Безразличие и любов, по едно и също време!
Здравейте.
Проблемите отново са свързани с тази пуста "Любов".
Десетки пъти, съм намирала ползи от вашите съвети, и отново се обръщам към вас!
Аз съм момиче на 20 години. Имам приятел, малко по-голям от мен. Заедно сме от почти година, и нещата не вървят.
Живеем дори заедно, по негова идея. Домакинската работа си я върша аз. Уча много, както и гледам всичко да е наред.
Гледам максимално да е всичко точно. И май май само това.
С приятелят ми нещата са си умрели.
Изглеждаме безумно "щастливи", повтаря ми, че ме обича и т. н
Типичния влюбен мъж, ама ако го гледаш като трето лице.
Света му е крив, работата му е крива, май всичко му е трън в очите. В последно време е толкова изнервен, че чак е странно.
Взима хубави пари, вкъщи всичко му е наред. С една дума, няма за какво да се хванеш.
Мен ме е оставил на произвола.
Изобщо му е все тая. Липсва заинтересованост, секс и всичко, което се сетите.
Все едно, живея с най-добрата си приятелка, а не с мъжа когото обичам.
Да изневеря, не желая. Да го оставя, също не ми се нрави.
Говорили сме много пъти, ама май само е така за идеята е било.
Не зная, какво да направя вече!
Толкова да съм влюбена, и толкова сбъркана, че сама да не намирам най-добрите решения!
Но се притестявам, че нещата отиват на провал. Той семейство щял да прави с мене, пък ако днес се прибера по-късно няма и да забележи.

Проблема е, че гледа на мен като на жена, с която е 40 години женен. Страст, любов, милувки... ехее ти народе! Никой няма.
Грешките са били в мен, поправих ги.. а сега в комшийката ли е грешката?
Да продължавам ли илюзиите или да стана и да си замина?

Коментари

1.   Може да взима хубави пари, но работата да е напрегната. Не всичко е пари.
Отделно, как се преценяш като жена? Като сексуален обект? Стараеш ли се да се раздаваш в леглото или гледаш само своето удоволствие? Разнообразяваш ли секса? Ако сте попаднали в рутина, лошо... нищо чудно, че не те желае, в съчетание със стрес в работата.

2.   По всичко личи, че връзката ви е приключила отдавна. Кога и дали ще се разделите "официално" е все тая. Вие на практика вече сте разделени. Поне не удължавай излишно агонията.

Явно просто не сте един за друг, щом само за една година е изчезнала всяка тръпка. Аз съм заедно с жена си от 12 г. и все още връзката ни е по-вълнуваща от вашата, при положение че сте заедно само от година. Не казвам, че и при нас няма малко отегчение, но след 12 г. до някъде е нормално. Но само след 1 не е нормално. Та вие трябваше да правите секс като зайци и да не можете да се насладите един на друг.

Ако сега сте така, след още година-две вие буквално ще агонизирате от скука и ще се осакатите емоционално.

3.   Мога да ти кажа, че на красива жена и да искаш не можеш да откажеш.
Да не го притискаш да го правите без негово желание. Това е изнервящо. Жените не трябва да се натискате сами. Така му взимаш функциите на мъж. Биология. Мъжете сме доминантни. Това ни подтиска.

6.   Виж горнaтa темa нa доaкорошният девственик и ще ти "светне" отговорa нa въпросa ти.
Не рaзбирaм инaче зaщо толковa бързaте дa се зaкопчaвaте кaто нечия домaкиня...

7.   Ами започни да излизаш и водиш твой живот. Ти си се превърнала в мебел в този дом и за това и така гледа на теб. Излизай трупай впечатления да се случва нещо интересно покрай теб да имаш тема на разговор, да спре да гледа нс теб като на домашна помощница. И надявам се че няма друга, поне щом не усещаш

9.   Ами защо си направила грешката да заживееш с него? На 20 години си, а переш, готвиш, чостиш и пр домакинстване и в неговите очи си заприличала на лелка. Поднесла си му се на тепсия, той няма за какво да те гони и ухажва. Има те 100 процента и вече не си му интересна. ако се върнеш да живееш при родителите си ще си му много по-интересна. И те съветвам да го направиш. Сега ти е време да излизаш, да флиртуваш, да ходиш по клубове, по екскурзии, да се виждаш с приятели. Ще му дойде времето след години и да станеш домакиня, да готвиш, переш, чистиш и пр
Моят съвет е да спреш да домакинстваш и да си гледаш живота. Нека сам се пере и чисти. Тогава може и да оцени какво си правила.

10.   Ако не си щастлива не се заробвай с този начин на живот. Имаш правото на избор, ако не ти харесва да си тръгнеш.

11.   Точно на твоите години, преди доста време изпълних съвета на номер 9 и се прибрах в началото на лятото в родния си дом, след края на изпитите ми. Но не съжалявам. Нито за преди, нито за след. Видях се със старите си приятели, а след като излязох на общежитие, се умножиха в пъти. Днес, на една ръка разстояние стои един от тях. И сама си поживях, и вече не. И продължавам да не съжалявам.

Гледай на горното като условна вероятност. Та и от тук мисълта ми - гледай си ученето, свят се открива.
Успех!

П. С. Любов в кавички, а? ;)

12.   Абе номер 1, като почнете с тия тъпи разсъждения... била ли хубава, била ли добра, стараела ли се... Ми що пък тя да се старае бе? Що реши, че проблема е в нея? Що пък да не се постарае той а? Някакви крале ли се явяват мъжете ви, че всички сте се юрнали да им целувате задниците, а те да не си мърдат пръста. Айде бе! Ще работи, ще се грижи за дома, ще прави куп други неща ("задължения"), а накрая пък и причината е у нея-не се стараела... Дрън дрън та пляс!
Я си хващай парцалите и да те няма. Щом не ти обръща внимание, значи няма интерес. Щом няма интерес защо пък да си с него?

13.   Абсолютно същата ситуация и при нас. Ние сме заедно от 10 години и още нямаме 30. В момента, в който започнах да излизам, да имам свой предпочитания, хобита и познати се цупи, че съм се обличала предизвикателно само, когато съм без него и хиляди подобни обвинения. Истината е, че когато съм с него се чувствам достатъчно секси и по престилка с ролки. Просто не зная какво да те посъветвам... намери си работа.. започни да се тревожиш и ти за истинските неща от ежедневието и мисля, че проблема ще се премахне от само себе си. :)

14.   До 12 от 1

Чудя се дали изобщо има смисъл да отговарям на неадекватен коментар, като твоя? ! Всичко, което написах са само въпроси, на които очаквам отговори. Никъде не съм казал, че тя не се старае, но ти очевидно твърдиш, че той не го прави? ! Просто това са масови проблеми, които са причина за разпадането на не една или две връзки.

15.   13, голяма грешка. Ти може да се чувстваш достатъчно секси и с престилка и ролки, но той ти е казал едва ли не в прав текст, че не си. Изненадай го някой път, когато не очаква, обличайки се предизвикателно, само за него. Повярвай ми, ще пламне като барут! Едно е престилка, съвсем друго е секси бельо!