Неуверена във връзката си и това я проваля
Здравейте,
Имам огромен проблем, с който не мога да се справя. Жестоко неуверена съм! И това проваля всичките ми връзки. Набързо ще разкажа как започна всичко. Първата ми връзка (първото гадже) беше, когато бях на 17 и продължи около 4 месеца, а приключи след като разбрах, че момчето ми е изневерило (няколко пъти). Прекратих нещата. После имах една връзка, която прекратих, защото не вярвах на човека до себе си, но в същото време я прекратих преди да се влюбя силно, беше съвсем в началото. Реших, че така е най-добре. После имах 4 годишна връзка с първата ми истинска, голяма любов. Отново аз я приключих, защото непрекъснато ревнувах приятеля си. Той никога не е изневерявал и ме обичаше наистина силно, както и аз него, но си бях втълпила, че едно от момичетата, с което дружахме беше сродната му душа. Тя беше много влюбена в него, той също й симпатизираше, прекарваше много време с нея, споделяше й и наистина бяха толкова един за друг. Набих си филма, че не мога да продължа връзка, в която толкова ме е страх, че има друга по-перфектна за половинката ми и страха, че евентуално той ще сподели мнението ми и ще ме изостави, заради нея, затова прекратих и тази връзка. Сега вече имам 2годишна връзка с човек. И двамата сме зрели хора и за пръв път срещам човек, който иска да създаде семейство с мен, както и аз с него. Просто се почувствахме сякаш сме един за друг. Имахме прекрасна връзка с този човек, най-хубавата, която сме имали. Живеем заедно, НО!!!
След година и половина заедно се разделихме, защото се скарахме много жестоко и този път половинката ми го поиска. В последствие се събрахме, защото той осъзна, че не иска да ме изгуби и защото сме се разделили за дреболия. Просто беше в етап на напрежение, той загуби работата си и опирахме само на моята заплата от 500 лв, бешше нервен, неуверен, а аз си позволих да го упрекна за нещо и той просто не издържа и ми каза да си събирам нещата. След седмица разделени се събрахме и осъзнахме голямата глупост, която сме допуснали. На около втората седмица, след като се събрахме, половинката ми сподели, че по време на раздялата си е писал с едно момиче. Запознали са се непосредствено след раздялата (2-3 дни по-късно) и тя много го е харесала, а тя е привлекателна. Той просто се е отзовал. Каза ми, че съжалява и яче въпреки че сме били разделени, смята че има за какво да ми се извинява. Каза, че е бил самотен и не е било заради самото момиче, а заради това, което му е дала - внимание. Нищо не се е случило между тях, не са излизали, просто са си писали (и то доколкото знам нищо любовно, опознавали са се и са си говорили за общо хоби, което биха могли да практикуват заедно). Това преобърна всичко. Оттогава-насам аз му нямам доверие. Тъкмо мислех, че съм преодоляла този проблем и ето, на път е да провали най-хубавата ми връзка. Аз искам дете от този човек, той от мен също... Как да го загубя, не искам. Но непрекъснато си мисля, че харесва всяка красавица, която е около нас, а когато започне да говори с някое момиче направо ми се преобръща стомахът. След наш разговор по темата той сподели, че действително обича женското внимание, защото е много привлекателен и просто е свикнал да го получава, но не би изневерил никога. Познавам го и знам, че ако има нещо просто ще ме напусне, но в същото време не преставам да се страхувам, че това е възможно. Имам чувството, че е обожанието, което получава от жените, ще ме погуби от мъка и тормоз. Моля Ви, помогнете. Обречена съм, ако не преодолея проблема си. Ще губя хората, които обичам непрекъснато. А аз обичам този човек много, искам и той да обича само мен, да вижда само мен. И преди го чувствах... но вече не... Сега чувствам само страх и паранои, които не знам имат ли почва или са безпричинни. Не мога да си позволя да загубя МОЯ човек, заради глупавата ми неувереност

Коментари

1.   Още в заглавието личи проблемът, говориш сякаш за трети човек... впечатли ме и това
Отново аз я приключих, защото непрекъснато ревнувах приятеля си. Той никога не е изневерявал и ме обичаше наистина силно, както и аз него, но си бях втълпила, че едно от момичетата, с което дружахме беше сродната му душа.

Ти сама си внушаваш някакви неща, ревнуваш, фантазираш дори и накрая искаш да си щастлива. Според мен има нещо друго, което те тормози много дълбоко и е добре да роговориш със специалист, защото при така описаните неща сама ще си съсипеш живота.

2.   Никой от тук, не може да ти помогне момиче.... ако ти сама не си помогнеш, никой не е в състояние...
Ако трябва посети психолог, поговори с него... може да има ефект... Успех!

3.   Ами не етрябвало да прекратяваш втората си връзка, а да се разделиш с приятелката, която го е харресвала. Ти си си измислила после повед да се разделите с момчето. Тоест вместо да се бориш да запазиш връзката си, ти си я разрушила сама и то чрезвъображението си. Последната връзка не е добра за теб, защото не сеи сигурна в мъжа до теб, щом при първото скарване той е започнал да си Пише с друга, нещата са ясни. И освен това не бива ти да издържаш мъж.
Намери си друг и преди това си извади поуките от поведението си. Ако се обичате и уважавате, ще сте заедно. Ако ти непрекъснато мислиш, че тонти кръшка и му го казваш, то най-малкото му даваш идея, че може да го направи. Разбираш ли ме? Ти някак му го внушаваш като непрекъснато говориш и мислиш за това. Успокой се, помисли си, че си си самодостатъчна и ако човекът до теб е свестен няма да ти кръшка. Но не го предизвиквай сама да го направи.

4.   Звучи много тъжно.. Не знам какво мога да кажа като обикновен човек. Може би ти трябва по-голяма помощ отдели си към 40 лв и ходи да поговориш и да поискаш съвети от някой психолог. Ще е добре за теб и за бъдещето ти. Тези хора са влиятелни и ще те насочат на някъде.. Пожелавам ти успех!

6.   Хунаво е, че осъзнаваш проблема, защото това е първата крачка към разрешаването му. Трябва да поработиш върху самочувствието си и да заобичаш себе си преди да обичаш някой друг. Не си готова за връзка щом собствените страхове да те владеят.