Защо за Бога още съм му вярна?
Здравейте... преди 7 месеца приключи моята 5 годишна връзка!
От нея имам дъщеря с бившия ми се разделихме, защото връзката беше угаснала и нямаше смисъл да сме заедно.
След 20 дни излиза решението на съда и правата върху детето, ще са мои.
Подписахме споразумение и остава самп да мине последното дело.
До тук добре.
Чувствам се като смазана и не знам какво ми става.
От две седмици насам се разхождам из града ми и спомените с него нахлуват в главата ми.
На всяко място на което сме били заедно спомените ми изникват и ме боли.
Преди време той ми звънна и ми каза.... Имам друга!
Аз затворих като чух той пак ме набра и ми каза... Защо затвори като чу?
Половин година аз съм сама и не ми пречи.
Имах хиляди възможности да се виждам и спя с други мъже, но не мога.
Просто от вътре не го искам не мога да си представя друг да ме докосва.
Скоро започна да звъни през ноща при положение, че знае че детето спи и не може да говори а него.
Обажда и се говорят и той и казва... Майка ти много ще плаче, защото едно време не ме послуша.
Защо го прави?
Защо не мога да го забравя?
Преборих се за детето ми което е най-важното но къде оставам аз в случая?
Защо не мога да допусна друг човек в живота си?
Защо ме боли още?
Той ме сравни със земята послуша други хора и ме загърби а аз не мога.
Какво се случва? Защо не мога да забравя?
Опитвам се с всячески сили да го изтръгна, но не се получава.
Имам хубава работа хубаво жилище гледам си детето, мо ми липсва... Липсва ми той.. човека който ми отне всичко и ме съсипа из основи.
Моля модераторите да публикуват историята ми и някой да ми даде съвет.

Коментари

2.   Защо сте се разделили? Първо казваш "връзката угасна", после казваш, че те е сравнил със земята. Дай подробности, иначе не е ясно "защо го прави".

3.   Вярна си на себе си всъщност. Знаеш, че легнеш ли с друг, е край, а не си готова да го пуснеш.
Той също не те е пуснал вътре в себе си и себе си опитва да убеди, че ти си виновна. Лошо е обаче, че говори така на детето. Говори с него да престане!
Стана ми болно. Прегръщам те!
Просто помни и си повтаряй: "И това ще мине! "
Ж29

4.   Здравей, аз съм в същото твое положение. Знам, че не трябва да сме заедно, но не спирам да мисля за нея, но и аз си го казвам това на ум и пред приятели, както той ти го казва. Мисля, че тя прави грешка и след време ще се усети, но може би ще бъде късно. За това най-вероятно и той ти го казва това, защото може би и той мисли, че е било грешка, че сте се разделили. Но тук има една тънка граница. Дали е обсебване, дали сте си свикнали двамата или продължавате да се обичате. Бъди честна спрямо себе си. Обичаш ли го още? Знаеш, че е угаснала връзката ви, че не може да се върне времето от преди, но дълбоко в себе си най-вероятно започваш да мислиш, че е било грешка, че сте се разделили? Щом е минало толкова време от раздялата ви и ти все още не можеш да си легнеш с друг и го мислиш... мисля, че го обичаш, но сама не си го признаваш. А щом той те занимава, най-вероятно причините са две. Или и на него му липсваш или иска да докаже, че е бил прав. Аз лично се отървах от мисълта, че искам да бъда прав. Искам повече да се разбираме, а не да се борим един срещу друг. Казвам ти го, защото ако и той мисли по същият начин като теб, то най-вероятно и двама може да изпитвате взаимни чувства ( стига да не го прави, за да докаже, че е прав. ) дайте си още малко време. Виж как ще потръгне връзката им. Ако не тръгне и продължава да те занимава с друго освен само с детето, а си търси поводи да те чуе, мисля, че трябва да измислите нещо. Аз съм винаги, че трябва да се опита до край. ( макар, че шансове не се виждат, но съм сигурен, че човек разбрал грешката си и наистина готов да пребори себе си, за да бъде по-добър човек и за него и за половинката си, може да се промени. Не знам точно как да те посъветвам, разведени сте до колкото разбрах ( или само правата на детето ), но има хора, които се събират и след 10 г. Не искам да ти давам празни надежди, дори не знам какво изпитваш към него, но от това, което си написала... такъв извод си правя.
Успех!
29М

5.   От авторката... Под това, , връзката угасна"... имах в предвид, че между нас комуникацията изчезна винаги съм искала да поговорим защо нещата между нас вече не вървят.
Но щом започна разговор той става и излиза.
Не можех да позная човека който стоеше пред мен и човека, който познавах преди.
Звъни ми през ноща не знам защо...
Твърди, че няма чувства тогава защо го прави?
Не мога да си обясня той е от типа хора на които гордостта е толкова голям, че никога не би казал
Абе извинявай не бях прав...

6.   Стойностен човек си.. Аз съм като теб мъж на 28 и малко хора ценят това.

7.   Спокойно, човек се справя и с тая болка, може на теб да ти отнеме повече време, но ще ти мине. Може и да не бъдеш вече така щастлива, но ще почне да не ти пука толкова. Важното е да не изневеряваш на себе си и да не го направиш с някой ей така за отмъщение. После ще си още по-зле. Грижи си се за детето, не му позволявай да ви тормози и всичко ще се нареди.

8.   Мила, дай си време и не се насилвай! При всеки човек е различно. Един е готов да продължи напред 10 ден след развода, на друг му трябва цяла година. Така, че не започвай нова връзка преди да си напълно сигурна, че сянката на бившия ти няма да я провали, защото за един влюбен мъж няма нищо по унизително от това приятелката му вечно да го сравнява с бившия си. Така, че за сега се концентрирай върху ролята си на майка и върху работата си. А и опитай да избягваш разговорите с бившия доколкото е възможно. Да, вярно той винаги ще има родителски права над детето ви, но това че не значи, че трябва да говориш с него всеки ден. Това само те натоварва психически и ти пречи да продължиш напред. Така, че много ясно му кажи, че детето има нужда от сън и просто да престане да звъни толкова често. Иначе не заставай между тях и не им пречи да се срещат и да си говорят по телефона, защото не е хубаво да отделяш детето си от баща му, обаче всичко трябва да си има някакви граници. Само така ще можеш да подредиш живота си отново. За това сега, просто си дай време и всичко ще се оправи! В момента явно си все още твърде емоционална заради случващото се и това няма как да не ти се отрази негативно. Разводът не е шега работа и понякога трябва много време докато раната заздравее напълно. И това ще стане! Не знам кога, но със сигурност няма да е за 2-3 седмици. В твоя случай е вярна максимата, че "Времето лекува! "
Ще видиш! След година или две ще гледаш на нещата съвсем различно и нищо чудно да имаш нов мъж в живота си.