Хванах жена ми в изневяра след 10 години брак.
Здравейте. Ето я и моята история:

Аз съм 36 годишен мъж, женен от десет години. Имаме един син, на 9 години. Със жена ми сме заедно от 15 години. По професия съм моряк, помощник капитан. Обикновенно плавам по 4 месеца, след което почивам още толкова. Жена ми не работи и се занимава основно с отглеждането и възпитанието на детето. От както съм със жена ми не съм изневерявал и не съм имал други връзки. Дълбоко ценя семейните ценности и за мен жена ми и детето винаги са били на първо място. Смея да твърдя, че са доста добре осигурени материално, дори презадоволени на моменти. Като всяка двойка, имали сме и хубави, и лоши моменти, всеки от нас си има своите положителни и отрицателни качества. Винаги съм се стремял да правя компромиси в името на разбирателството в семейството.
Преди половин година случайно открих, че жена ми ми изневерява. Оказа се, че е имала в продължение на няколко месеца паралелна връзка с друг мъж, 5 години по млад от нея. Разбира се, бях шокиран. Никога до този момент не съм си и помислял, че ще ме сполети подобно нещо. Когато е попитах защо го е направила, така и не получих смислен отговор. Нещо от сорта: били сме се отчуждили, момент на слабост и т. н.
Първата ми реакция бе да и кажа, че я напускам. Смятам изневярата за най-голямото предателство и чувствах, че са ми забили нож в гърба. Тя изпадна в истерия, започна да ме моли да и простя. Твърдеше, че е прекратила връзката си, че е осъзнала каква грешка е допуснала и никога няма да я повтори. Каза, че е разбрала колко много означавам за нея, как се грижа за тях и ги обичам и в никакъв случай не иска да си разваля семейството. Каза, че всеки човек допуска грешки в живота си ме помоли за втори шанс. Аз също не исках да се разделяме, защото държах много на семейството и исках детето да расте в нормална среда. Казах и че ще се опитам да и простя в името на детето, като ясно и дадох да разбере, че няма право на повече грешки.
След това тя се промени коренно. Стремеше се да не създава конфликти, отстъпваше, не се оплакваше постоянно. Все неща, който бяха немислими до преди това. Стана по-грижовна и любвеобилна. Виждах, че полага усилия и се старае. Изневярата до някаква степен като че ли ни сплоти и възпламени чувствата ни. Или поне така си мислех...
Аз лично не бях превъзмогнал болката и разочарованието от предателството, но се стремях да не го показвам за да не нагнетявам обстановката. От друга страна не бях чак толкова наивен да вярвам, че така изведнъж всичко е станало прекрасно. Опасявах се, че нещата могат да се повторят и затова се опитвах да общувам с нея. Да разбера, каква е причината да се стигне до тук, за да не се повтаря. Тя обаче нямаше отговор или го избягваше. Сега била много щастлива, това било най-важното, така ги чувствала нещата... Настана време да заминавам отново на рейс. Аз се чувствах добре, радвах се че съм спасил брака си, но не бързах да слагам росовите очила. Както се казва, доверявай се, но и проверявай. Пък и червейчето на съмнението се беше загнездило в мен и вече трудно можех да и имам доверие. И с основание. Оказа се, че малко след като съм заминал тя е подновила връзката си. Всъщност не знам дали въобще я е прекъсвала, или просто ме е лъгала през цялото време...
Чувствам се ужасно зле, предаден и използван. Най-ми е болно за детето. Обичам го страшно много, то също е много привързано към мен и не искам да расте без семейство. За съжаление обаче, вече не виждам друга алтернатива...
Мисля, че бракът ми е мъртъв. Няма как да продължа да живея с човек, който съзнателно ме е лъгал продължително време, без никакви угризения най-вероятно. Смятам да продължа да се грижа за детето си, както до сега. Опасявам се само, че няма да мога да прекарвам достатъчно време с него.
Предполагам, че жена ми след време ще съжали за действията си, защото мисля че действа импулсивно, без да се замисля за последиците. Само че моето доверие и уважение към нея вече е безвъзвратно изгубено...

