Защо той ме потърси отново? обърква ме...
Първо ще ПОМОЛЯ администраторите да публикуват този път историята ми, тъй като поне 2 пъти до сега не са го правили.
Историята е следната- преди 3 години оставих едно момче, той беше влюбен в мен. Наскоро ме потърси отново, подновихме отношенията си. Пишем си всеки ден и се видяхме. През тези 3 години той е имал сериозна връзка дори годеж, но всичко се е провалило с бившата му.
Сега не знам защо ме потърси отново и се държи мило, въпреки че аз го бях зарязала, има някакъв интерес, но какъв? Възможно ли е да е от самотата, или да иска секс, или не знам и аз какво?
Каза ми някои доста откровени неща. Обърква ме, но не иска да се съберем, почти убедена съм. Аз започвам май пак да се влюбвам в него, но не искам да съм просто утеха след бившата му.
Как да постъпя, дайте ми съвет. Бих искала да се съберем, но обстоятелствата не позволяват. А не съм безразлична.

Коментари

1.   Чакай да си извадя кристалната топка и ще ти кажа какво иска от теб.

2.   Излизай с него. Ти ще си покаже защо те търси. Явно не те е забравил и иска да опита отново с теб.

3.   Останал е на сухо и е жаден, търси изворче. Най лесно е да пие от там, от където вече е пил, а и това, че ти си го изоставила е голяма обида за мъжа, може да търси реабилитация. Т. е., или само ще те изчука и ще те зареже, или има вече сравнения с друга и е решил да ти даде по висока оценка. Щом се държи мило и възпитано, ти какво губиш от това, може да не си го оценила първият път. Не вярвам ти да си била в манастир, през времето когато той е бил в друга връзка. Хайде не се правете на много скромни и свенливи, сегашните жени сте...!?

4.   Може би бившата му е била утеха след теб.

6.   Няма как да се даде подходящ съвет, след като не знаем нищо за него.

7.   А защо се разделихте преди?

8.   Ами защото беше малко задръстен. Не го усещах като човека за мен. А и не беше достатъчно мил. Сега доста е напреднал, променил се е, както и аз

9.   Сама си го казала - утеха след бившата си му. В момента има нужда да си върне самочувствието след провалената връзка и да си начеше егото - какво по-добро за целта от бивша приятелка, която той е зарязал и която все още е влюбена в него. Не се залъгвай - той прекрасно усеща, че не си безразлична към него - ти си в ролята на тази, която и след 3 години още е на разположение, готова да чака, да прощава и да го приеме обратно.
На всеки му е приятно да получава внимание, да го обичат и обгрижват, да има някой готов да му ходи по задника. Не прави грешката отново да го допуснеш в живота си, защото пак ще те нарани. А и защо да не го направи, след като така или иначе си му сигурна и после отново ще си на разположение и готова да го приемеш?

10.   Е, как би могла да разбереш какво иска, без да му дадеш шанс? Има много възможни варианти, но ти не можеш да си в главата му и да знаеш какво изпитва. Казваш, че не си безразлична, тогава какъв е проблемът? Недей да се спираш от някакви предразсъдъци и прибързани заключения. Ясно, че те е страх да не те нарани, ама така не се живее. Човек трябва да опитва, да рискува, дори и това да се окаже грешка. Ами представи си, че той разсъждава като теб.. отдала ти се е някаква възможност сега, възползвай се преди да е решил, че нямаш интерес. А и от няколко виждания с него, ще можеш да разбереш каква е нагласата му. От много мислене полза няма, нещата са по-прости, отколкото ти се струва. Не знам точно какви обстоятелства визираш, които не ви позволяват да сте заедно, но начин винаги може да се намери. И отново, за реалните му намерения и желания можеш да разбереш, само ако пробваш.

11.   Номер 9 не е разбрал- аз го зарязах тогава, не той мен. Видяхме се още няколко пъти, беше страхотно и забавно и си говорехме с часове. Не мисля вече, че ме приема като утеха за бившата си. Той даде да се разбере, че не страда повече за нея. Но обстоятелството, което ни спира основно, е, че аз заминавам за друг град, който никак не е близо... Объркано е доста.

12.   Към авторката прекалено, много си вярваш. Той се утешава, само с теб въпреки, че не искаш да повярваш. Никога човек, когото си зарязала няма да тръгне повторно, с теб! Освен, ако не е намислил план, да ти го върне. Като гледам, как разсъждаваш и как го определяш, като задръстен ти пожелавам, никога да не срещнеш човека, за теб! Такива, като теб трябва единствено, да се мачкат. Дано момчето си намери бързо жената, за него и да превъзмогне годеницата си. Докато, ти нямаш място при него!