментиралите.
За мен по-интересни бяха реакциите на коментаторите, а най-интересни на мъжете, които съветват останалите да си затварят очите дори и ако хванат съпругите си на калъп. Много ми хареса приказката за ключа и ключалката, макар че и шперцовете не са ми много по вкуса. Искрено съм удивен на наглостта на онази дето си имала любовник, ама си обичала мъжа, от пенсионера получавала нежност и разбиране, а на мъжа си правела редовно свирки, иначе на никой от тъпкачите си не била изневерявала, ама сега така се случило. Много ми допадат и коментарите на широко скроените, щото познавам доста такива и мъже и жени "мойто си е мое, чуждото общо" - в техните очи съм тесногръд и задръстен, те са отворени, тях са ги кроили с голямата ножица, ама когато яйцето опре У Г*за не стоят мирно, а шават.
Казвам всичко това защото съм минал по почти същия път, казвам почти защото не съм хващал съпругата си в изневяра, ама и не съм го търсел, понякога не е нужно да хванеш някого на калъп за да си на ясно какво се случва в кухата му главица - направих така, че съпругата ми сама да поиска развод и единственото, за което съжалявам е, че не съм го направил по-рано. За успокоение на четящите, които са изправени пред същата дилема ще кажа, че децата понасят много по-леко един развод отколкото ощетеният родител, децата искат спокойствие и не се нуждаят от скандали, каквито неминуемо ще има след като лъсне изневярата. Да не забравяме и това, че децата няма да са вечно деца и в един момент отлитат, а на "простилият" изневяра ще му се налага да живее с предателя до края на дните си, да не казвам, че в един момент може да се наложи да бърше насрано дупе, да сменя памперси и подлоги на онова, с което други само са си правили кефа.
"Въпрос на вкус казало кучето и се облизало... знаете къде"

96.   до 95.... от всичко по малко а всъщност едно голямо нищо.... коментарът
е пълен със злоба и безполезни натуралистични предположения.... особено към автора че е произвел писмена провокация....

97.   Авторе, как си? Какво се случва? Още ли позволяваш да те правят на глупак?

51-78 от 78