Гняв и дилема...
Здравейте на всички! По принцип не ми се е налагало да пиша в подобни сайтове, но... Не знам откъде да започна тази история, но давам направо. 19-годишен нервак съм. Пълен. Изпитвам гняв към всичко, особено напоследък. От най-малкото и ми причернява, не знам какво говоря, какво правя, обиждам, псувам, удрям, чупя... каквото се сетите. Не знам каква е тая вродената агресия, но не ми харесва изобщо. Преди няколко дни се сбих, оттогава с нервите ми се свърши, с търпението ми -също. Кълбо от нерви съм, пуша трева, може би едно от малкото неща, които ме успокояват напоследък. Страдам от безсъние, което може би подпомага по-бързото ми изнервяне. Преди 4 месеца приключих дълга връзка, беше ми тежко, затворих се в себе си, не можех и да си помисля за други, а и не исках. Първите няколко дни бях най-зле, не осъзнах колко е зле положението, докато не стана така, че почти не направих катастрофа, от невнимание. В началото не знаех къде се намирам, но след поредица истини, които научих за бившата ми приятелка, не остана и капка милост, и обич към нея, а я обичах... много. Дотук добре, нямаше момичета, нямаше проблеми. Не исках нищо, нито връзки, дори секс не ми се правеше. Отдадох се на пълната си свобода, правех каквото и когато поискам, нищо не можеше да ме спре. Излизах, пушех трева, пиех, забавлявах се, въпреки, че това не е начина за забавление. Според близките ми, раздялата ми с бившата, ме е направила отвратително, агресивно същество, което няма да стигне далеч. И е така, спор няма. Не започна ли да се контролирам, знам, че ще направя нещо фатално. Дотук добре, но. В живота ми се появи жена... не момиче. Жена. И като казвам жена, казвам - мечта. Не мога да намеря точните думи-различна е, красива, сравнително умна, интелигентна, със самочувствие, абе... мечта, няма нужда да изброявам още, защото само ще се оплета в думите си. Обаче тук идва проблемът с мен, агресията ми, несполучливото ми броене до 10, което всички толкова хвалят, преди да се направи дадено нещо. Общо взето не знам дали мога да рискувам да бъда с тази жена. Пак казвам, различна е, или поне така си мисля, не знам, не я познавам чак толкова добре. Това е мнението ми засега. Разбираме се, разбира ме, първата жена, която ме разбира, всъщност. Напоследък стана трудно, имам доста проблеми, което не е оправдание и за нищо не се оправдавам, да подчертая! Започнах да мълча, да я отблъсквам несъзнателно, да се държа студено, а тя си мисли, че не я искам, че ако я исках, щях да съм с нея, но просто не може да ме разбере напълно. Дори си помисли, че има друга в живота ми, което не е така. Не я съдя, напротив, разбирам я. Не знам дали мога да рискувам да захвърля всичко и да се отдам на връзката с нея, а до скоро дори не исках да чувам за такава. Плановете ми бяха съвсем други, да уча, да работя, да отида в Англия, а в момента живота ми е толкова объркан, че не знам какво да правя, иде ми да захвърля всичко, да започна наново... а нервите като ме залеят, става хаос. Единственото ми спасение в момента е изолацията от хората, за да не ги наранявам с думи, най-вече, последните дни си набивам слушалките, и отивам да бягам или да обикалям из улиците, докато се поуспокоя. И пушенето на трева. Замислих се и дали искам да я подложа на изпитание с тежкия ми характер, с това, което съм, тя вярва, че ако се съберем на едно място, всичко ще е наред, но просто не ме познава... напълно, не знам дали мога да й го причиня. А и коя жена иска кълбо от нерви до себе си? ! Любов, любов, ама повечето искат спокойни и уравновесени хора до себе си, а не нерваци, които се чудят къде да си излеят целия гняв. Знам, че жена като нея заслужава много повече. Да се откажа от нея или да рискувам, това е дилемата. Гневът ми не ми позволява да мисля трезво, още повече да действам трезво. Благодаря на всеки, който отдели време и прочете историята, много ми е объркано и наистина не знам какво да правя, затова писах и тук.

