Отнето щастие ..
Здравейте! За първи път се престрашавам да пиша в подобен сайт и да споделям нещо лично на непознати. Истината е, че наистина не обичам да споделям на никого, защото така се чувствам уязвима пред хората.. Но днес.. Наистина имам нужда от съвет.. Един мой много добър приятел.. Преди известно време бяхме заедно като двойка. Всичко вървеше много добре, бяхме щастливи един с друг, но.. една негова приятелка ни раздели.. Започна да върти различни интриги, измисляше си различни неща за мен, които съвсем не бяха верни.. И накрая прехвърли вината върху един наш общ приятел. И всичко това само, защото искаше да бъде с моят приятел. В последствие с него започнахме да се караме, докато не се скарахме и спряхме да се виждаме 3 седмици. Този период беше много труден за мен, докато не реших да го потърся. Оправихме си отношенията, но на мен ми беше ясно, че вече не сме заедно. В последствие разбрах, че се е събрал с момичето, което ни раздели. Каза ми, че първоначално го е направил, за да ме нарани, защото е очаквал да му звънна ден, след като сме се разделили, но не съм го направила. 2 месеца по-късно те още са заедно, а аз съм някъде по средата.. В стремежа си да не изгубя момчето, в което все още съм влюбена, ми се налага всеки ден да комуникирам с това момиче. А той самият се радва на това. Когато сме само двамата като приятели.. ми казва, че му харесва времето прекарано само с мен и наистина ни е много забавно заедно, дефакто всичко между нас си е същото, само онази интимност я няма. Но.. всичко това ме натоварва супер много и му споделих, че искам да замина за Англия, понеже най-добрата ми приятелка е там и тя иска да ми помогне да се освободя от този товар. А той... той се разплака пред мен и каза, че за нищо не света не иска да ме губи и иска да съм до него.. че ако замина.. нищо няма да е същото и той няма да може да се оправи с живота така, както досега, защото през последната година и половина всеки ден сме заедно и си помагаме взаимно. До болка сме свикнали един с друг, а аз лично не мога да си представя живота си без него..
Съжалявам за това дълго.. Споделяне с вас, може би ще ви натоваря малко, но реших, че колкото повече знаете за нещата, толкова повече може да ми помогнете, а аз наистина се нуждая от Вашата помощ. Не знам дали да замина за Англия и да го оставя тук с приятелката му или да остана и моето щастие да бъде за сметка на тяхното, защото може би и съм причина до известна степен всичко между тях да се развива добре, защото помагам и на двамата, когато се скарат, за да си оправят отношенията, защото искам да виждам моето момче щастливо, въпреки че не аз съм причината за неговата усмивка.. а Момичето, което отне моето щастие....
Благодаря Ви за отделеното внимание :}

Коментари

1.   Той не те заслужава, ако идкаше да е с теб щеше да бъде, а той е с друга. Болките се преживяват. Хващай се в ръце и търси щастието си другаде иначе ще съжаляваш. Човек се справя с всичко, просто му е нужно време. След време ще си спомняш с насмешка че си писала тук. Споделям от опит. Аз направих компромис и щастието си замина, а живота си върви... кога да го живея на 80 ли? Ей тогава ще го ударя на разврат, алкохол и секс...

2.   Позната история. Според мен той е с нея, за да те забрави един вид или пък е с нея, за да не е сам. По написаното мисля, че той си обича само теб, но не иска да признае пред теб или дори пред себе си тъй като не е сигурен в твоите чувства. Щом се е стигнало до сълзи значи те обича според мен. По - добре не ходи в Англия, а си изяснете чувствата така всичко ще се разбере и ако не е това, което очакваш иди в Англия, поне ще си далеч и може би ще забравиш за тези неща.

3.   Ще дойде един ден, когато отношенията ви със сигурност ще се променят. И тогава ще разбереш, че твоят живот внезапно ще се окаже празен. Това което правиш в момента е самозаблуда, че имаш нещо подобно на личен живот.

Може да не заминаваш в Англия, но намери начин да престанеш да се виждаш с него.

4.   И продължaвaш дa мислиш, че ТЯ ти е отнелa стрaхливият егоист? Вярно, имaш нуждa от помощ, но от добър психолог. Имa хорa ( ти си от тях) които. бихa стaнaли жертви нa себе си...

5.   Скъпа, искай съвет само от хора, които умеят да побеждават себе си! За жалост са твърде малко. Аз също не съм сред тях.

6.   Твоя момък е манипулатор от висш клас. Шапка му свалям. Чудесно ви върти и двете. Не знам "приятелката" ти ли е завъртяла интригата или хубосника ви налива водичка и на двечките. Теб те разбирам-когато сме влюбени изглупяваме... но нека е до определени граници. Няма да ти давам съвет -всеки трябва да си решава и носи последиците. Ще ти кажа как бих постъпила аз. Пълен блокаж във всички соц мрежи. Забрана за телефона. Изтриване на всички общи спомени и никакъв достъп до теб. Трябва да се сети, че не си му удобната възглавничка под ръка на която се бърше обляга и прочие. Излез поне с вдигната глава от това блато.

7.   Жената, с която е, си е жена, с която е. Точка. Продължавай напред и остави миналото зад гърба си. Аз поне така бих направила. А въпросната не бих комуникирала въобще. Ако истината е такава, каквото ни я поднасяш.
АКо иска да е с нея, ако иска да е с друга, ако иска да е пет едновременно. теб това не те интересува!
Ако искаш да имаш достойнство, де

8.   Твърдят ти да се откажеш. Аз те разбирам колкото и да говорят какъв е и как не те заслужава ти просто го обичаш. Аз не мога да ти дам съвет защото аз също обичам момче което не го заслужава, но любовта ми е по силна от всичко. Той е човека който уважавам повече от себе си...
Не знам какво да ти кажа...