Да се откажа ли от него?
Здравейте. Много ще съм ви благодарна, ако ми публикувате историята, защото е наистина имам нужда от вашите съвети и мнения. Проблемът при мен е, че харесвам едно момче от друг град (Пазарджик), а аз съм от София, тази година ставам на 17, той също. Харесвам го от лятото на 2016-та. Случайно му пратих покана и от един чат започна всичко. Почнахме да се забиваме, да си пишем сърца, разменихме си телефоните, скайпа и почнахме почти всяка вечер да си говорим и постоянно си пишехме. Той ми каза, че също ме харесва, но няма да може да имаме връзка, защото не сме от един град, а в същото време ми пишеше колко ме обича и иска да сме си заедно и такива глупости. Дори ми каза, че ще дойде при мен, за да се видим на живо, но не веднъж ми обещаваше, а нито веднъж не си спази обещанието да дойде. Когато почнахме училище веднага ми звънеше, когато свършеше часовете, но постепенно започвах да забелязвам у него, че нещо се променя и не ми звъни всеки ден и ми пише по - рядко, дори седи на линия, а не ми е видял съобщението. 2 седмици след започването на училище той ми каза, че си харесва някакво момиче от 12-ти клас (той е 10-ти) и на мен ми стана супер гадното, но ми каза, че с нея едва ли ще се получи. Аз доста изревнувах, когато ми го каза, но той ми вика, че няма защо да ревнувам и да не правя такива глупости, за да не разваля доброто ни приятелство, което сме си изградили и на мен ми стана много обидно от това, защото той много добре знае, че не искам да сме само приятели. Постепенно почна все по-рядко да ми звъни и да ми пише. Пишеше ми през няколко часа, после през половин ден, а влизаше често на линия. После почна през ден да ми пише и да ми звъни, когато му е скучно и няма с кого да си говори и ми пишеше, когато иска помощ на тест по математика, защото уча в математическата гимназия и разбирам много от математика. Звънна ми преди 2 седмици и ме пита какво става с мен и говорехме 2-3 минути и това е. Имам чувството, че само ме използва. Аз не мога да го забравя и не искам друго момче. Никога не съм имала гадже и това ми е първото истинско влюбване. Не съм някоя богаташка, даже бих казала, че съм доста срамежлива. Понякога си мисля, че всичкото това е било просто една гавра с мен, а аз съм се вкарала в някакъв филм и си мисля, че ще имам бъдеще с него. Последно ми звъня преди 4 дни, но не му вдигнах, за да видя дали ще ми пише, защото му писах как е, но така и не ми отговори на въпроса вече месец, а влиза на линия, харесва снимки, качва статуси и подобни глупости. Обмислям малко преди началото на лятото (някъде към юни) да дойда при него в Пазарджик, но все се замисля дали реално си струва усилията, при положение, че той дори не си прави труда да ми пише, а аз на крака ще му идвам. Но наистина не знам. А самото момче не е нищо особено, аз самата не знам какво толкова му харесах, не изглежда особено богат, въпреки, че на няколко снимки носеше обувки на известни марки (няма да правя реклама), но и на доста снимки е с почти едни и същи дрехи. Понякога е доста мил, но друг път все едно се бъзика с мен и се държи малко гадно. От разговорите ни разбрах и, че не е девствен (а аз съм) и няколко пъти ми намекна, че един вид иска да го направим, а после се смее и ми казва, че се шегувал. Искам да ви попитам няколко неща:
От написаното мислите, че е надут и самият характер му е гаден или просто се прави на интересен пред мен, за да ми привлече вниманието, а всъщност е доста мил и добър?
Струва ли си да се занимавам с него, просто да го забравя или в краен случай да остана с факта, че ще бъдем само приятели от разстояние, при положение, че неговото държание дори приятелско не мисля, че е спрямо мен.
Вие как бихте постъпили, ако сте в моята ситуация?

Коментари

1.   Народът е казал -Далече от очите-далече от сърцето. Според мен той си има други там и с теб е виртуален флирт. Не го гони, не ходи в града му. Ако той много те иска ще дойде в София. А и ти си влюбена в един виртуален образ, който може да няма нищо общо с реалността.

3.   Не се занимавай! Накрая само ще се чувстваш като глупачка, а глупавият всъщност е той.