Коментари

2.   И моя приятел е голям нервак. Всяко нещо го изнервя, все крещи. Към мен физическа агресия не проявява, но психическата също много, ама много натоварва.

3.   Тази загуба се изразява сега не само във вербална агресия, но и във физическа. Няма начин да изразходваш гнева си в различни дейности, това е изгубена кауза, а и колкото повече го тушираш, толкова повече ще расте силата му, дори външно да изглежда, че си го укротил. Един ден може да извършиш постъпки, за които няма да знаеш как да поемеш отговорност, защото ще си бил извън себе си. Гневът не е като глада, да се парира или разрешава. Гневът има нужда от разбиране и дълбоко осъзнаване. След като си написал писмо тук и след начина, по който си го направил, аз смятам, че си интелигентен човек и ще съумееш да го осмислиш. Зад всичките ни постъпки има мотиви, подтиснати чувства, погребани болки, неизплакани сълзи. В един пост тук аз няма как да ти кажа всичко, което ми хрумна, нито за начина, по които аз се справих с гнева си. Повярвай ми, знам за какво говориш, познавам в детайли агресивността. И затова ще ти кажа, че има начин да си друг и, че да си друг, когато си бил подвластен на този луд огън в теб, е истинско щастие. Кажи на въпросната жена какво те мъчи, ако е твоята жена ще опита да те разбере а и всеки интелигентен, умен човек би трябвало да умее да разбира човека от среща.
Поздрави

5.   Умно момче си, личи! Не знaм дaли и до колко си дaвaш сметкa, че от няколко месецa светът е в мaсовa истерия...
Опитaй с медитaция дa контролирaш твоятa. Пробвaй в нaчaлото сaмо прaвилно, концентрирaно дишaне. Идеятa е дa постaвяш мозъкa си в режим "почивкa" но и с нaпредвaне ще видиш другите бенефиции.
Зa другото, виж, нямa нищо по- хубaво от товa дa познaвaт и демоните в теб, дa сa до теб когaто ги "бориш" ( без дa ги прехвърляш или нaтовaрвaш другият) и въпреки товa дa видят и другото и дa остaнaт с теб зaрaди него.
Aз го преживях, отидох до aдa с него и се върнaхме зaедно от тaм, после се случи той дa ме държи здрaво пaк тaм и дa ме върне...
Изглеждa, понякогa ни се поднaсят нaй- добрите възможности в нaй- лоши моменти, въпрос нa личен избор е дa решим дaли.
Ти се aнaлизирaш много добре, честен си със себе си, знaчи и ще се спрaвиш с проблемa.
Успех!

6.   Проблемите се коренят в детството ти, ти си знаеш най-добре. Както се описваш не знам коя ще иска да е с теб. Всъщност ще те иска докато си прикрит, после като излезе истината на яве... ще имаш много проблеми и хората ще имат проблем с теб. Според мен те чака тежко бъдеще. Или ще те окошарят за някое престъпление или ще се пребиеш някъде или ще друсаш с нещо по-така. Съжалявам, това е самата истина.

7.   Бъди с нея! Щом и двамата го искате'Не я отблъсквай, а и може би тя ще е единствения човек, който ще може да те успокои и издърпа от тази нервна криза пълна с агресия! Много е важно това, че реаално си осъзнал, че поведението ти е грешно има шанс за теб, може би тя ще е твоето спасение!

8.   Не доближавай момичето докато не изчистиш душата си. Сам знаеш че тя не заслужава келеш като теб. Нищо лошо не искам да ти кажа, всички сме минали по тоя път но.. ти си едно малко и разглезено неблагодарно л.а.й.н.о, което не знае какво иска от живота и не цени нищо и никого. Никой не ти е виновен че си стигнал до тук и си станал топка от нерви. Няма човек без проблеми, но не агресията и тревата са начина да се решават. Време е да пораснеш и да станеш мъж. На времето казармата спасяваше хора като теб, но сега времената са други и ще трябва да пораснеш сам. Изчисти душата си от лоши мисли, намери си работа и бъди постоянен в нея, оправи си речника и взаимоотношенията с околните, старай се всеки ден да правиш нещо добро за друг човек, направи някого щастлив, докарвай усмивки по лицата на хората, бъди позитивен. Вярвам че го можеш, просто трябва да го поискаш :)

