Казах му да не ме търси повече
Здравейте бих искала да ми дадете съвет не знам как да се справя със ситуацията, в която съм. Момиче съм на 17 имам сериозен приятел от 3 години. В начлото всичко беше прекрасно но в последствие нещата не се оказаха толква розови. Много ме ревнуваше викаше ми с една дума се държеше отвратително. АЗ търпях, търпях и разбрах че няма как да продължа с такъв човек. И докато той ме лишавапе от вниманието си и посоянно се карахме аз започнах да търся внимание някъде дръгаде и докато се усетя разбрах че имам чувства към възможно най-грешния човек. НАЙ-ДОБРИЯ му приятел. Още осъзнавайки какво се случва разбрах, че това, което правя не е рено. Колкото и крив да беше приятелят ми реших да не го лъжа да му кажа, че имам чувства към дръг и да се разделим. Когато му казах той започна да ме умолява да не го оставям, че много ме бича, че щял да се промени разплака се и аз реших да му дам още един шанс. Още на следващия ден започна с сканалие. Казваше ми '' Знаеш ли кой видях дне, твоя любим, ще излизам с твоя любим ''. Аз тъпачката мълчах и чаках да се промени, но уви. Ревността му стигна до там, че ако ходех повече от един път д магазина, значи съм му изневерявала и съм ходила при любовника ми с предтекст, че съм до магазина, да не гворя за звъненето. На всеки 30 минути аз трябваше да му звъна, закъснеех ли с 2 минути, той започваше да ми вика да ме нагрубява и мислеше е съм била с някой друг и за това не съм му звъннала. Скандалие бяха ежедневие и ставайки сутрин се чудех за какво ще се скараме. Мислех, е се промени и си зтварях очие, но колкото повече си мълчах, той тлкова повече ми се качваше на главата и се опитваше да ме кнтролира още повече. Нещата станаха още по сериозни, когато започна да ме псува и да ми посяга, не ме е бил но ме е хващал за гърлото стискал ми е ръцете и ме е удрял с юмруци в ръцете и гърба. Когато искам да се разделим той ми казва че няма как да стане, че аз съм виновна и, че аз съм го ядосвала и заради мен ставал толкова агресивен, не ми дава да изляза сама. Днес се наложи да отида до баба ми която живее на километър от нас и реших да отида пеша времето беше приятно. Той беше болен, казах му, че с брат ми ще излизаме и като тръга ще му звънна. След као тръгнахме аз му звъннах и му казах, че ще му звънна по-късно (вече не се чувахме през 30мин). Тогава той ми се развика, че съм му била казала, че ще говорим през целия път. Аз спокойно му оотговрих, че не ме е разбрал. Тогава той откачи каза ми, че само съм се подигравала с него, правила съм се на интересна, започна пак да ме псува и да вика. Каза ми, че ще дойде да ни закара, колкото и да е болен. Нямаше как да му се възпротивя, защото знам на какво е способен. Качихме се в колаата и след като ни докара брат ми слезе, а аз останах. Започна да му крещи хвана ме отново за гърлот удари ме с юмрук в ръката, аз му казах, че не е прав. Той ми каза, че с номерата си съм го била съсипала отгоре на всичк бил болен. Казах му да не ме търси повече и тогава той ми каза, че ще ме съсипе както аз него и, че щял да ме подреди и съм щяла да го слушам като мъник. Моите и неговите родитли са много-добри приятели и не смея да кажа на никого, за да не разваля 20 годишно приятеллство. ПОМОЩ!! КАКВО ДА ПРАВЯ СТРЯХУВАМ СЕ И НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ

Коментари

2.   Казваш на вашите и това е ! Ако криеш ще става по -лошо повярвай ми ,а и в крайна сметка ти и спокойствието ти сте по -важни ! Ако пак ти посегне веднага си вадиш медицинско и подаваш жалби в полиция ,прокуратура и в съда .Докаже ли се ,че ти посяга и те тормози ще му издадат ограничителна заповед да не те доближава на определено разстояние и лошо му се пише наруши ли я ! Няма друг начин миличка ! Веднага говори с вашите това не може да продължава така ! Моя съученичка едвам се отърва по същия начин от подобен звяр .ж.23

3.   Как си го търпяла този.. имай малко себеуважение. От къде на къде ще ти държи сметка къде ходиш и какво правиш, нима си му някаква собствена вещ или..? ! Ако бях на твое място отдавна да съм го изритала този. Това, че има приятелство между родителите ви не значи, че трябва да търпиш това унижение. Аман от такива комплексирани мъжлета..

4.   Бягай от такъв човек не е за теб отиди при баба си и му кажи каквото имаш по телефона иначе 100% ако е на живо че ще ти направи нещо. Моята ситуация е подобна но без това че харесвам най добрият му приятел ако продължава така да прави просто няма друг начин кажи на вашите колкото и да ти е трудно им обясни.

5.   Бахти смотания бурсук. Сега верно, разбирам да СИ му изневерила и да има право, ама той те удря... Леле човек ако бях при вас докато те удряше щях да му изкривя физиономията. Ба*ти нещастника рахитест. Кво те е страх? Я кажи къде сте да дойда да оправя ситуацията, няма никъв проблем.

