Моногамен ли е?
Съпругът ми си има сериозна любовница от години. И също от години не се любим. Не зная защо, но той не желае развод. Вероятно, заради детето ни. Аз също се плаша от развода, за да не нараним крехката му душа. Всеки от нас изпълнява своите семейни задължения, но усещам, че този начин на съжителство е доста насилен. "Моногамен ли е съпругат ми или не?"
Опитвам се с чувство за хумор да поставя проблема си. И както се казва - можеше и да е смешно, ако не беше толкова трагично.

Коментари

1.   Според мен всеки трябва да поеме по пътя си. Сигурно искате за детето си нормално семейство с двама родители и за това оставате заедно, но дали ще е добре за детето да расте в семейство с такива проблеми?

2.   Много странна ситуация! Мисля, че не е щом си има любовница, това, че не спи с теб а само с нея не означава че е моногамен, има си причини за това. Първо влияние оказва фактора, че вече е на възраст сигурно, второ, че сте в такава ситуация, а и не се знае какви са чувствата му към любовницата. Не, че съм суперопитна, но просто така си мисля и реших да ти отговоря. Защо това е проблем за теб? Защо не си намериш и ти някои, на колко години ви е детето?

3.   Ти си страшно силна жена и доста свястна, вижда се дори от тези 5 реда, които си написала.
Ти имаш по-специални отношения с някой?
Ти си като майка ми. Същата история преживя и тя когато бях малък. Имате пълното ми уважение!

4.   Разбира се, че не е.

5.   авторката: Не нямам никого. Остана и аз да хукна!
Детото ни е в крехка тинейджърска възраст,когато се вълнува от интимните взаимоотношетия между големите.Едва ли трябва да я убием с подобна истина.

7.   Според мен, това статукво го устройва напълно. Намерил е някакъв баланс за себе си и не иска да го наруши. Не иска да си създава допълнителни усложнения с евентуална раздяла - повечето мъже се плашат от сцени, обяснения на приятели и роднини - това би го поставило в ситуация да се оправдава.

Най-вероятно очаква ти да вземеш някакво решение - да задържиш сегашното положение, да започнеш своя паралелна връзка или да предприемеш стъпка към раздяла.
Не забравяй, че децата растат и много скоро поемат по своя път. Какво ще ви свързва със съпругът ти след този момент? Какво е нещото, което има смисъл за теб?

Въпросите, на които би трябвало да си отговориш са по-скоро "Какво е важно за теб и ти какво искаш за себе си? С този човек или с друг? Сега или след 10 години?".

8.   N3 съм. Не познавам съпругът ти и съответно не мога да предвидя какво ще стане. В мойто семейство след продължилата няколко години отвратителна ситуация положението се оправи. Не знам дали защото станаха на възраст или просто баща ми се оправи, но сега всичко е повече от перфектно. Не могат да издържат и половин ден без да си говорят по телефона. Като се видят вечер се държат като точно влюбили се хора. Не съм виждал друга двойка с връзка на 30 години да се държи така. Прегръщат се, целуват се... много им се радвам. Не знам какъв е твоят случай, но доколкото знам майка ми не е спирала да го обича (впреки, че искаше да го напуснем когато аз бях на 13-14г.). Незнам колко и е коствало, но съм сигурен, че в момента не съжалява, че е останала. Много силно се надявам нещата при теб да се наредят в най-скоро време по същият начин. Ако съпругът ти е разумен човек, поговорете си за ситуацията. Стискам палци.

9.   Авторката: Благодаря на всички! Искрени благодарности и на №3 за съветите и пожеланията! Искам да Ви питам, дали майка Ви е говорила с вас по този семеен проблем, когато сте бил на 13-14? Предварително благодаря! Вярвам,че ще ми отговорите.

10.   Пожелавам ти същото като 3.

11.   Говорила е с мен да. То и нямаше нужда да ми казва нищо то си личеше. Питаше ме ако случайно нещата станат много лоши и тя отиде при майка си на село (а ние сме в София) дали и аз ще отида или ще остана тук. Аз я подкрепях на 100% въпреки, че на тази възраст да отидеш да живееш на село (всички, които познаваш живеят в София) е доста гадно. За мен щеше да е кофти период, но преди всичко исках тя да е добре. Предполагам, че питаш, за да видиш как би реагирало дете на 13... Мисля, че 13 годишно дете може да разбере много неща колкото и да изглежда малко. Не познавам детето ви, но ако е като мен когато бях на 13 ще те подкрепи каквото и решение да вземеш. Не мога да говоря със сигуност понеже при нас нещата се оправиха, но не мисля, че щеше да ме травмира. На истина немога да кажа със сигурност :(. Ако детето ви е момиче май ще бъде по тежко обаче :(. Мога много неща да напиша, но не искам да пиша безразборни неща, затова ще следя темата ако имате още въпроси да отговарям. Надявам се да стигнете до най-правилното решение.

12.   Здравей. Има ли някакво развитие? Говорихте ли?

13.   Май няма да разбера какво е станало :(

14.   Авторката: С детето ни не съм разговаряла. Със съпруга си - да. Той не можа да ми обещае,че ще прекрати връзката си. Най- обнадеждаващото,което изрече беше :
" Ще скъсам,когато е рекъл Господ".Чудно как човек-заклет атеист , се сети за Господ. Също смята,че "Никога не съм те предал" Тук направо ме уби. Как хем е с друга,хем не ме е предал? Странна порода са мъжете!

15.   Какво смяташ да правиш?

16.   Ще ви дам гледната точка и на едно дете. Родителите ми се карат от както се помня и то все за разни глупости. Най-странното е, че много пъти съм се чудела защо не се разведат. Те разбира се никога не са се карали пред мен, но стените са тънки, особено като искаш да чуеш. Техните "разговори" мога да кажа, че ме натоварват повече от колкото си представят. Единствена ще добавя, че децата просто усещат не ги мислете за толкова заблудени.

17.   Никой не е казал, че децата са заблудени. Въпросът е: нужно ли е родителите да се разведат или заради детето си да остават заедно?

18.   По скоро е многогамен.

19.   17. Не само твоят мъж е моногамен. Вероятно е много модерно са си имаш любовница или мъжете се невероятни комплексари.