9.   една жена е добре и точна, само когато действията и са на място и не те злепоставя по какъвто и да било начин.
Остави думите на страна, остави милите и нежни фрази, остави разни любовни обяснения, а гледай това което ти казах. Запомни че всеки лъже, но пък действията ако са лъжовни, няма как да продължат с положително въздействие, да не говорим за отговорност. Моя съвет е да си дадеш време без жена до теб за да разбереш ти какво искаш дотук разбираме че си много объркан и наранен а това води до гнева ти започни тренировки, мисли по позитивно и нещата ще си дойдат на мястото

10.   Дерзай и насочи енергията си към друг обект. И тогава стой та гледай...

11.   Дори и все още да обичаш бившата си, и си склонен да я приемеш обратно, когато тя иска. Недей я приема обратно. Предполагам, че няма да го направиш, но аз да кажа все пак.
Дай шанс, на тази любов. Недей и показва, че и нямаш доверие.

12.   Пубертета те тресе. Ше се оправиш. Само някоя голяма простотия да не свършиш.

13.   От написаното аз съдя, че си много интелигентeн човек. Ти сам описваш и анализираш проблема си, което е чудесно!

17.   Отиваш на лекар, той ще ти изпише нещо за нервите. Не изпускай от страх момичето.

18.   Ако се е появила след раздялата значи не може да е вродена агресията!? И откъде ти хрумна "вродена агресия"? Мислиш, че има ген за агресия ли? Ако беше така- нямаше да има решение твоят проблем!

Първо ми отговори, мислиш ли, че такъв си се родил? Най-важно е твоето САМОвъзприятие!

19.   " Разбираме се, разбира ме, първата жена, която ме разбира, всъщност. Напоследък стана трудно, имам доста проблеми, което не е оправдание и за нищо не се оправдавам, да подчертая! Започнах да мълча, да я отблъсквам несъзнателно, да се държа студено, а тя си мисли, че не я искам, че ако я исках, щях да съм с нея, но просто не може да ме разбере напълно. "

Последно, разбира ли те или не те разбира??

20.   Ти си интелигентно момче и разбираш, че има проблем. Повечето от нас имат такива- било материални, било здравословни. В момента ти си получил дар от съдбата- срещнал си някой, който да те обича и да иска да сподели живота си с теб. Само ако цяла вечност си бил самотен и нелюбим, би могъл да оцениш това! Не е възможно да мислиш, че ще разрешиш проблема като бягаш и страниш от хората. Нищо няма да постигнеш, а не дай боже да се случи нещо фатално! Има си специалисти за тази работа, има терапии. Това е правилното решение. Защо не говориш открито с тази жена и не споделиш страховете и проблемите си, а тя да прецени дали да ти се довери? Не знам какво имаш в предвид, като казваш, , да захвърля всичко", но идеята да учиш и повишиш квалификацията си е правилна. Млад човек си и трябва да мислиш за своето бъдеще и придобиване на някаква професия. Искрено ти желая успех в разрешаването на проблемите, които имаш в момента и не се отказвай от любовта, защото няма нищо по-ценно от нея!

21.   Ти си интелигентно момче и разбираш, че има проблем. Повечето от нас имат такива- било материални, било здравословни. В момента ти си получил дар от съдбата- срещнал си някой, който да те обича и да иска да сподели живота си с теб. Само ако цяла вечност си бил самотен и нелюбим, би могъл да оцениш това! Не е възможно да мислиш, че ще разрешиш проблема като бягаш и страниш от хората. Нищо няма да постигнеш, а не дай боже да се случи нещо фатално! Има си специалисти за тази работа, има терапии. Това е правилното решение. Защо не говориш открито с тази жена и не споделиш страховете и проблемите си, а тя да прецени дали да ти се довери? Не знам какво имаш в предвид, като казваш, , да захвърля всичко", но идеята да учиш и повишиш квалификацията си е правилна. Млад човек си и трябва да мислиш за своето бъдеще и придобиване на някаква професия. Искрено ти желая успех в разрешаването на проблемите, които имаш в момента и не се отказвай от любовта, защото няма нищо по-ценно от нея!