4.   Ами не знам, ако беше супер-дупер-мега-гига-тера богат, това щеше ли да повлияе много на решението ти. Забележа: Има много видове богатство, за съжаление повечето хора гледат само хартиеното, а то е едно от най-нищожните. Колкото до останалото... Ами според мен ще си пропилееш времето. Е, може и да изгубиш девствеността си ако решиш, но едва ли ще постигнеш нещо повече. Бил съм в подобно положение и съм изкарвал нещата до самия край. Понякога е по-добре просто да оставиш нещата да си отидат. Самото момче не ми се струва особено заинтересовано от теб, няма смисъл да се самозалъгваш (което очевидно правиш).

5.   Какво значение има дали е богат и дали се облича с известни марки!?
Не мисля, че на този етап имате бъдеще заедно. Прекалено сте далеч един от друг. Не сте се и виждали на живо, а хората изглеждат различно в интернет.
А и щом показва все по-малко интерес... Най-добре се огледай за някой друг, по-близо до теб... Връзките от разстояние обикновено са мъчителни, не си го причинявайки за първа връзка...
Ж28

6.   Сам ти е казал, че не иска връзка. Да използва те защото си му омръзнала. Не се шашкай почти всяка виртуална любов завършва така. Не, не е лош човек просто е неориентиран пубер, който иска да има фенки за да си помпа самочувствието-за което си му ти. Няма мъж който да те харесва и да не припира за среща-дори и да е само за секс. А този дори това не търси
По втори въпрос -твърдо НЕ
По трети -да го блокирам от всякъде.
Ще намериш човек който да обичаш истински - и тогава няма да му забелязваш маратонките

7.   Еми щом е само на думи и празни обещания... ти как мислиш?
Дали си заслужава?

Недей да живееш в разни фантазии. Аз направих същото и сега горчиво съжалявам. Погледни нещата от реалната им страна. Да не би да са свършили момчетата в София?

Също така може пак да си намериш някой от друг град, който наистина ще се навие да дойде до София за да се видите.

Нали знаеш... има ли желание - има и начин.
Въпрос на интереси и приоритети според мен.

8.   Изобщо не се тормози - връзката ви изглежда обречена. На тази възраст в различни градове си е мъчение и за двамата. Нямате шанс да изгладите тази несигурност, с която е пропито писмото ти и която ще ви отрови връзката.
Момчето, както си го описала като поведение, ми изглежда съвсем добре. Мисля, че те харесва. Но какво от това - с някой по-близък географски ще ви е по-добре.
И аз бях хлътнала леко междуградско, но всичко продължи докато се видяхме. Той си беше ок, държа се чудесно към мен, изглеждаше супер, умен, обигран, спокоен, сигурно мечта за доста момичета, но какво ми стана, така и не разбрах. Не беше моят човек. Нямаше химия. И аз дадох назад. Той идваше, търсеше ме, аз си дадох време за още 2-3 срещи, колкото да си наложа да взема решение по затвърдена, а не импулсна преценка, но факт - нямаше да се получи. И му го казах.
Така че, ако можеш - остави го. Ако не можеш - отивай да се видите! Вероятно това ще ти охлади емоциите и ще си върнеш спокойствието. Пък ако се случи да е истинско между вас, добре. Тогава поне като го мислиш и се терзаеш за него ще си струва, вместо сегашните ти безпочвени и безрезултатни колебания.
Успех, мила!

9.   Хм как се казва и къде учи (набор ми е ) мога да го знам, все пак градът е малък? Ако не
бих могла да науча нещо и да ти кажа за какво иде реч

10.   здравей аз съм на 16 и преди 1 г. бях в същата ситоация и повярваи не си струва остави го и бягаи колкото може по на далеч от него защото после само ти ще страдаш а на него няма и да му пука както стана при мен

11.   "А самото момче не е нищо особено, аз самата не знам какво толкова му харесах, не изглежда особено богат, въпреки, че на няколко снимки носеше обувки на известни марки (няма да правя реклама), но и на доста снимки е с почти едни и същи дрехи. "

От този цитат разбрах, че си завършена материалистка. А от този:

"От разговорите ни разбрах и, че не е девствен (а аз съм) и няколко пъти ми намекна, че един вид иска да го направим, а после се смее и ми казва, че се шегувал. "

че човека си търси нещо за ебане от друг град(демек да бодне и да изчезне). Стегни се малко! На 17 години си, а разсъждаваш по глупав и наивен начин. Толкова ли е важно за теб, бъдещата ти половинка да има скъпи дрехи и да е богат? За теб не е ли важен характера, отношението...?

