Мнение за АМВР Симеоново
Искам да получна мнение относно АМВР от завършилите и тези, които учат в момента специалноста "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред". Визирам слуховете от типа"без никакви пари и връзки няма влизане".

Коментари

1.   Едно време е било въпрос на престиж и просперитет да си в тази "академия". Щото нали "роднина - милиционер, роднина - милиционер"... Сега не виждам кой малд и способен човек ще се завре точно в МВР, а не в частния сектор, при положение че млад служител получава заплата колкото касиерка в кауфланд.
Ако искаш да се корумпираш и домогваш до власт следването е оправдано ама ако искаш на истина да работиш... зарежи

2.   Помисли и какво е бъдещето на МВР. Милиарден бюджет - нулев резултат. Това министерство и всичкият му персонал отдавна не изпълнява задачите, заради които е създадено. Дай тука да усвоим едни милиарди, ден да мине- друг да дойде. Като се издъни някой - сменяме го и на предишния не се търси никаква отговорност. Пазете циганите, а не гражданите. Ей това са им ръководните принципи...

3.   Да си кучкар/полицай/в МВР е чиста загуба на време, ако няма рушвети!
Предимството е, че нищо не работят и само се чудят какво да правят!!!
Хората вече дори Жалби не подават, защото виждат, че няма смисъл!!!
От МВР, ако си печен, можеш да станеш супер гангстер, като братя Галеви

4.   3 - Ако работиш в МВР с цел рушвети и бъдеща криминална кариера, то ти не си нищо повече от загуба на въздух и разхищение на кожа.

5.   От приятели и роднини-следовател, старши инспектор, пътен полицай, генерал, старшина, знам, че пари се вземат, но дори и да искаш да бъдеш честен, те няма да ти позволят. Много ме влечеше криминалистиката, но излезе, че мога да бъда сводница, наркодилърка, да участвам в измами с документи и всякакви подобни без да уча... ползата ще е, че ще имаш до някъде закрила, "конкуренцията" и "бизнес партньорите" постоянно ще те дебнат от някъде, ще пускат жалби срещу теб, заплахи и понякога неприятни физически последици.

6.   Работя от няколко години в системата, преди това бях военен гвардеец. Връзки нямах, сирак съм. Физическият изпит който положих беше бягане 1 километър, совалка 10 по 10 , коремни преси за една минута и лицеви опори за една минута. Нормативите можеш да ги видиш на сайта на МВР, за различните възрастови групи са различни. Минаваш също обстоен медицински преглед, трябва да си напълно здрав. третото нещо, което държиш е психо тест - около 4000 въпроса, резултатите от психотеста се проверяват на закрито и не можеш да видиш ако си скъсан там, въпросите са еднотипни питат те по няколко различни начина дали ще се самоубиеш, дали си педофил и така нататък, има въпроси който са еднотипни ще ти дам конкретен пример надявам се да разбереш - често ли се ядосваш, твърде често ли се ядосваш. като видиш еднотипни въпроси, ще избереш този който е с най малък риск, така да се изразя , ако отговориш с не и на двата, проверяващите ще сметнат, че си склонен към лъжа, тъй като всеки човек понякога се ядосва еднотипните въпроси обикновено са 3 до 5 , внимавай много с тях. Имам подвеждащи въпроси, пример - как предпочитате да работите - сам или в екип. Отговорът е според ситуация. Внимавай много с подвеждащите въпроси. Ако издържиш физическият медицинският и психопрегледа , следва събеседване. Там ти задават въпроси назначена комисия. След като издържиш всичко това започваш работа. Самата работа - накратко, ще ти обясня в какво се състой, Нарядите са 12 часови с определени интервали от смени за почивка. Първа смяна от 8 сутрина до 20, и втора от 20 вечета до 8 сутринта. Задължението ти е да охраняваш определен периметър и да бдиш за сигурността на гражданите. Преди да застъпиш минаваш инструктаж, а като отстъпваш сдаваш поста. Самата работа е много специфична, има си своите недостатъци и предимства, но предимствата са повече от недостатъците, успех, дано съм ти бил полезен.