Коментари

1-50 от 78

1.   Взимай си детето и и бий шута. Тва е. Не му е нужна такава майка. Ми на 9 си е малък още. Трябва да му се обръща внимание, а тя щом си е водила други "връзки", ни телом, ни духом е била с него. А лошото е, че такива жени си налагат липсата на морал и се опитват да убедят другите, че нямало нищо лошо и изобщо си влияят на децата.

2.   Съпругата ти е идиот.

3.   Гадна работа братле. И аз преминах през женската глупост след 10 години съвместен живот. Добрите момчета винаги го духаме...
Живота обаче продължава. Не я мисли вече тая а се радвай, че си се отървал от нея и е вече грижа на друг и той да си чука главата с нея.

4.   По начина ти, на писане ми стана ясно че, ти си много добър човек и внимателен но, за жалост живееш с курва (прости ми за което) Причината за изневярата е може би, защото дълго време те няма, и има хора които БЕЗ секс не могат. Тя в тебе е видяла сигурност ти казваш че, дори на работа не си я пратил... всяка жена би си мечтала за мъж като тебе добър и внимателен.
Изобщо не и прощавай за нищо, дори си направил голяма грешка като си и простил. Боклука си е боклук носиш и пари на твой гръб живее а накрая се занимава с любовници...
Разведи се с нея изобщо не му мисли за детето.
Децата мноого лесно приживяват всичко ама докато са малки на големите всичко ни е по-тежко.
Тя изобщо не те заслужава бий и шута и започни на ново един човек тръгне ли по този път няма оправия.
А минавало ли ти е, че на твото легло е лягал любовника и? И е докосвал там където си докосвал ти.
Ти си много добър, ако моя любим направи така с мене, не само ще си тръгна... ами и ще го накажа ( не зная как. )
Моля те бъди силен и не се връщай при нея, тя не те заслужава!

Фантагиро и Тарабас

5.   Младият любовник ще я разкара-бъди на 100 процента сигурен, авторе. Убедена съм, че просто я използва-дали за секс, дали за нещо друго. Само че какво може да те стопли това-изневярата си е факт, тя явно за миг не съжалява, щом при първия удобен случай е подновила връзката си. А и когато я зареже този, винаги може да си намери друг. Дълбоко и искрено ти съчувствам, но знай, че някои жени никога не се променят. Да, има и такива, дето осъзнават грешката си, съжаляват и не я повтарят повече. Твоята явно не е от тях. Ами задоволил си я, със всичко, презадоволил си я даже, какво и остава да прави, за какво да мисли. Не казвам, че не трябва да се грижиш за семейството си, но това, слободията, е извор на всички пороци.

6.   Много трогателна история. Подобни има много, но тази е много въздействаща. Как е възможно да се прости предателството? За предателство в армията се е полагало разстрел, сега с лекота се прощава!? Как се чувства човек, когато трябва да се докосва до човек който го е пренебрегвал, който се е лигавил с друг и после иска прошка? Това е отвратително! Авторе, много разумен човек си, направил си и невъзможното, за да спасиш семейството си, не съжалявай за нищо. Детето е още малко и не оценява как се чувстваш, но ще порасне и всичко ще си обясни, тогава ще оцени жеста който си направил. Като стане на 14, ще има право да избере с кого иска да живее. Бъди силен, изтърпи още малко. Жена ти щом не е работила, няма да може да се грижи за детето, а и никой тинейджър не понася натрапени втори родители(ако жена ти реши да заживее с другият). Тогава детето ти само ще дойде да живее при тебе, но докато си на плаване, трябва да има настойник, твоите родители обикновено. Знам, че ти е много болно, но се опитай болката да превърнеш в ненавист, друго тази жена не заслужава. Просто я смятай за вещ, биоинкубатор, в който се е развил живота на твоят наследник. Отдай силите си на плода, биоинкубатора вече не е необходим, опитай се да възпиташ истински човек. Не съжалявай за нискоинтелигентната си жена, просто такъв ти е бил късмета. Нали знаеш, какво представлява женитбата, бъркаш в торба със змии и си избираш една, на късмет. Едни си хващат неотровни и симпатични, но други си хващат пепелянки, които им стъжняват живота. Лесно е да се каже да не ти пука, но само ти си знаеш как се чувстваш. Дано детето ти излезе по разумно от майка си, пожелавам ти го!

