Всичко споделя с родителите си
Здравейте!
Не знам какво да правя живея с човека, когато обичам вече 2 години, но той всичко споделя с родителите си, няма нещо с което да се захванем и да не говори и с тях. Нормално ли е да имаш жена и за всичко да питаш мама и тати?
А майка му с мен се държи по един начин пред него, а когато сме сами по съвсем различен, което също ме побърква.

Коментари

1.   Зависи кои са те и за какво ги пита. Баща ми има 3 успешни бизнес начинания, и когато имам финансови и бизнес върпоси, се обръщам към него, защото има "само" 30 години повече опит в тази сфери от мен. Когато искам да попитам нещо, свързано с приятелката ми (с какво да я изненадам, какво да и кажа и прочие) питам майка си. Имам хора с опит и се възползвам от тях.

2.   Не, не е нормално. Това се нарича токсична връзка с родител. И няма оправия, защото за участниците във връзката всичко си е наред. Опитай да поговориш с него как се чувстваш ти и му кажи как изглеждат нещата от твоя гледна точка. Ефект няма да има, но поне ще е си му казала какво мислиш. А колко ще изкараш е отделен въпрос.

3.   Нарича се мамино синче. Аз никога не споделям нищо с нашите.

4.   Той прилича на мамино дете, а тя явно го манипулира, щом се държи пред него по различен начин. Да ти кажа аз не бих имала връзка с мъж, който споделя общите ни тайни с друг, пък било то и майка му. Не можеш да разчиташ на него. И е някак незряло поведението му.

5.   Абе, крайностите изначално са нещо кофти, но ако го обичаш, и ако е споделено - ще търпиш, ако си заслужава човекът де...
Ако ли не, ще залюбиш друг, той пък ще има и той свои си недостатъци, а може и да не те обикне и да страдаш, а да е перфектен според твоите усещания и разбирания...

Ммм... Защо не му покажеш нагледно защо те дразни това му поведение, причини му същото нещо, за да се усети, може да поправи грешката си, защото ако го конфронтираш, това само ще го отблъсне от теб, и ще го тласне към мама, а тя ще има после материал, който да дъвче и преповтаря, за да го настройва срещу теб.

Разкажи повече, как реагира той, когато му кажеш, че ти е неприятно, какъв характер има...
Мама явно е доста властна женица.
Аз имах приятел с такава майка, и в края на връзката ни имах такава силна непоносимост към тая жена, че открито я обиждах пред него.
Но докато бяхме заедно и го обичах си мълчах, за мое нещастие. :)
То ако беше нормално това поведение, ти нямаше да откачаш.
Ако се ожените, ще бъде още по-натегателна.

6.   Приеми го такъв. А ако не можеш, зарязввай мамин синковец. Той няма да се промени. Изборът е твой!

7.   Бягай далече, този ще има да от отглеждаш като втора майка до живот.

8.   Според мен не е нормално. Пробвай да поговориш с него за нещата, които не харесваш. Ситуацията ми се струва и доста деликатна, понеже говорим за отношения майка-син, които не са изграждани за ден-два. Дано с правилните думи успееш да промениш ситуацията. Успех!

10.   1. За бизнес въпроси Ок, но да питаш мама за изненада не го разбирам, ако ти не знаеш какво би зарадвало приятелката ти, майка ти ли ще знае?

11.   Благодаря Ви, за коментарите
5, Не знам какво повече да кажа, приятелят ми е с особен характер, но съм свикнала, обичам го.
Пишете за какво говори с майка си, баща си, сестра си... за всичко, те са наясно с всичко което правим или ще правим, какво мисли и т. н.
Сестра му сигурно знае и как го правим :(
С ръка на сърцето мога да кажа, че много го обичам, но не знам дали ще издържа тези техни взаимоотношения, то ме побърква и изнервя, от там тръгват и споровете между нас, но ако това ще продължи и в бъдеще не знам има ли смисъл в тази връзка