Проблем с общуването
Здравейте, момиче на 19 съм. Имам следния проблем, не мога да общувам с хората. Много съм затворена,
когато съм с приятели нямам проблеми с тях мога да си говоря всичко, но когато съм сред други хора
често мълча, ако ме питат нещо отговарям. В момента ходя с едно момче, което живее в чужбина.
И ми е много трудно да намеря тема за разговор, искам но не мога. Почнахме постоянно да се караме заради
този проблем. Разбирам го, защото само той намира тема за разговор, когато той не казва нищо и аз мълча.
Вече почти не си пишем нищо. Каза ми, че ако продължа така ще се наложи всеки да поеме по своя път,
а аз не искам това, не искам да го загубя. Нямам представа как да се променя. Ще се радвам ако ми дадете
някой съвет, защото вече ще се побъркам!

Коментари

1.   Нормално е до някъде да не се отваряш толкова пред нови хора. А за темата с приятелят ти просто виж теми за които си писала с твой приятели. И аз имах подобен проблем и се оправи с времето и с това че срещнах човекът когото обичам истински.

2.   Така е защото се притесняваш от него/ нещо във него те притеснява. Трябва да намерите път един към друг, не е толкова сериозен проблем ако успеете с взаимни усилия да го преодолеете, но ако човекът до теб не успее да те разбере лошо тогава за вас, по принцип приятелство може да възникне винаги и между всеки ако се желае.

3.   Здравей.
Аз съм момиче на 17 години и имат същия проблем като твоя. Преди няколко месеца се записах в една младежка организация в града ми само, за да се науча да се отпускам повече пред непознати хора, но когато обсъждаме нещо само аз мълча. И се чувствам много глупаво. Лошото е, че от притеснение дори не мога да мисля трезво. Ако искаш може и ти да опиташ с подобна дейност. Възможно е на теб да ти помогне. :)
Също така аз имам приятел от 3 години и може би първата една година и половина той беше този който говореше повече. Но това не означава, че аз не го обичам достатъчно и не го ценя. Вече се чувствам напълно свободна да говоря каквото искам пред него. И при теб ще стане така. Просто момчето трябва да е търпеливо и ти да полагаш усилия. :)
Не се отчайвай! Обясни му това. Ако той ти даде нужното време ще знаеш, че истински те обича.
Успех! :)

4.   Има толкова много теми за разговор. Като например можеш да го питаш каква музика слуша, пращай забавни снимки с въпроси или мемета, ако искаш да се посмеете или го карайте с романтични разговори xD потърси в нета теми за разговори и въпроси, предложи му да играете някаква игра с въпроси... нещо такова :D надявам се да съм ти помогнала

5.   Хей момиче, той е в ужбина и вие не се виждате нито пък ще се виждате. Приеми факта, че рано или късно ще се разделите не заради това а заради разстоянието. Той ще има нужда от секс и двамата ще имате нужда от това да се виждате, да се гушактр и т. н.

6.   Не знам как така "ходиш", с момче... а той в чужбина и сте се запознали по интернет.
Това че си пишете, не значи че ходите, а ти от къде знаеш, че не си пише, с други? Или пък ходи на живо, с някоя? Много обвързани си отбиват времето, с други хора в чат!
Но както и да е...!
Съветвам те: Да излизаш, с хора повече, а не да се затваряш в къщи и да чатиш! Да започнеш, без да има тема, да говориш с някого, но на живо!
Всичко трябва да е на живо задължително!!! Защото по интернет е лесно, но в реална ситуация, ще е все така "спекана".

-->МаЛкАтА ФеЯ

7.   Човек, ако не намираш теми за разговор с него, значи не сте един за друг. Плюс това не те харева такава, каквато си.

8.   Никъде не съм писала, че не сме се виждали. Просто не съм писала подробно всичко. Да той живее в чужбина, но си идва в България 1-2 в годината. През декември беше тук и уж всичко беше добре, но като се върна започна да се държи някак студено. Ще се виждаме ама доста рядко 1 път през годината и то за 10-20 дена.

11.   Също така не си писала, че сте излизали! Което ме съмнява, но като лъжеш си е е за твоя сметка. А това не е връзка вашето. Добре че си малка още, като станеш на 24-25, ще разбереш, какво е да чакаш, някого и да консумирате връзката си рядко веднъж в годината. Като гледам си заблудено дете и много още има, да те лъжат.
Подкрепям мнението на 6 и 7.