7.   Издай книга с къси разкази като този. Сериозно, ще върви!

8.   А ти какво очакваш, след като по 4 мес. те няма? Има си нужди жената, явно е по-сексуална. Това съвсем не означава, че не те обича. Престанете сами на себе си да си слагате ограничения. Ако отношенията с любовника се градят само на чист секс, не виждам особен проблем. Секса и любовта са различни неща.

11.   Въобще не е трябвало да и се връзваш. Изпаднала е в истерия, защото няма да има кой да праща тлъстите пачки. Тя иска хем Тако, хем Вако - да е добре осигурена чрез теб и да си развява байряка докато ти се трепеш по корабите. Един шут отзад и това е, никаква милост!

12.   По начина по който го описваш, най-вероятно става въпрос за депресия вследствие на годините.
Решила е да си разнообрази половите контакти с цел да притъпи усещането за настъпване на по зряла възраст в нейня живот.

13.   Съжалявам за това, което се е случило. Жена ти явно те взима за даденост заради това, че й позволяваш да живее добре без да работи, и че й прощаваш грешки, които са много трудни за прошка. Не мисля, че дори и при вашите обстоятелства е било добре жена ти да си стои у вас и да гледа детето - то няма нужда постоянно да е с майка си, а един човек за да се развива, трябва да работи. Друга грешка, която виждам, е че казваш, че искаш детето да живее в нормална обстановка. С това, че ти отсъстваш за дълго, тази обстановка съществува само няколко месеца в годината, тоест в това отношение не сте загубили толкова много.
Явно е, че ще и трябва да се разделиш със жена си и да не й позволяваш повече възможности за прошка. Тя ги е изчерпала. И аз лично не бих я обвинила, че е имала паралелна връзка, защото е трудно да е сама и да няма кой да я погали толкова време. Но това, че ти е обещала да прекрати и не го е направила, за мен това е предателството.
Късмет!

14.   Човече, този сайт е пълен със случай като твоя и пособни на твоя. Не търси вината в себе си. Тук ще чуеш, че за изневярата са виновни двама и как на жената и липсвала нежност и пр. глупости. Не се връзвай на такива приказки. Махай я от живота си. И най важното спри и парите. Нека любовникът и да я издържа. Ако имате семейно жилище нека да ти плати половината. Искай развод по нейна вина, за да не ти търси издръжка, щото има и такива случай. Намери си добър адвокат и никаква милост.
Наблюденията ми показват, че в 50% от случаите жените изневеряват на свестни мъже с нищо не заслужили такова отношение. Ама така е в живота брат, пък после ние сме лошо.
М39

15.   Тая няма да се промени. Разводът е единствената решение. Обясни на детето си. Ще те разбере. Обаче бързо се развеждай, че "жена" ти от курва може и да те убие. Такя става понякога. Спасявай се.

16.   " Опасявах се, че нещата могат да се повторят и затова се опитвах да общувам с нея. Да разбера, каква е причината да се стигне до тук, за да не се повтаря. "

"Обикновенно плавам по 4 месеца, след което почивам още толкова. "

Таааааа, защо се е стигнало до тук!?

17.   Самотата е страшно нещо. Като ме доближи мъж всичко в мен настръхва. Лягам сама, ставам сама. Боря се с ежедневието си, отглеждам двама тинейджъра и пак чакам само него. Не мога да пожелая друг, защото не може да ме привлече някои които не обичам. Оглезил си я... някои по горе ти каза авторе. Паникьосала се е, че няма кои да я издържа. Отгледал си търтей. Съжалявам за теб. Има жени, за които би бил дар божи. И не заради парите, а заради отношението и ума ти. Личат ти. Успех!

