Дилема?!
Здравейте! Пише ви мъж на (27 години) Историята с дилемата започна преди няколко месеца. Имам сериозна връзка от около (3 години). С прекрасно момиче, красива, нежна, добра и непредсказуема. Но се появи проблем, за който искрено съжалявам, но това не променя факта, че се издъних. Във фирмата ни има момиче, да я наречем (Яна), която е от половин година при нас.
(Яна) ме сваля още на втория ни месец при нас. С думи, като: (Няма романтични мъже като теб", Привличаш жените с усмивката и погледа си"), това се направих че не го чух и продължихме съвместната си работа. Знаеше, че съм обвързан постоянно се хваля пред колегите, каква прекрасна връзка имам с половинката до себе си. Още в самото ми пристъпване във фирмата, в която съм сега. Ми се лепна прякора(Вечен романтик), много от колегите ме бъзикаха, как мога след толкова време връзка, да правя подаръци на половинката си. Всеки ден и подарявам цветя, за миг не съм спрял, да се боря в името на любовта. Въпросната (Яна), когато погледнеше, не нарочно цветята в офиса ми. Със злоба ме питаше следният въпрос: "Дали приятелката ми ме прави толкова щастлив, колкото аз нея"? А аз и отговорих:"Прави ме щастлив, само да зърна лицето й". (Яна) тръшна вратата гръмогласно, без да се съобразява, че наоколо не е само тя. На един тиймбилдинг, бяхме всеки с половинките си ако има такава. Спокойно си се любувахме, с моята жена. Докато дойде (Яна) започна, да ме сваля пред нея, а аз не обръщах внимание и продължавах, да галя и целувам лицето на моята богиня. Въпросната лепка се махна сърдито, но моята изревнува, но въпреки това ме натискаше, да се примеря с (Яна), защото ми била колежка. А и защото с тези проблеми покрай нея, ще ми изиграе лоша шега, аз многократно отказвах, но накрая приех. Отидох (Яна), беше излезнала и втренчваше поглед, някъде в пространството, когато ме видя се започна, с думите:("Защо я търпиш"? , "Аз съм перфектна, за теб искам и аз да усетя любовта", "Тя не те обича"). Казах с висок тон, че мога да обичам само една, тя е единствена и вечно, ще бъде в сърцето ми, точно двамата сме си един за друг. А (Яна) заплаши, че ще се самоубие и че живота няма смисъл, без да бъде с мъжа, когото обича. Докато изричаше думите отиде на тротоара, а аз бях озадачен и притеснен, че това може да се случи на мен. Приближаваше кола, а тя си беше там и не мърдаше, а аз не исках да умира човек заради мен. Хванах ръката й, тя ме прегърна и не ме пускаше едвам се отскубнах, но го направих и започнах, да се обяснявам едва ли не като психолог. Но проблема е че половинката ми е видяла момента на (спасяване) и как е в обятията ми въпреки, че разговорите ни с (Яна), не ги е чула. Моята прекрасна фея, беше предадена искаше ми обяснение. Не получи, защото бях стъписан, кръвното ми падна, загубих ума и дума. Мога да продължа историята, но не искам да ви се натрапвам, с този обемен текст. Имам само въпрос: Как да върна доверието на жена ми? Като и бях обещал, че никога през живота си няма да изневеря, защото ми е достатъчна, само тя. Твърдо съм решен, да напусна фирмата, това ще оправи ли нещата? Нека модераторите публикуват "историята"), ще съм много благодарен.

Коментари

1.   Аз мисля, че ако напуснеш фирмата и си далеч от болната Яна - нещата ще се оправят. Даже се чудя какво си чакал до сега и за какво си й се връзвал на глупостите.

2.   Да напуснеш фирмата, не е решение. Може например, да запишеш колежката ти на запис, че всъщност тя е виновната. Да се докаже, кой е прав. Бих те съветвала, да поговориш с началството, за изгонване на онази луда жена, която те преследва настървено.

3.   Това е изпитание на любовта. Не мога да ти дам съвет, но вярвам че ще се справиш и отново, ще бъдете щастливи. Успех

5.   Защо трябва да оставяме на някой да ни мачка? След като е дошла след теб, тя да си ходи. По никакъв начин, не позволявай, някой да те заплашва по такъв начин. Уволнете Яна и да се приключва, ако ще и да се самоубива. Такива хора, като тази са ми ясни, чрез блафиране иска, да постигне целтта си. А с половинката ти ще се оправите, щом любовта ви е силна, този проблем няма да ви сломи.

6.   Вечният романтик май, не иска да тропне на масата и да затвърди позицията си на мъж. Разбирам колеги, но ти сам си виновен. След като обичаш, само един човек и имаш място, само за него. Е ясно какво е било нужно, да направиш. Още в самото начало на постъпването на съответната, а не да се правиш на недочул. Каквото си надробил, това ще сърбаш.

Фантагиро

7.   Не може всичко през целия ни живот да е розово. Живота ни подлага на изпитания. Ако не си силен, ще рухнеш. За това направи всичко, каквото ти е по силите и не се предавай, а ако си силна личност и се бориш, за любовта и за жената на живота ти. Ще постигнеш целите си вярвам в това :)

8.   " Как да върна доверието на жена ми? " Прегърнал си някаква непозната, защото е малоумна и си и спасил живота, едва ли не, и си мислиш, че си загубил доверието на жена си? Я се стягай... Една такава ситуация ако предразполага към губене на доверие, представям си каква връзка имате...

А въпросната Яна можеш много лесно да я разкараш. Следващия път и кажи, че ще се обадиш в полицията заради сексуален тормоз и да не те занимава. Ако иска да скочи от някой мост! Коя е тя, че да ти се меси в живота щом не го искаш? Женска му работа... Въобще не мислят!

9.   Дръж се като голямо момче и не се обяснявай.

10.   Уау това ми звучи, като приказка, като нещо... невероятно, защото няма такива мъже, като теб.. ако наистина си такъв. :-)

11.   Има положителни и отрицателни качествата в добротата на човек.

Ако си добър,много винаги,ще си прецакан,защото на добрите,това им се случва.

Не ставай с всеки мил и разговорчив особено с жена,защото в повечето случаи,ще си помисли друго. Нямам предвид колегиално,а извън работа.

Не се хвали,много с каквото и да било,защото безгрижният ти живот,може да стане пълен ад.

Бъди добър,възпитан и отзивчив,когато се налага и не на последно място,трябва да си знаеш ролята на мъж,не позволявай,да те мачкат и да ти провалят живота.

12.   Какво ли не правят жените, за да задържат един мъж до себе си. Това граничи с психично заболяване, не може да накараш, някого насила, да е с теб, само и само да задоволиш прищевките си.

13.   Доверието се гради с години, но може да се предаде, за секунди! Направил си грешка, дано да ти е било, за урок. Не може, да стоиш и да мислиш, че като сте заедно отдавна, тя ще продължава да ти вярва или ще ти прощава грешка след грешка.

14.   Ама нали не си й повярвал на тази "Яна"?
Това не е поведение на влюбен човек, а на психически нестабилен.
Ако все още влизаш в сайта, сподели как са се развалили нещата.