Как да си го обясня?
Здраейте,

аз съм почти на 30 години, преди четири месеца започнах връзка с мъж на 40, неангажиран и несемеен, но ме притеснява факта, че колкото по-сериозни стават моите чувства, по-несигурен става той- не знам дали е някакъв страх от обвързване или смята, че не съм човека за него. Сигурна съм, че не е безразличен към мен, както и че няма друга жена в живота му в момента, но оставам с впечатлението, че моята любов го притеснява и го кара да се държи доста резервирано и студено от време на време, като ли се смущава от нешо.
Влагам много чувства в тази връзка и затова неговото поведение много ме огорчава и не знам какво да си мисля... за вбъдеще така ли ще пробължаваме..
С. М.

Коментари

1.   Първо - този човек не случайно е останал сам до тази възраст. Второ - на твоите години би трябвало да си забелязала, че колкото повече гониш нещо, толкова по-бързо бяга то.

2.   1 е прав/а - не случайно е останал сам. Ето аз съм подобен случай, след казармата дойдоха големите промени и кризи, дойдоха и дългогодишни семейни проблеми и ето останах си ерген. Сега вече и мерака за семейство ми мина.

3.   Номер 2, понеже виждам, че си откровен, имаш ли нещо против да споделиш какво точно кара един мъж да изгуби "мерака" си за семейство? В живота ти преди е имало някакви причини, които дали повече или по-малко основателни (могат да се приемат и за оправдания според ситуацията), но сега вече дори те са отминали, а пак нямаш желание да създадеш близки отношения с друго човешко същество. Това просто до натура ли е? Можеш ли да се определиш като единак, самодостатъчен? Нежелаещ да допуска никого до себе си, било поради рисковете, които това крие или просто защото не изпитва тази необходимост? Няма ли го усещането за нужда да се грижиш за някого и някой да се грижи за теб в чисто емоционален аспект? Извинявам се, че питам така директно, но винаги съм се чудила защо някои мъже остават вечните ергени и бягат презглава, ако някоя неангажираща връзка има изгледи да прерастне в нещо повече. Тъй като това е анонимен сайт, силно се надявам откровено да споделиш има ли някакви страхове зад едно такова решение или си е просто вътрешна нагласа на непукизъм и нежелание за споделяне и взаимност.
Д. 33

4.   Браво номер 1