Проблем с половинката
Здравейте! Нужда я се от съвети относно връзката ми... затова ще помоля администраторите да удобрят написаното от мен!!! Аз съм жена на 22години ( за повечето ще бъда малка ) а половинката ми е на 30 заедно сме от 8 месеца живеем заедно и правим планове заедно!!! Но проблема е че ние сме постоянно в спорове които не водят до нищо добро.... още сме в самото начало а ние вече сме се спречкали за най-различни неща! Постоянно ме наранява с думите си и на няколко пъти ме разплаква, но аз все още го обичам и не искам да живея без него! Започнах да търпя всичко да премълчавам, но в един момент ми преля чашата и казах че искам да се разделим тъй като ми писна да ме обвинява за всичко и постоянно да ме сравнява с бившата си... да не казвам че ми купува неща които и харесват на нея!!! Без думи съм просто.... та искам да ви попитам една " УЖ " истинска любов не трябва ли да приема половинката си такъв какъвто е както хубавото така и лошото в него??? Нали все пак идеални хора няма? Какво да правя обичам го и живота си давам за него, но как да постъпя с него, за да бъде всичко както трябва???

Коментари

1.   Ако един мъж открито те сравнява с някоя бивша - бягай далеч! Ще става все по-зле, и колкото повече чакаш, толкова повече дамидж ще отнесеш. М39

2.   Съжалявам, не е истинска тази любов, може би поне на този етап.

Явно си попаднала на наранен мъж, който още таи чувства към бивше свое гадже, а и е агресивен...
И да те обича, и да не те - кофти характерът му, може да те съсипе... Но това ти ще прецениш дали за теб е проблем, може пък да имаш здрави нерви.

Никакви бивши нямаше да има нито в ''устата му'', нито в мислите му, ако обичаше теб.

Остави го и виж как ще реагира след раздялата ви, ако се съсипе и дава индикации, че страда - има силни чувства към теб, ако ли се държи все едно не е било...

И имай предвид, че сексуалното привличане, винаги ще присъства, дори да не те обича, ще те желае, то не показва дали има чувства, не се подвеждай от мисълта, че щом те иска физически, сърцето и акъла му са в твоята половина на игрището....

Позарежи го, пък дано се усети...

Твоята единствена грешка е, че го обичаш повече от себе си.
Ако не е споделено, а той май не е, това ще те унищожи, в дългосрочен план.

Със сегашния си акъл и опит (над тридесет съм), ако попадна в отношения като вашите, отново (имала съм и аз подобни), незабавно бих се разделила с индивида, независимо колко го обичам.

След като поне веднъж любим човек те е опустошил, втори път да се случи, по-трудно се допуска... Обръгва се, и започва да се ''слуша'' главата, не сърцето...

Реализмът е по-добър съветник от мускула в ляво, онзи е вечно заблуден и е свръх-идеалист - тоест все си пати. Затова... Да. :)

Успех!

3.   И 5 живота да даваш -никой не ти ги иска. Нито пък ги смята за нещо ценно. Изчезвай от сега докато все още си осъзната. Тоя така ще те смаже че накрая сама ще започнеш да вярваш, че си виновна за всичко ти. Мнооого много си млада и ще има любови и за напред

4.   Не се самозаблуждавай, момиче! По думите ти личи, че това (от негова страна) не е любов, съжалявам! Раздели се с него и дай шанс на някой по-достоен, докато не е станало късно.

5.   Това не е твоята половинка!

6.   Кофти е, че те сравнява с бившата. Вероятно още я обича и си мисли за нея. Раздели се с него и си търси мъж, който да обича теб и да си единствена за него... Този не те заслужава. В крайна сметка като те сравни с нея, му кажи да върви при нея, с нея да прави секс, не с теб. Разкарай го категорично.

9.   Отговори си сама, само на един въпрос - готова ли си цял живот да живееш не по-добре от сега /за в бъдеще и по-зле/?
Ако си готова, продължавай така.