18.   Здравей!Простиш ли веднаж на изневерник, той смята, че винаги трябва да му се прощава!А освен това продължаваш да пътуваш, значи пак има шансове да продължи с изневярата! А защо не работи след, като детето е вече голямо- за да е отпочинала и да мисли за паралелни връзки!?Не съм съгласна с някой, който беше написал, че е по-сексуална-а нима не е знаела как ще бъде след, като се е омъжила за теб!?Или на хляба мекото и на работата лекото!Вземи я изгони да върви при паралелната си връзка, която пък така ще се уплаши от това, което си е натресъл, че ще изчезне яко дим!Но за да не мисли за секс, госпожата трябва да работи-дали ще изневерява, когато се връща пребита от работа?Разбери щом прощаваме и те продължават!Трябват много екстремни мерки а и ти трябва да бъдеш оценен, като я пратиш да работи!Успех!

19.   Проблемът е, че ако си намериш нова жена, твоето дете ще бъде мишена за нея...

20.   Пич, както са го казали по-горе, тази жена просто обича парите ти. Тя е зависима от теб и без теб е обречена на мизерия. Станалото-станало обаче. Според мен е по-добре, че си си отворил очите сравнително рано, а не да речем след 30 години брак. Само бих те посъветвал да се консултираш с добър адвокат по бракоразводни дела и да проучиш възможността, да получиш родителските права.Може би е идея да наемеш частен детектив, който да събере солидни доказателства за изневярата й. Проучи първо въпроса и чак след това действай. Засега се прави на много "влюбен" и "щастлив" съпруг.

21.   жена ти е свикнала, че всичко й се полага по подразбиране: осигуреният живот, семейството, материалните удобства, а от нея не се изисква кой знае какво.
по стечение на обстоятелствата познавам доста семейства на моряци и много от тях правят грешката да презадоволяват семейството си като компенсация на физическото им отсъствие през повечето време. това дава на жените (а впоследствие и на децата им) чувството, че са принцеси, че заслужават най-доброто на света и могат да имат всичко, което поискат. в действителност обаче те не са постигнали почти нищо сами и не са свикнали да полагат усилия.
явно вече на жена си не можеш да имаш доверие, така че вероятно най-доброто е да се разведете.
Ж45

22.   Разведи се. И не я издържай повече. Нека тя да работи. Така, аккто е осигурена и си седи в къщи само се чуди каква беля да направи. Нека работи, вземи си добър адвокат да я притисне. Детето ще разбере. То чувства, че не си щастлив и то не е щастливо. Тя те е предала веднъж, ще продължи да го прави. Спри й парите и си търси друга жена, по-свястна.

23.   Как да ти дам съвет като самият аз съм бил с жени които изневеряват. Поставял съм се на мястото на мъжете им и съм ги съжалявал. Сърбела е голяма работа, както е казал народа, , гъз глава затрива, , .

25.   Здравей. Съчувствам ти и те разбирам много добре, макар аз да съм на мястото на жена ти
И моят съпруг е помощник капитан и него и го няма горе долу по толкова месеца. С тази разлика, че аз си го чакам.
Имаме и ние дете, но аз имам и работа, на която държа и ми запълва времето. Отделно спортувам и въобще не ми остава време, но най- вече желание за друг мъж. Знам колко му е трудно на мъжът ми, съжалявам го и ми е страшно съвестно. Отделно все още има голяма любов между нас. Относно жена ти, най- вероятно си осъзнал, че си и осигурил луксозен живот, а тя явно е толкова разглезена, а и от Скука си намерила любовник. Грешка според мен, че не работи, но най-важното, че не й пука за теб. Жените изневеряваме по различен начин. Тя има чувства към другия другия мъж, щом е създала паралелна връзка и щом въпреки, че си разбрал е продължила да се среща с него. Ти за нея си източник на средства и охолен живот. Жалко за детето ви. Ти вече знаеш какво да правиш.

26.   Съжалявам, но за мен ти не си мъж. Истинският мъж не би могъл да прости подобно нещо, нарича се "его", но както казах само истинските мъже го имаме. Аз щях да и бия шута на момента, любовника и щеше да направи същото, дори той не е толкова глупав да издържа курва. Нека да видя само дали съм разбрал правилно. Ходиш и бъхтиш като ненормален, за да може тя да живее в охолство без да трябва да работи, започва да ти слага рога, ти разбираш за това, но въпреки това не и биеш шута? Еми една дума - мекотело.

