Любов от разстояние или ...?
Аз сам на 20 години, родена съм във град Сливен и може да се каже, че знам какво искам от живота : искам семейство, искам съпруг искам дете искам да се грижа за някого и той за мен. Попаднах на няколко момчета който си поиграха с мен...

Аз сам дете на разделени родители и ме е отгледал баща ми. Не познавам майка си. Преди 2 години реших че ще продължа образованието си във Варна задочно разчитайки единствено на себе си, без финансовата помощ на когото и да е и съответно че ще остана да живея там.

Реализирах тази мисъл и сега съм във Варна имам си приятели и работа тук, което никак не е малко. Справям се сама както бях решила (е признавам никак не ми е лесно). Проблема при мен е че срещнах едно момче което живее в родния ми град, заедно сме от 3 месеца но аз чувствам, че много се превързвам към него и не знам какво да правя. Искам да ви попитам да си зарежа ли новия живот във Варна и да се върна назад към Сливен? Това стъпка на зад ли е? Как да го опозная като прекарваме толкова малко време заедно? ? ? Страх ме е... в Сливен не ми останаха много приятели, дори може да се каже никакви... сега живота ми е тук... да го зарежа ли? ? ?

(Той няма как да дойде да живее във Варна на този етап ) моля ви оставете мнение...
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

1.   В никакъв случай не си зарязвай работата и образованието, още повече пък заради мъж. Нали знаеш, че след мъж и градски автобус не се тича - само след 15 мин. ще дойде следващия. Намерила си собствена ниша в един прекрасен град като Варна, справяш се самостоятелно. Този от Сливен ли е най-неотразимият мъж на света, във Варна има толкова добри и свободни момчета. И ако зарежеш всичко и се върнеш в Сливен и след няма и месец това момче те зареже, тогава какво ще правиш - наново ще тръгнеш да търсиш работа, квартира и т. н. Вече не си тийнеджърка, започни да разсъждаваш като зрял човек.

2.   Не си проваляй образованието заради връзка от която незнаеш какво ще излезне. Остави така нещата, пък ако ви е писано да сте заедно, ще сте. Не си струва сега да зарежеш всичко заради човек които не познаваш даже. Mary Jane

3.   Да, това е крачка назад!

4.   Момичето казва, че учи задочно. И да се премести пак в Сливен няма да спре образуванието си. Но според мен от много малко време сте заедно, че заради него до зарежеш работата си във Варна, а в Сливен докато си намериш работа и то хубава колко време ще мине? Според мен поне за сега не го прави.

5.   Благодаря много на всички, който ми писаха...

6.   Не ги слушай тея лели от горните коментари, те имат само работата си. Слушай сърцето, то каквото ти каже!

7.   До номер 6.
Аз съм номер 3 и съм на 18 години. Не се смятам за "леля", а за трезвомислеща. До преди известно време имах 4 месечна връзка и с мъжа, който бях си мислех, че той ще е последния. Но уви сега съм с друг и съм по-щастлива. Така че мила мъжете няма да се свършат. Пък ако ви е писано ще бъдете заедно. ;)

8.   №6 ти от къде знаеш, че сме лели? Този саит се посещава от хора на всякаква възраст почти. Просто гледаме реално на нещата, от тази връзка не се знае какво ще излезе. Mary Jane

9.   Аз пък също бих казала - слушай сърцето си. По-лесно ще намериш нова работа, отколкото свестен човек до себе си! За квартира пък да не говорим. :) Само образованието не го занемарявай, защото то е инвестиция в бъдещето. А в кой град ще живееш няма никакво значение, няма такова нещо като връщане крачка назад. Стига да си с човека, който те прави щастлива и на луната да живеете, пак ще си добре. Пак ще повторя - няма ли любим човек до теб, винаги ще ти е ужасно трудно и няма да си щастлива независимо каква работа имаш и в кой голям град си решила да се реализираш. Казвам това като човек, който като теб намира смисъл единствено в семейството и любимите хора. За някой друг може това да не е най-важното в живота и той няма как да разбере жени като нас двете, затова - действай решително, винаги можеш да се върнеш във Варна, ако нещата не потръгнат с този мъж, вече имаш приятелите и познатите си там, на които можеш да разчиташ да ударят по едно рамо, ако се наложи. Смело следвай мечтите си и не се колебай, защото щастието рядко каца на рамото ни и трябва да го ценим, а не да го оставяме да отлети... Късмет в любовта, това е от мен.
Ж. 33