22.   Знам какво преживяваш чуй ме сега. Не знам дали трябва да си с новото момиче, което си срещнал, но знам какво ще ти помогне с гнева. Без значение какво изпитваш към бившата си приятелка не постъпвай глупаво тя е ключа към всичко. Трябва да се изправиш пред проблема и ти дълбоко в себе си го знаеш. Давам ти съвет, ако искаш да преодолееш това. Виж се с бившата си и и кажи всичко какво чувстваш какво мислиш, какво си преживял, как те е наранила, през какво си минал. Знам, че не искаш да бъдеш уязвим и искаш да забравиш цялата история, но това е начинът. Когато си бил с нея сигурно си бил по-добър, не така агресивен, може би си бил щастлив. Трябва да се изправиш очи в очи срещу нея, само тя може да ти помогне, защото те познава, знае и доборо и лошото. Независимо как те е наранила, знаеш че дълбоко в сърцето си тя те обича и иска най-доброто за теб. Това е шанса ти, нима не си искал винаги да бъдеш по-добър човек?

23.   Не започвай нищо ново докато не превъзмогнеш цялата агресия,болка,нервност,любов ако щея.Трябва да простиш и на бившата и на себе си за всичко,не допускай омраза,гняв и негативизъм в сърцето си.Не наранявай себе си повече и новото момиче.Не я подлагай на нищо докато не си сигурен.

24.   В момента нямаш доверие нито на себе си, нито на другите. Тръгваш отначало. Трябва да се приемеш сам себе си, такъв, какъвто си, и почваш със самодисциплината. Момичето явно вижда добрите ти страни, съжалява те, в добрия смисъл, по-женски, затова, ако се откажеш от нея, уж за да не я нараняваш със себе си, това също ще я нарани. Така че, ако си човек на място, трябва да избереш по-трудния път - да си набележиш някакви цели, да почнеш със самодисциплина, да почнеш да си постигаш целите. Една от тях е да създадеш добро и задружно семейство, с много деца. И да си добър българин, да обичаш страната си, да направиш нещо полезно за нея. Много големи хора също са били нерваци, но са успели да насочат енергията в съзидателно русло. Като ядрената реакция - може да убива, ако е бомба, а може и да върти турбините в електростанция. Това трябва да направиш и ти - първо да победиш себе си, за да си нужен и на хората. За да може твоето момиче да се гордее с теб, а не да се срамува. Но недей още от сега да я натоварваш с твоите проблеми, защото може да й писне в някой момент. Сам трябва да се справиш.

25.   На първо място категорично спри с тревата и подобните неща. После започни спорт-кикбокс или бокс, за да изливаш гнева и агресията там. След това е добре да си поговориш с психолог, за да се открие причината за гнева ти. Вероятно е нещо вдетството ти- най-вероятно в семейството ти. За бившата, какво да ти кажа- на всеки му се е случвало да се раздели с някой, който е обичал. Това са нормални неща от живота. Ще срещбеш друга, която е по-добра от нея.
Изобщо имаш някакъв проблем за разрешаване. Гневът е вторичен. Успех!

26.   Започни да тренираш редовно кардио, футбол каквото и да е ще ти помогне много!

27.   Привет!
По описанието приличаш на моят приятел, прекалено е изнервен, избухлив, в началото когато го виждах такъв бях леко изплашена но с времето всичко ни се нареди:))) Колкото и да е изнервен минаваме заедно през всичко по пътя ни, обичам си го такъв какъвто е. Правилните хора ще те обичат какъвто и да си, с всичките ти, кирливи ризи, :)пример, когато моят човек е ядосан го прегръщам и му казвам нещо мило докато го гледам право в очите, усещам целия му гняв който ме възбужда, целувам го и ме мята на леглото и после е като нов
намери начин да се изморяваш и всичко ще се нареди
успех