27.   Ами гледай сега, вината си е в теб - ти се бъхташ далеч от семейството, носиш пари, а жена ти се развява наляво - надясно. Явно е от типа жени (без да обиждам никого) "безполезна кокошка", която няма един ден трудов стаж, по цял ден, когато детето е на училище е с други безполезни кокошки като нея, които си нямат друга работа освен да клюкарстват и да задръстват заведенията и моловете. Приказват си за този, онзи и т. н., жена ти явно добре е попила от кокошките, казала си е "пък защо и аз да не опитам", отдала се е възможност и хоп - в леглото. Така е. Ако можеш да й простиш - направи го, всеки си знае прага на търпимост. Но с едно условие - да си намери целодневна работа, да работи, че да се откачи от кокошарника и да не я бият дяволите в главата. Нека се прибира уморена всяка вечер от работа, да се грижи за детето, а на другия ден отново да е на работа, пък да видим дали ще има време за креватни гимнастики. Ако ти откаже - 11- метров наказателен удар и готово. Друго спасение няма.

29.   Един източен мъдрец е казал. Най -голямото добро, което можеш да сториш в случая, е да я оставиш при другия. Твоя съвместен път с нея е свършил. Сещам се и за друга приказка, лесно е е да откраднеш жената на друг, но я после се опитай да му я върнеш. Живота е пред теб.

30.   Четири месеца не са малко време да е сама без мъжа си. Може да е просто секс. Ти как издържаш сам без жена по толкова време? Може би тя си мисли, че и ти намираш секс настрани. А тези, които съветват да се разведете, мислят ли какво ще стане с детето? Ще го присъдят на жената, а също и жилището. Така бащата още по-малко ще го вижда. А дори и детето да е при него, ще го води на кораба ли? Мислете, това е трудно положение и няма как да се преодолее без голям компромис.

31.   браво на номер 30
всички жени да я послушат, пращайте мъжете си да работят в чужбина да печелят блага, а вие тук яко разпускане, иначе скука....
Авторе, зарязвай я, остави и жилището, да я видим кой ще плаща ток, интернет, вода, кабелна мобилни, пазаруване и т. н. Детето ти, поговори с него, обясни му защо се разделяш с майка му, но нека сте тримата заедно. Не си длъжен да търпиш унижения. Винаги съм казвал, който не умее да целува ръка, трябва да са научи да целува нога.

32.   Страхотен съвет номер 30. Това само жена може да го напише. Знаете ли при всяко едно пътуване от 4 м. деянията на жена му как ще му влияят на работата и на психиката. Значи госпожата да ходи да си изневерява регулярно, да му яде парите, а той да гледа отстрани и да търпи заради детето си. Значи това му е големия компромис? И веднага съмнението как издържал авторът без секс? Значи не му е чиста работата... Идиотки. Развеждай се, детето ти е голямо и само ще те търси един ден. Махай я тая курва от живота си.
М29

34.   какво като ти е изневерила, какво ти стана? на всички моряци им изневверяват. замисли се на нея какво й е било за да го направи.

36.   Ситуацията ти с оглед на професията е доста деликатна. 4 месеца са малко време и не са никакво оправдание. Това е просто символичен тест и явно момата не е на твоето ниво. ТИ НЕДЕЙ Я НАПУСКА. Това ще ти донесе само негативи и разправии в бъдеще повече отколкото да си я държиш. Ти си в по-добрата позиция към момента и трябва да се възползваш от това. Първо и намали финансите. Оставяй и достатъчно само за покриване на сметки, храна и отглеждане на детето. Така ще бъде принудена да си намери работа като нормален човек или ще спре да се развява, защото ще се изнерви. Когато си на сушата не и обръщай толкова внимание. Обръщай внимание на детето, което го заслужава. В един момент ако тя те напусне, недей я спира. Също така пази доказателства за изневерите и. Това, че не работи и изневерява ще ти бъде в ползва в съда за попечителство с оглед, че детето много трудно отива при мъжа. Естествено преди всичко ти пожелавам едно здраво семейство, но не бъди наивен. Успех!