12.   Не се занимавай с него. Усилията ще са напразно. Моля те откажа се!

13.   Ами виж, била съм в подобна ситуация и искам да ти кажа, че според мен не си струва да се занимаваш с това момче. Знам, че е трудно, но не си струва да правиш всичко за даден човек, а той в замяна да те игнорира. И от личен опит ти казвам, че щом момче почва да се държи по-странно, не звъни, не пише и един вид не те търси или само, когато има някаква полза от теб - то явно няма интерес към теб или ако преди е имал, вече го е изгубил, а в по - лошия вариант си е харесал някое друго момиче или дори си има гадже. Това за ходенето при него - обмисли го добре. До една степен ще е хубаво да отидеш, за да видиш що за човек е на живо и до една степен това може да те накара да не го харесваш толкова, защото хората са едни във фейсбук, а на живо може да се окаже коренно различен човек. Не говоря, че е фалшив профил, щом сте си говорили с камери и по телефона и всичко, но може на живо да не е образа, за който ти си мислиш и да не е човека, за който ти си го представяш и образа, който си изградила през това време да се окаже противоположен на това, което ти харесваш и търсиш в едно момче. Но от друга степен не си струва да ходиш при човек, който се държи така и дори веднъж не е дошъл при теб, а ти на крака да му идваш и да си губиш времето за пореден път, не че не си изгубила достатъчно време, за да се занимаваш с него. Но ти си решаваш. И ако ще ходиш, поне си вземи приятелка, за да е сигурно и да не се притесняваш. Но ти казвам да не таиш някакви надежди, защото момчето ти е казало, че няма как да се получи. Късмет ти желая!

14.   Прочетох всички коментари, но аз съм на противоположното мнение - не се отказвай! Няма невъзможни неща! Когато вече си харесаш друго момче, тогава ще видиш как неусетно и дори без усилия ще го забравиш. Не казвам да бъдеш нахална и да не го оставяш да диша, но не очаквай и всичко да се случи само с чакане. Пиши му, харесвай му снимки, ако трябва му звънни и ти, просто бъди по - настоятелна, покажи му, че наистина означава всичко за теб. Щом имаш желание, отиди при него, нищо не губиш, така можеш дори да спечелиш. Има пролетна ваканция, която е април месец и със сигурност ще намериш време да отидеш или пък през лятото, ако не ти се чака може и през някоя събота или неделя. Пазарджик не е много далече от София - два часа с автобус и си там. И нали се сещаш, че по филмите постоянно, когато някой почне да забравя човека, в който е влюбен, защото вижда, че няма шанс, точно тогава дадения човек се връща. Затова не се отказвай! Не само по филмите е така. И в реалния живот.

15.   В момента съм в подобна ситуация и ако нещата не бяха толкова задълбочени никога нямаше да започна такава "връзка". Ти все още си в началото и не мисля, че ще ти е много трудно да го зарежеш и забравиш. Струва си да продължиш само ако и двамата сте наясно с чувствата на другия и с това дали ти присъстваш в плановете му за в бъдеще, а той не ми изглежда решен на такава стъпка. Иначе в моята ситуация той е от София, а аз от Пазарджик, така че ако искаш мога да поразпитам за него, ако получа малко информация
Успех!

16.   Бъди инат и се бори докрай! Не се отказвай толкова лесно. Аз лично бих пробвала всички възможности, докато съвсем не остане никаква надежда и не бих се отказала толкова лесно. Дори и момчето да ти е казало, че няма как да стане между вас заради разстоянието, не забравяй, че е вметнало и че те харесва. Значи не си му безразлична. Друг е въпроса, че оттогава са минали доста месеци и неговите чувства към теб може да не са същите или вече да ги няма, а дори може да си харесва друго момиче или вече да си има гадже. Поговори с него. Пиши му, дори отиди при него и се вижте. Нищо не губиш.

17.   От авторката: Няма абсолютно никакво развитие с момчето. Нито ми звъни, нито ме търси, нито ми пише, нищо. И вече почва да ми писва сериозно.