На кръстопът
На 20 години съм и имам 2 годишна връзка с момче, което ме обича, има сериозни намерения към мен, грижи се за мен..Аз също го обичам! Разбира се като всяка друга двойка и ние имаме проблеми. Той обича да си седи вкъщи, аз обичам да излизам...И двамата сме ревниви, но той прекалява с проверките си... Имаме проблеми и в секса.Т ой има желание все още към мен, но на мен ми липсва тръпката.. започвам да го приемам просто като приятел, а не искам да се разделяме.

Сега срещнах друг.. с който ми е много приятно. Има страхотни обноски, държи се изключително мило. В много отношения е по добрият избор за мен. Но не искам на този етап да се разделям с приятеля си.. не искам и да го мамя.. но мисля, че единственият начин да разбера какво искам е да опитам какво е и с другия...Може би по този начин ще върна тръпката...или ще я изгубя изобщо....Незнам какво да предприема. ... :(

Коментари

1.   Здравей! Аз също имам 2 годишна връзка с момче и при нас имаше период, в който тръпката беше изчезнала имахме проблеми в секса и т.н. Искам да знаеш, че ако се обичате, това е 'моментно състояние'. Във всяка връзка има такива скучни моменти, но те отминават. Изневярата няма да ти помогне, вие двама сте тези, които трябва да си върнете тръпката-с дребни жестове, подаръци, нови места, идете на почивка само двамата, напазарувайте си от секс шопа и там каквото се сетите още. На мен ми помогна! Наистина ще бъде много жалко ако заради някакво увлечение съсипеш връзката си. Ще съжаляваш. И е много долно да мамиш човека щом те обича. Постави се на негово място, гадно е, нали? Но ако мислиш,че тази връзка се е изчерпала и искаш да бъдеш с другия бъди честна с него и му кажи! Ти решаваш.

2.   Здравей, мила. На 26 г. и имам сериозен приятел от две години. С предишния ми приятел имахме връзка близо девет години и страшно много се обичахме. Но се разделихме. Сега имам поне базата за сравнение. Изводът, който си направих от тези две връзки е, че понякога любовта не е всичко в една връзка. В никакъв случай не искам да кажа че не е най-важното, но с течение на годините тя приема друга форма, и ти сама ще разбереш че е много по-важно в една връзка ти да бъдеш обичаната, отколкото само ти да обичаш. Казвам ти това, защото я си представи че човека до теб не те уважава, не те забелязва в къщи, а в същото време е много ревнив- тогава сигурно ще е по-лошо. Пък няма нищо лошо в това че имате различни възгледи за това как да изкарвате свободното си време, стига той да ти дава свободата ти сама да избираш да правиш това, което ти харесва, на места, които ти харесват. С мен е така- приятеля ми също обича да си стои в къщи, а аз обичам шумните места. Въпреки това имам свободата си-казва ми че той не иска да ме държи в затвор и даже ме кара постоянно да излизам, да се срещат с колежки, приятелки, да ходя на разни места. Как да не обичаш такъв човек. Имаш връзка и въпреки това се чувстваш свободна в нея. Ако мислиш че той те обича и същевременно го доказва, моят съвет е просто да не го мамиш- не го заслужава. Бъди честна и искрена в отношенията си към него и ще видиш че тези чисти чувства ще ти се върнат многократно. Успех

3.   Ще се спукаш като балон.
А ти 2, щом мъжът ти те те кара да излизаш си задай въпроса дали те обича. Но нищо чудно - "много по-важно в една връзка е ти да бъдеш обичаната, отколкото само ти да обичаш" Егоист си. Може това да епричината да иска да излизаш. А ако и двамата не се обичат.

4.   Проблемът е, че той не ме пуска. Не иска да излизам сама. Ревнува ме..задушава ме...Телефона ми проверява...скайпа...всичко...и не издържам вече :(

5.   Скъпа, явно има защо да те ревнуват и следят. Ти сама го доказваш с поведението си. Явно не си готова за сериозна и дълга връзка, а само за мимолетни преживявания. Те са високоадреналинови, но за съжаление краткотрайни. А що се отнася до новия ти избор, имай предвид, че всички в началото са мили и любезни, докато не си намерят друга или просто им писне с теб. Прецени дали си готова за това. А в една сериозна връзка всеки прави компромис с представата си за идеалната половинка - или го приемаш такъв или просто няма смисъл. Той няма да се промени. Но е изключително подло да го мамиш след 2 год. отношения. Помисли добре!!!