37.   Аз пък няма да дам съвет за раздяла. Да, боли много сигурно, но очевидно тя иска да се поправи. Много е важно кога е изневерявала... докато си на път или и когщато си бил вкъщи. По-младият от нея любовник говори за чисто сексуална връзка евентуално. Давам този съвет, тъй като така или иначе след толкова време обичта не е същата и е останало по-скоро разбирателството, т. е. боли по-малко и ревността не е такава. Говоря от личните възприятия, как аз бих реагирал на изневярата, въпреки жена ми в другите отношения да си остане добра към мен, т. е. да си се грижи за мен, за къщата за децата и т. н. Понякога има чисто физическа нужда от секс, не принизявайте това чувство. Много е силно понякога. Ако и ти не си ѝ обръщал достатъчно внимание, орязал си редица неща в секса, които преди си правил, организъм си е това. Говорил съм с много жени по тези въпроси, чука им се и това е, някои маструбират за да запълнят празнината с идеята да не изневерят, ама се случва.
Ако искаш, ходи чукни и ти нещо и си останете заедно в името на детето, ако обаче всичко друго си е както трябва-има разбирателство, сплотеност, не се карате и т. н.

38.   37, как по-точно иска да се поправи жената? като продължава да се среща с любовника си независимо от обещанието?

39.   От Автора

Здравейте отново. Благодаря на всички за изразените мнения! Споделих историята си именно защото исках да видя и други гледни точки, различни от моята.
Осъзнавам, че основната грешка която съм допуснал спрямо жена ми е, че много съм я разглезил и съм и позволил да ми се качи на главата.
Съгласен съм, че не и е лесно да ме чака по 4 месеца, както обаче не ми е лесно и на мен. И докато аз се жертвам в името на семейството, тя се отблагодарява като ми изневерява. Освен това, когато е поела отговорността да създаде семейство с мен, е била напълно наясно с лишенията, на които ще е подложена.
Но станалото-станало. Каруцата се е обърнала и връщане назад няма. Гледам напред и искам да намеря такъв вариант, при който детето ще страда възможно най-малко от нашата раздяла. Ситуацията с оглед на моята професия е доста сложна. Детето няма как да е с мен докато съм на кораба. Най-разумно е то да бъде с майка си през това време. Тя, въпреки че ме предаде, е добра и грижовна майка, това не мога да го отрека. Желанието ми е да си гледам детето когато съм в отпуск. Сигурен съм, че и то ще иска да е с мен, защото както споделих, с него имаме силна връзка и то е много привързано към мен.
Надявам се да успеем да се разберем взаимно и да решим кое ще е най-добре за детето и да не оставяме бъдещето му в ръцете на съда.

40.   За съжаление, това е живота и женската природа. Няма как да "спасиш" бракът си, освен ако не си готов да се преструваш, че той работи. Малко жени имат моралните устои да не изневеряват, когато мъжът им не е наоколо. Просто такава е женската природа - слабост.

41.   Аз съм в същата ситуация като автора, с тази разлика че ние с мъжа ми нямаме дълги раздели. Преди 5 мес. той сам ми сподели че има връзка с др жена от 3г. , аз също бях много шокирана защото не съм си мислела, че такова нещо може да се случи на мен. Живее с мисълта че имам перфектното семейство и че със всичко можем да се справим. Предполагам че на всички отстрани ви е лесно да давате съвети за раздели, но 10-11г брак не могат да не окажат никакво влияние, а също и детето /ние имаме 2 на 11г и на 7г/. На автора мога да кажа, че го разбирам много добре, обидата и болката и това как се чувства, но това което не ми става ясно е как разбра, че тя продължава да му изневерява видя ли или какви доказателсва има, защото когато червейчето на съмнението те гризе, виждаш неща които са само в твоята глава и ги тълкуваш по грешен начин. Аз също първо сигнално си казах край, това е не мога да простя изневяра но... не е толкова лесно, тайно се надяваме др да се е осъзнал и това да е само временно. Аз все още не знам какво ще правя, знам че не е лесно пиша точно защото мисля, че автора няма нужда от това всички да му казват да се развежда, а от време сам да стигне до извода как ще е най-добре за него и детето/умишлено не споменавам жена му, предполагам че в момента иска тя да чувства това което той, поне при мен е така/ Авторе, това което може да направите е да отидете и на една семейна консултация, ние го направихме поне може пред професионалист да говорите открито и той да ви обясни в каква насока да работите.