7.   Първо правило на всеки насилник е да те изкара виновна за своето поведение. Ако си много глупава ще му се вържеш. Ако не веднага казваш на вашите,нека те преценят дали деликатно ще обсъдят с приятелите си проблема . това е тяхна работа. Какво искаш да те намерят пребита ли . Мислиш ли че после ще останат приятели?. За това казвай сега когато има още ходове за излизане от ситуацията с дипломация

10.   Моето лично мнение е, че не трябва повече да търпиш това.. малко себеуважение мила.
В най-лошият случай ще се стигне до съд..
В най-добрия ще бъдеш щастлива с другият..
Ти избираш.
Но за да получиш това, което искаш трябва да се бориш..

11.   Това момченце приятеля ти спешно трябва да бъде вкаран в правия път, защото щом сега го играе такова агресивно, то какво остава като стане мъж на 30, 40, 50 години... Тогава напрактика ще е опасен за обществото дори, все пак ще е къде-къде по - назлобен от сега!
Затова казвай на вашите, защото следваща му приятелка след тебе може да получи и фатално за живота си отношение!
Ей наскоро нали някакъв 20 годишен ли колко там беше, беше убил приятелката си от ревност или нещо такова. Точно последно гледах новина за него, че полицията не го била пуснала за нова година да си отиде вкъщи ли нещо такова беше... както и да е сега не ми се рови из гугъл да ти покажа точно за какво ставаше въпрос, но мисълта ми е, че приятеля ти звучи точно някакъв такъв с разклатено емоцинално състояние и като нищо в изблик на гняв може да му падне пердето и ще ти погуби живота.
И тогава вашите и неговите родители със сигурност няма да бъдат вече приятели...
Дори според мен неговите родители ще са благодарни на вашите, ако има кажат нали, че сина им има неконтролируема склонност към агресия, която трябва да се лекува, докато е време все още, защото както казах след години ще е късно вече...

14.   Мила, ма ти да не излизаш с бившия ми????
Същата история. Не излизах, забрани, караници, обаждания, писаници, накрая и до бой стигнахме.
Все едно и също. И той така, ще те съсипя, не знам какво.
На всички се оплакваше от мен, та чак и на нашите звънеше.
Е, да, ама му биха шута.
Майка го каза много хубаво: Дъщеря ми те обичаше и ценеше, щом ще играеш така, ела да поговорим очи в очи.
Мислиш ли, че дойде? Цялото ми семейство, застана плътно зад мен. Ненавиждат го. Аз още повече.
Моя беше грешката, че му позволих да се държи така.
Имаше чувство за маллоценност като твоя.
Сега съм щастлива, с новият си приятел и си отстоявам правата.
Така му казах още в началото : Ако смяташ, да ме ограничаваш, обиждаш, контролираш и т. н. Ставай и се махай. Нито аз те познавам, нито ти мен.
Вече сме половин година заедно. Разделих се с бившия ми, и се появи отнякъде сегашния ми приятел.
Чувството е страхотно. Не знам, кога минаха тези месеци.
Горд е, че е до мен и със мен. А моя, като видя, че не успя и само свива перките.
Даже казваше "Видя ли новият ти, ще го поздравя, че те търпи"
Странно, защо бягаше от него като го видеше.
Жалка работа.
Отклоних се, много!
Обичай първо себе си! И ако остане време, обичай и точните хора.

Извинявам се, ако има грешки.

Ина.

15.   Не бива в никакъв случай да минаваш през това нещо сама! ЗАДЪЖЛИТЕЛНО кажи на родителите си веднага! Приятелството си е приятелство, но ти си тяхно дете и те трябва да знаят какво ти причинява този помияр. Никой разумен човек, който обича детето си, не би избрал да застане на страната на свои приятели, вместо да защити дъщеря си от някакъв изверг. Приятелството между тези две семейства го разваля този малоумник, а не ти! Ти си длъжна да се погрижиш за своята безопасност и за здравето си, това е на първо място. Повярвай ми, разколебаеш ли се дори за миг от решението си да се разделиш с този човек, нещата ще стават все по-зле. Какво трябва да е следващото нещо, което да се случи? Да ти играе този път едни юмруци в лицето, или направо да те вкара в болница, че чак тогава да се разбере за ситуацията ли? ! Очевивидно момчето има сериозни проблеми, за които вече не можеш да си затваряш очите. Недей да ставаш поредната жертва на някакъв насилник, защото мислиш за другите, а не за себе си. Убедена съм, че родителите ти ще застанат твърдо зад гърба ти и ще те подкрепят. Оттам нататък, той вече е безсилен, въпреки всичките си заплахи и закани. Той и точно по тази причина става все по-агресивен, защото вижда, че те губи и няма какво да направи, освен да ти посегне. Дано да има кой да му налее малко акъл в главата и да му помогне, защото не ми се мисли в какво ще се превърне занапред, щом отсега е такъв.. Бъди силна и се бори за своето собствено спокойствие и щастие. Недей да оставяш един побойник да ти диктува живота и да се разполага с теб както пожелае.

16.   Мило момиче кажи на родителите си ако този те е насилвал ще изпратя мутри да го смажат от бой
Момче на 23 години съм. Никога не съм бил агресивен, но този път като прочетох историята ти съм на мнение да викна 15 човека и да го смажат от бой. Какъв е тоя бездарен мухльо та чак и ще ти посяга аз направо не мога да повярвам, че ги има такива в днешно време
Дано да съм помогнал, кажи на вашите