42.   Ей номр-8, 30, 34. Как не ви е срам бе, НЕНОРМАЛНИЦИ. Нямам думи просто. Каквото и да кажа малко ще е. Вие сте на прага на малоумието и животинското. Проблеми с хормоните и главата имате. Изнервям се, че изобщо има такива същества.

43.   Въпросът е ти какво искаш? Да я накажеш или себе си да накажеш? Разведи се, тя си има любовник. С твоите пари може да си вземе 2-3ма. Ако искаш да я накажеш - не се развеждай! Премести си парите по сметка на майка ти или на баща ти! Ипотекирай семейното / те жилища! Направи влог на сина си с условие да тегли когато стане пълнолетен! Тогава ще започне веселбата! Ти ще се грижиш за сина си, а нея - кучета я яли! Да видим като остане без пари дали ще и се върже някое младо гадже! Няма нужда ти да наказваш себе си с развод, заради грешките на жена ти! Наслука!

45.   Авторе, като разведен мъж преживял същото, ти казвам, че каквото и да последва от тутк насетне, по никакъв начин не настройвай детето си срещу мйката, никога не говори лошо за нея пред него. Светът на едно дете са родителите му. Сега вероятно на товето дете ще се срути светът под краката му, но за да избегнеш още по-големи травми, в никакъв случай не говори лошо за майка му, не слушай номер 31. Детето ти не е готово да разкриеш причините за вашата раздяла, нито има вина за безрасъдството на майка си, не го обременявай излишно. Измислете някакъв вариант, при който да бъде и с двамата! Ако ти вземеш попечителство, нека често бъде и с майка си, то ви обича и двамата и независимо от случилото се, винаги ще си мечтае да сте заедно отново! Потърси помощ от психолог и семеен терапевт, заедно с жена си. Детето е най-важно, независимо дали вие ще продължите да сте семейство или не. Жена ти може и да е безрасъдна, невярна, шавлива, мързелива, но и тя обича детето ти!

46.   Съжалявам за това, което те е сполетяло. Извинявам се ако е неудобно да попитам, но ако наистина беше прекратила връзкатао още първият път щеше ли да простиш?

47.   До някои загрижени коментатори (8 и компания): какво предлагате на човека? Да си зареже работата, защото жена му не знае що е то вибратор и има ли той почва в България? Или да я води със себе си, та да (ако я допуснат) му сложи рога с целия екипаж макар да й е на разположение? 4-те месеца не са пречка, ако ти не искаш да бъдат.

Модерните жени: мъжът хем трябва да изкарва Големите пари, хем да ни е до **за постоянно, за да не ни липсва секс. Иначе ще му изневерим, защото си имаме нужди. Хайде моля ви се не ставайте нелепи! Аз съм преживявал и по-дълги паузи от госпожата без да тръгна по чуждо - зорлем ще ме изкарате светец, защото на вас въздържанието ви е като волята на котката да не изяде мишката. На крива ракета Космоса й е виновен, господа и дами!

50.   Вие мъжете нали не изневерявате, интересни, защо сте се взели толкова насериозно, като се знае, че сте по-нагли и от тая жена ;)

52.   4 месеца ще имаш безброй любовници, а когато се върнеш любвеобилна и отстъпчива жена. Какво повече?

53.   Ми нормално, човещинка си е. 4 мес. Не са малко. Може и фа се е съгласила преди 10 г. Но 10 г. Не са малко. Човек се променя сексуалността се променя. Спрете да робувате на клишета и ограничения. Какво ще постигнеш с развод? Вие и сега сте разделени. Детето пак ще е при нея и пак ше плащаш издръжка. Де факто нищо няма да промениш с развод. Обичай си я така и и дай свобода. Ако смяташ, че правиш жертва като си и верен, грешиш. Всеки си има нужди. Като ти се ебе, еби, ако не ти се, недей. Но не изисквай от нея да е нещо, което не е. Дори да не се ебе с онзи, каква файда, като ще го прави на сила само за да ти угоди. А в мислите си пак ще ти изнеяерява душевно, което е още по-страшно. Разберете веднъж завинаги, изневярата не е в ебането и излезте от пещерата, че сме 21 в. Вече.

54.   Как свестни хора способни да възпитат и отгледат деца толкова често на такива курви попадат,и леки бих използвал,но тук е добрe да се опише по другия начин това с което имаш син.

55.   Точи те за пари. Прави си кефа с друг, а ти я гледаш като царица без да работи. Шута и айде. Това е истината в 2 изречения без да разстягам локуми.

56.   Безкомпромисен развод - разводът е по вина на майката и съдът ще присъди родителските права на бащата. Имущество придобито преди брака не подлежи на делба, само такова което е придобито след брака.
Тя може да гледа детето /ако се споразумеете след развода/, само когато си на 'плаване'. И не й давай никакви пари. Да почва работа и да се научи да се издържа сама. Така мислите й за секс и изневри ще отлетят от главата й за винаги. Може да й позволиш да идва да вижда детето веднъж в седмицата или както се договорите.

57.   ДО НОМЕР 50
Ето ти една притча за мъжа и жената и техните мераци за секс. Ако един ключ може да отключи много ключалки ,на много врати , то този ключ е страхотен , обаче ако една врата се отключва с много ключове , то в тази къща сигурност няма.

58.   Спри и всички средства и изнесе всякаква техника от къщата. До 2-3 седмици ше започне да продава телефоните си и лаптопи, таблети и прочие, а до месец, ще е смъкнала 5-6 килограма и ще си търси работа. Обясни и, че ти командваш и ако тя иска да продължава така, трябва или да си намери работа или да си стяга чантата.

В един момент ще поиска развод, но тук вече ти водиш. Тя дори няма да пари за адвокат. Ти имаш финансовите средства и нека да не ти напомням, как се действа в България! Подготви си едни 2-3000 лева за хонорари и едни 5-10000 за сещап се какво. Резултатът ще е следния - жена ти е на улицата, и вероятно ще проси и ли ще стане служител на макдоналдс, а ти ще си имаш детето и няма да трябва да даваш и една стотинка за нея.

59.   Авторе, поздравявам те за решението. Никак не е лесно да се реши човек на раздяла, особено като обича човека до себе си и когато има дете. Но в ситуация като твоята май единствения възможен изход за съжаление е развода. Та как ще я оставиш за 4 месеца и ще тръгнеш на път, като за миг няма да си спокоен и все това ще ти е в ума. Моята свекърва, която беше много мъдра жена, казваше... начупи ли се веднъж хляба, нищо не е същото, по-добре късай и хвърляй. В смисъл, че изгубено веднъж доверие никога не се връща. Моят мъж беше дълги години тираджия. Отсъстваше много. Бях млада и хубава и мераклии колкото искаш. И през ум не ми е минавало да изневерявам, съвестта ми не позволяваше, въпреки, че и на мен не ми е било никак лесно. Та как да направя такова нещо, като знам, че е тръгнал да се бъхти за децата ни и за семейството си. Гледах си децата, ходех на работа-ни ми се иска да си спомням онова време, че наистина беше много трудно. Нали знаеш приказката-като губиш, не знаеш какво печелиш. Желая ти да срещнеш жена, за която няма да си само банкомат....

63.   Авторе, моят мъж си е до мен. Всяка вечер. Въпреки всичко... има и друг. Който ми дава отношението и вниманието, за което моят забрави, откак имаме дете. Съвместният ни живот е сведен до това да е сготвено, изпрано, що-годе подредено.
И въпреки втория, аз ОБИЧАМ мъжа си.
На нас ни трябва внимание, нежност, мили думи. И да знаем, че за някого сме значими.
Работя. Не ме издържа мъжа ми, просто да вметна.

1-50 от 78